PDA

Pogledaj cijelu verziju : zamjena zupčastog i staznog remena



fabian5
07-11-2004, 22:32
-poštovani javljam se prvi put i nadam se dobrom savjetu.
-došlo doba da se ljubav proba tj došlo doba da ja na svojoj škodi fabiji 1.9 sdi promijenim remenje tj.servis na 90000 km u servisu 50000 kuna zanimaju me Vaša iskustva kod majstora koji rade u ovlaštenim servisima i još malo fuša doma tj.uvjeren sam da doma mogu dobiti bolju tj.kvalitetniju uslugu bez garancije dijelove sam kupio u regnemeru i sad prikupljam iskustva jer bi trebao majstora kao što je moj babo imao majstora za tristaća naravno sve dobro došle preporuke i iskustva cijenim i ako ispočetka bude kakvih grešaka u slanju ovih mojih pisama ili slično jer sam kupio kompjuter nedavno molim ispričavam se..... (kćer baš nije zainteresirana da pokazuje tati kak to radi) pozdrav :smile15: <br><hr>

Iveco 35S13
07-11-2004, 22:38
50.000Kuna????? mislis 5.000
ja bi ti preporuci kad se radi o zupcastom da radis u servisu ili negdje gdje ces dobiti pismenu garanciju. Ja sam se jedanput opekao i nikad vise. Sve ostalo mozes napravit kuci, ulje kocnice dihtunge ali cuvaj se zupcastog jer ako nemas garanciju na materijal i rad a on pukne to ce te toliko kostati da si to neces nikad oprostiti!! To ti je moj savjet a ti se odluci sam

fergazer
07-11-2004, 23:32
Ma bitan ti je račun i neka ti majstor stavi karticu sa datumom da ti je mijenjanj remen i nemas beda. A ovo sa servisima ti je isto tako dvosjekli mač, koriste ti takve doslovce usrane materijale da to nije za vjerovat, kao npr. jedan VW-ov i Renaultov veliki ovlasteni koncesionar (ne zelim imenovat te "pametnjakovice"). A uz to te i jeb.. oderu za cijenu. Ja sam naso majstora, covjeku skidam kapu, cijena promjene zupcastog i klinastog remena sa radom za Scenica 1.4 16V mashina je 1400 kuna (naravno, naruceni kvalitetni remeni, nikakav "second hand"). Pa's ti misli, tj. zbroji. Ja cu ga uskoro mijenjat ne zbog km (48000) vec zbog vremena (4 godine je prošlo), a malo mi i skripi tako da se necu zajeb...!!

k0vac3v1c
08-11-2004, 16:10
kad je tema o remenju kad se mjenja lanac (zamjena za zupcasti remen) ak netko zna i koji interval . :smile15: nisam bas rastavljo glavu ali trebas pogoditi sve ventile . . .valjda ima neki zarez ! pazi na to , meni je na jugicu puko zupcasti remen i pazi koje srece taman kad sam uso u dvoriste !hahaha bar ga nisam trebo teglit ma kitu bi ga teglio ostavio bi ga u jaraku !! :)) <br><hr>

fabian5
09-11-2004, 21:17
navratio sam u škoda servis križanje slavonske i radničke i zemo (kolaudator) kaže 350 kuna samo ruke ma nije meni to puno nego me srce boli što ja svoj nos ne mogu gurnuti pod poklopac dok oni to mijenjaju ja njih razumijem a oni mene ne zaboravio sam ga pitati za garanciju kad nisu njihovi dijelovi , remenje sam kupio mislim da je marka contiteh a španere marke Lux, to sam uzeo opet po savjetu ma prošli mjesec su me pokušali oženiti za 1100 kuna za akumulator a kod tokića bosch 450 kuna neki silver 75 Ah itd pozdrav :smile15:

fergazer
09-11-2004, 23:21
Pa nije Bosh baš "neki silver"...
Kaj su ti htjeli ugradit za kamion akomualtor :smile06: :smile06: kava je cijena??

fabian5
10-11-2004, 22:26
ne nego 74 Ah bijeli bez oznake marke proizvođača ali pretpostavljam da je riječ o vartinom akumulatoru
1.dajte knjižicu vozila
2.upeljavanje u radionu
3.podizanje haube
4.vađenje akumulatora
5.stavljanje akumulatora
6.zatvaranje haube
7.ispeljavanje auta
8.cijena akumulatora
9.radni sat (srednjoškolca na praksi)
10.kolaudatorske usluge
11.usluge koje predhode upeljavanju auta
12.blagajnica
13.porez.
14.prirez
15. naknada za ××××××
i to je to, pa i nije tih 1100 kuna za akumulator tako strašno nedo bog da imam superba valjda su kod njega pozlaćene kleme akumulatora
:smile15: <br><hr>

Stjepan th.
12-11-2004, 07:34
Fabiane5 što sam ne promjeniš akumulator.Nije za Superba ništa skuplji.
1100kn je puno ali usluga se plaća.
Ako će ti svaku sitnicu netko raditi moraš imati duboki džep.
:smile15:

fergazer
13-11-2004, 17:01
Da gle fakat, kaj ga sam nisi promijenio (ako ti nije auto pod garancijom), trebaš sam velki ključ i nešto snage da izvadiš stari i šibneš novi akomulator nutri!

kan
13-11-2004, 17:53
Problem je u tome sto kada se odvoji akumulator od instalacije(komp. ostaje bez napona),pobrkaju se kodovi za paljenje auta i kod za radio,a u knjizici nema upustvo kako se ti kodovi vracaju na staro...Mozda novi akumulator paralelno spojiti sa instalacijom prije isljucenja starog akumulatora,mozda,nisam probao.

Mikizr
13-11-2004, 23:14
Skineš kleme dok motor radi, jako paziš da ne dođe do kratkog spoja ( najbolja pomoć frienda ) i svi kodovi OK.<br><hr>

fergazer
13-11-2004, 23:20
A jesu ih zakomplicirali...
Baš postaješ ovisan o tim ovlastenim servisima...

fabian5
14-11-2004, 02:01
PROMIJENIO SAM REMENJE u petak sam išao u gramat i vidim ja reklamu za servis škoda savica šanci itd.itd. pitam ja njih za zamjenu koliko su ruke 350 kuna kao i u ovlaštenom servisu ali neće mijenjati ako ne kupim i vodenu pumpu ali ja nemam novaca majstor samo slegnuo ramenima i da ne duljim u jednom drugom poluilegalnom servisu (po preporuci ) majstor naplatio 200 kuna ruke i još mi posudio auto da odem u martićevu jer su mi dali krivi stazni remen najbolje mi je bilo to kaj sjediš pokraj auta a oko tebe brdo kikirikija pistacia, sokova i pive ma ko doma ma stvarno ljubazan čovjek i mislim da ću od sad ići kod njega dalje na servisiranje pozdrav :smile15:

fabian5
14-11-2004, 02:14
nadopuna: u regnemeru i u tokiću su mi rekli da po katalogu 1.9 sdi s klimom ta godina taj broj motora???? ima stazni remen od 1180 valjda milimetara e pa nije kad ga je majstor skinuo orginal je kraći 1××× te sam išao zamijeniti u regnemer i još nešto orginal remen je contiteh,a zupčasti ima na sebi oznake vw i audi
uglavnom ovo su oznake dijelova koje sam ugradio i stvar funkcionira
1.stazni remen 6PK 1100........kn 112 2.zupčasti CT 946 ...141Z ......kn 185
3.natezač remena 531027530 ....kn 335
4.vodilica remena 532011110 ....kn 408
5.natezač remena 532016110.....kn 198
stavka pet je od staznog remena valjda
nadam se da će nekom dobro doći ove informacije ali opet morate se dobro raspitati koji motor koja godina i broj motora svašta . :smile15: <br><hr>