PDA

Pogledaj cijelu verziju : Cini se da cu opet postati opel-fahrer



Black Knight
18-11-2004, 15:53
Cini se da cu opet postati opel-fahrer, ali nazalost nije u pitanju kalibra turbo... jos..

mijenjam svoj punto GT za GSI 2.0 16v trulez :) privremeno dok ne sjedne neka lovica za kalibricu turboopet...

dosadio mi je punto kojem izlijece sipka od ulja, sve je masno, auto trza, svi mehanicari u gradu me znaju... a i ispravan je u kurcu jer auto stvarno prelose lezi...i crven je... uzas...
istina, kad auto ide, onda stvarno ide, ali samo ravno i samo po suhom... sve ostalo je samoubojstvo...

beskrajno mi je zao radi tog izleta u spagetarsku auto industriju, kajem se i cvrsto obecajem - nikad vise.

:smile07: :smile07: <br><hr>

cuore_primitivo
18-11-2004, 16:01
nazalost si na takav nacin konacno i ti dosao pameti. :)) :smile06: sori zbog love koju si nizvodu bacio,i samo naprijed sa trulezi ;) gnojpel je ipak miljama ispred polu-kanto-krs-krama-dreko-industrijskih proizvoda made in italy...

Brock
18-11-2004, 16:42
Pa, ja ti želim puno, puno sreće... :)

I da izgleda ovak nekak...

http://home.hetnet.nl/~dave/PLAATJESMAP/kadett%20champion%202.0%2016v%20lelystad.jpg

http://home.hetnet.nl/~dave/PLAATJESMAP/basdekleijn.jpg

http://home.hetnet.nl/~dave/PLAATJESMAP/Dsc01441.jpg

http://home.hetnet.nl/~dave/PLAATJESMAP/bobsteenbergen.JPG

INTERCEPTOR
18-11-2004, 17:20
No coment. :smile17:

Black Knight
18-11-2004, 17:23
vjerovao ili ne, ima 5 vrata, neka cudna verzija za svicarsko trziste... nema ni digitalne cukice..

prvi lak a trulkast je.. nevjerovatno.. ali bas me briga...

zato ima lexmaul ram induction usisnu granu, ide ko lud..



<br><hr>

INTERCEPTOR
18-11-2004, 17:32
Black u vezi punta ti imaš problema zbog dvije moguće stvari.

1. nije žvaka za seljaka
ili
2. bez alata nema zanata.

Vjerujem da je ova druga stvar.

:smile18: Jedan posjet ovlaštenom servisu u Italiju bi rješio problem.

I ne znam zašto kriviš auto, a ne mehaničare. Krepao jedan element i sad je auto ×××××× jer ti mehaničari nisu pronašli kvar pa si sve izmjenjao zbog toga, a uopće nisi trebao.

Nadalje auto leži onako kako se očekuje, mala kahlica sa turbo motorm i prednjim pogonom. Kako bi trebao ležati, kao calibra 4x4 možda? :smile17:

<br><hr><font face="Courier"></font>

Black Knight
18-11-2004, 17:40
mogao bi lezati kao saxo vts recimo, ne?


i upravo tako, sve sam izmjenjo a jos uvijek ne radi...

nije bitno, mozda je bas moj bio presjeban za bilo sta... ne zelim vise razmisljat o tom autu, zelim to zaboraviti...


a ovo s italijom je vrhunac gluposti... pa nije to maserati da ga idem servisirati u italiju vec glupi punto...

Cezy
18-11-2004, 17:48
Puno srece Blacki,sa novim prometalom,nadam se da ce to dobro sluzit. :)

Black Knight
18-11-2004, 17:50
hvala, valjda ce izdrzat par mjeseci moje torture :)

INTERCEPTOR
18-11-2004, 17:54
Problem punta je turbo koji brutalno se oslobđa dosta momeenta i to ga ×××× jer ima prednji pogon i malu karoseriju. Saxo je atmosferac sa manje momenta. Da je atmosferac stvar bi bila dosta drugačija.

Je to je glupi punto, al vidiš na puntu od cure bi u ovlaštenom servisu promjenili lambda sondu i mjerač pritiska, nezavisni mehaničar koji je dobar, ima prastari apArat za dijagnozu iz kojeg mora sam očitavati.


A gle čuda jedan posjet trstu i spajanje na mali komp izbacuje crno na bijelo lambda sonda i mjerač pritiska, ali to nije to jer ti auti imaju grešku na centralini, sonda samo ima krivi signal jer je senzor u k..., treba reprogramirat centralinu i promjenit senzor.

Kod nas bi mi u AC-u promjenili sondu i senzor i opet bi se desila ista stvar.
Vjerovatno ni ne znaju za greške na 1.2 16V.

Stvar je u tome da su oni upućeniji u kvarove koji se mogu događat na tim autima, imaju najnovije fiatove kompove, tamo je više jedinki prošlo kroz ruke meh. I što je najvažnije - oni ne znaju za popravak tipa "ako nije sonda, onda je afm, ako nije afm, onda je centralinn itd..."

piquet
18-11-2004, 18:03
http://home.hetnet.nl/~dave/PLAATJESMAP/kadett%20champion%202.0%2016v%20lelystad.jpg

ovakav spec. model je imao frend sa 8v motorom.
patosiran sa koni štelajućim am.
kožni recaro sicevi conoly leather, digitalna ploča i najmanji volan koji sam imao u rukama.
često su se 16v čudili kako to ide! :smile18:

Cezy
18-11-2004, 18:09
Cep izgubio si!!

Covjek ce prodat Rolls-a zato sta sa njim nije bio zadovoljan.

drugmirko
18-11-2004, 18:55
eh blackie... mani GSI. nabavi si nešto ovakvo:

http://www.autoexpress.co.uk/picture_library/dir_34/car_portal_pic_17362.jpg
http://www.autoexpress.co.uk/picture_library/dir_34/car_portal_pic_17363.jpg
http://www.autoexpress.co.uk/picture_library/dir_34/car_portal_pic_17365.jpg

drugmirko
18-11-2004, 18:57
ta crna makina bi ti bolje išla uz nick... a i znaćka s zmajem na nosu mu je isto više cool neg Opel... onak više viteški :)) :smile06: .<br><hr>

VEX_RC
18-11-2004, 19:18
de pogle sic - nije uopće profiliran ××××te :smile12: :smile12: :smile12: :smile12:

piquet
18-11-2004, 19:21
krmpotija! :smile17: :smile12: :smile12:

Black Knight
18-11-2004, 20:45
cep, ne znam jesi citao sta sam ja sve zamijenio na autu pa cu ti opet nabrojat...

generalka(ventili, bregasta, radilica, klipovi, lezajevi, karike, brtve, glava), sve senzore - dva na radilici, MAP senzor, potenciometar gasa, senzor protoka zraka, lambda sonda, senzor temperature motora, pop-off ventil, ventil oduska motora, pierburg ventil(bleed ventil), bobine, onaj chip za paljenje, kablove, svjecice, injektore, sabirnicu, regulator pritiska goriva, pumpa za gorivo, katalizator i na kraju kompjuter. ako se jos neceg sjetis da postoji na autu, i to sam vjerovatno zamijenio.

auto je prosao razne mehanicare, ovlastene servise, pinjusica, elektricare, ljude kaj su prateca ekipa po rallyima...

meni je fakat dosta...


sto se tice lezanja, uopce nije stvar u turbu, taj auto se jednostavno lose ponasa i kad stisces gas...

mom mehanicaru je na trci na GTu pukla glavcina pri kocenju nakon cega se slupo... otiso mu je most pa ga je mislio ravnat ali - isao je pipat most i upala mu je ruka u njega - hrdjavo sve - pisi kuci propalo... GT ima drugaciji most od ostalih punteka...

Black Knight
18-11-2004, 20:45
odes na net i pronadjes da je prva serija GTa (93ca) imala zescih problema s kompjuterom no zanimljivo FIAT nije napravio recall, 94te su obustavili proizvodnju da bi 95te izbacili seriju GT2 no ni ta nije bila bajna pa su godinu dana nakon izbacili jos jednu seriju GT3... naravno svi imaju razlicite dijelove...cak i gluposti tipa GT3 ima vise onih zubaca na kotacima za ABS senzore i sl...

kad pogledas koncepciju motora ispod haube, turbina iza motora, blok od stojadina, gomila cijevi koje idu posvuda(usisna cijev ide ispod motora!) i sve ovo gore sto sam napisao uzmes u obzir zbilja ispadne da je to smece od auta koje su spagetari nabrzinu sklepali tek tolko...

206 xsi
18-11-2004, 23:30
"Jedan posjet ovlaštenom servisu u Italiju bi rješio problem"

2 interceptor: Vi fiatisti stvarno nekad pretjerujete. Ko da ja sad imam problema sa pugom pa da odem do pariza, jel? A to što je gorivo odvratno skupo, a tek cestarine...
Bolje da zapali tog punta ;)
Ovo branjenje fiata je već stvarno u kurcu

OS FIAT>>>
18-11-2004, 23:46
Onom gnojpel smecu gore farovi nedihtaju dobro, kondenzirala se vlaga u farovima. ;)
Nikad od opela posten auto. :(

cdti
19-11-2004, 00:11
kaze jedan fiatisT ! :o

cdti
19-11-2004, 00:13
pa taj kadett GSI je miljama ispred talijanskih poluproizvoda iz tog vremena !
vise mi ide na ××××× to ×××××× protiv opela,zbog bezveznih razloga i uzdizanje ××××NOG FIATA u nebesa !

f-toyota4
19-11-2004, 00:18
nisu ni fiat ni opel bog zna što..istina..sada ovaj program "olympia" je malo podigao opel..a talijani su napravili zaista dobra jtd..tako da se se odljepili od dna..sada su partneri..mogli bi uskoro napraviti posao kako treba :)

MONSTER
19-11-2004, 00:28
ma interceptora je udario vjetar sa 240kmh i valjda jos nije dosao k sebi!?

blacky....kud bas na kadeta!? pa nema mi vece kante od te kante! prije bi vozio una dizel nego tu kantu!!!!

aj ali neka taj kadet stvarno bude privremen i to par tjedana jer necu vise uopce pricat s tobom!!!

:o :o :o :o :o :o

a calibra turbo je respect!
:smile18: :smile18: :smile18:

cdti
19-11-2004, 00:35
po cemu je kadett kanta ? mislim na Gsi !

MONSTER
19-11-2004, 00:43
ma opcenito mi je kadet kanta...znam da gsi ide stvarno mutavo ali je to meni jos uvijek najveca kanta!?

:o :o :o :o

cdti
19-11-2004, 00:47
ok.al bolji je od alfe,zar ne !? :))

MONSTER
19-11-2004, 00:53
pa i romobil je bolji od alfe....kako to uopce mozes pitati!?

:o :o :o :o :o :o :o

Rossonero
19-11-2004, 01:49
"Nikad od opela posten auto."

Rece vlasink 2 Fiata i svi se grohotom nasmijase. A samo jedno pribrano momce skokne do WC-a da pusti vodu. ;) <br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

Black Knight
19-11-2004, 03:10
zamjena je napravljena.. sad se vozim u kadettu

jedno cu vam reci, auto ide ko lud, ali turbina je nekaj nezamjenjivo...

auto ima tak dobro poslozen ovjes, to je nevjerovatno... to lezi... ma koja alfa... tako se neutralno ponasa, ××××no lezi, ne ljulja se, a nije maximalno zabijen, kolko tolko je i udoban za kadetta..

neka cudna verzija je auta, nema digitalne cukice vec analogne, a one lampice sve kaj ima gsi ima na jednom posebnom malo ekrancicu na sredini prednje plastike... kuplung, gas, kocnice, sve tvrdo ko kamen i ima hod od 1cm.. osvjetljenje instrument table je zeleno(??? opel stavlja bijelo osvjetljenje i dan danas valjda)

uglavnom, auto je ××××ni gust za vozit... osim sto se auspuh cuje u ××××× materinu... ja nisam ljubitelj toga bas, al ×××× ga, kad sam primitivac nek budem do kraja..

e da, crvena lexmaul ram induction grana izgleda ××××no impresivno, katalizator je skinut, tak da bi auto trebao imati nesto vise od 150 konja..


sve u svemu, zaboravio sam punto cim sam trznuo volan malo u kadettu...

bye bye spagetarija...

Brock
19-11-2004, 07:31
:smile25:

sepra
19-11-2004, 10:15
Daj Bleki pusti koju sliku. Slikaj tu induction granu da vidimo kak to zgleda.
A kaj si mijenjao ključ za ključ?<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

piquet
19-11-2004, 10:31
A kaj si mijenjao ključ za ključ?


ili što bi pisalo u studentskoj menzi govno za govno! :smile11:

Aero
19-11-2004, 10:38
"Rece vlasink 2 Fiata i svi se grohotom nasmijase. A samo jedno pribrano momce skokne do WC-a da pusti vodu. "

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: Svaka čast Rosso...

The ŠULE
19-11-2004, 10:45
Zvuči dobro! Nek je sa srećom. :smile07:

Ima nešto zgodno tipa VVT, ak već nije fen. :)
Lupi kad svi misle da je gotovo. Ko produženi orgazam. :smile06:

sepra
19-11-2004, 10:54
E ×××× ga napali ste čovjeka malo previše. Ako želi taj auto i juri mu se neka mu je. Sa Puntom nije bilo sreće... ××××ga. Možda sa ovim bude.

Općenito da u životu moram voziti Opela GSi-ja, napravio bih sve da auto ide maksimalno a izgleda što decentnije. Neka lijepa felga, bez dodatnih spojlera i seljakana body-kitova. Ne preglasan auspuh i ne ne zatamnjene šajbe s naljepnicama i sličnim sranjima. Dobar lak i debađirano sve i to je to.<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

Brock
19-11-2004, 10:59
To je TO?

http://digilander.libero.it/piani/tigra/gallery/lexmaul.jpg

INTERCEPTOR
19-11-2004, 11:03
Mislim da je sve jesnaije zašto ej gomila ekipe otišla s ovog poluproizvoda.

Blacki pa ti još ni nisi vozio pravu alfu da bi mogao usporediti ležanje. Običan kadett leži ko proljev.
Normalno da je gsi bolje posložen, al ja se kladim da bi ga jedna 33 1.7 16v ubila po zavojima.

Inače taj kadett je totalno smeće za vozit. Vozio sam 1.8 90 ks i ne sjećam se da sam ikadfa vozio auto koji je lošij ekonastruiran za votzački užitak. počevši od ležanja, filinga na volanu nožnim komandama, mjenjača itd.

I ne znam kakve veze ima što punto ima blok od stojadnia, i niej od stojadnina nego od fiata. Mislim pa audi 1.8 turbo bilo koji i onaj od 225 ks ima blok kakva možeš nać u starim vw-ima 1.8 90 ks. I?

INTERCEPTOR
19-11-2004, 11:06
206 xsi: Vi fiatisti stvarno nekad pretjerujete. Ko da ja sad imam problema sa pugom pa da odem do pariza, jel? A to što je gorivo odvratno skupo, a tek cestarine...

Čuj, ne u pariz, nego u EU. Jer naši mehaničari su 90% drek. To upamti. U to sam se uvjerio mali milion puta. Nemoj mi tu sad otkrivati toplu vodu.

Mario Haas
19-11-2004, 11:15
Tako je CEP, kod nas je sve drek. Kaj se onda ne presliš u Italiju? Pa da te zovu schiavo i odnose se prema tebi kao takvom. Samo naprijed.

:smile12:

Dr. Strangelove
19-11-2004, 11:20
Blecky sretno sa novim kolima... meni je taj GSi u lijepom sjećanju.. frend ga je imao negdje tamo 97,98... išao je ko metak... ali bojim se da je to sve samo ne auto bez mana... imat ćeš i na njemu posla ohoho... prvenstveno provjeri limariju...

Brock
19-11-2004, 11:24
Čuo sam da ljudi pričaju kak je to najbolji Opel-ov motor... samo... kakav je nakon toliko godina ganjanja...?

sepra
19-11-2004, 11:41
Onaj ge e si s prve strane, prva slička izgleda kulturno.

Ne da bi si ga zaželio ali taj je prihvatljiv.<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

INTERCEPTOR
19-11-2004, 11:46
Mario Haas, pa ×××× ga ja sam bio prisiljen otići u titaliju jer jednostavno u ovlaštenom servisu ne znaju, nemaju instrument i nisu upućeni. A neovlašteni meh. koji valja ima isntrument veličine ormara.

Dr. Strangelove
19-11-2004, 11:58
Samo Blecky čudi me za tebe da si uspio pregrist image koji taj auto nosi... mislim i Calibra je već dosta iskvarena zbog ekipe koja ju najčešće vozi...
kadett mi je nekak ispod razine kockice, vectre, pa čak i golfa duje... govorim sa aspekta kakav bi ja osjećaj imao na vozačkom mjestu...
Al dobro, neko će reč da je to stvar taštine...

mentor_44
19-11-2004, 14:08
Ovo sa odlaskom u italiju mi uopće nije jasno. Moji starci svaki puta rade servis na autu u italiji. Kakav je to problem kad ideš po krpice ostavit auto na servisu !? Siguran sam da vas većina ide svaka 3 mjeseca tamo u kupovinu.

Mario Haas
19-11-2004, 14:11
CEP, vjerujem da jesi ali malo kritičkog odmaka ne bi škodilo. :)

A kaj se tiče Kadeta jaje GSI 16V, auto od 150+KS, koji je usput lakši od 1000kg mora pristojno ići.

T-IE
19-11-2004, 14:12
Pa i ne baš Mentor 44. Italija je od uvođenja EURa postalaskuplja nego Hrvatska. Uopće se više ne isplati ić preko po "krpice". Više se isplati ić u Zagreb u šoping i to starom cestom da se izdivljaš do Zg-a i spojiš ugodno s korisnim... :smile25:

T-IE
19-11-2004, 14:20
A ovo šta ovdje neki briju o lošem imageu Opela, VW-a i na temelju nekoliko idiota za volanima istih generaliziraju cijelu marku me uopće ne dira previše. Jer kad bi ja krenuo pisat o tome koliko sam vidio seljaka za volanima Peugeota, Alfi, Hondi nebi tako skoro završio s pisanjem.

Ja seljake u prometu ocijenjujem od auta do auta i ne pada mi napamet da na temelju jednog ili dva idiota za volanom VW-a, Opela ili nečeg trećeg generaliziram cijelu marku.

A ovdje na forumu se od srca nasmijem postovima jadnika koji furaju žabarske govnjidbe od 60ks, a pljuju po njemačkim autima koji su 5x bolji, skuplji i brži od njihovih... Kao zbog lošeg imagea ih nikad nebi kupili..Moš mislit... :smile19: <br><hr><font color="red">GTI PLANET</font>

Dr. Strangelove
19-11-2004, 14:47
Hebiga T-ie... ja ti kažem da u Zagrebu većina ljudi to tak percipira...nažalost... i ja se ponekad uhvatim u takvom razmišljanju, makar ne mislim tak... i da, priznajem, bitan mi je image auta kojeg vozim..
Kaj mogu kad sam urban tip...
:smile25: :smile06:

mentor_44
19-11-2004, 14:56
A nije problem točit i održavat stari auto od 150+ konja? ××××te. Da je do novaca kupio bi corsu 1.2 i štedio.

Black Knight
19-11-2004, 15:01
mene apsolutno ne peru imagei auta. cak mi je zajebancija vozit se sad s ovim, da vis kak se ljudi okrecu kad dam gas i remus zaprdi.. a ono kanta od kadetta :)

neam ja kaj provjeravat limariju, vidi se trulez iz daleka... prvi lak, iznutra istrunulo, nabubrila boja al ne vidi se rdja... nije strasno, samo lijevi prednji blatobran... to je za kadette vrhunski...

sto se tice lezanja cep, ja ne znam kaj je ovaj radio s autom, znam da je izmjenjo dosta toga i to je sve stavljao kvalitetno, tak da to vise nema veze s obicnim gsijem. znam da kadetti nisu ni blizu pojam lezanja ali ovaj je ××××no poslozen unatoc nedostatku multilinka i slicnih gluposti... karoserija s 5 vrata je crvsca, jos je on dodao one stange naprijed i natrag i fakat imas dobar filing, i na volanu i papucicama, strasno... ko formula, ×××× me pas...

cim sam prvi put kao suvozac sjeo u njega i vozac se malo naglije prestrojio odma sam ga skuzio kako lezi... i sve koje sam dosad provozao kazu da je ××××no slozen...

Rossonero
19-11-2004, 15:02
Brock, ne bi o tocnoj kilometrazi jer sam auto prodal, ali taj motor sam imal u Calibri i ako je odrzavan kak spada, leti ko i prvi dan! Vjeruj mi. 2 godine sam ga vozil. ;) I iznad litre ulja na 10000 km nikad nisam trebal sipat.<br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

Black Knight
19-11-2004, 15:04
a da, sto se imagea tice, ja imam ljude koje volim oko sebe i njima je to fakat nebitno... sto se tice nekakvih recimo novih poznanstava, uopce mi nisu potrebni prijatelji koji tako rezoniraju...
curu imam... ne sevim sa strane... a i da nemam opet bi se osjeco glupo da idem lovit curu autom pa razmisljam o imageu auta...

i na kraju, ja ne bi bio ja da ne vozim neku staru kantu sa puno konja kaj se raspada :)

Dr. Strangelove
19-11-2004, 15:06
respect Blecky, tak bi to i trebalo bit...

Black Knight
19-11-2004, 15:07
ma to je najbolji 2.0 motor ikad napravljen...×××× me pas...

gle kolko se gsija jos vozi okolo... a di su ostale pile iz tog doba? sve se raspalo...

Black Knight
19-11-2004, 15:16
evo slika grane, naso ju u lexmaulovom online ducanu - 725 eura :)

http://www.lexmaul.de/catalog/images/8220021.jpg

The ŠULE
19-11-2004, 16:00
Pošteno napisano, BK! :smile14:

OS FIAT>>>
19-11-2004, 16:36
"Rece vlasink 2 Fiata i svi se grohotom nasmijase. A samo jedno pribrano momce skokne do WC-a da pusti vodu."

Nije drugi Fiat, vec treci. :)
A ovo rece vlasnik gnojpel karavana. :smile06:
Prestrano Calibra. :smile14:

S16
19-11-2004, 19:21
Lipa grana...

206 xsi
19-11-2004, 21:12
2 interceptor: znači da bi svi koji imaju problema s mazdama, hondama itd. trebali skoknuti do japana na servis :smile06: :smile16:

ART
19-11-2004, 22:35
A sta bi Skywalker trebao napraviti s Pugom ?

INTERCEPTOR
19-11-2004, 23:57
206 xsi, ovako reći ću ti nešto.

Reću ću ti jedasn primjer. Jedan moj prijatelj ima određeni auto i radi na visokoj poziciji u zastupništvu za tu marku auta koji vozi. On koji radi u toj firmi vozi svoj auto na servis u italiju. Dakle ako on nema povjerenja u svoju firmu, mislim onda se tu nenma što dodati. I to vozi ga na servis, ne na popravke, dakle ulje i te gluposti.

Mehanicar
20-11-2004, 00:12
cep, fino si opisao i psihologiju a bogami i znanje ljudi nasih auto dilera !!!! :smile06: :smile06:

sad jos od promjene ulja treba pravit nauku !!! :smile06:

Blacky - samo ti daj, taj motor je super, najbolji 4.cil 2.0 atmosferac tog vremena daleko a i danas nema bas previse konkurencije !

a kakav image :smile06: :smile06: , da jos o misljenju drugih razmisljam !

samo naprijed B :)

Rossonero
20-11-2004, 01:01
Os Fiat, ne znam kaj se s tobom desava zadnje vrijeme. Skroz si zabrijal na neku cudnu shemu. :smile12:

MONSTER
20-11-2004, 01:22
Reću ću ti jedasn primjer. Jedan moj prijatelj ima određeni auto i radi na visokoj poziciji u zastupništvu za tu marku auta koji vozi. On koji radi u toj firmi vozi svoj auto na servis u italiju.

ruting????

:o :o :o :o :o :o :o

INTERCEPTOR
20-11-2004, 01:26
Ne

INTERCEPTOR
20-11-2004, 01:27
Mehaničar, čuj očito treba kad mi u punta na prvom servisu stave ulja preko maximuma.

Mehanicar
20-11-2004, 01:50
onda se slazem ! :)
kraljevi ! :smile06: :smile06:

206 xsi
20-11-2004, 03:57
hehe glupi servisi nemaju pojma

_Stevo
20-11-2004, 19:50
Nije da mi se da čitat zadnje 4 stranice, niti neznam dal si kupil Opla al frend prodaje GSI-jku, Astru. 93-ća godina čini mi se. Ak si zainteresovan mailni me na klun@net.hr

CosmoOS
20-11-2004, 22:16
Blacky koliko dođe calibra turbo i koje je godište????? imam i ja jednu 95godište za 6000EUR!

Black Knight
21-11-2004, 01:22
bile su dvije maloprije u oglasniku po 3500 eura, jedna 93. jedna 92. obje sa godinu dana registracije. a islo bi to i jeftinije, to je pocetna cijena..

ima i jedna po 7000 eura..

realno calibre turbo su sve u kurcu, mogu bit samo vise ili manje.. sve su presle barem 150tkm... turbo motori unistavaju sve oko sebe... turbina zagrijava sve ispod haube tako da brze pocne trunut instalacija, cijevi i sve skupa ubrzano se trosi..

tako da realno nema te kalibre koja je u dobrom stanju.. npr. tvornicki deklarirani rok trajanja turbine je 170tkm... sve su sad tu negdje i turbine samo sto nisu riknule... zice, cijevi lagano pocinju trunut, karike pri kraju...ulje ×××× na karter dole od pritiska sto prolazi pored karika...
a za pogon da i ne govorim... pogoni su nekima riknuli i nakon 40tkm... a rijetko koji je presao 200tkm...

realno taj auto je gotov nakon 170tkm ili 10 godina... koliko god ga ti cuvao mozda ti izdrzi nesto sitno vise...

tako da uopce ne fermam ovu ekipu kaj prodaju kalibre turbo "u dobrom stanju" za 6-7k eura... za razliku od 3500 eura ja kupim novu turbinu i to K26, napravim generalku i zamijenim pol instalacije i repariram 4x4..

i onda imam auto spreman za daljnji tuning... intercooler, injektori, chip... i eto pile...

jedino sto je bitno da nije hrdjava ili da je nije bila karambolirana nekad ili kako kazu izasla iz vinkla...

ja jos gledam da ima grijane siceve ili barem klimu jer sam fina guzica...

f-toyota4
21-11-2004, 01:36
bome pravi ste entuzijasti..ipak to je za mene previše posla :)

Black Knight
21-11-2004, 01:43
pa ne radim ja, radi mehanicar, ja mu platim :)

f-toyota4
21-11-2004, 01:46
ali,to je puno novca uloženo, i strpljenja..koliko košta samo turbina..treba intercooler uz to?
i ko to može sve skupa DOBRO složiti i uskladiti?

Black Knight
21-11-2004, 03:47
turbina originalna je 700 eura... generalka se da napravit za 1000 eura... reparacija 4x4 isto za somica i za onih 500 eura instalaciju oko motora sredis kolko moze..

dakle ja pricam o obnavljanju auta u serijsko tvornicko stanje.

poanta jest da je pametnije kupit "razvaljenu" kalibru za 3 i kusur soma eura pa za jos 3 soma obnovit auto da bude ko nov(barem sto se masine tice) nego kupit kalibru turbo "u dobrom stanju" za 6-7 soma eura jer ta sigurno nije u tak dobrom stanju u kakvom bi ova prva bila nakon ulozenih 3 soma eura..

meni je samo bitno da je limarija ok jer limarija kolko god je bila dobro slozena nakon nekog karambola nije dobra ko tvornicka... a sve ostalo se da dovest u red tj. originalno stanje..


a ovo ostalo sto se tice tuninga. ja bi se time bavio eventualno tek nakon sto napravim sve ovo gore nabrojano.. na××××vat umoran motor koji je preso 200tkm nema nekog smisla.. uostalom generalka na motoru od 200tkm u neku ruku i jest tuning jer nema boga da karike na 200tkm drze tvornicku kompresiju..

Black Knight
21-11-2004, 03:47
ali eto sto se tice tuninga i uskladjivanja, postoje firme u njemackoj koje se bave iskljucivo tuningom C20LET motora i njihovi kitovi su instalirani na vrlo mnogo auti i to je sve skupa vrlo pouzdano i dobro slozeno.. pogotovo kad znas da su izvukli i 700 konja iz tog motora i izvlace i dalje onda ti se stage 3 kit od 315 konja cini kao macji kasalj za taj motor...

ali prvo restaurirat sve i onda stage 3 je najbolja ideja... preko 350ak konja vec getriba i pogon tesko podnose tako da osim tuninga motora se treba bacit u jos dodatne troskove ojacavanja ako ne zelis mijenjat getribe svakih pol godine... a za to pak treba otici u svicarsku u jedinu garazu kaj to sluzbeno radi za opel ako zelis da ti to neko napravi kak spada... uglavnom neisplativo... auto jako dobro ide i sa 204 konja... 6.2s do 60 milja... i to sa blokadom turbine u prvoj brzini...

Rossonero
21-11-2004, 10:00
:smile07: <br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

CosmoOS
21-11-2004, 13:03
Zato ja nevozim turbo, već 16V i onih 150KS mi je sasvim dovoljno, a i životni vijek tog motora je puno puno duži..tako da ja sretan :)) :))

Black Knight
21-11-2004, 18:46
×××× ga, turbo je turbo...

evo ja sad posto vozim 2.0 16v N/A mogu vrlo lijepo napravit usporedbu..

konji turbo auta su negdje 20-30% "jaci" od obicnog...

recimo punto GT, ima 136 konja, 1100 kila, kadett gsi 2.0 16v ima 150 konja, 1000 kila... punto GT je brzi do 100km/h.. kad se upali turbina na 3000-3500 okretaja vec dobijes 210nm momenta i drzi 200nm do 6500... to je turbo shus... kadett naprimjer sa 150 konja nikad ni ne dodje do 200nm.. a taj svoj maximum od 190ak nm ima samo na trenutak i to na visim okretajima..

tako da turbo auto s manje konja u biti ima bolje ubrzanje do neke granice... ne moras ga ni toliko vrtit kako tu mnogo ljudi misli, jer na 3000 okretaja sto nije puno, auto vec leti, i to stvarno mislim da leti jer jednostavno razvije vec tad maximalni moment i to je to...

kadett zato puno bolje reagira na gas, pogotovo u nizim okretajima, linearnije razvija moment, sto mozda nije tako uzbudljivo ko turbo kick ali realno cini auto vozljivim.. i na kraju kadett opet ima veci top speed jer ipak ima 150 konja..
isto tako taj turbo sus na turbo autima s prednjim pogon cini auto jos dodatno neupotrebljivim jer ti je prva brzina prakticki neupotrebljiva a i u drugoj kotaci lete na sve strane...

ali zato 4x4 rjesava taj problem i omogucuje prenosenje turbo kicka na cestu u punoj slavi..

S V T
21-11-2004, 19:43
Samo da se pohvalim da sam maloprije vozio Asconu A 2.0 Turbo! Fina kolica! :smile07: <br><hr><font size="+1" color="blue">×××× air bag, die hard!</font>

f-toyota4
21-11-2004, 20:57
sve je to divno i krasno!
ima tko iskustva sa tvorničkim chip tuningom? npr kada servis nudi ugradnju modula za povećanje snage sa konkretno 110ks na 140ks? radi se od TD motoru? što mislite o tome?

piquet
22-11-2004, 08:45
ugrađuj! :smile18:

rs turbo
22-11-2004, 13:48
bez razmišljanja :)

Black Knight
22-11-2004, 17:40
ja osobno mislim s obzirom da nijedan novi auto vise nece radit vise od 10 godina da slobodno chipate te masine i gazite ih, jer interni dijelovi motora ce gotovo sigurno nadzivjet ostatak masine i auta uostalom...

OS FIAT>>>
29-11-2004, 21:30
http://www.clio-williams.net/Parties/Rencontres/Pouilly_07_2003/images/07_2003_Benji_028.jpg


Opel kvaliteta. :smile16:

Black Knight
29-11-2004, 22:49
kaj, decki provjeravaju jel rucna drzi :p

rs turbo
30-11-2004, 13:58
Postižu brzinske rekorde

:smile16: