PDA

Pogledaj cijelu verziju : cviljenje kotača



nikisorer
27-11-2004, 00:26
molim vas za pomoc.zadjih 2000 km mi na golfu 2 cvili nesto u podvozju ili kotaču ne znam ni sam točno gdje.kako se brzina povećava i to cviljenje postaje intenzivnije.i onda kad stisnem kočnicu,prestane na 10ak sekundi i onda ponovo.nisam nista poduzimao jer sam prije tih 2000 km mijenjao pločice(delphi) pa su mi rekli da će prestt uskoro,međutim ništa.je li to može imat kakve veze s ležajem?imate prijedlog?hvala svima.<br><hr>

Iveco 35S13
28-11-2004, 09:33
Meni je isto cvililo, nakon mjenjanja kocionih plocica, te nestajalo pri stiskanjem kocnice. Auto sam odvezao u servis gdje su pobrusili rub diska, i nakon toga je bilo sve okay!

TOTAL
28-11-2004, 10:23
Mogao bi biti lager na kojem od kotača.

fergazer
28-11-2004, 17:44
Promjeni si zadnje disk pločice, to je poznata stvar kod Golfova i Renaulta, pločica ti je na odlasku i struže ti po disku kada se voziš a posebno kada ulaziš u zavoj jer se je priljubila tik uz disk!

nikisorer
01-12-2004, 00:18
pa pločice su relativno novo,2000 mk.i sve je od ovog pomalo sto kažete.pogotovo se javlja kad okrećem volan ulijevo i stiskanjem kočnice privremeno nestaje.moguce da te delphi nisu najbolje rjesenje za moj auto,da promjenim proizvođača?a probat ću kad budem imao love promjenit i diskove i pločice.bubnjevi su nazad.

fergazer
01-12-2004, 11:40
Aha, to ti se natrag čuje ili naprijed (na prednjim kočnicama) taj zvuk??
Budući da su ti još nove kočnice onda pričekaj još malo. Naime potrebno je malo vremena kako bi kočnica tj. disk pločica "sjela" kak spada!
Nisi naveo koliko kilometara imaš i sa koliko si zadnji put mijenjao diskove!<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>