PDA

Pogledaj cijelu verziju : Foto radari



gost222
25-11-2004, 00:51
Ovak danas me uslikao murjak iz žbunja, nisam vidio s čime ali sam vidio osobu u žbunju kako pogrbljeno trči nakon što me nešto uslikalo. 100m dalje se nalazilo policijsko vozilo koje je bilo okupirano drugom žrtvom tako da me nisu zaustavili.

Što sada napravit i kolika je šansa da nisu potrefili registraciju (sa strane slikano, nekih 20m od mene i 5-10m u stranu)
Kako da se žalim?

Hvala na odgovorima

cdti
25-11-2004, 01:07
mislim da ti ne mogu više ništa.morali su te na mjestu zaustaviti ako je slikano multanovom.

MONSTER
25-11-2004, 02:01
poslat ce ti kaznu ili nekakvu obavijest doma....a ti se pravi lud i reci da pojma nemas tko je tada vozio tvoj auto jer ga koristi 5-6 osoba gotovo svaki dan!

odoh u krpe...

:o :o :o :o

gost222
25-11-2004, 09:52
Znači ne mora se otkriti identitet druge osobe na sudu koja je "vozila"?

Bmw Touring
25-11-2004, 11:23
Ma nemoze ti nista.
Kao sto kaze Monster reci da taj dan neznas tko je vozio jer si ga posudio prijatelju.

NOS
25-11-2004, 11:26
Ali ćeš kao vlasnik ti opet morat platit kaznu...
samo neces dobit bodove....

Bmw Touring
25-11-2004, 11:43
al meni se cini da je on njemu samo ocita brzinu,to jest nije ga slika.

Rossonero
25-11-2004, 11:56
Istva stvar samo sa crvenim na semaforu. Imali su sliku i nis drugo. Vidi se ulaz na crveno i izlaz iz semafora na crveno. Kazna je dosla doma mami od frenda. Zalbu je napisal pravnik. Osnova oko koje je bila bazirana zalba je da se auto koristi u poslovne svrhe i ne zna se ko ga je vozil. Na kraju nije placena niti kazna.

f-toyota4
25-11-2004, 12:09
baš super..onda je bolje i projuriti i tvrditi to drugi dan :smile06:
nemam pojma ko je vozio..hehe

Iveco 35S13
25-11-2004, 12:26
Ako si uslikan sa radarom koji ima integriranu kameru vidi ti se slika i registacija, te datum, dozvoljena brzina i izmjerena brzina! neznam kako je u HR ali u Svabiji te fore sa prijateljima vec odavno ne prolaze, naime ako ti se to cesce puta desilo i ti stalno kazes da je vozio frend , dobijes neku knjizicu u kojoj moras evidentirati svaki pokret vozila, naime tko ga vozi, i od kad do kad. Kao vlasnik vozila time postajes odgovoran za sve upise u toj knjizici, kao i za ispravnost upisa!!Do sada mi je samo poznato da ako ti je vozio clan familije(uzi)nemoras dati nikakve podatke o vozacu :smile09:

Rossonero
25-11-2004, 12:38
Kod nas je davno ukinut Putni radni list koji je bilo obavezno ispuniti prije voznje sa bilo kojim gospodarskim vozilom. A sad kad i osobni auto regas na firmu, niko nema pojma ko ga vozi i kud ga vozi. Samo nek slikaju, nema bada. Ali nek me ne zaustavi parsto metara kasnije da mi uzme podatke jer je onda gotovo. ;)

gost222
25-11-2004, 13:20
Znači ne primat preporučene pošiljke (jel mogu poštaru reći da neću to uzet i ne uzet?)

Ako dođe, žalit se da nisam ja nego netko iz bliže rodbine koja vozi auto i koju ne želim (i ne moram?) odcinkat.

I to je to?

Bmw Touring
25-11-2004, 13:22
Moli Boga da ti u roku od mjesec dana nista ne dodje.
Ako dodje onda nek ti neko napise zalbu kao sta je Rosso rekao i to je to.

TOTAL
25-11-2004, 20:36
Možeš poštaru reči da to nečeš primiti, na kraju krajeva on te ionak ne pozna. Sud će ti ići onda na novu dostavu putem sudskog dostavljača, ako im i to ne upali poslati će policiju da te privede.
Bezbolnije ti je napisati prigovor u kojem navedeš nekoliko prijatelja + bližu rodbinu uz napomenu da se ne sjećaš koji je od njih taj dan upravljao vozilom, te predlažeš sudu da ih sve pozove na ročište da se to utvrdi(zgodno je ako je netko od njih na privremenom radu u inozemstvu jer nema teorije da se zbog takovog predmeta pojavi u Hrvatskoj)
U svim slučajevima koje sam do sada vidio sud poslije ovoga nije gonio vlasnika za taj prekršaj.

gost222
25-11-2004, 21:23
To nije loše ali ne želim uvlačit sad hrpu ljudi u to niti bi baš bili presretni. Zar nije lakše reći da sam ga posudio nekoj osobi koju ne poznam (kako to glupo zvuči) i gotovo?

Uglavnom tako nešto da se zaključi "ne znam i točka" a ne da moram tu priče slagat i ljude dovodit.

Btw svoju bližu rodbinu se ne mora cinkat? Ako je to tako onda je stvar riješena.

TOTAL
25-11-2004, 21:57
To nije loše ali ne želim uvlačit sad hrpu ljudi u to niti bi baš bili presretni. Zar nije lakše reći da sam ga posudio nekoj osobi koju ne poznam (kako to glupo zvuči) i gotovo?

Da imaš pravo malo glupo zvuči .
Ovo što sam ti rekao da napišeš je zbog toga jer si ti tako ispao vrlo fin i kooperativan, a sud ionako ne bi nigdje došao da zove tvoju svu rodbinu i prijatelje jer tko bi ih sve skupio da se istjera pravda, a i ljudi ne znaju što su prekjučer doručkovali, a kamoli koji je od njih vozio tvoj auto prije par mjeseci.
Sudovi su zatrpani sa milijonima predmeta i nemaju vremena tjerati mak na konac radi tvog predmeta (uz tisuće većih i ozbiljnijih prekršaja), i to ide u zasteru. To ti je tak kad su zakoni puni rupa, ali ako nisi siguran kaj napraviti otiđi do nekog advokata po pravni savjt. :)

fergazer
25-11-2004, 22:46
Mene su mujani uslikali na Aveniji Dubrovnik početkom 6 mjeseca i kazna mi je došla tek sredinom 9-tog mjeseca ;) .
Možeš skužit da su te uslikali ako ti se vozačka tablica bljeska kad su je uslikali sa kamerom.

gost222
26-11-2004, 01:35
Ok već ću nešto iskemijat iz svega ovoga

Fala ljudi, ako vas trebam znam gdje ste :smile14:

gost222
26-11-2004, 01:37
Btw hoće netko svjedočit ako bude potrebno? :smile16:

Iveco 35S13
26-11-2004, 06:52
Ja sad vas nesto ne kuzim. Daj te mi malo to razjasnite!!
Pa zar oni nemaju sliku vozaca???
Mislim ako su te uslikali, i ako je radar bio dobro nastelan , trebala bi imati fotku na kojoj se moze vidjeti vozacevo lice!

Iveco 35S13
26-11-2004, 06:54
Ako te love sa laserom, onda te moraju isfurati van i kazniti na licu mjesta, ali ako te uslikaju, onda se na slici mora vidjeti tko je bio za volanom ili???

fergazer
26-11-2004, 11:50
Teško jer ti više manje svi novi automobili imaju malo zatamnjena stakla pa se teško može uslikat vozačevo lice ako se nalazi daleko od kamere!
Još k tome ak murjaci slikaju pod krivim kutom u odnosu na staklo mogu se ježit sa vozačevom facom ;) !<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>

Bmw Touring
26-11-2004, 12:04
zato uvijek treba vozit sa kapom i suncanim naocalama :))

fergazer
26-11-2004, 12:20
:smile06: :smile06:

TRANS AM
26-11-2004, 13:08
Ovako dečkovi, da ne bi bilo samozavaravanja.
Postoje dvije varijante:
1. uslikaju te i slijedeća patrola halta, konstatira prekršaj i piše kaznu i
2. uslikaju te i šalju doma vlasniku vozila zahtjev u kojemu traže podatke osobe koja je dana toga i toga, u toliko i toliko sati na mjestu tom i tom upravljala narečenim automobilom. Ako vlasnik vozila ne ispuni i pošalje zahtjev, smatra se da je on osobno upravljao vozilom te se pokrece postupak protiv njega koji završava ovisno o težini prekršaja, ako je riječ o pravnoj osobi (firmi, instituciji ... zahtjev se šalje odgovornoj osobi u pravnoj osobi, koja se mora očitovati ili osobno snosi posljedice) ... ostalo su sve lovačke priče (da neće dobiti bodove ili da će biti "nikome ništa" ili neće platiti novčanu kaznu). Propisi su jasni i sankcije također. <br><hr><font size="+1" color="green">Formula je quraz po potrošnji!</font>

Rossonero
26-11-2004, 13:38
Trans, sve to stoji, ali... auto regan na firmu, u firmi barem 10 zaposlenih, svi se sluze autom, clanovi uze obitelji zaposlenici firme, zakon te stiti i ne moras svjedociti protiv clana obitelji, ne zna se ko je navedetnog dana pocinio prekrsaj, na njima je da dokazu, a ne mogu. Nije to znanstvena fantastika. A osim toga, frendova mama nikad nije platila ni Lipe niti je dobila i jedan kazneni za prolaz na crveno koji je uredno evidentiran policijskom slikom vozila, ali sa zadnje strane. Gornja sablona je prosla ko od sale.

Da skratim. U tvojoj prvoj varijanti stvar je gotova. Druga patrola ti uzme podatke i nema sanse da se izvuces. Ali kad ne uzmu podatke, tu se ulazi u sivu zonu iz koje ima bezbolnog izlaza. Samo ne smijes biti pasivan nego kad na adresu dodje obavijest o prekrsaju i zahtjev o podacima o vozacu, treba odmah slat zalbu koja mora biti profesionalno napisana. A i ako odbiju zalbu, imas pravo na prigovor. A zastara jako brzo dodje. Cak i u varijanti da te policajac na motoru kazni na licu mjesta za prolaz na crveno (u biti siva zona, zuto, crveno). Zalba odbijena, na prigovor na odbijenu zalbu nikad nije stiglo rijesenje. Samo je jednog dana osvanula obavijest o zastari. ;) <br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

TRANS AM
26-11-2004, 14:12
Je, Rosso ne moraš nikoga cinkati, ali u gornjem postu sam napisao što se događa u tom slučaju: pogreće se postupak protiv vlasnika vozila ili protiv odgovorne osobe u pravnoj osobi.

A ovo sve sa prigovorima i zastarama stoji, već smo o tome debatirali i razmjenjivali razne varijante prigovora. To bi bio moj savjet svima. Koliko god da si kriv, piši prigovor, jer zastara slijedi! :smile07: <br><hr><font size="+1" color="green">Formula je quraz po potrošnji!</font>

Dr. Strangelove
26-11-2004, 14:22
Je :)) ...mene još nisu kontaktirali... a žalbu sam predao tam negdje u 6-om mjesecu...

Rossonero
26-11-2004, 14:26
Joooj, jos nisam dobil niti odgovor na zalbu koju sam pisal bas radi toga kaj je moj auto slikala multanova negdi na putu za Osijek davne 1998. ili 1999. Sjecam se da sam cak i kasnil s zalbom i da sam ju predal iza sluzbenih 8 dana jer sam bil negdi na putu pa nisam ni znal da je obavijest o preksaju dosla doma. Osim 200 Kuna i kaznenog, doslo je jos 110 dokazivanja krivice i 500 Kuna jer nisam poslal podatke o vozacu. Sve sam to prilozil zalbi koju sam u Slatini pisal s policajkom u nadleznoj policijskoj postaji. Njoj sam to i predal. Uglavnom, nisam jos dobil ni rijesenje te zalbe, a ni rijesenje o zastari. Kazna nikad nije placena, a bodove nisam dobil. Da mi je znati u cijoj to ladici stoji sve ove godine. :smile06: :smile06: :smile06:
Istina Trans, treba samo zalbe pisati. Pa nakon njih prigovor. I ode sve k vragu. Za sad s pisanim zalbama imam score 2/2. :)) <br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

gost222
26-11-2004, 15:17
Pa bio je mrak, mračna ulica, kamera sa strane a ja sam malo brže vozio i još je tu staklo na vratima koje odbija djelomično svjetlost. Možda se ne vidi baš?

E-type
26-11-2004, 15:51
Reci da ti je vozila baba koja je u medjuvremenu umrla :) :)