PDA

Pogledaj cijelu verziju : dimenzije guma za golf 3



adi004
04-11-2004, 17:30
Cao raja!!Imam golf 3 97 god sa crvenim plinskim amortizerima sachs,sada su trenutno njegove orginalne felge sa gumama 195/60/14 zanima me smijem li staviti 195/50/15 kako ce se to odraziti na auto i moze li se mjesto supera 95 usuti 98 auto je 1.8 66kw unaprijed hvala!!<br><hr>

bad&blue
07-11-2004, 21:26
Za gume ne bi trebalo biti nekih problema jer ti raste cola a smanjuješ visinu, posljedice su već standardne -tvrđi auto i malo bolje ležanje, ali i izgled, a za gorivo - nemaš potrebu davat više za benzin jer nema koristi, ionako je preskup!

fergazer
07-11-2004, 23:38
Opcenito stavljanje sirih guma je meni osobno bez veze, posebno vani gdje imas takve kazne ako ti murja vidi da imas sire gume na autu. Mom frednu nije tip u Austriji htio ugradit sire gume od onih propisanih u knjizici vozila jer je to protuzakonito. Iako ti ne preporucam stavljanje guma od 15 cola na felgu koja je od 14 cola. A za posljedice sam i znas: tvrdi auto, bolje lezanje u zavoju (kao sto je napisao i bad&blue), ali i brze odlazenje amortizera itd...
Opcenito za aute kojima nije potrebno 98 oktana preporučam osobno točenje novog Eurosupera 95 jer je to najčišće gorivo na našem tržištu. To sam već rekao i napisao par milijuna puta na ovih forumima, pa za ubuduće <FONT COLOR="red">dajte ljudi malo pročačkajte po ostalim temama</FONT>!<br><hr>

bad&blue
08-11-2004, 14:28
Pa ako stavi gumu od 15 cola mora mijenjati i felgu, kak bu to inače funkcioniralo?! :o
Ako montira sve to može ići po atest i trebalo bi sve biti u redu :smile15: