PDA

Pogledaj cijelu verziju : MALAMUT



Kornelius
09-05-2001, 14:14
Molim da mi netko opiše kakav je pas aljaški malamut, nedavno sam kupio kujicu pa me zanima kakvi su to psi. Imam veoma malo literature, jedino što surfam po Netu i tako nešto naučim. Zanima me vaša iskustva, jer do sada nisam imao tu pasminu. Hvala.

bushman
11-05-2001, 15:50
Ja imam malamuta, zove se Skyr, ima 8 mjeseci i ako posaljes mail mogu ti poslati slike.

B@B
07-06-2001, 23:29
Takodjer imam malamuta....predivni su psi...malo jesu tvrdoglavi...i treba bit s njima dost vremena..al kad jednom nest nauce....
<br>
Ne smije mu se popustat jer cim skuze da si ppopustljiv...napravit ce neku glupost..:))

Đuro
17-07-2001, 20:23
Predivan pas, jako miran, ja recimo imam ženku, treba mu puno pažnje, uglavnom svi koji ga vide su oduševljeni

DjoMla
11-08-2001, 10:28
Aljaski malamuti su pravi genijalci, no sa njima treba da se radi k'o u prici. Ne da su tvrdoglavi, nego su jako pametni, pa cesto ne dozvoljavaju svojim gazdama da uticu na njihovo ponasanje...
<br>
Moja Aska stara je tek 3,5 mjeseca i sa njom tek treba da se radi.
<br>
Ako je neko raspolozen mogu da mu dostavim malo literature koju posjedujem, ali i da razmjenimo iskustva. Isto tako volio bih i da dobijem pokoju fotku ovih predivnih pasa u punoj snazi
<br>
pozdrav iz Vukovara

BUFFY
24-09-2002, 07:21
Ja bi ih htjela vidjeti.Koji ti je mail. :) :) :)

nac
19-12-2003, 11:32
po imenu reklo bi se da su iz hladnih krajeva,zanima me kako podnose ljetne vrućine

Ukratko
20-12-2003, 08:49
Postoji legenda koja kaže da su aljaski malamuti nastali tako sto je jedne noci, za drvo vezanu zenku eskimskog psa upario vuk - ali sve je to neistinita prica. Da su eskimi stvarno ostavili zenku vezanu za drvo, od nje bi sutradan nasli samo njen povodnik, a potomci te "kombinacije" se ne bi mogli sigurno koristiti ni kao zaprezni, a ni kao radni psi sto je jedna od osnovnih osobina aljaskih malamuta, tih izvanrednih pasa koje je od sigurnog izumiranja spasao Amerikanac Dave Irwing, koji je, napustajuci Aljasku, pocetkom 20. veka, poveo sa sobom i jedan par malamuta.Inače aljaski malamuti podnose vrucinu kao i svi ostali psi, od -50 do +40 stepeni. Zabluda je da oni mnogo teze podnose visoke temperature zbog krzna i poddlake. Iako krupniji od haskija i "strasnijeg izgleda" mnogo su doborocudniji. Haskiji su agesivniji. Dresirati ih, mnogo je teze nego sve ostale rase, ali ipak mnogo brze uce. Sa njima je potrebno puno raditi, dvostruko vise nego sa ostalim rasama, ali se to na kraju isplati. Djecu posebno obozavaju. Izuzetno inteligentni!!!

Zraka
30-01-2005, 19:57
Ja ga planiram kupit, jer mislim da su ssllaattkkii! Cool su!