PDA

Pogledaj cijelu verziju : Eurodiesel iz Njemacke



Clio dCi100
19-10-2004, 21:36
Pozdrav svima!Procitavsi sve ove iscrpne rasprave oko uzasne (ne)kvalitete goriva u nas, poceo sam razmisljati da li bi se dalo uvesti (u verificiranim EU karnisterima)kojih npr. 2*25L ili 2*30L eurodiesela iz EU, u ovom slucaju njemacke...Vani je kvaliteta i ponuda goriva fantasticna (Shell V-Power Diesel, Aral Ultimate Diesel-koji je po testovima cak i bolji od Shella, itd.)Jako cesto putujem (busom il autom) pa to s te strane ne bi bio neki problem.Cini mi se da je do 5L za osobno vozilo dozvoljeno, no kako je s vecim kolicinama?A sta kaze nas zakon i carina? Zna li ko?Zahvaljujem unaprijed!Odlican forum btw!

alien5
20-10-2004, 08:40
Mislim da je teški problem nosit tolike količine goriva preko granice. Mislin na pravila o prijevozu opasnih tvari!

Clio dCi100
20-10-2004, 10:18
Hvala na odgovoru alien5!...slazem se s tobom, no koja su pravila?Sjeti se vojnih dzipova koji znaju vozit gorivo u onim metalnim karnisterima izvana na zadnjim vratima... Jos sam cuo da to gorivo koje dodatno nosis mora biti za tip auta koji imas.Ako nosis benzin, auto kojim vozis mora bit benzinac. Za dizel ista stvar.Ako je gorivo u propisnoj ambalazi i osigurano protiv micanja...kak je onda...jel ima ko kakva iskusta?P.S.kak stavit smajlica?kad ga kliknem stavlja mi ga u zadnji red/ajme sramote-stas, rookie sam :-)

alien5
20-10-2004, 10:28
Trebaš provjeriti zakon- ajde na www.nn.hr pa na pretraživanje traži neki zakon koji se odnosi na to. Tamo su vjerovatno napisane dozvoljene količine.
Smajlija klikaš kad pišeš. Ako sve napišeš pa pokušaš stavljat smajlija između texta onda malo zaje...

fergazer
20-10-2004, 10:29
Trebas stavit razmak između riječi smile da bi ti se prikazao...

Clio dCi100
20-10-2004, 10:34
hvala alien5 i fergazer!idem vidit ovu stranicu :smile18:

Clio dCi100
20-10-2004, 11:41
alien5-hvala na linku!Prekopao sam sve, medjutim nista.Nasao sam samo podatke o dozvoljenoj (ne)kvaliteti naftnih derivata u RH :smile09: Medjutim, na drugoj stranici sam slucajno nasao podatke za max. dozvoljen unos goriva (u karnistru)u druge zemlje.Tako npr. Slovenija,Francuska i Nizozemska daju do 10L; Svicarska do 25L dok je u Italiju dozvoljen unos goriva do 60L u specijalnom karnisteru za zapaljive tekucine :smile15: Eto, sad ti znaj...Za Hrvatsku nije bilo nikakvih podataka.Bio sam in HAK-ovoj stranici,isto nis. Kak to da su takve razlike? :smile10:

flatoo
20-10-2004, 11:42
e,da dobra ideja,uvesti malo goriva izvana...samo isplativost tog pothvata je zaista upitna..ja vec duze planiram ici do italije uzeti shell v-power,pun rezervoar i jos jedan kanistar od recimo..50-ak litara...nadan se da bi me pustili..mislin da cu to uskoro i probati..
nekidan san tankao eurodiesel u rijeci u centru,na "školjiću" i nekako mi auto dobro ide,možda nije objektivno,ali takav je osjećaj,bez ikakvih aditiva..
Ko zna,nije vrag da su ovi naši MOŽDA ipak počeli polako prodavati manje zasumporenu naftu??!

Clio dCi100
20-10-2004, 11:56
flatoo-sto se tice isplativosti, ovisi o tvoj "ljubavi prema ljubimcu" :-), jedino ak si usput tamo, nesto obavljas, onda svakako! ne znam kak ce ovi nasi lajbeki na granici reagirat...cuo sam ak te ulove, da se podnosi kaznena prijava (gamad)!treba skuzit koliko je dozvoljen uvoz u RH.ovi vani ce ti dat da tankas, al poslje je pitanje...sto se tice kvalitete eurodizela, rijeci ti se pozlatile! :))

MIRK0
20-10-2004, 14:12
Vece kolicine goriva uopce NE SMIJES prevest prek granice, vec moras imat vlastiti tank na carini. Onda gorivo istocis u tank pa kad prodje sva birokracija mos tocit u cisternu s druge strane. Gorivo ti je jedna od naj××××nijih stvari za prevest prek grane.

Clio dCi100
20-10-2004, 14:46
mirko/ a jesenti...al si me izdeprimiro :( , al hvala na informacijama!cekaj a sta je s manjim kolicinama, 5 il 10L...pa moralo bi se moc vozit bar nesto (kao rezerva) u gepeku...il sam u krivu?pozdrav

flatoo
20-10-2004, 17:32
moja ljubav prema ljubimcu je bezgranična:) malo graniči sa patološkim..ali vjerojatno ti ne moram ništa o tome pričati o tome..pretpostavljam da si i ti sličan:)
ti imaš clio dci 100ks? kako si zadovoljan,kako ide? pozdrav

fergazer
20-10-2004, 18:27
A ko da je neš teško prešvercat kod nas prek granice...

alien5
21-10-2004, 07:55
MA nije stvar naših, nego ako ga uvate stranci, platit će cijenu godišnje potrošnje goriva!! :smile18:

MIRK0
21-10-2004, 09:58
Ako te svabe uvate da prevozis gorivo u neodgovarajucem spremniku, naj... si. Inace, tamo je gorivo jaaako skupo, al to znas...

Clio dCi100
21-10-2004, 11:41
ej flatoo, razumijemo se :smile07: :)) dijagnoza jednaka:oktanis-kronitis!zamisli kolko je moj slucaj ozbiljan kad auto tek stize za jedno tri do cetri tjedna :)) znas kak me vec prsti svrbe!!!do sad sam vozio sve i svasta, benzince i moderne dizele i imam razlicita iskustva.tako da s ovim ne ocekujem cuda, samo nek me polako sluzi i ja presretan.generacija 2004 je kvalitetnije napravljena (Nissan ih pritisce),tak da su za sad reakcije sa svih strana samo dobre.a evo i malo friskih podataka oko trenutne prosjecne cijene goriva u svabenlandu za one koje zanima (cijene u €):
SHELL benzinske;
Diesel- 1,004
Benzin Bleifrei- 1,144
Super Bleifrei- 1,164
V-Power- 1,299
V-Power Diesel- 1,109

ARAL benzinske;
Benzin- 1,149
Super- 1,169
Ultimate100 -1,269
Diesel- 1,009
Ultimate Diesel- 1,109

mirko-slazem se s tobom.gorivo je puno skuplje, ali znas sta placas.npr. ovakva su iskustva sa ultimate dizelom:motor radi zaista osjetno mirnije, potrosnja pada izmedju 0,4 - 1,2 litre, sto je slazes se znatno!,i ono sto su ADAC-ovi testovi pokazali dobiva se oko 0,3 do 0,4 kW na snazi.mnogi ce rec nije nesto, al covjeka veseli.osobno, cini mi se da auto vise "grize".ko je ikad tankao vani zna o cem pricam.onda kad vidim kak mi ovi moji tu prodaju muda pod bubrege, srce mi se para.pogotovo kad uskoro stice novi ljubimac :smile25:

MIRK0
21-10-2004, 15:25
kad nasi imaju monopol na trzistu otkad trziste postoji, ali to nije tema nase danasnje emisije :)

Puno srece s novim tutachem :smile25:

flatoo
21-10-2004, 16:35
u clio,nije ti lako...uffff
ja san prije 2 godine bio u kupovini auta i u obzir je dolazio zaista širok krug auta...recimo,međju potencijalnim kandidatima je bio i scenic RX4 dci..rok isporuke 3 mjeseca..koliko god da mi se sviđao i sve..odmah san ga prekrižio...na kraju sam se jedno vrijeme dvojio između stila i corolle koji su bili "dostupni" u roku od nekoliko dana..na kraju je prevagnula japanska kvaliteta...ali 3-vratni stilo mi i danas srce grize.
mislim da ce ti clio biti zvijer,ipak je to 100 KS na relativno malu masu..
Ovaj aral je navodno čak i bolji od shella,da je proziran ko voda,potpuno bez sumpora,da se ne pjeni niti najmanje,za dobitak na snazi i se sam čuo.šteta ča mi je njemačka malo predaleko..
:) :)

k0vac3v1c
21-10-2004, 20:18
ja vas ne kuzim shell ovo aral ono zasto vi opce imate dizel aute ? sipat gorivo od 8 kuna granici s ludilom mogao sam si kupiti benzinca isao bi bolje radio tise i ne bi mi bilo crveno na 5000 rpm , ja kod auta zelim da mi cajer stalmo stoji gore , koliko je to gorivo dobro da auto vozi 10 km/h vise , kad stilsem gas auto koliko god gorivo bilo lose ide preteknem bez beda auto ide 190 kaj ce mi vise sa klimom po gradu trosi 9 , u redu je da si covjek prijusti malo zabave i zgusta se ali to je to kupit 300 l i par puta natociti je ok ali stalno tociti je ????? ok ako covijek putuje i me moze drugo tocit . .. . ali majbolje je kad kazes da vozis auto sa turbom , turbo puna su ti usta sjetis se americkih filmova onih mrcina od 400 ks ili mad max ali to je to . moje misljenje . :smile14:

flatoo
21-10-2004, 21:52
hmm..imamo dizelaše jer:
1)manje troše,(oko 6l)-diesel je jeftiniji
2)izdržljiviji su
3)možeš preticati na 2000okr/min
4)usudio bih se reci,imaju bolje performanse(turbo dizelaši) nego benzinci
5)kasnije ih je PUNOOO lakše prodati
6)obožavam(o) smrad nafte
I ovo je samo nešto od svega..
Pusti nas "pacijente" da se zabavljamo sa shellom i aralom.
Kod hladnog starta se potroši 70-80% motora..tj. da nema hladnog starta motor bi po nekoj logici trajao 1 000 000km. Tako da nije na odmet malo eskivirati trošenje kod hladnog starta,koliko je to moguće naravno..pozdrav

Clio dCi100
22-10-2004, 12:07
mirko-hvala.

flatoo/ma ti si odlicno izabrao!corolla je super auto.kvaliteta neupitna. vozio sam D-4D (110 KS mislim-avion!) i 1.4 VVT-i verziju. I meni je toyota bila vrlo ozbiljan izbor, ali sam na kraju odustao. corolla mi je zasad prevelika, a yaris mi nekak nije sjeo...Al brat mi bas prigledava jednu corollu...nagovaram ga da uzme :-) A stilo, znam sta mislis. Gledao sam ih u DI-EL-u u Dugom Selu (0 km, al 2-3 godine stari), cijena jako povoljna i skoro sam mahnuo , al mi je nesto tu smrdilo pa sam odustao...
Za Aral je ovo istina, drukcije "zmirisi" :-) .Shell visa puca na cistocu (kak i sam znas sadrzi aditive ciljane upravo u tu svrhu) a Aral na manju potrosnju itd....velis njemacka predaleko, a kak je s italijom?nes si govorio da bi isao vidit...javi dojmove! a ovo oko unosa goriva cu vec nekak saznat, pa cu vam javit. ako mogu 10L, onda bar 10L. usput mi je ovako i onako, a od 1.1.2005. ce ionako valjda bit druga situacija...:-)

k0vac3v1c/ da se ne ponavljam, flatoo ti je dobro rekao, sve stoji. ja radim 40tk godisnje, a nije da se bas penzionerski vozim...razmisli malo...kruske i jabuke (negdje dobis negdje izgubis).

g4sdi
22-10-2004, 17:50
Potpisujem prednosti diesela :smile07:

ali vući smrdljivi karnister 1000km da bih išao 10km/h brže :(

Iveco 35S13
23-10-2004, 07:58
Bok ljudi!! Evo pogledao sam na stranicama ADAC-a i pronasao gdje pise da je uvoz i izvoz nafte u i iz Hrvatske u kaisterima zabranjen. Sto se tice EU, smije se imati jedan kanister od 20lit.(dva po deset je zabranjeno, nekuzim zasto ali tako pise). Netko je napisao da je u Italiju dozvoljeno unositi 60 lit. pa bi vam preporucio da taj podatak dobro provjerite dali je jos aktuelan jer koliko je meni poznato u Italiji je jedno vrijeme bilo zabranjeno imati kanistere u autu!!

Iveco 35S13
23-10-2004, 07:58
Ja sam unazad godinu dana jedanput tjedno prevozio robu iz Berlina u Rim, i tako jedanput uletio u talijansku kontrolu te kada sam otvorio zadnja vrata kombija i policajac ugledao kanistar poceo je nesto mljet ali na svu srecu je bio prazan, tako da nisam imao problema a ko zna sta bi bilo da je bio pun!! Sto se tice kvalite nase nafte mogao bi rec ne da je losa nego KATASTROFALNA!! Ja vise ako ne moram ne tocim gorivo u HR a ako moram onda samo toliko da dodjem do Italije ili Austrije. Posto vozim Ivecov kombi Daily, raspitao sam se u ovlastenom servisu u Rijeci koliko bi me kostao redovan servis i saznao da vozila (Iveco)u HR radi LOSE KVALITETE NAFTE moraju nazalost intervale mjenjanja ulja duplo smanjiti!! Ja zivim u Berlinu i redovno servisiram svoj kombi i svakih 30.000 km dobije novo ulje a u HR bi morao svakih 15.000!!!! Osim toga sam primjetio da se u HR u Iveco sipa polusinteticko ulje 10w40, a u Berlinu sinteticko 5W30!!!!!!!!!Da bi stvar bila bolja servis u HR kosta vise nego u Berlinu sto mi je ful nelogicno, i kad to sve stavim na papir i preracunam dodjem do rjesenja da kvalitetnija,i daleko skuplja nafta, te servis na 30.000km me ispada dosta jeftinije nego jeftinija nafta u HR te servisi na 15.000km. Momentalna cijena nafte /eurodiesel) u Berlinu je 1,07€, a V-Power i Ultimate 1,16€-1,19€.
Evo toliko od mene, Sretan vam put i puno kilometara sa dobrom naftom zeli vam Iveco te vam salje pozdrave iz dalekog Berlina!!

k0vac3v1c
23-10-2004, 09:44
da ja sam krivo napisao moje isprike da bi auto isao 1 000 000 stavljali bi slabije materijale pa bi dosao na isto , zato ti je najbolje da po zimi stavis ulje od 0w , brze podmazuje dijelove jer je najrijedje pa je i trosenje najmanje , slazem se sa svim a ja mrzim smrad nafte (benga je zakon) pozdrav

k0vac3v1c
23-10-2004, 09:49
kaj ste mene napali flatoo je to vidio na drugom postu malo se covjek s×××× a vi onda linc !!!!!

Clio dCi100
23-10-2004, 11:12
Iveco 35s13- Puno pozdrava iz Münchena!!!!! i hvala na informacijama!!Znaci ne daju nam nasi uvozit ni par kapi....grrrrrrr :smile09: bilo je to i za ocekivat... :smile13: Sretan put i "mirno more" Iveco!
g4sdi-nije stvar u 10km vecoj brzini!meni prvom ne treba!nesto smo zaglibili u bolja goriva...ja vani tocim i obican dizel, no i tu je ogromna razlika u odnosu na nas! kad bi smio, nosio bi ja u prtljazniku i 50litara (smrdljivog) obicnog EU dizela, samo da ne moram vozit na nastu naftu! naravno, nikom se ne da s tim zaje... ali bilo bi dobro, bar za taj period dok se kod nas sve to malo ne stabilizira. Pogledajte sta Iveko veli...to je to!Cak i kad tocis najskuplje gorivo u EU dodje te nakraju jeftinije, jer su ti servisni intervali duplo duzi... :smile15:

fergazer
23-10-2004, 14:37
Najbolji primjer za naše gorivo ti je ono od Volkswagena, koliko mi je poznato u Svabiji su servisni intervali novog Golfa 5 TDi 40000 km a u HR ako 20000 puno sam reko...
Pa sad nek pametnjakovići u Ini kažu da im je gorivo dobro...

flatooo
23-10-2004, 15:37
pa sigurno da ce reci da je dobro,reć će da UDOVOLJAVA HRVATSKIM NORMAMA,a one su katasrofa. To je naša vlada propisala da zaštiti monopol ine..ina prodaje loše gorivo,koje udovoljavaju hrvatskim normama(koje sve dozvoljavaju)

flatooo
23-10-2004, 15:39
ne mogu se logirati
napravio san registraciju i sada kada upišem poruku i idem na login user name i password govori da je već nick u uporabi..kako se logiram i upišem poruku?? :o

k0vac3v1c
23-10-2004, 19:13
vidis to vise nije problem jer ina vise nije nasa firma mol sa 25% dionica gospodari kao da ima 51% sad bi se gradjani trebali dici blizu smo europi a kvalitetom goriva u srednjem vijeku , sad zbog nasih zakona i stranci nam prodaju ×××××× !!!!

flatooo
23-10-2004, 20:58
ma sada nakon 1.1. bi trebalo udovoljavati i naše gorivo eu normama..u nadi je spas

k0vac3v1c
24-10-2004, 17:32
da nemoj se zanositi odluke od 1.1. pocet ce se primjenjivati tek za 1-2 dajuci vremena da se ina prilagodi jer nema nema jos dugo u uniju !nada je ×××××!

fergazer
24-10-2004, 21:17
Ma nisu problem norme, već kontrole i kazne kakvih uopce nema!!!

flatooo
25-10-2004, 21:51
može mi netko reć KAKO U K.... da se LOGIRAMMM??!?!?

fergazer
25-10-2004, 21:59
Lijepo, kilknes na <FONT COLOR="red">login</FONT> :smile06: :smile06: :smile06: ...

flatooo
25-10-2004, 22:01
kliknem..upišem nick i password...i onda uđe m u forum,nadjem temu...upišem nick i poruku i kaže: sorry ali nick se upotrebljava :smile09:

fergazer
26-10-2004, 09:54
A vidiš da je forum sav izdrk..!!

Flatooo
26-10-2004, 17:38
mislim da nije neki naročiti problem u mol-u! Ina je i prije prodavalo loše gorivo! Zamislite,Ina ne može proizvesti kvaliteno gorivo, JER NEMA TEHNOLOGIJU!? Ina ima de-facto MONOPOL nad našim tržištem dugi niz godina,isto tako izvozi gorivo u BiH,Srbiju i Crnu goru? Ako se ne varam,slovenija nema rafineriju,tako da njihovo gorivo potječe iz naših rafinerija?!! To je jako puno posla,a ako uzmemo u obzir koliko godina je prošlo,Ina je do danas trebala biti veća od Agip,shell i Exxon-a skupa!!!! A da o kvaliteti i ne govorim. Što nama preostaje? Nadati se da će Vlada,koju će natjerati EU,natjerati Inu da nam PRODAJE nešto što će barem donekle biti vrijedno novca koji za to plaćamo.
Da mi nije žao auta,odmah bi se vozio na lož ulje. pozdrav svima

fergazer
27-10-2004, 10:43
Ma ko da je bitno jel je Mol, Shell ili OMV, Ina je imala i prije loše gorivo i slažem se sa tobom u potpunosti. Pa zamisli da dođje neka nova industrija nafte na HR tržište, pa Ina bi bankrotirala u roku od pola godine.
Evo sad ce kao doc novi fiksni telefonski operater, i da ima 30% veće cijene od HT-a ja idem kod njih, neću više ovim lihvarima davat pare mamicu im lopovsku!!

Brock
27-10-2004, 13:27
kliknem..upišem nick i password...i onda uđe m u forum,nadjem temu...upišem nick i poruku i kaže: sorry ali nick se upotrebljava.

Pa, kad se jednom ulogiraš... onda više ne trebaš upisivat nick... :smile10: Samo piši i pritisni "POŠALJI".

k0vac3v1c
29-10-2004, 17:59
ispravak ina prije 2000 nije bila rentabilna jer je cijena goriva bila ispod svega (vidi predizborne plakate HDZ super 98 za 4,5 kn) onda su presli na trzisno odredjivanje cijena zato imas poskupljenja svakih 15 dana u SiGC nisu dobri odnosi jer je srbija zapljenila i prodala (lukoilu=rusija) sve benzinske , slovenija je postrozila norme tako da ina nije mogla prodavati smece , u BiH je imala ugovor s UN(KAFOR itd) i izgubila a sa ostalom BiH nemam pojma . Tako nema novca za modernizaciju lobiji su pre jaki sad kad je pocela +poslovati stari ljudi su se htjeli obogatiti pokrali sav novac a tu je i MOL , ina treba placati porez za zastitu okolisa a njoj se na isplati ugraditi precistace a zagadjenje je preko svake mjere (sisak) onda je jasno kamo sve ide flatooo kaze da mu je zao tociti loz ulje , i to poskuoljuje , plavi dizel se trosi 2X vise nago lani ????? mozes tociti loz ulje na 2 tanka + aditivi(za ciscenje) i ostane ti cca 150 kn za VW ne preporucam!!!!!!

fergazer
31-10-2004, 00:07
O jeb.. ti, sve mi se zvrtilo :smile17: :smile17: ...

f-toyota4
02-11-2004, 15:35
u dobro,sada mi je sve jasnije:) ipa kmislim da su do sada mogli stati na noge..

k0vac3v1c
02-11-2004, 18:13
ma kitu labudovu kad jednom pocnes krast s vremenom su ti apetiti sve veci !!!! :smile09:

fergazer
02-11-2004, 20:00
Eto, zato nemoj krast, kad jednom uđeš u "te vode" nema ti izlaska, već ideš i toneš sve dublje i dublje...

k0vac3v1c
02-11-2004, 22:09
je kaj cu ,sve oko mene je grijeh !!

fergazer
02-11-2004, 22:56
Da nebi bilo da "<FONT COLOR="red">kao Atlantida tones u noc</FONT>" :smile25: :smile25: :smile25: ....

k0vac3v1c
02-11-2004, 23:13
ma da sve u svoje vrijeme dok jednom smrkne drugom svane !!!! :))

f-toyota4
03-11-2004, 09:35
ma meni se već sada čini da je gorivo bolje,nadam se da mi se samo ne čini... :smile08:

fergazer
03-11-2004, 23:05
Moram priznat da sam i ja to lagahno primjetio, samo se nadam da se meni kao i tebi "ne čini" da je bolje il su ga stvarno poboljšali...<br><hr>

k0vac3v1c
04-11-2004, 17:52
nakon onog na cemu sam vozio sve je mila majka !!!!

f-toyota4
04-11-2004, 23:19
evo,kao ča san napisal na trugoj temi,zaista mi se čini da je gorivo bolje..i potrošnja je pala za nekih 0,5-0,7 lit...danas kad sam tankao ipak san stavio malo aditiva,zasvaki slučaj,da bolje vuče..he he
Ma zamislite,kada san prije 22 mjeseca kupio auto puni spremnih eurodiesela mi je bio cca 220kn, a danas mi je u auto "ušlo" +305kn..divota.. :(

f-toyota4
04-11-2004, 23:20
p.s. brock-bio je problem u tome što su mi internet settings bili malo prestrogo postavljeni,blokirali su sve živo,sada san snizio i ide ok..hvala

fergazer
04-11-2004, 23:33
A ja sam ti za stotku na Ini natanko ××××nih 13 litara Eurosupera 95.
13 litara stari moj, pa toliko pišam dnevno, nit se ne okreneš a ode stotka mamu im njihovu...
Toyota sigurno si imao instaliran XP service pack 2...<br><hr>

f-toyota4
04-11-2004, 23:46
da,mislim da jesam..međutim sada je sve ok..pa mogu opet razmjenjivati mišljenja sa ostalim auto-entuzijastima..:) :)
fergazer-ti si ovdje prilično ažuran,čestitam

fergazer
04-11-2004, 23:55
Ma ono, ulogiram se cim se spojim na net, ostavim par postova, odem pogledat mail, novosti itd. i nakon kaj sam gotov dođjem sim i pogledam dal je tko kaj odgovorio, i to je to!
Eto to ti je jedan od mojih razloga zašto, iako imam original XP Proffesional, ne stavljam na njih usrani service pack 2!

f-toyota4
05-11-2004, 00:00
ma dobro,glavno da sada znam ča je bilo..sada je ok..meni je neobičan gušt ovako raspravljati..inače izluđujem sve oko sebe..sada mogu auto-energiju isprazniti ovdje.. hehe

k0vac3v1c
07-11-2004, 18:43
znas kaj sam primjetio tamo gdje tankam (iza devet gora i mora) frajer je povisio cijene plavog i loze !!!!!na 4.2 stalno kad sam doso bilo je skuplje pa sam mislio kaji ××××× stalno povisuju cijene a nema najava u medijima !!!!!koja banda i to je drzava!!!! :smile17: :smile17: ja imam piratske xp odmah kad su dosli i nema to veze stavis sp na bilo koji ali 2 sve programe s×××× !

f-toyota4
07-11-2004, 18:52
ispuši se sada,tako kada sljedeći put poskupe,više se nećeš ljutiti... :smile06:
ne shvaćate vi dobru namjeru naše vlade,oni žele da mi svi lijepo hodamo,trčimo ili vozimo bicikle..sve u svemu da zdravije živimo s manje CO,SO2 u zraku..još malo pa će i uspjeti

f-toyota4
07-11-2004, 18:57
i je kolega CLIO DCI dobio više taj auto??

fergazer
07-11-2004, 23:54
Eto, tko ti kriva kaj imaš piratske XP, sve ima svoju cijenu :)) :)) ...
Ja se osobno iskreno nadam da mu nije došao auto zbog njegove sigurnosti :smile25: :smile25: :smile06: :smile06: :smile06: ....<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>

rs turbo
08-11-2004, 12:13
:smile25: :smile25:

f-toyota4
08-11-2004, 12:45
zbog njegove sigurnost..a valjda ga neće još dok je nov uništavati..valjda će ga lagano razraditi..baš me zanima kako ide clio sa 100KS,mora ići super...

rs turbo
08-11-2004, 13:17
Istina, nevelik auto, a 100 KS

f-toyota4
08-11-2004, 13:36
da,mora da vuče fenomenalno na 2500okr...pitanje koliko je težak,ali nebi smio biti više od..hmm 1100kg-1150...? danas svi rade preteške aute..
trebalo bi napraviti jedan takav clio od 850-900kg sa 100 dizel konja...

rs turbo
08-11-2004, 13:44
:smile25:
<br><hr>

Clio dCi100
08-11-2004, 13:52
ej ljudi evo me!pozdrav svima!ma jok, nije jos stigo...al ovaj mjesec :smile25: :smile25: :smile25: !!!!!!mogu vam rec da mi je vec nekak tesko zaspat navecer, sve me negde probada :smile06: sto se tice razradjivanja, sve po propisima :)) nikakve ludorije.ma i pokrenuo sam ovaj thread upravo iz razloga sto mi je stalo (kao i vama za vase auteke) da nas dobro sluze.a cim dodje, javim dojmove!!! imam i jedno pitanje,ovak malo off-topic, nadam se da vas ne smeta...morat cu dat ugradit i nekakav "sigurnosni sustav".pitanje kolko je sve to svrsishodno, al ajde.dosad jos nisam koristio nikakve alarme i sl. i valjda samo bio proklete srece...al necu se vise zajeb...jasne su mi sve prednosti i mane i alarma i mul-t-locka i svih ostalih.pa ak morete onak ukratko rec,da ne radimo neku off-topic trakavicu, kakva su vasa osobna iskustva i tak to.eto da ne duljim, pozdrav svima!

P.S. nisam vec duze vrijeme tankao kod nas, i stvarno mi je drago cut da se kvaliteta ipak malo poboljsava... :smile15:

rs turbo
08-11-2004, 13:55
Žao mi je kaj ti ne mogu pomoći, al drago mi je da si postavio pitanje jer i ja razmišljam o istome već neko vrijeme.

bad&blue
08-11-2004, 14:22
Dobra stvar kod clia je da se ne kradu toliko (valjda im nismo interesantni koliko i njemački brand), ali kad vide tvoj dci možda se zainteresiraju :smile08: Po pitanju zaštite frend je na A6 ugradio neki prekidač na neočekivano mjesto (nadam se) za lopove-auto ima struju i vergla ali se jednostavno ne pali :)) :)) :)) <br><hr>

k0vac3v1c
08-11-2004, 16:02
ma dobar je clio ali ako je getriba krivo namjestena nemoze iskoristiti svojik 100 ks , meni se vise svidjaju tezi auto zbog stabilnosti ali danas tezina nije presudna clio od 900 kg i 100 ks bio bi smrt !

fergazer
08-11-2004, 16:48
Ajd malo sam se šalio ali ozbiljno želim ti sreću sa tim autom, trebat će ti...
Posebno jer je to "novi" motor za Clio, jos nisu imali prilike vidjeti kolika im je dugotrajnost...
A najbolja zaštita ti je multlock, sa tim nemaš zime, ali ako će neki lopov krast auto rađe će provalit u neki skupi auto, sa ovim "malisanima" im se neda zajeb... !<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>

f-toyota4
08-11-2004, 21:53
čuo san i ja da je ovaj mul t lock izvrstan..ja doduše nemam ništa u autu..kako je kolega fergazer rekao..i ja se nadan da će japanci ostati nepopularni kradljivcima..kao i ovi mali auti..ako te strah ugradi nešto tako..neće biti na odmet :) meni je ionako više manje u garaži..a u susjedstvu 10 starih "gospođa" kojima ništa ne promiče :)
ja san čitao da su dci motor dobri,mkultivirani..za dugotrajnost još neznam..vjerojatno još nitko nije stigao odvoziti toliko s njim..(jer je nov na tržištu) - inače ona reklama za clio 100KS dci je ludnica..ona sa taksijem :)
puno sreće s autom...javi dojmove..pozdrav :)) <br><hr>

rs turbo
10-11-2004, 13:19
Slažem se u potpunosti :smile25:

fergazer
10-11-2004, 15:29
Pa čuj, prvi DCI motori nisu zadovoljavali baš uvjete koje si naveo, u prvoj seriji im je ulje curilo iz turbine kroz usisnu granu jer su je smjestili preblizu turbine. Kasnije su to popravili.
Na hr tržištu bila si ti npr. tri dizel motora za Scenica, običan dti sa 90 ks kojeg su brzo povukli, potom dci sa 95 Ks-a kojeg su isto povukli i u konačnici novi dci sa 100 KS-a (govorim o prošlom modelu Scenica).

f-toyota4
10-11-2004, 19:48
dobro,ipak moram priznati da nisam OVOLIKO bio dobro informiran.. :o
mene u načelu renaulti niti ne zanimaju,niti ikoji francuzi,jako san se razočarao u njima..imao san 206 1.4 prije 3 godine,imao je par grešaka,motor nije radio u praznom hodu ujednačeno,pa je guma kraj prozora puštala par putai tako..mjenjač je dosta zapinjao..potrošnja je bila jako visoka za auto od 75ks.. ali ovaj clio dci mi se sviđa zbog temperamenta..
inače,čuo san da je npr. 1.9 dci 120 ks iz lagune najbolji dio auta..kao i 1.9 jtd kod alfe.

k0vac3v1c
10-11-2004, 20:00
svaka cast renaultu ali nekako mi se cini da proizvodi aute samo za zene , twingo , clio jedino kaj mi se kod njih svidja je laguna ona je soidan auto . nekako su mi svi nekako previse okrugli kaj ja znam takav dojam !

f-toyota4
10-11-2004, 20:04
da,previše su ih..čudno dizajnirali..i ne samo to..sada su i od nissana napravili "polucirkus"
laguna je divna,istina,ali zadnji kraj na mehaneu ne zazumijen zaista..ali o ukusima..<br><hr>

k0vac3v1c
10-11-2004, 21:35
da fakat je los ,ljudi ga kupuju samo zato sto je dobar jeftiniji auto , zato su pokvarili i nissan jer su vecinski vlasnici coroll , micra nije ni cudno da su povukli vel satis iz proizvodnje !

fergazer
14-11-2004, 11:24
Renaultovi dizeli imaju jako veliku kompresiju (za razliku od ostalih proizvođača) i iz nje "izvlače" nešto više snage i okretnog momenta a sve na račun pouzdanosti. Ovaj dci 120 ks je odličan motor, sve dok ti turbina ne vrisne...
A svi kupuju Cilo jer je "jeftin" ;) !
Ja sam reko, ××××aj firmu kojoj trebaju prodajne akcije da bude na vrhu mjesečnih prodajnih tablica!!<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>

f-toyota4
14-11-2004, 14:00
a dobro,svi imaju prodajne akcije..ima i fiat, i opel, pa čak i toyota ide na ruku kupcima..
pa što nebi trebali onda staviti i jaču turbinu? valjda je onda sve ojačano,klipovi,blok motora..? nisu valjda toliki šaratani?
kad sam ja bio u salonu plaćao corollu,doletio je neki tip,bijesan ko ris..rekao je da j... renault,da je prije 2 mjeseca kupio lagunu (mislim 2.2 dci) i platio je skoro 30 000E,da mu se razletio čitav motor..da ga treba kompletno zamijeniti..a pošto to traje valjda malo dulje..poslije mene je uplatio corollu..čovjeku očito lova nije bila bitna već je htio dobiti nešto za nju..a prvi put mu nije uspilo..kako je prošao s corollom,neznam ;)

Clio dCi100
14-11-2004, 17:18
nisam namjerno htio raspravljati previse o cliju na ovom threadu, (svako svog konja hvali) al kad ste svi tak revni u dijeljenju misljena, na cemu iskreno zahvaljujem, vrijeme je da i ja po toj temi kazem nesto.
ponavljam, kod mene je u obzir dolazio samo auto male klase (clio, 206, punto, yaris-nije mi se svidjao, itd.) kad se sve zbroji i oduzme, to je bila najbolja kupnja. nemrete mi rec da je 206-estica kvalitetnija, ili punto pobogu...cak sam od prijatelja automehanicara (radi u Münchenu) cuo vrlo porazne stvari i za yarisa...ali veli da je to samo za taj model...s drugima nema problema

cinjenica je da su prvi dci imali problema s curenjem ulja iz turbine, no to je davno sanirano. kao kod svih novih modela, treba vremena da se provjere i saniraju moguci nedostaci. sto se tice novog dci100 (101 PS da bumo precizniji) nema govora o nekom teh. redizajnu. sve je napravljeno po starom poznatom njemackom receptu. ponavljam, NJEMACKOM receptu. mali obujam-velika snaga. VW sa svojim pume-düse konceptom to odavno radi...ili sad i PSA koncern (1.6 hdi 110 KS). a vidit ce te kroz koju godinu, bit ce to jos i radikalnije...uveden je novi turbo punjac promjenjive geometrije, veci intercooler (17% efektivniji od verzije sa 82ks) i jos par stvari, uoceni problemi i samo su ojacani bitni parametri motora. sto se tice zivotnog vijeka, on je kao i kod ostalih verzija, 250000 km. dakle tu nema razlike. ono sta je mene frka je gorivo! nis drugo. al zato su tu aditivi, jel tak ;-)

"clio za zene" - kao sto kolega f-toyota veli, o ukusima se ne raspravlja...ja bi to prije rekao za npr. 206sticu...moj ce bit crni, 3 vrata, 185/50 15 conti gume - inace poznat je po izvrsnom ovjesu, u klasi naravno.<br><hr>

Clio dCi100
14-11-2004, 17:19
ajmo to sve kompletirat. po mom skromnom misljenju rekao bih da je (do suradnje renaulta i nissana) prosjecna kvaliteta renaulta, peugeota, fiata bila ujednacena. cinjenica je da su se svi podjednako kvarili.svaki je imao svoju "boljku". prije kupnje, jako dobro sam se raspitao i informirao o novom dci100 na francuskim forumima, gdje velik broj ljudi ima upravo taj model. neki su vec nabubali i 60 t.km bez ikakvih problema. a znam i dosta je vlasnika sa cliom 2002 sa preko 170000 km bez vecih problema. dakle, ne tvrdim da je renault isto sto i toyota, bmw, merceds... no npr. clio usporedjen s konkurencijom daje mnogo vise. jako puno ih je na cesti i velik broj ljudi se godinama voze bez ikakvih problema. no onda nekima nes rikne pa se raskokodacu... vjerujem da je clio u ovom slucaju po svemu bar jednak ako ne i bolji od svoje konurencije pogotovo sada od nove 2004 generacije! inace, dci100 je dobio nagradu za najbolji diesel super-mini:-)

...a sta sam se raspiso...

apropo alarma, mislim da cu ic na verziju kasko + portman ili meta...

f-toyota4 - reklamu za dci100 na zalost nisam vidio. htv bas i nepratim, a vani je nema...kopao sam po internetu nemrem nis nac...sad si me zakurio :-)

Pozdrav ljudi!<br><hr>

rs turbo
14-11-2004, 20:26
Al kućni dizajn Renaulta je :(

f-toyota4
14-11-2004, 22:40
clio>nemoj se ljutiti..ja osobno za clio mislim sve super..istina da ih ima malo previše i da tako gube individualnost..ali to kod tebe očito neće biti problem..mislim da će ti autić super izgledati..a o brzini i svemu ostalome da i ne govorim..da kupujem mali autić ozbiljno bi razmišljao baš o ovakvom kao što ti imaš(uz corsu 1,7 isto 100ks,možda i polo 1,9 i ibiza 1,9)
što se tiče dizajna renaulta..mislim da su megane malo zasrali..laguna i clio su mi lijepi..
nadalje..mislim da je normalno da kako tehnologija ide naprijed da auti imaju sve veću snagu po litri..ja sam osobno protiv velike litarske snage..ali pogledajte npr BMW-163Ks na 2 litre,ako se ne varam..a možda i najbolja marka na svijetu
mislim da sa cliom nećeš imati problema..ako ga budeš vozio polako dok je hladan i redovito servisirao nema problema>kao i sa svim drugim autima,uostalom,imaš 2 godine garancije..do onda će se dogoditi svaki POTENCIJALNI kvar

Clio dCi100
14-11-2004, 23:52
ma kaj bi se ljutio :)) samo neko moje stajaliste...

nego sad sam bas citao tvoj thread oko RealHID-a. Ludnica!nisam pojma imao.gadno si me zaintrigiro. no kak to da nisi uzeo kod deckiju u rijeci, il jos nisi znao za njih kad si narucivao...

f-toyota4
15-11-2004, 12:22
kod dečkiju u rijeci? onih .. streetpower..pa nisan kod njih uzeo jer nisan lud.. imaju divne cijene..oko 600E,a ja san svoje zajedno s poštom platio 359 dolara...mora da zarađuju toliko love da to nije normalno
vidio san jedan clio u rijeci..1,2 sa xenon svjetlima,srebrni...baš je bio parkiran prema zidu i po noći..kad je upalio auto pad kad se onako plavičasta svjetlost "razlila" po zidu..ufff..izgleda 4 puta bolje od halogenki (u u sporedbi sa xenonom izgleda kao kajgana)..
ja ti DEFINITIVNO PREPORUČAM ovu naknadnu ugradnju..toliko je jače da nije vjerojatno..mogu ti poslati sliku ako oćeš :smile07:

rs turbo
15-11-2004, 12:29
toyota, zaintrigirao si me, daj pošalji sliku mejlom na s_martinovecki@yahoo.com
pljiz
:)

f-toyota4
15-11-2004, 12:44
ok..dobiti ćeš je za par dana..moram slikati prvo..baš čekam malo lijepog vremena da napravim jedan foto session..pozdrav

rs turbo
15-11-2004, 12:56
Hvala i pozdrav

fergazer
15-11-2004, 13:57
Meni je Clio osobno jako lijep auto, a sad dali je ženski ili ne to ovisi o osobnom dojmu.
Točno je da i Toyota ima prodajne akcije, međutim one se odnose samo na jeftiniju cijenu dodatne opreme i jeftiniji klima uređaj te pogodnost plaćanja na rate (ova sad akcija pola-pola).
Clio nemoj mješat Njemačke i Francuske dizele, ovi VW-ovi rade na principu pumpa-brizgalica a Renaultovi rade na common rail tehnologiji ubrizgavanja koja zaostaje za švabama, tako da i među tim "receptima" postoji dosta razlike!

rs turbo
15-11-2004, 13:59
Istina postoji razlika, ali novi dizajn Renaulta kojeg slijedi i Clio je užas :smile21:

Clio dCi100
15-11-2004, 14:35
...aaaa...ja sam mislio da te samo HID dosao $359, pa onda jos (masna) postarina, pa si rekao ugradnja kod servisera...a i na njihovoj sranici stoji 500€ a ne 600 ako se ne varam.tako da mi se cinilo da bi te na kraju doslo otprilike isto, a nebi imao onaj rizik kupovanja na sljepo...al ak te je doslo tak kak velis, to bi mogo "mahnut" :)) vidicemo...treba prvo kasko, alarm...a u k.... kolko toga sad odjedanput ima ;) :smile17:

imam jos koje pitanje oko toga, al sam ti ih postavio na onom forumu...

naravno da ocu slike :) hvala puno!!! > goost@net.hr
...ajde jedva cekam. pazi, sad ocekujem da cu bar moc osvjetlit stadion il ih koristit umjesto ulicne rasvjete :))

...btw. trazeci onu reklamu clia sta si rekao nabaso sam na dvije nelose za toyotu (2Mb i 2,5 Mb)...oces da ti sibnem?<br><hr>

Clio dCi100
15-11-2004, 14:50
fergazer>razlike, i to velike, naravno postoje. ne mjesam ja kruske i jabuke.znam sto je common-rail, a sto pumpe-düse a sad koji zaostaje, to bi mogli danima razglabat...meni se cini da je pumpe-düse tehnologija koja vec lagano stari i common-rail ju prestize (ako vec nije). cini mi se i da vecina proizvodjaca lagano prelazi na common-rail.il se varam?

rs> meni je dizajn renaulta odlican.sto je jos bitnije, potkrijepljen dizajnersko-tehnoloskim rjesenjima.aludiram na obaveznih pet zvijezdica i generalnu sigurnost. osobno mi se svidja sto jedini imaju muda napravit nesto van stereotipa i svaka im cast za to.si vidio be-bop npr.?a slican njemu ce ti bit novi clio!
pozdrav!<br><hr>

f-toyota4
15-11-2004, 16:37
clio>>kad ti pošaljem slike ćemo se dogovoriti..359 dolara+cca 200kn za ugradnju u servisu..ali da..treba dodati i pdv naravno..to neznam koliko me došlo..moć ćeš dobro svjetliti,nećeš prolaziti nezapaženo :smile07:
ja isto mislim da je common rail malo ispred pumpe duse..i vw sada u neke modele uvodi common rail..
jedino vw troše jako malo..to je istina..sve mia svoej prednosti i mane.. :)

bad&blue
15-11-2004, 16:57
glavna prednost pumpe duse je potrošnja, dok je common rail u svemu ostalom -ravnomjerno razvijanje snage, tiši rad, jednostavnija izvedba, težina! a i jedino VW koristi pumpe duse koliko ja znam..

f-toyota4
15-11-2004, 17:21
da,ali mislim da su i oni na nekim modelima sada prešli na common rail..mislim da je riječ o 3,0 TDI na novoj A6-ici..iako nisan siguran..
sada da je ovaj novi fiatov multijet izvrstan..nevjerojatno kako samo fiat razvija tehnologiju,a opet ništa od njih..nikako da se prometnu u dizelskog lidera

bad&blue
15-11-2004, 19:46
To je samo zato jer nikako da izađu iz sivila proizvodnje (nedorečeno auto s manjkavom izradom i nestabilnim dizajnom) Bez uvrede ali meni ne stoje baš na listi poželjnih.... ali naravno da imaju svoje poklonike i prednosti!

fergazer
15-11-2004, 20:12
"meni se cini da je pumpe-düse tehnologija koja vec lagano stari i common-rail ju prestize (ako vec nije). cini mi se i da vecina proizvodjaca lagano prelazi na common-rail.il se varam?"

Yea wright :smile06: ...
Pumpa-brizgalica je bar meni bolji sistem od common raila, jest da se motor glasnije čuje i jest da im trajnost nije na velikom nivou (zbog visokih tlakova i kod nas sjeb.. goriva) ali im je zato snaga i potrošnja na iznimno visokom nivou, puno većem od klasičnog common raila ;) !<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>

bad&blue
15-11-2004, 20:16
U potrošnji više i nije tolika razlika, ali u snazi je caka da svi komentiraju kako je pumpe-duse prebrutalan tj do 2200 :smile12: onda udarac u leđa :)) ali i brzo nakon njega opet :smile12:

fergazer
15-11-2004, 20:19
A je, ono baš ubije i izvuče sve iz dizela...
Al je fora kad ga stisneš a ono turbina zuji ko da karaš ženu sa kitom od 30 cm :smile06: !!!!

bad&blue
15-11-2004, 20:26
Ali kao inače žene se uvijek žale da se sve prebrzo svrši ups. završi :)) :))

f-toyota4
15-11-2004, 22:58
haha :smile06:
baš dobra demonstracija...ja sam se vozio u passatu 1,9 130 ks i ide zaista dobro,ali mazda6 2,0 136ks je ipak za nijansku brža..ali i troši više..
ovako možemo zauvijek..sve ima svoje prednosti..ja sam osobno za common rail.. moja pretpostavka jest da ako ga svi koriste da je bolji.. :)

f-toyota4
15-11-2004, 22:59
u da to je strava...zujenje turbine..FIJUKANJE ZVIŽDANJE

rs turbo
16-11-2004, 12:12
:)) :))

fergazer
16-11-2004, 16:22
Pa nema to veze što svi stavljaju common rail, i svi u hrvatskoj koriste ovo gotivo koje je sjeb.. pa nikom ništa ;) .
Dobro, stvar je u osobnom ukusu to moram reć, al kad stisneš punpu sapunicu, nema tko te "ne snimi"...
Baš ono, zuji ko ××××× neka :smile06: :smile06: !!!

f-toyota4
16-11-2004, 16:43
a dobro
moja toyota meni isto zuji baš predivno moram reći..
:smile20:

rs turbo
18-11-2004, 11:51
zuji :smile25:

Clio dCi100
18-11-2004, 13:31
...STIGO JEEEEEEEEE!!!!!! :smile25: :smile22: :smile25: ...jos ga moram podic samo...nego, kod koga ste vi uzeli osiguranje (kasko)?Preporuke...
Pozdrav!<br><hr>

f-toyota4
18-11-2004, 15:51
stigo je?? i ti si na netu? nisi normalan..trči po njega!!
ovako,ja san inače na croatiji (patriotizam) ali sada mi frendica radi u triglavu i premije kod nje mi je nešto jeftinija..oko 200kn..a to nije malo..inače,nemam pojma koje je najbolje osiguranje..?? mislim da su svi podjednako loši..
polako ga razradi,nemoj da te 100ks ponese..sretno i javi dojmove što prije :smile07:

Clio dCi100
18-11-2004, 15:56
to da nisam normalan to znam :smile19: :)) ali nemogu ga podic do vikenda, jerbo sam jos van drzave :( ;) :smile15:

jel croatia prizna mul-t-lock, alarme i tak to...?
<br><hr>

f-toyota4
18-11-2004, 16:13
zaista neznam odogovor na to pitanje..
odi najbolje kod nekog njihovog zastupnika i pitaj..oni bi ti trebali sve znati odogovoriti sa dugim smješkom na licu koliko love ostavljaš(ostavljamo) tamo..ja moran za 4-5 dana osigurati auto..bljak.. :smile09:

Clio dCi100
18-11-2004, 16:18
mislim da je oko 5000 kn...obavezno+dodatno...javit cu kad me "obrade" i "pomuzu" :))

f-toyota4
18-11-2004, 23:43
5000kn? ma neeee,to je punooo previše...
ovako odi u triglav(tanmo su meni radili predračun9 i neka ti sastave "mali paket" obavezno+kasko..ako imaš 50% bonusa nebi ti trebalo doći više od 3000kn

fergazer
20-11-2004, 00:09
Ili u Grawe-u probaj...

f-toyota4
20-11-2004, 00:13
fergazer>>od dobro informirane osobe sam čuo da su najbolja osiguranja croatia,allianz i triglav..sada ne tvrdim da je to istina..ali ako pogledaš najveće su firme,a to valjda nešto znači.. :smile08:

fergazer
21-11-2004, 00:43
Ne slažem se, u Hrvatskoj su ti najveći hercegovci (Euroherc itd...) pa tek onda Croatia osiguranje, Allianz, Grawe, itd...

f-toyota4
21-11-2004, 01:05
dobro,neznam za to,ali čuo sam drukčije..iskreno sumljam da je euroherc veci od croatije..ali ok..ništa ne tvrdim..

fergazer
21-11-2004, 13:50
Nije Euroherc sam po sebi veći od Croatie već je on u konzorciju sa još tri četiri osiguravajućih kuća koje drže hercegovci i oni su br. 1 na nasem tržištu.
Sve drugo kaj si čuo ti je prodavanje magle!

f-toyota4
21-11-2004, 14:47
dobro..ja ipak ako mi je sve jedno izaberem domaću firmu...to meni znači nešto..iako je sitnica..

fergazer
21-11-2004, 23:05
Ja bi vrlo rado osigurao svoj auto i ostale stvari kod Allianza!

rs turbo
22-11-2004, 11:59
zasto?

rs turbo
22-11-2004, 11:59
Ja imam Jadransko :))

f-toyota4
22-11-2004, 13:35
ma sve vam je to ista stvar..razlika 100-ak kn..ali sve se svodi na isto.. ;)

fergazer
22-11-2004, 13:39
Ha ne znam, nekak na psihološkoj bazi mi je Allianz najbolji!

rs turbo
22-11-2004, 13:56
Može bit, u prvom imam regu, al još neznam jel ću ostavit ovo osiguranje il ga mijenjat.

k0vac3v1c
23-11-2004, 17:29
ako je kasko onda odes u najpoznatija CO . .. jer cuo sam da neka popravljaju bezveze odnosno ne priznaju stetu ili popravi kod njih a to ti zakitaju i prelakiraju , a obavezno samo odes tam gdje ti daju 50% ili di jeftinije prodjes .

f-toyota4
23-11-2004, 20:15
meni je na psihološkoj bazi najbolja hrvatska firma..ali pošto se ovdje samo krade više ništa neznam..da dam našemu koji će ukrasti ili strancu..sasvim mi je svejedno :smile09:

bad&blue
23-11-2004, 22:43
Meni je CROATIA sasvim ok, ali možda je to zato jer znam gazdu, a i sve mi je lijepo objasnio :smile15: :smile15: A Croatia je bila najveca firma dok ovi prevaranti nisu počeli s besplatnih 50%, a kasnije se čudimo kako nikako dobit novce! Da mene netko sastavi na cesti molio bi se da ima Croatia osiguranje jer mislim da oni jedini donekle pošteno rade :smile24: ! <br><hr>

f-toyota4
24-11-2004, 15:02
da samo znaš s kakvim plusom sozeone završavaju osiguravajuće kuće..mogli bi svima isplatiti naknadu

Dr. Strangelove
24-11-2004, 15:11
Dečki ako neko treba ponudu za obvezno i kasko nek mi se javi... ak nađete jeftinije svaka čast...frend uhodava poslovnicu i zbilja ima najniže cijene u zg.. zasad...

f-toyota4
24-11-2004, 15:14
a koje osiguranje? ovakvu poruku bi mogao i ja poslati

Dr. Strangelove
24-11-2004, 15:31
Euroherc i njegove sestrinske firme, Zagreb i Jadransko...

fergazer
24-11-2004, 15:46
Može, hvala na informaciji Stangelove!!

f-toyota4
25-11-2004, 11:51
ONDA CLIO JE STIGLA ZVIJER?? :smile07:

fergazer
25-11-2004, 15:42
Evo da se vratimo malo na ovu temu, kupio sam novi Auto Klub u kojemu su izvršili nova mjerenja kvalitete goriva u RH i ustanovili su kako Tiffon prodaje gorivo <FONT COLOR="red">EUROPSKE</FONT> kvalitete. Naime u njihovom dizelu i eurosuperu 95 udio sumpora bio je <FONT COLOR="red">MANJI</FONT> od 10 mg!!!
Ista stvar je i sa <FONT COLOR="blue">OMV-om</FONT> koji je značajno popravio kvalitetu dizela!
Ina sa Eurosuperom i Eurodizelom stoji na oko 50-80 mg sumpora.
Takođjer slovenski Petrol ima kvalitetan Eurosuper ali im je dizel u katastrofi (oko 200 mg sumpora).
Istraživanja su bila provedena u Petrolovom laboratoriju u Ljubljani!<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>

fergazer
25-11-2004, 22:42
U biti sam se zaje.., ovo sam trebo napisat pod "Kvaliteta goriva u RH"!
Never mind...
Anyway, zaporavio sam napomenuti kako je i Europamil jako dobro prošla na testovima goriva, oni i Tiffon sigurno prodaju dizel i benzin europske kvalitete!!

Clio dCi100
27-11-2004, 23:31
zvjer je stigla!!!!!!!!!!! :smile07: aaaaaaaa...znate kako je sad, doslovno spavam u autu :)) za sad pre-prezadovoljan sa svime.nabubal sam malo preko 700 km.potrosnja se vrti oko 3.8L(otvorena cesta), al ne idem nikad preko 2500.uglavnom za sad saltam izmedju 1900-2000 i mogu vam rec da sam cak i tako medju brzima na cesti. a kombinirana, znaci i malo voznje po gradu, raste na 4.2.ma diiiivnoooo... :smile20: a tak je tih...mmmm, turbaljka samo laganini ××××a :)

flatoo/si uspio napravit kakve slike ??? :))

fergazer/hvala za info!to su stvarno dobre vijesti, iako mi nekak predobro zvuce...reci a di ima Tiffonova pumpa u Zgb-u? nisam iz metropole...<br><hr>

fergazer
28-11-2004, 00:51
Imaš jednu kod autoceste koja vodi od Rotora do Karlovca kod skretanja za Mercatone, imaš na autoputu ZG - RI kod Ravne gore i nekoliko lokacija na autoputu ZG-SP, kod Ogulina, Maslenice i dalje ne znam :( ...

Clio dCi100
28-11-2004, 11:02
Hvala ferg! Navratit cu do mercatonea...Si ti vec tankao kod Tiffona?<br><hr>

fergazer
28-11-2004, 17:42
Je nego, trudim se sve češće tankirat kod njih i nemam prigovora na kvalitetu goriva, uslužnost niti bilo šta drugo!!

f-toyota4
28-11-2004, 18:41
ej..ferg>>a ja sam isto to naveo pod kvaliteta goriva :smile06: sada vidim da je bilo suvišno..
da,tifonu i eu mill svaka ČAST!
analiza je rađena i u Zg..prvom prilikom kad budem u pravcu prema zg cu probati natankati pa da vidim razliku..
clio>>potrošnja je tako niska? ili ti to govori board computer? drago mi je da si zadovoljan..
bio sam na putu tako da nisan stigao slikati..a kad slikam trebam negdje uploadati slike,a to mi za sada baš i ne ide..ipak..požuriti ću

f-toyota4
28-11-2004, 18:43
koliko je ravna gora udaljena od ri? ima ko pojma? to mi je najbliže,ne?

Clio dCi100
28-11-2004, 21:56
evo me bas natrag sa tiffona, stara karlovacka.al nisam tankao :smile15: isao sam napravit malu turu (206km) :)) do zgb., samobora i nazad sa cvrstom namjerom da ga usput napunim do cepa...dodjem na pumpu i zakljucim da imam dosta goriva za jos jednu turu (samo izgovor :) )pa zakljucim da cu sljedeci put tankat...nema mi spasa :)) :))

bio sam i na tiffonovoj na slavonskoj.cuo sam da je to prije bila juriceva privatna (navodno najgora pumpa u hrv.). ta bi mi bila bi najbliza za tankat pa ferg, sta kazes?da idem tam il lucko?il svejedno...

flatoo> je, potrosnja je stvarno niska.danas nakon 200tinjak km je 3.7. barem po board-u. (saltam na 1900). no tek mi je prvi tank pa ne mogu jos po svojoj matematici potvrdit...
slike-joj pa da, moras ih uploadati.to je gnjavaza.ako ces imati vremena...




<br><hr>

fergazer
28-11-2004, 23:34
Pa čuj, problem koji se javlja prilikom tankiranja na crpki koja je bila prije u upotrebi tj. koju je preuzeo neki drugi trgovac (u ovom slučaju Tiffon) jest ta da postoji određena vjerojatnost koja govori kako spremnici goriva nisu u potpunosti čisti i onakvi kakvi bi trebali biti. Ova postaja u Lučkom je nova napravljena i samim time se podrazumjeva kako su rezervari bili čisti kada se je u njih natočio novi, prvi benzil il nafta za prodaju tako da ti ja preporučam tu postaju, barem dok na ovoj Tiffonovoj postaji ne prođe kak se veli "dosta auta" ;) !!<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>

f-toyota4
29-11-2004, 11:13
ali ferg>>i tifon je prije 6mj prodavao zasumporenu naftu..
clio>>baš si dobar..radiš đireve od 200km radi fore..to je zaljubljenost u auto..aj ipak nisan toliko bio lud..koliko imaš km do sada? Razrađivanje auta se mora provesti lagano,ali nisam siguran da je dobro za auto ako je razrađen baš "prelagano"
Test vozači koji razrađuju aute neka stisnu malo gas na novom autu,normalno,ne do 5000,ali mislim da do 2800-3000 polako i možeš..a pretpostavljam da već imaš 2000km
slike će uskoor doći,za nekoliko dana..sada san jako zaposlen.do 2.12. sam u gadnoj gužvi..poslije toga...

Clio dCi100
29-11-2004, 13:04
flatoo>za sad ima oko 950km.zavrtim ga tu i tamo do 2600.prvih 1500km ga necu preko toga, a onda cu lagano dizat.pise cak i u knjizici da ga ne vrtim iznad 2500 kroz prvih 1500km.uskoro cu preko granice, pa ga hocu prije fino razradit, jer cu na autoputevima uglavnom imat visoke putne brzine (sto je smrt za nerazradjen motor).

ferg>upravo na to sam i mislio.pitanje da li su se cistili rezervoari kad ju je tiffon odkupio...tesko znat.probat cu na jednoj i drugoj pa cu vidit razliku.po meni, ako razlika postoji, onda je vjerojatno minimalna.i ovo sto flatoo kaze, i u luckom su prije prodavali zasumporenu naftu, a da li su poslije cistili...

rs turbo
29-11-2004, 13:10
Slobodno nam javiš dojmove :))

fergazer
29-11-2004, 14:40
Ok, keep us informed...
Pa svi su prije prodavali zasumporenu naftu i ne samo u RH već i šire, Slovenija, Italija sve su se one našle pred tim "problemom" i prelaskom na novu naftu. Pitanje je samo kako je taj prijelaz napravljen kod nas...

f-toyota4
29-11-2004, 15:29
dobro..ipak italija ima "dobro" gorivo već godinama..kod njih vlada KONKURENCIJA a ne monopol,duopol ili ko zna što već kao kod nas..i neće se sumpor aložiti nego druge nečistiće u nafti..a naši "inspektori" iz autokluba testiraju samo na sumpor i mangan.
kako god bilo s velikom radošću iščekujem 1.1.2005. da odem na omv pa da osjetim eventualnu razliku..živi bili...Slovenija dobija jednim djelom naftu od nas ako se ne varam..a naše rafinerije nemaju kapaciteta za dizel s manje od 50km S..barem ne za dovoljne količine,tako da će i janezi imati gadnih problema sada kada moraju poštivati EU norme!
clio>>meni je pisalo da ga prvih 1000km ne dižem preko 4000!! to je velika razlika :o ipak sam ga vozio samo do 3000okr..sada nakon skoro 30000km radi ko urica :smile07:

fergazer
29-11-2004, 17:18
Ja svog Đarisa ni nakon 4500 km ne vozim iznad 3000, nekak nemam baš potrebu, eventualno ga jednom mjesečno poknem u drugoj do 5000 da se sprolufta malo ;) !!

f-toyota4
29-11-2004, 18:12
ma danas motori već iz tvornice dolaze tako fino obrađeni da su takoreć razrađeni..ipak prvih 1000 treba polako..ja sam svoju zavrtio preko 4500okr..naravno kad je bila topla i zagrijana..nakon 30min vožnje..uopće nema svrhe toliko vrtiti,sve preko 3200-3400 je bespotrebno..inače je vozim na oko 1900-2200 prebacujem na 2600 ili prije ovisno o prilikama na cesti..

fergazer
01-12-2004, 11:48
To da, najgore mi je kad vidim ujutro kad rulja zapali aute na parkingu i onda ih turira do bola, pa reko je's normalan ti, radi hladnokrvno ubojstvo auta!
Tak i moj stari, kad upali auto u prvoj ga vozi na 3000 do semafora jer mu se neda mijenjat. Ajd hvala Bogu na Shellu :smile25: :smile25: !!<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>

f-toyota4
01-12-2004, 14:38
da,da,ajde 3000 okr za benzinca nije puno..za dizela je dosta,ali benzinac bi trebao preživiti,pogotovo tako maženi benzinac :)
imaš kakva saznanja o texaco uljima možda? ja sam čuo da su dobra pa me zanima ako ima itko još iskustva?

fergazer
01-12-2004, 17:38
Nemam dume :smile10: !!

f-toyota4
01-12-2004, 19:04
susjed mi ma to u 1.8T motoru i jako je zadovoljan..pa zato pitan