PDA

Pogledaj cijelu verziju : CITROEN CLUB



Stranica : 1 [2] 3 4 5

drugmirko
04-11-2004, 14:21
zega... svejedno. nije namjenjeno, da klikne svakih 30tak sekundi. opterećuje i ventile i pumpu. surfni malo naokolo... mislim, da je kod sređivanja tih problema najgore vrijeme i zajebancija potrošena za to. mislim, da i ne košta bogzna koliko. :) <br><hr>

activa
04-11-2004, 14:24
.. pa onda ce ovaj najjaci hdi C4 kod vas biti dvadesetak hiljada ( tisuca ) , ..sto je sasvim OK cena za taj auto ..?? :)

activa
04-11-2004, 14:26
..." zabluda radosti " ..!! :smile06: :smile06:

drugmirko
04-11-2004, 14:26
budemo vidli. javim čim osvane :) .


bog, za sad... moram nezakonitoj skuhat rućak, a onda na posao... čujemo se na većer :) .<br><hr>

activa
04-11-2004, 14:27
.. mada bi Mocartov rekvijem bio adekvatniji ...mislim veseliji i pun zivotne radosti i nada za buducnost ..?? :smile06: :smile06: <br><hr><font face="Impact" color="blue">citroen on the road again</font>

VTR
04-11-2004, 15:01
Kako to nisi dobio cijene zeNNoN?

zeNNoN
04-11-2004, 15:14
A jos nisu slozene cijene ali mogle bi biti svaki dan.. da se bas hocu potruditi mogao bih i danas saznati okvirno kakav je bio prijedlog... Ali C4 hdi bi mogla biti dobra pila za relativno malo novaca.. :smile15:

activa
04-11-2004, 17:20
http://rallyfanclub.hu/images/cikkhez/c4wrc.jpg

activa
04-11-2004, 17:33
zeNNoN, hocemo li ovakvog probati kod tebe ..?? :smile15: :))

drugmirko
04-11-2004, 19:21
c, jok brate! ništa od ovog! ak već niste pročitali u motosport temi, citrać i pug se povlaće iz WRCja nakon 2005. a tu sezonu vjerojatno će vozit još s Xsarom. :( :( :smile09: .<br><hr>

drugmirko
04-11-2004, 19:36
ok. nije neka utjeha ali povući će se dok su na vrhu :)

Cezy
04-11-2004, 19:51
Ne vjerojatno nego sigurno. A koje su p.... stvarno nedavno sam citao kad su objavili da ce 2005 vozit sa sarom,a 06 onda sa c4. :smile17:

pug-u to jos nekako oprastam,oni su vec 6 godina u biznisu,ali Citrac je tek usao prakticki u rally. :smile17:

drugmirko
04-11-2004, 20:22
jeste, i ja sam to čitao.

ali kad smo već kod te racionalizacije... nikako ne mogu shvatit zašto su obje tvornice koncerna istovremeno u WRCu. time imaju duple troškove koji su oooogromni i direktno si konkuriraju. umjesto, da je Pežo izašao nakon četri uzastopne pobjede i prepustio cirkus Citroenu.
a s druge strane... racionaliziraju se na potpunim glupostima ko što je uporaba iste centralne konzole u C5 i 407. pa za te novce što ih je Pug potrošio u jednoj (ne baš blistavoj) WRC sezoni mogli su kompletan novi auto napravit. ili bar pošten redizajn unutrašnjosti kojeg modela :smile09: :smile09: :smile09:

HDI
04-11-2004, 21:14
..e dakle nastavak sa Picassove teme, u oitanju je probna vožnja sa redizajniranim C5 motorizacija HDI 2.0 138 KS.
Najprije riječ dvije o izgledu, moram priznati da "uživo" izgleda puno bolje nego na slikama, što inače baš i nije slučaj kod mnogih auta jer često dobar fotograf profesionalac zna izvući ono najbolje iz nekog modela a sakriti nedostatke, ovdje sam ostao poprilično iznenađen skladnošću i elegancijom linija, puno bolje nego stari C5. Sjedosmo u auteka i odmah pri sjedanju prisjetih se starog C5 koji je imao dosta nizak "krov" tako da se svatko iznad 1.90m mora praktički uvlačiti u auto, ovaj redizajnirani boluje od iste boljke i zato pišem odmah jedan minus.

drugmirko
04-11-2004, 21:21
viš! ipak sam bio u pravu, kad je netko neki dan pitao gdje si, pa sam prokomentirao, da isprobavaš novi C5, nećeš više izać i na svaku pretnju silom pretiš protestnim samozapaljenjem :smile06: :smile06: :smile06: .

dugo si ga vozio, kad tek sad pišeš o utiscima :)) .<br><hr>

HDI
04-11-2004, 21:22
Unutra je stvar ipak puno bolja nego u staroj verziji, plastika je mekana, podatna, fino oblikovana i odaje dojam pažljivo biranih oblika i materijala, ergonomija za volanom je izvrsna, ruka sama pada na mjenjač, sve je na svom mjestu, volan je malen, zgodan i obložen finom mekanom kožom, baš kako treba, prednji sicevi su priča za sebe, vrhunski, udobni sa jako dobrim tkzv. lumbalnim podupiračem (to je onaj dio koji čuva donji dio leđa kod dulje vožnje)odlično školjkasto oblikovana, čak mi se i materijal presvlaka dopao. Sicevi se daju fino namjestit u svim položajima pa nisam imao nikakvih problema kod traženja najboljeg položaja, ne moram ni govoriti da ima mjesta ko u priči na sve strane, odlično.

Aero
04-11-2004, 21:29
" prednji sicevi su priča za sebe, vrhunski, udobni sa jako dobrim tkzv. lumbalnim podupiračem (to je onaj dio koji čuva donji dio leđa kod dulje vožnje)odlično školjkasto oblikovana, čak mi se i materijal presvlaka dopao. Sicevi se daju fino namjestit u svim položajima pa nisam imao nikakvih problema kod traženja najboljeg položaja, ne moram ni govoriti da ima mjesta ko u priči na sve strane, odlično."

Šta bi ti rekao na siceve u mom 545i. Ventilirani, grijani, el. podesivi u 20 smjerova, među njima i gornji dio naslona za leđa i aktivni oslonac za glavu... :)) :))

drugmirko
04-11-2004, 21:32
rekao bi... a di ti je izlaz u zimski vrt i terasa? :smile06: :smile06: :smile06:

HDI
04-11-2004, 21:32
Okrenuo sam ključ, i sad čekam da čujem onaj dobro poznati HDI zvuk, kad tamo....ništa, napregnem sluh...vidim kazaljke se gibaju na dodir gasa, ali zvuka nema nigdje, stisnem još malo papučicu....i sad sam ga čuo :) ...ali opet vrlo tiho, shvatio sam naravno da su na izolaciji radili valjda najviše do sad, mislim da je ovo jedan od auteka sa najboljom unutrašnjom izolacijom, VTR upalio radio (ja nisam znao di se to pali :smile12: ) i moram priznati da su ugradili odličan sustav, pa već s obzirom da se ne čuje motor, bar možeš uživat u glazbi.
Ubacih u prvu, puštam kvačilo...i ..odmah lovi...hm..čini mi se da su ga postavili malo prenisko, trebaće se navići, i limuzina teška 1700 kg (sam autek ima oko 1430, plus mojih 125 plus VTR-ovih recimo 80 plus gorivo....nabere se...
:)) )polako krene u akciju.

drugmirko
04-11-2004, 21:34
ej, HDI... s koliko to prsta tipkaš? jednim? brz si ko munja (ili dizlo :smile06: :smile06: )


samo deri stari. ja još nisam sjeo u njega :)) .<br><hr>

Aero
04-11-2004, 21:42
drugmirko... :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: Opasan si ti tip.

HDI
04-11-2004, 21:47
S početka sam malo "štedio" motor dok se ne zagrije malo, isprobavao sam novi mjenjač, učinio mi se boljim i preciznijim od onoga u mom Picassu, 6 brzina nekako dovoljno impozantno djeluje, sama ručica je dosta kratka, za ubacit u rikverc treba podić prsten oko ručice (sjećam se nekih Opela koji su imali slična rješenja), što onemogućava slučajno ubacivanje u rikverc umjesto u prvu, jer na ovom mjenjaču rikverc je postavljen "preko prve".
E kad se ugrijao, odmah gas do poda i akcija.... :))
Moram priznati da ovaj HDI ide fino, sasvim solidno vuče tešku karoseriju, nisam ni u kom momentu osjetio da bi mu falilo snage ili momenta, kad se malo jače "stisne" javi se dodatni overboost koji mu naglo poveća moment i omogući ono ključno preticanje bez rizika, naročito izraženo u trećoj brzini ali i četvrtoj....super.
Ono što sam dugo sanjao bila je živa istina, ovo je stvarno izvrstan motor koji bih jako želio da imam u Picassu, mogu samo zamišljat što bi radio s Picassom, kad ovako veliku i tešku limuzinu "vuče" bez po frke...čista petica za motor.

HDI
04-11-2004, 21:57
Sad dolazi ono najzanimljivije....ovjes :o
..e ljudi moji, ovaj novi Hydractiv 3 ovjes je san snova, može biti rupa na cesti neznam kakva, mogu biti i kratka poprečna udubljenja, ležeći policajci, ma što god hoćeš ali ovaj C5 jednostavno ide preko svega toga kao da ne postoji, i što je još važnije, pri nagloj promjeni pravca napr. kod slalom vožnje, auto ostaje u pravcu kao po šinama, nema ljuljanja, mali pokret volanom ideš iz trake u traku, stiskaš gas, a C5 se samo ruga i drži cestu kao ukopan....super, pun pogodak, još su testne gume bile neke Michelin, cijelo vrijeme sam se pitao što bi tek bilo da se neke Bridgestonke ili Goodyearke na kotačima... :smile24:
Šteta što smo se vozali samo po gradu pa osim djela bulevara nisam mogao razviti neku malo veću brzinu da vidim kako se ponaša ovjes pri većim brzinama i opterećenjima, ali do 140 ga ne možeš izbacit iz putanje pa da se na glavu postaviš... :))

HDI
04-11-2004, 22:10
Kaže VTR, da su nedavno na autoputu za Zg, vozili bez frke prosjek između 170 i 200, bez imalo opterećenja za motor, u jednom momentu se kazaljka popela na 220, njemu se učinilo da i to može "držat" dosta dugo, nemam razloga da mu ne vjerujem, ovaj novi HDI djeluje vrlo uvjerljivo.
Sve u svemu, a s obzirom na cijenu od oko 25 tisuća eura (sa ful opremom), mislim da ovaj redizajnirani C5 nudi jako puno, nema puno konkurencije naročito ovjes, motor, sicevi, udobnost, prostor, handling i agilnost su vrlo dobri, ergonomija izvrsna.
Još nešto me dosta iznenadilo, a to je da je recimo karavanska verzija, praktično iste cijene, mislim da je samo oko 250 eura skuplja, a meni bar, je izgledom i prostorom naročito nekako više "sjela" od limuzine.
Bravo Citroenci, C5, premda već polako na zalazu se očito još neda, i ako recimo C6 bude puno skuplji, ima veliku šansu da postane Citračev "best buy" model...mene je jako ugodno iznenadio, a motor i ovjes su me naprosto oduševili...

HDI
04-11-2004, 22:17
...istina mirkec, definitivno najbolji način da se ubije dosada kod čekanja servisa je isprobavanje novih modela.... :))

drugmirko
04-11-2004, 22:21
huh, zavidan sam ti jako, jer ja nisam još uspjeo ni pošteno sjest u stari(novi :)) ) C5 od oca nezakonite, a kamoli, da probam ovaj novi. hvala za tak iscrpne utiske, jer ja sam do sad vidjeo samo jednog u prolazu i u pravu si. absolutno izgleda bolje u živo neg na slikama. a jel imao one zakretne farove?

HDI
04-11-2004, 22:27
...nisam siguran za farove, bio je dan (oko 14 sati) a i mene zanima kako funkcioniraju ti dvostruki xsenon zakretni farovi noću....

drugmirko
04-11-2004, 22:32
čitao sam postove od nekih ljudi po forumima, da je ludnica. prvo malo zbunjujće kak šeta snop pred autom a kad se navikneš čista zabava i korist.

sad moram doma, gotova predstava. bog :) .<br><hr>

Bmw Touring
04-11-2004, 22:51
Moram malo prokomentirat izgled novog C5.Vidio sam ga nekidan uzivo i auto stvarno izgleda puno puno bolje od starog C5.Na slikama mi se nisu svidjela ona bumerang svjetla straga al uzivo ludilo izgledaju.Moram i ja bacit koju test voznjicu. :)

drugmirko
04-11-2004, 23:47
sad sam doma :) , raćunalo još uvjek upaljeno, bebać&nezakonita spavaju... so, whatsup... :smile25: .

jep, BMW-T. pogotovo na nekom tamnijih boja. crni mrak dobro izgleda. takav je polako prošao pored mene. ksenoni zapaljeni, stakla blago zatamnjena (vjerojatno ona laminirana za bolju zvućnu izolaciju), boja biserno crna, alu felge i nisko spuštene kromirane lasne... ostal sam ovak :o :o :o .... :smile06: . stvarno... prošao je prek one grbine za pješački prelaz ko da plovi kroz maslac :)) . svi ostali u koloni su poskoćili a taj, ko da plovi. ak ćeš probavat, moraš probat onog s Hidaktiv 3 ovjesom.<br><hr>

activa
05-11-2004, 02:18
... prosto imam dojam da sam sam vozio novi C5 , posle ovog iscrpnog i nadasve zanimljivog opisa uvazenog nam kolege ..!!
.. svaka cast HDI , nema ti ravnog na ovom forumu kada je u pitanju opis dozivljaja i ugodjaja u voznji ..!!

activa
05-11-2004, 02:19
... ponavljam , jer sam apsolutno siguran ..!!... ti si definitivno rodjen za PR menadzera ..( naravno citroenovog )..!!

VTR
05-11-2004, 08:13
Mala napomena HDi-ovu test voznju po gradu: Auto na autoputu ide odlicno, ali 140 km/h kroz relativno gust gradski promet je prilicno "uzbudljivo"
:)) :))

Aero
05-11-2004, 09:25
Ma kakav Hydravctive 3, trebate probati Dynamic Drive... :))

Inače moj komentar na izgled C5. Auto izgleda totalno pre××××no. Mnogo bolje nego stari model prije redizajna... Fakat mu super stoje te kromirane lajsne, a osobito ta bumerang svjetla... Totalno bolesno... :smile20: :smile20: :smile20: :smile20:

drugmirko
05-11-2004, 09:52
:)) :)) Aero, fino se dopelaj s Dynamic driveom pa probaj hidractive 3 (i usput uzmi top/koža version C5, da se zbog plebejskih materiala nećeš osječat ugroženo :smile06: :smile23: ) i provozaj se malo.

onda usporjedi cijene jednog i drugog
:)) :)) ;) .<br><hr>

activa
05-11-2004, 12:13
4 komada C5 sa full opremom, za jednog bendzamina ..??.. svaki komentar je izlisan ..??

Bmw Touring
05-11-2004, 12:21
jel vi to usporedjujete Bmw peticu sa C5? :smile12: :smile10: :smile25:
Vi stvarno niste normalni :smile06:

activa
05-11-2004, 13:41
.. a sto da ne ..?? :smile08: :)

Bmw Touring
05-11-2004, 13:47
no comment! :smile17:

activa
05-11-2004, 13:53
.. znaci svetogrdje ..??
.. BMW je nedodirljiv ..?? :smile11:
.. pricamo o odnosu cene i onoga sto dobijes ..!! .. a ne o klasi automobila ..??
.. kada izadje C6 , onda ce mo pricati na ravnoj nozi ..!! :))

Bmw Touring
05-11-2004, 13:56
ma da Citroen izbaci C osamdeset sest opet nece bit na ravnoj nozi ;) :smile25:

VTR
05-11-2004, 13:59
Upravo mi se javio kupac koji je prije 5-6 dana preuzeo C5 1.6HDi 110 KS. Isao je sa njm Zadar - Osijek - Zadar (cca 1500 km). Inace ima i par mjeseci star Audi A4 1.9TDi (isto oko 110 KS). KOMENTAR: Ne da je audi losiji auto, nego se ne mogu ni usporediti. Ta dva auta kao da nisu iz istog svemira. C5 ide bolje, 100 puta udobniji, tisi, ugladeniji... Audi mi je bilo cisto bacanje novca... :smile15:

Bmw Touring
05-11-2004, 14:03
Moze Audi imat 100,115 ili 130ks.
I ne vjerujem bas da je Audi bacanje novaca ;)

activa
05-11-2004, 14:05
.. neki to nece nikada shvatiti ..?? :smile19:
.. sto se udobnosti i lezanja tice BMW je daleeeeeeko , daleeeeeko od CITROENA ..a..!! :)

activa
05-11-2004, 14:06
... aloooooo , bendzaminista ..!!
.. smiri malo dozivljaj ..!! :smile11: :))

Bmw Touring
05-11-2004, 14:10
bas se pitam tko treba smirit dozivljaj ;) :))

activa
05-11-2004, 14:15
.. kolega , pa ti si ipak " dragi " gost na citroen temi ..?? :))

VTR
05-11-2004, 14:17
Ovisi kako gledas... Dati 30 i par tisuća Eura za malen, tjesan i neudoban auto kojeg pokrece super glasan traktorski TDi motor star 15 godina...
Jedini + mu je vrhunska zavrsna obrada. Pa ako to vrijedi tolike novce... Izvoli

Bmw Touring
05-11-2004, 14:17
da kolega ali i ti si isto "dragi" gost na Bmw temi pa ti niko nista ne govori :))

activa
05-11-2004, 14:21
.. ja sam zaista mislio ono sto sam rekao ..!!... dakle zaista dragi gost ..!!
.. nimalo sarkazma i neprijateljstva tu nema ..!! :)

Bmw Touring
05-11-2004, 17:48
ma koje neprijateljstvo activa.
To mi ni ne pada na pamet :)

Bmw Touring
05-11-2004, 17:51
Ovisi kako gledas... Dati 30 i par tisuća Eura za malen, tjesan i neudoban auto kojeg pokrece super glasan traktorski TDi motor star 15 godina...




Malen-kako za koga
Tjesan-samo na zadnjim sjedalima
Neudoban-nebih rekao
auto kojeg pokrece super glasan traktorski TDi motor star 15 godina-taj TDI jede za dorucak tog 1.6 HDI a nije bas nesto narocito glasan.Al svi mi znamo da su stari dobri Tdi-evi malcicu glasniji
;) :))

drugmirko
05-11-2004, 18:30
:smile06: , jeste se fino posvađali u dok me nije bilo.... :smile06: ok. ajmo na poćetak:

uspoređivalo se HIDROAKTIVNI ovjes (ne onaj polu aktivni ili hidraulićki iz slabijih citraća, već Hidroactive 3 :) ) s DYNAMIC DRIVEOM i kolićinu šuške koju ti za njih pokupe.

iako su to u osnovnom namjenu razlićiti ovjesi, jer je citroenov više okrenut komforu, imaju zajednićke dodirne tačke oko smanjivanja nagiba karoserije zbog centrifugalnih sila u zavojima, njihanja kod ubrzavanaja/koćenja i cjelokupne stabilnosti. znaći AKTIVNI ovjesi koji se s real time kalkulacijama hrpe parametara prilagođavaju trenutnim razmjerama vožnje :) .

eto o tome :) ! za sve ostalo ovaj bi citroenovac (osim šarma i filozofije automobilove osnovne funkcije t.j. kako se u njemu vozi)drage volje željeo imat BMWov kvalitete. i mirno im za njih odaje poštovanje :) .

peace :)) .<br><hr>

Bmw Touring
05-11-2004, 18:34
e pa to te ja pitam! :))

drugmirko
05-11-2004, 18:51
a, j**i ga, i ja bi voljeo, da Citroeni nisu tak šlampavi kod proizvodnje i da ne hvataju krivine kod materiala i tehhnićkih rješenja. malo švabske discipline i preciznosti im absolutno nebi naškodilo. :) <br><hr>

Bmw Touring
05-11-2004, 18:53
Ma nije to nego pocele su se vuci neke paralele C5-Bmw 5 pa sam reagirao.
Sreca da si ti tu :)) :smile25:

drugmirko
05-11-2004, 19:01
eh, treba to uvjek gledat preko osobnog gušta. ja vozim Audi. besprekoran auto. pun finih materiala, alcantare, fantastičnih sjedala (ona bolja kao sportska), minimalistički čiste i precizno izrađene armature, dobrog 130 konjskog TDi motora, precizne mehanike i kvalitete izrade.... ali, kad god prođe Citroen ja se okrenem. Kad je došao nezakonitin otac s novim C5 (starim dizajnom) ja sam trčao gledat ko malo djete. iako su materiali i oprema klasu niže, odmah bi ga imao... :smile06: <br><hr>

activa
05-11-2004, 19:03
.. inace bi smo se potukli ..?? :))

activa
05-11-2004, 19:04
.. drugmirko , ti mu dodjes ovde kao unproforac ..!!?? :(

Bmw Touring
05-11-2004, 19:07
Sve si u pravu druze.Apsolutno se slazem s tobom ali kad se pretjera onda se stvarno pretjera

Bmw Touring
05-11-2004, 19:09
Trcim i ja ko malo dijete kad vidim C5 karavan sa finim 17" felgama ili kad vidim Xsaru Coupe VTS

drugmirko
05-11-2004, 19:10
:smile06: ,u neku ruku... :smile06:

ma, BMWi su u mnogoćemu bolji auti. zato i su toliko skuplji. meni to ne smeta i nije mi argument za dokazivanje. nemaju ono zbog ćega volim Citroen a to je šarma različitosti u izgledu i razmišljanju. i nisu tak agresivno hladni.

ili ak hoćeš drugaćije... kad vidim na cesti BMW 3 podseća me na dobermana a kad vidim Xantiju podjsća me na maćku :smile06: .<br><hr>

activa
05-11-2004, 19:11
.. Drugmirko , ti si endemski primerak ..??
.. Citroen u srcu , a svaba na drumu .. !!

Aero
05-11-2004, 19:12
" sto se udobnosti i lezanja tice BMW je daleeeeeeko , daleeeeeko od CITROENA ..a."

Dakako Activa. :) Daleko, daleko ispred... :))

drugmirko
05-11-2004, 19:13
:)) , BMW-T... a još mi je ta verzija C5tice ružna. podsjeća me na krumpir :smile06: :smile06: :smile06: .
ali kad se podigne hidraulika i zabrunda 2,0 HDI... :smile20:

Bmw Touring
05-11-2004, 19:16
ma, BMWi su u mnogoćemu bolji auti. zato i su toliko skuplji. meni to ne smeta i nije mi argument za dokazivanje. nemaju ono zbog ćega volim Citroen a to je šarma različitosti u izgledu i razmišljanju. i nisu tak agresivno hladni.

ili ak hoćeš drugaćije... kad vidim na cesti BMW 3 podseća me na dobermana a kad vidim Xsantiju podjsća me na maćku




Ma nije meni bitno koji je bolji koji nije.Nego samo ocu rec da mi idu na zivce neka ××××× usporedjivanja i dizanja u nebesa itd.
Volim i ja Citroen ali svatko voli na svoj nacin ali nekad treba stat na loptu :)

drugmirko
05-11-2004, 19:17
Aero... oko udobnosti vožnje možemo se dugo svađat. a za ležanje BMWa svaka čast! sestrin muž ima peticu. taj auto leži ko gokart!

activa
05-11-2004, 19:19
.. usporedba sa dobermanom i mackom je sasvim na mestu ..!!
.. dobermane ne volim , a macke obozavam ..!! :(

Aero
05-11-2004, 19:20
Ma, daj BMW, ja samo počeo fight uspoređujući sic u BMW-u i C5, lagano podjebavajući i time sam htio ustvari reći: "Ako si tak oduševljen sicom u C5, što bi rekao na ove u 5-ici" Nije to bilo ništa zlonamjerno... :smile08:

drugmirko
05-11-2004, 19:21
jep, BMW-T... to je samo djeo kompletne slike.

ajd sad da ja spustim dobronamjernu zajebanciju:

BMW je perfektan automobil a Citroen je way of life... :smile06: :smile06:

activa
05-11-2004, 19:23
.. ovo sa preterivanjem je izgleda na moj racun ??
.. Aero nemoj podcenjivati lezanje na drumu citroencica sa hidroaktivnim ogibljenjem ..!!

Aero
05-11-2004, 19:25
E, sad i o tome bi se dalo drugmirko...

Vozio sam C5, ali... Nekako na mene nije ostavio dojam udobnosti (mislim na ovjes), dobar je za grad, ali otprilike koda sam na lošem vodenom krevetu, sav se ljuja, klati...

5-cu imam. Ovjes je kod nove 5-ce doveden do savršenstva. Unatoč 18 colnim felgama i profilu guma 35, mogu se vrhunski udobno voziti u svakom trenutku... C5 je zasigurno na nervaninama udobniji ali... To nije to.

Evo što bi rekla moja žena da se vozimo po plitvičkoj cesti ZG-ZD

C5: "Stani, moram povraćati"X5
5-ca: "Možeš još malo brže?"

Uostalom, kad govoroimo o udobnosti, ne mislimo samo na ovijes, zar ne?<br><hr><font color="blue">BMW M POWER http://www.m5board.com/vbulletin/images/smilies/M5launch.gif
</font>

Bmw Touring
05-11-2004, 19:26
Ma, daj BMW, ja samo počeo fight uspoređujući sic u BMW-u i C5, lagano podjebavajući i time sam htio ustvari reći: "Ako si tak oduševljen sicom u C5, što bi rekao na ove u 5-ici" Nije to bilo ništa zlonamjerno.




Ma Aero nije to nego zna drug Mirko vrlo dobro na sto sam ja popizdio.
Slag na kraju je bio VTR sa svojom izjavom

drugmirko
05-11-2004, 19:26
e.. activa, kaj si danas tak "na barikade za Citroena" raspoložen :)) . pa drage kolege samo malo zezaju. negdje na mjestu a negdje tek onako :) . ko i mi njih s metroseksualnim uradkom za urbane sredine i hercegovce :smile06: .

activa
05-11-2004, 19:26
.. to o zivotnom stilu ne vredi objasnjavati onome ko to ne oseca ..!!
.. kada su ti snaga ., agresivnost , brand i cena osnovni kriterijumi za formiranje misljenja i stava , svaka prica je beskorisna ..!! :)

Aero
05-11-2004, 19:28
Ma to oni samo podjebavaju, svi oni znaju da je BMW jednostavno mnogo bolji od CITROENA.

Ja poštujem sva tehnička dostignuća Citroena, i iznimno ga cijenim, ali od istine se ne može pobjeći...

activa
05-11-2004, 19:29
.. pa mogu i ja neki put biti malo " ostriji " ..., cisto malo da razbijemo monotoniju ..!! :(

Bmw Touring
05-11-2004, 19:29
Nisi skuzio poantu Activa. ;)

activa
05-11-2004, 19:31
.. Aero , a istina je ...????? :smile07:

Aero
05-11-2004, 19:31
Activa, nije meni samo brand tu u pitanju. Kod BMW-a imam malu milijardu razloga zašto BMW, a ne Citroen.

U Citroenu ne mogu naručiti masažu sicevima, 10 vrsta kože, drva i aluminija, ne mogu uzeti DVD+Tel+Nav+E-mail+TV(Možeš li poslati E-mail iz Citroena?), pa runflat gume, gume u takvim dimeznijama, električni solarni krov...

A primjerirce o aktivnom upravljaču neću ni govoriti...

drugmirko
05-11-2004, 19:31
pa, da Aero... vjerujem. ali znaš li koji ovjes je bio u tom C5? ima i verzija s hidraulikom ne puno boljom od mojeg pokojnog GSa iz 76'. oni se stvarno ljuljaju.

a za one malo opremljenije... pa negdje sam na nekom kiosku vidjeo naslov za test restylanog C5: "Kapetan duge plovidbe" :) . a Citroen baš i nije neka omiljena marka automobilističkih novinara na ovim prostorima i kurcaju i stvari koje nikom ne smetaju zato jer je to Citroen a hvale ih kad su u njemačkim autima. iste takve.

Aero
05-11-2004, 19:32
".. Aero , a istina je ...?????"

BMW je bolji od Citroena.

activa
05-11-2004, 19:32
... ma shvatio sam ..!!
.. malo kreativne zajebancije nije nikada na odmet , ... cak i prija ..!! :(

Bmw Touring
05-11-2004, 19:33
pa mogu i ja neki put biti malo " ostriji " ..., cisto malo da razbijemo monotoniju ..!!





Ti nisi neki put ostriji nego si uvijek ostriji.Al ××××ga mi smo se navikli na tebe a imam i malo vise respekta prema tebi jer ti si gospodin od 40 godina i imas malo vise zivotnog iskustva od mene.Al kad pretjeras onda stvarno pretjeras.

Aero
05-11-2004, 19:34
Neznam mirko, možda sam ja vozio nekakvu "jadnu verziju", ali ostavio je jako slab utisak...
Recimo bolje usklađen ovjes mi ima Vectra C.

activa
05-11-2004, 19:37
.. kako se uzme Aero ..!!
.. treba sagledati stvari iz svih uglova ..??
..ali kada sve svedes na ono osnovno ...sta dobijes za ulozeni novac , ja mislim da je Citrac bolji izbor ..!!
.. ali sve je to OK , hiljadu ljudi hiljadu cudi ... , zamisli kako bi bilo monotono i glupo , kada bi svi isto mislili , i voleli iste stvari ( npr. zene ..!!)......???

Bmw Touring
05-11-2004, 19:39
kako se uzme Aero ..!!
.. treba sagledati stvari iz svih uglova ..??
..ali kada sve svedes na ono osnovno ...sta dobijes za ulozeni novac , ja mislim da je Citrac bolji izbor ..!!
.. ali sve je to OK , hiljadu ljudi hiljadu cudi ... , zamisli kako bi bilo monotono i glupo , kada bi svi isto mislili , i voleli iste stvari ( npr. zene ..!!)......???




I opet se vracamo na isto :smile17:

Aero
05-11-2004, 19:41
Tu se slažem Activa, Citroen ima mnogo bolji omjer dobiveno-uloženo, I upravu si kad kažeš sto ljudi sto čudi. Svi smo mi individualne osobe...

Evo, još jedno pitanje, pa da zaključimo raspravu.
Imaš 100,000 EUR isključivo za auto. Što ćeš kupiti? Iskreno odgovori.

activa
05-11-2004, 19:42
.. BMW T , zar bi trebali da budemo " slatki " i " umiljati "..??
.. ja nisam extremista , vec je sve to na nivou malo zucnije i ostrije razmene misljenja ..!!
.. a to koliko ja imam godina nema nikakve veze ...., mozes ti sa svojih 20 biti mnogo iskusniji ..!!
P.S. .. u cemu ja to bas toliko preterujem ..?? :smile12:

Aero
05-11-2004, 19:42
Ajde, kaj je sad tebi Turinže? :smile12: :smile17: :smile17: <br><hr><font color="blue">BMW M POWER http://www.m5board.com/vbulletin/images/smilies/M5launch.gif
</font>

Bmw Touring
05-11-2004, 19:43
Ma meni nije nista nego me malo nervira ovakvo razmisljanje ;)

Aero
05-11-2004, 19:45
Ajde, nećemo više o tome, svako ima pravo na svoje slobodno mišljenje, ajmo sad nekaj popit kod Marija!

Bmw Touring
05-11-2004, 19:45
P.S. .. u cemu ja to bas toliko preterujem ..??





Pa da budem iskren u svemu Activa ;)

Aero
05-11-2004, 19:47
"P.S. .. u cemu ja to bas toliko preterujem ..??"

Mržnja prema Opelima...

activa
05-11-2004, 19:48
.. pa mislim da ne bi nikada dao toliko para za auto ..??
..ali kada bi se to desilo , verovatno bi uzeo lanciu thezis , ili nekoga maserattija...??
.. nisam nikada o tome razmisljao , tako da je ovo odgovor " na prvu loptu " , ali kada " svarim ", dacu ti precizan odgovor ..!!
.. u svakom slucaju , bio bi benzinac ..!! :smile09:

Aero
05-11-2004, 19:50
Ti si talijanofil :o Tebi pothitno treba jedna alfa... :)) <br><hr><font color="blue">BMW M POWER http://www.m5board.com/vbulletin/images/smilies/M5launch.gif
</font>

activa
05-11-2004, 19:50
.. ne vidim smajlice , pa ne znam da li si ozbiljan sa ovim o preterivanju ..??
.. a Opele stvarno ne volim ,,!!...priznajem , tu sam sasvim subjektivan ..!!

drugmirko
05-11-2004, 19:53
gle Aero, to sam već pisao na starom citroen klubu. par godina nazad vozio sa sestrinog supruga iz Ljubljane u Milano. molio me, jer je u jutro imao probu u Ljubljani a na većer koncert u Scali i iduće jutro opet probu u Lj i nije se htjeo zamarat vožnjom. tada je imao BMW 325i i punu poremu koju se dalo nakrcat u njega. idući dan, to jest 6 sati nakon povratka, zamolio ne stari od moje, da odfuram njegov auto, da ne stoji na aerodromu tjedan dana, doma u pripizdinu donju. njegov auto je tada bila Xantia Activa 2.0T CT.

znaći, u roku 12 sati vozio sam BMW 3 i Xantiju. i jednog i drugog malo običnom cestom i autoputom. Xantiju samo nekih 130 km ukupno ali dosta za stjecanje dojmova i usporedbe. mogu ti odgovorno tvrdit, da što se ležanja atua na cesti i udobnosti vožnje tiče Xantiji onaj BMW nije bio ni blizu. C5 hidroactive 3 ima još puno bolji, unapređeni ovjes. ni jedna verzija nije sasvim idealana i ima svojih mana. uspoređivat C5 s BMW 5 je glupost ali bar tu su si na istoj nozi. različiti po pristupu ali Citroena se bar tu neda skenslat kao jeftinu robu.<br><hr>

Aero
05-11-2004, 19:53
Ja fakt ne kužim otkuda tolika mržnja prema Opelu? :smile12: :( :( :( :(

drugmirko
05-11-2004, 19:54
:)) , sory što kasno upadam i malo sam van debate ali ide mi predstava :smile06: .

Aero
05-11-2004, 19:56
"Xantiju samo nekih 130 km ukupno ali dosta za stjecanje dojmova i usporedbe. mogu ti odgovorno tvrdit, da što se ležanja atua na cesti i udobnosti vožnje tiče Xantiji onaj BMW nije bio ni blizu"

Activa je svakako perfektan auto, ali ja mislim da taj "Activa" ovjes se ni u kojem slučaju ne može uspoređivati sa Hydractive 3 ovjesom... Ni u kojem pogledu Hydractvie ovjes nije bolji od Active, a kamoli DD-a.

drugmirko
05-11-2004, 20:01
:smile10: , sad te ja ne kužim. Hydroactive 3 je evolucija hidroaktivnog ovjesa iz Xantije Active. tamo se zvao hidoactive 2 a prvi poluaktivni ovjes je imao Xm s, neš vjerovat, oznakom hidroactive 1 :smile06:

DD nisam probao. možda ak me ti provozaš ili ak onaj moj dirigent odlući mjenjat svoju peticu za novu, tak da neću pametovati :) .

Bmw Touring
05-11-2004, 20:04
Predajem se! :))
Odoh ekipa pa se cujemo!
Budite dobri :smile25:

activa
05-11-2004, 20:05
.. pa vec smo apsolvirali ...., svi smo mi pomalo alfisti ..??...zar ne ..!!??
.. a, opela sam imao par komada u zivotu, i to je bilo strasno ..!!
.. neudobno , hladno , ne kvalitetno ., ne zanimljivo, i bez " duse " ...!!
.. nikakvog zadovoljstva i smeka u voznji ..!!... cisto prevozno sredstvo , prema kome nema nikakvih emocija ( sem prezira ) ..!!

drugmirko
05-11-2004, 20:19
evo linkić. i drugi su stekli slićne utiske o usporedbi Active i BMW 3, pridodali Audi A4 i sve skupa fino opisali u Giant testu u auto časopisu. stvar je engleska, mislim da Car magazine. ak vam se ne čita, pročitajte samo debeli print na par prvih stranica :smile06: .

:URL=http://www.citroen.mb.ca/Documents/Car/1.html:usporedni test A4, BMW 3 i Active:/URL:

a sad molim ljepo, dosta oko toga. BMW5 je divan auto više klase, C5 je divno restylan bivši krumpir klase niže i mi smo opet prijatelji. živjeo CS i poprečna ramena gospodične Alfe! :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

activa
05-11-2004, 20:25
.. prijatelji naravno ..!!
.. samo nam je BMW T. danas malo na 3 coska ..??
.. da li sam ja to zaradio najzad onaj karton piva ..??

drugmirko
05-11-2004, 20:27
kaj, Zlatoroga? :))

zbog tjekućine il imena? :smile06: :smile06: :smile06: <br><hr>

activa
05-11-2004, 20:27
.. i da rezimiramo ......
.. citroenom se ne vozi ...., citroenom se plovi ..!!??

drugmirko
05-11-2004, 20:29
check prijašnji post... mačo sam editirao :)) .

Axl
05-11-2004, 20:29
ili mozda ... leti !?

activa
05-11-2004, 20:29
.. nisam pio zlatorog odavno ..!!
.. ne " dugujes" mi ti pivo, vec BMW T....???
.. tebe ceka ono obecano pivo , kada budes svracao u ove krajeve ..!!

activa
05-11-2004, 20:32
... Axl , ... ne , ne ...ploooooovi ..!!
.. zbog imena , naravno ..!!

Aero
05-11-2004, 21:19
Mirko, ako se ja dobro sjećam, "Activa" je bila nadoplata na Hydractive, zar ne?

Ali dajte pogledajte unutrašnjost:
http://www.citroen.mb.ca/Documents/Car/32.jpg

:smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17:

drugmirko
05-11-2004, 21:28
ne, ne bilo je običnih Xantia i Xantia s aktivnim ovjesom. taj se ovjes dobivao samo s V6 i 2.0turbo CT mašinom (nešto poćeprkan motor s konstantnim okretnim, pa zato turbo Constant Troque) :)

a za unutrašnjost se slažem. ona koju sam ja vozio bila je već restylan model. izgledala je ovak:

http://us1.webpublications.com.au/static/images/articles/i3/0359_3lo.jpg
http://us1.webpublications.com.au/static/images/articles/i3/0359_2lo.jpg
http://us1.webpublications.com.au/static/images/articles/featurepics/0359.jpg<br><hr>

Zeleni zub
05-11-2004, 21:49
Koliko je meni poznato Active su na drugim tržištima dolazile i u verzijama sa 2.0 HDi (110 KS)i 2,1 TD 12V. Za 1,9 TD nisam siguran.

activa
05-11-2004, 21:53
.. novija izgleda znatno bolje i iznutra i spolja ...!!
.. ali to je vec postala tradicija Citraca ... dobar facelifting , koji udahne zivot vec starim modelima ..!!
.. activa je cini mi se postojala i u xantiji 2.0 16v..??..!!
.. mislim da nije bila nadoplata , vec ACTIVA model sa nekim od ova 3 motora ..!!
.. stari model je ipak auto iz 93 - e godine , te je i enterijer u skladu sa godinama ..??

drugmirko
05-11-2004, 22:01
moguće. ali nisu nikad prodavali sve verzije na istom tržištu. i pred sam kraj proizvodnje napravili su i model s HDI 2.0 mašinom.

activa
05-11-2004, 22:05
.. prijatelj mi je neki dan kupio xantiu 2.0 hdi , 2001 godiste , ali sa motorom od 110 PS..!!
.. doduse nije ACTIVA , ali je autic ko bonbona , i ide kao zmaj ..!!

Aero
05-11-2004, 22:31
E, ovo gore je već mnogo bolje... ;)

drugmirko
05-11-2004, 22:46
:smile06: , znao sam, da će te sjedala u bjeloj koži oraspoložit :smile06: :smile06: .

ali ipak se slažem. kvaliteta unutrašnjosti i kvaliteta izrade općenito tada nisu bili na nekom nivou. ta šlampavost ih je i natjerala u "cash back" popuste s kojima su jako digli prodaju ali i nekako dobili aljkav renome. koliko čujem, novi C5 je naspram starom već jako puno bolje rađen auto ali mislim, da će tek s C4 i njegovom kvalitetnijom proizvodnjom krenut prema Focus, Golf&njemaćka bratija kvaliteti izrade :) .<br><hr>

drugmirko
05-11-2004, 22:50
u stvari, htjeo sam reći, da tehnički to nisu i nikad nisu bili slabi auti. ali, bili su šlampavo i nemarno rađeni. jako! da su ih sklapali u Wolfsburgu nikad nebi imali ovakvih prepucavanja. ajd sad, neću reć da bi bili ko BMW ali Audiu bi već mogli pokazat jezik :)) .<br><hr>

drugmirko
05-11-2004, 23:09
i da, Aero, u pravu si. hidraktivni ovjes bio je nadoplata za prve Xantije. druga generacija je to mislim da imala serijsko (to štaje bilo i tko je imao znat će zennon). ali to je drugačiji ovjes od Xantije Active. ona je imala potpuno aktivni ovjes. evo diagram rada:

http://img122.exs.cx/img122/8573/nagib.jpg

tu vidiš, da hidraktivni ovjes samo ograničuje bočni nagib i nakon što sistem izolira kugle na strani nagiba ne korigira više ništa već drži taj nagib i onemogučuje jači. Activin ovjes prvo anulira nagib karoserije a nakon toga "podigne" vanjsku stranu auta prema unutarnjoj stani zavoja. u neku ruku, ko da se u zavoj vozi na monterovom motoru pa se nagne u krivinu na suprotnu stranu centrifugalne sile :smile06:


http://img122.exs.cx/img122/2141/nagib2.jpg

ovaj drugi graf prikazuje nagib u ovisnosti od bočnog ubrzanja. kod hidraktivnog ovjesa krivukja je linearna t.j., što oštriji zavoj veći je nagib. dok je kod Activi nagib praktićki nepostojeći do 0.6g i jako mali kod lateralnih ubrzanja s višim g .

<br><hr>

HDI
05-11-2004, 23:13
...ha, zanimljiva rasprava BMW versus Citroen, zapravo to su dva potpuno različita koncepta auta i pucaju na potpuno različite skupine kupaca.
Imao sam dva BMW-a, 316i i 318i, oba polovna, niti jedan me nije naročito oduševio izuzev stvarno odličnih motora koji su nažalost previše "pili", a i polovni auti, pa zvali se oni i BMW ili Merc ili kako god hoćeš imaju jednu manu a to je da kad pređu nekih 5-6 godina krenu se kvariti do te mjere da više nisu nimalo naivni glede održavanja. Moji BMW-jci su bili iz njemačke uvoz i imali su vrhunsku opremu u ono doba (kasne 80 i devedesete), ali oba su pokazivali jedan vrlo zanimljiv način "bježanja" repa, pa je trebalo puno vještine i znanja za to znat vozit, ova 318-ica imala je oko 150KS i išla je stvarno super, ali kad padne malo kiše, ili u jesen kad nastupi klizavica od raspadnutog lišća napr. rep bježi li bježi. Zapravo BMW ima jednu veliku zadaću za ispunit, a to je dokazat Mercu i VW koncernu (čitaj Audiju) da bavarci znaju bolje napravit auto, pa se onda BMW tako i postavlja na tržištu, prati što rade prvi konkurenti i nastoji izbaciti sličan model sa naglaskom na sport, a to onda i košta, naravno, pa tko je još vidio jeftini pandan mercedesu koji još k tome želi biti i trkač.

HDI
05-11-2004, 23:21
Citroen je, naprotiv, okrenut sasvim drukčijem publikumu, on puca na tkzv. običnu raju, čisti puk, ali ne bilo koji, već onaj sa mrvicom umjetničkog duha i pomalo boemskim pogledom na svijet, nudi koncepcijski zanimljive modele, koji će s jedne strane zadovoljiti onu čisto ljudsku čežnju za udobnošću i komforom, a s druge, želju za improvizacijom, šarmom, modelim aza kojima će mnogi okrenuti glavu i reći hej pa to je novi citrač, on želi potaknuti maštu prije svega, a da to opet bude, i to je jedna od osnovnih premisa Citroena, dostupno svima koji to požele, bez obzira jesu li lošijeg platežnog stanje ili srednjeg ili višeg, Citroen te ne pita kolko love imaš, već kolko si spreman ući u avanturu inovativnosti i mrvicu budućnosti.

activa
05-11-2004, 23:24
.. moja iskustva sa BMW- ima su slicna ,..!!
.. imao sam davno ali na kratko jednu staru sedmicu ( 728 i ) , i jedan 320 i , i probao jos par novijih modela , i nimalo nisam bio fasciniran ..!!
.. meni takodje smeta proklizavanje zadnjeg dela cak i pri letimicno vlaznom kolovozu ..., ustvari meni ne lezi zadnja vuca , verovatno sam se navikao na prednji pogon , to mnogo lakse kontrolisem , i mogu predvideti sta ce se desiti u odredjenoj situaciji i reagovati pravovremeno ..!!

activa
05-11-2004, 23:28
... e , ovaj put si prevazisao i samog sebe u " hvalospevu " Citraca ..!!
.. ovo ni Drugmirko tesko moze dostici u trenutcima velike inspiracije ..!!

HDI
05-11-2004, 23:34
Zdrav razum ti govori da je nešto od 125 000 eura bolje od nečega što košta 25 000 eura, jer na kraju krajeva Fata je Fata, ali pet puta je pet puta, htjeli mi to priznati ili ne, doduše, Bangle je na neki način napravio medvjeđu uslugu BMW-u, pa mu je od prednje maske napravio onog čuvenog američkog orla i tako nepovratno uništio one bavarske kobasice, ali taj merc-ubojica je još uvjek merc-ubojica, i njegova prava konkurencija je vrhunski model merca i audija a nikako citrač.
Kad sebe upitam što bih ja da imam 125 000 eura, koji bih autek sebi kupio, mislim da bi to bio neki Aston Martin, kad je bal nek je maskenbal, a to što bi ga kasnije teško mogao prodat, jer za to nitko nije čuo, bilo bi mi manje važno, važno je jedino da se bar donekle mogu razlikovat od raznoraznih skorojevića koji su "kupili" tvornice za 0 kuna, pa odmah na njih digli hipoteku i prodali ih drugom isto takvom "tajkunu" sa čudnim naglaskom, a takvi nekako jaaaako vole baš Mercove, BMW-jce, Audije.....

activa
05-11-2004, 23:44
.. zaboravio si terence ..!!??

drugmirko
05-11-2004, 23:49
uuuu, jebate... jesam editirao post sto godina.... vid koje ve debate između :smile06: .

ali pola mi se prašta. u međuvemenu editirao sam i gaće bebirona. :smile06: :smile06: :smile06: <br><hr>

drugmirko
05-11-2004, 23:51
:smile06: activa ono što je HDI rekao u drugom postu, ja sam mislio pod "Citroen je way of life" :)) :))

activa
05-11-2004, 23:56
.. naravno da znam ..!!
.. pa i ja sam donekle pravi citroenovac , doduse staz mi je mali tek 15 godina se druzim sa citracima ..!!??

Cezy
06-11-2004, 11:35
http://www.citroen.mb.ca/Documents/Car/1.html

:smile06: :smile06:

drugmirko
06-11-2004, 11:46
na što se to smiješ? na onu "...izgledaju pozitivno primitivni"? :)

Bmw Touring
06-11-2004, 11:49
cezy nemozes to nikako urazumit :smile06:

drugmirko
06-11-2004, 11:52
:smile06: :smile06: BMW-T, probaj kod alfista. oni sigurno nisu tak tvrdoglavi... :smile06:

Bmw Touring
06-11-2004, 11:54
ti su van konkurencije :smile06:

drugmirko
06-11-2004, 11:59
:smile06: , je! oni su gorljiviji od džihada. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

nas se može jebat i podjebavat oko svega... od izgleda, kvaliteta, usranih mjenjača, diskont cijena pa čak i hidraulike.
ali, kad je aktivni ovjes u pitanju... to nam je, kak se ono kaže, "place de resistance"! :smile06: :smile06:

Bmw Touring
06-11-2004, 12:26
oui! :smile06:

Bmw Touring
06-11-2004, 14:27
:smile06:
http://img126.exs.cx/img126/3459/Spacek.jpg

drugmirko
06-11-2004, 15:11
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: zlobo jedna germanofilska! :smile09: :smile06: :smile06:

ali s druge strane... to je radiona. lakirnica. kako bi bembur zbog štovanog renomea bio bolja reklama, zašto su onda montirali 2CV a ne neku ultra ubermensh mrcinu... :smile06: :))

ćek, ćek.... znam. ....srušio bi radionu :smile06: !

drugmirko
06-11-2004, 15:12
a sad idem uzvratit udarac na BMW klub... :))

Bmw Touring
06-11-2004, 15:14
cekam :smile15: :smile06:

Zeleni zub
06-11-2004, 16:33
Hidraktivni ovjes nije bio standardna oprema na svim XAntijama, čak i u drugoj generaciji Xantija. Standardni ovjes na Xantijama je uvijek bio hidropneumatski! No na Xantijama je predstavljen hidraktivni ovjes 2. generacije, uporedo sa XM-om.

activa
06-11-2004, 17:29
.. pa ispadosmo mi citroenovci extremni kao kolege alfisti ..??
.. doduse i nije to tako daleko od istine ..!!

drugmirko
06-11-2004, 17:38
...ne, ne, dragi kolega. prava misao ali kriv izbor riječi. mi nismo ekstremni, mi smo nepomjerljivi!

alfisti se trude dokazat, da su bolji od opšteg mnjenja. i to dokazuju fanatično extremisitćki i gorljivo. citroenovci samo čvrsto stojimo oko stajališta, da je Citroen više "than meet's the eye" prosjećnog autsajdera... :smile06: <br><hr>

activa
06-11-2004, 17:46
.. da , da , dragi kolega ..!!
.. mi znamo iza cega stojimo ..??.. i to ne moramo " nasilno " dokazivati ..!!
.. ..." jednom citroen , zauvek citroen " ... , ako ne u garazi , onda u srcu svakako ..!!

Bondzoli
06-11-2004, 18:28
Krajem ovog mjeseca, točnije 26. studenog, Citroën će na hrvatsko tržište lansirati svoj novi model – atraktivni C4 u dvije karoserijske izvedbe - coupe i limuzinu.



Od samog lansiranja u Hrvatskoj, C4 nudi tri benzinska motora i dva dieselska HDi motora, te dvije razine opremljenosti : X i VTS na coupe izvedbi, a tri razine opremljenosti : X, SX i SX Pack na limuzinskoj izvedbi.

Poznate su i cijene, koje Vam donosimo u slijedećim tabelama.

COUPÉ

Model Snaga Cijena (kn)
C4 X 1.4i 16 V 85 KS 107.600
C4 X 1.6 HDi 16 V 92 KS 120.300
C4 VTS 2.0i 16 V 180 KS 172.900


LIMUZINA

C4 X 1.4i 16 V 85 KS 111.600
C4 X 1.6 HDi 16 V 92 KS 124.300
C4 SX 1.6i 16 V 110 KS 130.100
C4 SX 1.6 HDi 16 V 92 KS 138.100
C4 SX Pack 2.0 HDi 16 V 138 KS 169.400

Sve cijene su sa PDV-om, u Kn, do registracije

activa
06-11-2004, 18:36
.. pa i nije tako strasno ..??
.. mislim nije preskup ..??

activa
06-11-2004, 18:38
.. moj izbor ,,," C4 SX Pack 2.0 HDi 16 V 138 KS 169.400.. "
.. to mu dodje nesto ispod 23 000 E ..??
<br><hr><font face="Impact" color="blue">citroen on the road again</font>

drugmirko
06-11-2004, 19:35
kak misliš, nije strašno? 23k eura... ko A3 s šeststupanjskim mjenajčem, 140 konjskim 2.0 TDI i automatskom klimom.

mislim, da je imperativ bit bolji od Golf/Atra/Focus i Megane/307 i koštat iste pare. a u ligu više krenut kasnije, s sljedećim modelom. i to ne samo cijenom. :smile09: <br><hr>

drugmirko
06-11-2004, 19:47
ali s druge strane... kako su spiskali 720 miliona eura za proizvodnju.... treba to negdje i zarait :)) .

Aero
06-11-2004, 20:00
Jeste se oladili? :)) :smile15:

activa
06-11-2004, 20:25
.. poceli su da igraju na " svapski " nacin ....ako ne znas sta je dobro , znas sta je skupo ( naravno samim tim i dobro ..?? )..!! :))

activa
06-11-2004, 20:28
.. pa dobro .. , ali zato ove osnovne varijante kostaju malo vise od dachie ..?? :))

drugmirko
06-11-2004, 21:12
:)) tko aero? ak misliš mene... oko onog ladan ko špricer još od poćetka debate.
ili drugim rijećima... ak su se zdušno poćele uspoređivat kruške sa jabukama, ja sam cijelo vrijeme iz prikrajka podizao rukicu i napominjao, da smo nas dvoje, na poćetku samo malo prokomentirali soćnost jednih i drugih. :smile06: :smile06:

inaće, bemvejac je kako vidiš u "slatka zajebancija" modu a activa je još malo antiprotivan. iako to oštro poriće :smile06: :smile06: :smile20: :smile06: .

Aero
06-11-2004, 21:15
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

drugmirko
06-11-2004, 21:18
activa...koštaju malo sutra... :smile09: . samo naj jadnija je takva. već sljedeći model opizdi za 2k eura više. pa sljedeći maltene opet toliko...

prebrzo se to penje. bar meni se ćini. par godina nazad si za čak i manje novce mogao dobit auto više klase od C4. recimo, Xantia je koštala oko 40k maraka ak ostanemo u vlastitoj kući.<br><hr>

activa
06-11-2004, 21:20
.. pa neko mora biti i " antiprotivan " ..?? :smile15:
.. sada nam nema vise padobranaca , i mora se nekako uzburkati diskusija , i razbiti monotonija ..?? :smile08: :))

activa
06-11-2004, 21:21
.. activa V6 , 3.0 , sa full opremom je kostala 50 do 55 000 maraka ..??
.. ali to su bila neka druga vremena ..!! :( <br><hr><font face="Impact" color="blue">citroen on the road again</font>

Zeleni zub
06-11-2004, 21:40
Za nevjerovati je da 1.6 HDi 110 KS neće biti u početku prodavan kod nas te mi se ne sviđa (stara priča) što citroen kod nas ne pruža mogućnost kombinacije svih motora i nivoa opreme nego nas ograničava na nekoliko kombinacija motora i opreme kod svakoga modela. To je moja najveća zamjerka!

cdti
06-11-2004, 21:51
e vidis zato odes kod brata 307 i on ima sve kombinacije ! :))

drugmirko
06-11-2004, 21:54
:)) :)) :)) aero...

a baš me zanima, kako bi se posvađali oko ovakvog dialoga:

aero: ".. dobro vam izgledaju ovogodišnje jabuke."

drugmirko: "aha, neki dan sam gledao... ptpuno sam ostal ovak :o :o kak su soćne. sve ostale su bile suhe tvrde... a naše... soćneeee.

aero: "uh, al da vidiš kak je moja kruška soćna."

drugmirko: "aha, al moraš probat i našu jabuku. Jonagold je stvarno dobar."

VTR: "je, je... neki dan mi reće jedan što je imo šljive, da one prema našim jabukama nevaljaju ništa."

BMW-T: " :smile06: :smile06:

activa: "šta? pa za jednu vašu šljivo-krušku možeš dobit pet naših jabuka. dobivaš više za iste pare.."

BMW-T: " :smile06: :smile06: joj nemoj... pa to su ipak kruške."

activa: "šta kruške...#&$*"

BMW-T: "ma kave jabuke... to su kruške..."

activa: "#&%$#*@!!&%*??"

BMW-T: "$%#&"/!!?#"&%$"

aero: " :smile10: čekajte ljudi.. to su kruške i jabuke..."

drugmirko: "ljudi... pa govorimo o njihovij sočnosti..."

BMW-T: "ma... odo ja.. $#!

activa: "nisam baš tako mislio ali... #$%&!!"<br><hr>

drugmirko
06-11-2004, 21:55
BMW-T: "jutro.. kako ste...http://www.fito-info.bf.uni-lj.si/SI/Organizmi/sistemat/foto/m1-093.jpg :smile06: :smile06: ;)

drugmirko: " :smile06: :smile06: :smile06: odi vidi kruškasti forum, poslat ću ti...

activa: "ma volim ja kruške..#%&!.. i malo i šljive ali, onaj š(u)ipak mi stvarno ide na živce! :)


:smile06: :smile06: :smile06: <br><hr>

cdti
06-11-2004, 22:04
druže pogodak u sridu ! :smile06: :smile06:

Aero
06-11-2004, 22:11
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: Legendarno...

activa
06-11-2004, 22:25
.. drugmirko , pa ti si odlepio skroz ..!! :smile06: :smile06:
.. priznaj , cime si se " podmazao "..?? :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

drugmirko
06-11-2004, 22:30
:smile06: :smile06: :smile06: izgleda, da mi je periodično inhaliranje mirisa pokakanih pelena ostavilo malo traga.. :smile06:

aero, u prvom kvartalu iduće godine budi pripremlejn na slićne nus pojave. :smile06: :))

activa
06-11-2004, 22:31
... jabuke su ipak najbolje ..!! :smile19:
.. i najjeftinije ..!! :smile19:
.. i najzdravije ..?? :smile19:
.. i naravno najlepse ..!!
.. :smile06: :smile06: :))

activa
06-11-2004, 22:35
.. ja " vucem " posledice toga dopinga vec 5 godina ..??
..mozda je to uzrok moje " antiprotivnosti " ..?? :o :smile06: :smile06:

Aero
06-11-2004, 22:39
"aero, u prvom kvartalu iduće godine budi pripremlejn na slićne nus pojave."

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Dobra kruška je ipak bolja od najbolje jabuke... :)) :smile06: <br><hr><font color="blue">BMW M POWER http://www.m5board.com/vbulletin/images/smilies/M5launch.gif
</font>

drugmirko
06-11-2004, 22:42
kak se uzme... ak ti se jede štrudl onda teško... :smile06:

a i mi nekad jeli kruškov kompot i pili kruškov liker... pa su nam onda jabuke odjednom kiselije :smile06: <br><hr>

drugmirko
06-11-2004, 22:44
a za onu hrpu smajlića mogu ti reć samo... smej se smej, i tebi će stić rusi! :smile06: :smile20: :smile20:

activa
06-11-2004, 22:48
.. a to sto su kruske vrlo , vrlo teske za probavu ..?? :smile19: :))
.. poznavaoci ( u koje ne spadam ) , kazu da je mrtva trka izmedju kruskovace i jabukovace ..??

Aero
06-11-2004, 22:48
I to vrlo brzo... :))

Aero
06-11-2004, 22:50
Zato ćemo se prebaciti na šljivovicu... :))

activa
06-11-2004, 22:53
.. mislis na ono sto ovde zovu .." brlja " ..?? :smile06: :smile06:

drugmirko
06-11-2004, 22:56
e pa u to ime... u zdravlje, drugovi! :)

Aero
06-11-2004, 22:59
:)

activa
06-11-2004, 23:06
... uzdravlje ..!! :)

activa
07-11-2004, 13:00
.. Drugmirko , imas li pri ruci neku adresu servera preko koga mogu poslati slike sa mog HDD-a ..??

drugmirko
07-11-2004, 19:51
ehooo...

znate onu... tko rano rani.... :))


imam! mc ju objavio prije neki dan:

:URL=www.imageshack.us:imageshack.us:/URL:

ludnica! besplatna, bez logiranja (dok ne pobišeš cookie), i sama ti ispiše link na sliku u željenom formatu za postanje na forum (ono img, /img u uglatim zagradama) tak da skopiraš slikicin url i drapneš ga pasteom direkt u poruku :) .

mc, svaka ti... itd, za taj server. :smile06: <br><hr>

drugmirko
07-11-2004, 19:53
a, da. sućut za Mareu. nadam se, da su gospođa prošli bez ozljeda.

activa
07-11-2004, 20:48
.. hvala ..!!
.. da , prosla je bez ogrebotine , jer je brzina bila mala , pa se cak ni vazdusni jastuci nisu otvorili ..!!
.. marea se pokazala kao prilicno sigurna prilikom sudara..!!

Aero
07-11-2004, 21:05
Što je bilo? :smile10:

E, taj Imageschak je upravo genijlna stvar. Ja ga korstim već duže vrijeme, a saznao samo od BMW-a za njega. :))

activa
07-11-2004, 21:12
.. e ako je od BMW-a , onda ga necu koristiti ..!! :smile09: :)) :))
.. zena mi je imala laksi udes sa kamionom , ali je sve OK , sem sto je marea malo stradala , ali ce za koji dan opet biti kao nova ..!! :)

Aero
07-11-2004, 21:15
Glavno da je žena ok, za ostalo lako... ;) :)

HDI
07-11-2004, 23:30
...ma žene su neuništive, mogao bih se kladit da je kamion kudikamo lošije prošao.... :smile06:

activa
07-11-2004, 23:47
.. na kamionu nema nikakve stete ..?? :smile08:

zeNNoN
08-11-2004, 10:33
Izgleda da sam propustio raspravu stoljeca... treba pitat one koji su ipak neki k.... vozili u zivotu... moj stari je imao i porschea, jaguara, jednom cak i feraria nekog, razne bmw-e itd... i to sve od 90. god. na dalje... pa tvrdi da je citroen stvarno dobar auto u svom podrucju... Treba biti skroman u svome razmisljanju i kad si kupis jedan auto bez obzira koji, svejedno si silibajzer nedoje... koji bi htio glumit facu a postoji puno vise onih koji si mogu kupit 10 i 50 novih sedmica pa ne pricaju gluposti... stop... peace.. :smile24: :smile24:

activa
08-11-2004, 14:06
zeNNoN, a gde si bio kad je bilo " gusto " ..?? ;) :))

Bmw Touring
08-11-2004, 19:02
imam! mc ju objavio prije neki dan:

imageshack.us

ludnica! besplatna, bez logiranja (dok ne pobišeš cookie), i sama ti ispiše link na sliku u željenom formatu za postanje na forum (ono img, /img u uglatim zagradama) tak da skopiraš slikicin url i drapneš ga pasteom direkt u poruku .

mc, svaka ti... itd, za taj server.






hehe :))
Bemvejac je nasel server :smile25:

drugmirko
08-11-2004, 19:24
pa onda BMW-T, svaka ti da... .. :smile10: , a ne, ne, bolje ne... onda bi stalno morao kupovat nekakva stakla za auto... :smile06: :smile06:


a server je pravi melem nakon onog studentskog picservera što sam korstio ranije :smile15: .

Bmw Touring
08-11-2004, 19:33
evo cak i pas povraca od famoznog Citroenovog ovjesa :smile06: :smile06: :smile06:
http://img117.exs.cx/img117/3463/Citrac.jpg

drugmirko
08-11-2004, 19:36
:)) zar nisi čitao pričicu o kruškama i jabukama na prijašnjim stranicama?

i ne! griješiš! samo hvata vazduh, jer je vlastnih lud za pljesnjivim sirevima... :smile06: :smile06:

Bmw Touring
08-11-2004, 19:38
druze legendo :smile06:
sad sam tek sve procita.
otpal sam sa stolice od smijeha :smile25: :smile25:

Bmw Touring
08-11-2004, 19:41
BTW ovaj vikend sam bio u Belfortu.Vjerovatno ste culi za taj grad.Nikad nisam vidio toliko Citroena Pezoa i Renaulta :))
Nas cetvoro je bilo s Bmw-ima i to su bili tako cudni pogledi da nas je bilo sram :smile06:

drugmirko
08-11-2004, 19:44
viš, kod nas je baš obrnuto... :smile06:

Bmw Touring
08-11-2004, 19:46
jebate skinul si mi rijeci iz usta.
bas to htjedoh napisat :smile06: :smile06:

Bmw Touring
08-11-2004, 19:50
evo nesto slika.
slikao je jedan frend a on bas i nije neki profic u fotografiranju :))
http://img117.exs.cx/img117/9267/Pikaso.jpg

Bmw Touring
08-11-2004, 19:51
http://img117.exs.cx/img117/6896/Pikaso2.jpg

Bmw Touring
08-11-2004, 19:52
http://img117.exs.cx/img117/8094/C5.jpg

Bmw Touring
08-11-2004, 19:54
Nije Citrac al je francuz :))
http://img117.exs.cx/img117/3948/1715.jpg

drugmirko
08-11-2004, 19:55
:)) nemoj s toliko Picassa, to je za activu i HDIja odprilike tak, ko da na koncertu puhačkog orkestra sjediš u prvoj vrsti i ližeš limun... :smile06: :smile06:

a onaj na drugoj fotki ima dobre felgice :smile20: . <br><hr>

drugmirko
08-11-2004, 19:58
e.. oko onih feltni... možda ću pitat absolutnu glupost ali, taj centralni djeo s Citroenovim znakom... jel to pomićno, tak da chevrones uvjek stoje okrenuti prema gore?

Bmw Touring
08-11-2004, 19:59
:smile25:

Bmw Touring
08-11-2004, 20:00
nisam bas skuzio sta pitas?
mislis kad podignes haubu?

Bmw Touring
08-11-2004, 20:01
a mislis na felge? :smile10:

Bmw Touring
08-11-2004, 20:02
ako mislis na felge ono u sredini se pomice naravno

drugmirko
08-11-2004, 20:09
:smile06: , sad ja tebe ne kužim... ai sam sam kriv. moram popravit pitanje:

najnovije felge Citroena (koje sam vidjeo samo na slici) imaju u centru mali kružić s Citroenovim logom i gravurom imena. jeli taj djeo pomičan, tak da, dok auto vozi i kotać se okreće, stoji nepomićno?

na svim slikama restylanog C5 i novog C4 su te felge s tim djelom besprekorno okrenutim uspravno na svim kotaćima.

drugmirko
08-11-2004, 20:17
evo slika:

http://img119.exs.cx/img119/1821/c4feltna.jpg

strijelice su uvjek besprekorno okrenute prema nebu. a u prorezu je vidjet ko nekakve kuglice (smanjio sam sliku, bila je dvaput veća). pa sam pomislio, da je to ležaj i da kružić s strijelicom kod rotacije kotača ostaje n miru :) . malo vjerojatnosti za to ali... nisam je još vidjeo u živo. a i bila bi fora :) ...

Bmw Touring
08-11-2004, 20:17
aha to :))
Meni se cini da se pomice al nisam siguran.Nisam nikad obracao paznju na to.Ovih dana cu provjerit pa napisem :)

Bmw Touring
08-11-2004, 20:18
http://img117.exs.cx/img117/7481/C5Break.jpg
moj favorit :)

Bmw Touring
08-11-2004, 20:19
Takvog smo jadnoga uvatili na autoputu :))
V6 motor ide jako dobro al protiv 4 Bmw-a nije bilo moguce :))

Bmw Touring
08-11-2004, 20:20
A trebas imat i dovoljnu dozu "ludosti" :smile06:

drugmirko
08-11-2004, 20:25
stara verzija??... ma, slažem se. karavan je ok. zadnji kraj je s onim svjetlima ćak i pre××××n. al za nos i izgled limuzine... :smile12: ne auto već krumpir! i to oguljeni!
a žalostno je to, da mu je tak malo falilo već u prvom izdanju. samo malo tanji prag pod vratima i koja oštrije povućena crta. a ovak je izgledao ko da je netko u nega bacio veeeeliku petardu i zatvorio vrata :smile16: .

drugmirko
08-11-2004, 20:29
:smile06: za dozu ludosti ti vjerujem... mene to spopadne još samo na onoj "mojoj" cesti prek Gorjanaca. tam bi vam i u Axu priuštio pristojan chase. nije da me nebi pretekli... ali koju psovku bi sigurno zaradio :smile06: .<br><hr>

Bmw Touring
08-11-2004, 20:33
karavan je bio 3.0 V6 cini mi se 210ks.
Malo sam ga ja izazival sa 330Cd pa kad je zagrizao odjednom su 4 Bmw-a bila iza njega :))
Inace potegne jako dobro od 160-do 200 i preko al fali mu jos 20 km/h maksimalne da bi nas mogao pratit.
Kaze mi frend da je moj Touring po satu isao 220 :smile25:

zeNNoN
09-11-2004, 09:15
Ne okrecu se chevroni na aluminjacima.. ali nema sta, imate dobre ideje.. quot capita, tot sententiae...

Ima jedan deran c2 1.4hdi i pazi sad... Ispred njega 530d novi i voze se prema sk iz zg.. i mali svako malo cugne prema napred, uskoci ispred bmw-a i pobjegne mu za jedno mjesto.. a dok se krava pomakne, treba mu odredjeno vrijeme... uglavnom, c2 je uspjesnim manevriranjem i planiranjem uspio do sk pobjeci za 6 auta ispred bmw-a dok je ovaj divljao

piquet
09-11-2004, 09:20
zennon daj mi cijenu za c2 1,4hdi sa abs,klima,metalic i ostalo.
hvala!

zeNNoN
09-11-2004, 09:32
c2 sx 1.4 hdi - 89.900,00
abs - 3.800,00
klima - 7.550,00
met. boja - 2.250,00
-------------------------
jos mozes stavit opreme ako ti sto treba iako sx ima i daljinsko, el. paket itd..

piquet
09-11-2004, 09:33
nema nikakvih popusta?

zeNNoN
09-11-2004, 09:54
a naravno da ima :)) :)) ..samo ne smijem javno reci...

piquet
09-11-2004, 09:57
ovo ti je tajni forum!

pitam jer mi cura kupuje auto.
mali, dizel, klima, abs su glavne odrednice i cijene su astronomske.
jučer u ac-u punto 1,3 s pet vrata sa svim popustima 14000ojra!! užas! :smile12:

piquet
09-11-2004, 09:58
a os-fiat mi dobije megana sa super-duper opremom za 18000ojra!?!?!?!?!

zeNNoN
09-11-2004, 10:02
sitnica... moze dobit jednog pluriela sa 5000 eur popusta na regularnu cijenu starog 3 mjeseca ili jednog c3 1.4hdi sa 1000 eur popusta starog mjesec dana...

piquet
09-11-2004, 10:08
sve mi se to čini skupo.
neka realna cijena za c2 mi je 90000kn, ali sa svom nabrojanom opremom.

zeNNoN
09-11-2004, 10:23
meni je realna cijena oko 500 eur ali ×××××i iz citroena mi ga nedaju... :smile15: :smile15:

piquet
09-11-2004, 10:28
ja sam ozbiljno razgovarao, ali vidim da ovdje taj način komunikacije više ne postoji.

Bmw Touring
09-11-2004, 11:04
Ima jedan deran c2 1.4hdi i pazi sad... Ispred njega 530d novi i voze se prema sk iz zg.. i mali svako malo cugne prema napred, uskoci ispred bmw-a i pobjegne mu za jedno mjesto.. a dok se krava pomakne, treba mu odredjeno vrijeme... uglavnom, c2 je uspjesnim manevriranjem i planiranjem uspio do sk pobjeci za 6 auta ispred bmw-a dok je ovaj divljao




Ma da stvarno taj HDI ide.
Ovaj 530d se ne mice s mjesta
:smile06: :smile06: :smile06:

drugmirko
09-11-2004, 11:41
tko ono jednom u nekoj temi reće... "najbolji ovjes je u glavi!" bi se moglo i na ovu zgodu aplicirati. :)


ubermensh mobil ne znaći automatski "ide najbolje i najbrže" :)) .
pomaže, doduše, jako puno ali.... :)) ;) <br><hr>

drugmirko
09-11-2004, 11:45
zennon, kaj zajebaješ druga piqeta...

jednu cijelu temu smo potrošili, da ga nagovorimo za C2. ja sam morao spominjati i plavušu susjedu s njezinim crnim VTRom, a ti ovak... :smile06: :smile06:

reci mu bar neki mail ili telefon za cjenkanje ak već nemožeš direkt na forum :) ;) .

Bmw Touring
09-11-2004, 11:52
Druze prije nekoliko dana sam saznao zalosnu vijest :( :))
Danas mi je cura to potvrdila.Prodaje Smarta i naredila mi je da joj u narednih mjesec dana nadjem C2 ili C3 HDI.
Aj,jedina je dobra vijest sta je dizel
:smile06:

drugmirko
09-11-2004, 11:57
eh, potpuno razumijem tvoje razoćarenje... C2 je puno veći autek od Smarta... to više nećeš moć prtit pozadi u Touringu kad idete na more :smile06:

activa
09-11-2004, 11:58
..znaci i devojka postaje dizelas !! :))
.. jesi li vozio nekada smarta ..??
.. kakav je ugodjaj ??
.. to je jedina mecka koja mi je simpaticna ..! :)

drugmirko
09-11-2004, 11:59
a moj prijedlog je crni C2 VTR s naranđastim sjedalima, ručicom mjenjača i oblogama vrata... :smile20: :smile20:

Bmw Touring
09-11-2004, 12:03
Ma dobro druze bolje da se opametila jer ovako kad ide negdje dalje sama uvijek se u××××m da joj se sta ne desi jer je Bog nebi prepoznao u Smartu ako se skrsi. :))
Activa dizelas joj je zbog toga jer cemo se uskoro preselit malcice izvan grada.
Inace Smarta uvijek uzmem kad idem u grad i za grad je zakon auto.Startan je na semaforu,malo trosi i mozes ga parkirat gdje te volja.Samo malen za popizdit a ja bas nevolim male aute.
Drug Mirko zna zbog cega :smile06:

mc
09-11-2004, 12:04
..."eh, potpuno razumijem tvoje razoćarenje... C2 je puno veći autek od Smarta... to više nećeš moć prtit pozadi u Touringu kad idete na more"...


:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Bmw Touring
09-11-2004, 12:10
Mislim da ce lakse bit naci ovo nego C2
http://www.citroen.mb.ca/citroenet/c3/test/13.jpg

mc
09-11-2004, 12:13
BMW, ne znam bi li ti cestitao ili sto... :smile08: Morat ces mi pojasniti neke stvari. :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

activa
09-11-2004, 12:18
.. a sto ne bi kupila piuriela ..?? :)
.. vrlo zanimljiv auto , narocito za zene ..?? :))

mc
09-11-2004, 12:20
Jedan Pluriel s dobrom muzikom i diesel motorm za po gradu bi i meni bio uzivancija... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Bmw Touring
09-11-2004, 12:23
BMW, ne znam bi li ti cestitao ili sto... Morat ces mi pojasniti neke stvari.






mc nisam te skuzil :)

drugmirko
09-11-2004, 12:24
uuu, pa da... grafitno crni, metalik s 1,4 HDI mašinicom (mislim da čak s onom od 90 konja) i srebrnim lukovima.... to izgleda jako dobro! u biti tak dobro, da ni tebi nebi trebalo bit neugodno vozit se u njemu, jer bi još uvijek izgledal "muški" :smile06: (što u nekim pastelnijim barvnim kombinacijama i nije uvijek tako :smile06: )<br><hr>

Bmw Touring
09-11-2004, 12:24
.. a sto ne bi kupila piuriela ..??
.. vrlo zanimljiv auto , narocito za zene ..??




malcice je skuplji Pluriel al i to dolazi u obzir ako bude prilika :)

mc
09-11-2004, 12:26
BMW, necu preko foruma dalje objasnjavati - cujemo se... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Bmw Touring
09-11-2004, 12:28
ok for MSN :)

activa
09-11-2004, 13:42
.. C3 1.4 hdi , lester..?? :smile15:
http://img88.exs.cx/img88/2985/DSCI0001.jpg

drugmirko
09-11-2004, 13:44
uj stari, daj smanji ih s kakvim Irfanwievom... učitavala mi se bar 10 sekundi iako sam na kablu :smile06:

Bmw Touring
09-11-2004, 13:44
retrovizori mu ne stoje,boja mu ne stoji,felge bi mogle nekako proc a vrhunac su ovi otvori na haubi :smile17:

activa
09-11-2004, 13:46
http://img88.exs.cx/img88/5226/DSCI4.jpg