PDA

Pogledaj cijelu verziju : Citroen C3 Diesel



Iveco 35S13
16-10-2004, 14:42
Bok Ljudi!!
Dali mi netko moze nesto reci o Citroenu C3 1,4 diesel. Auto mi je za tatu a posto je on penzioner treba mu nesto sta malo trosi i ne kosta puno pa mi je naspomenio tog citroena. Ja osobno nemam pojma kakvi su citroeni jer sam pretezno vozio njemacka vozila,tako da me zanima njegova potrosnja kakvi su kad treba preticati...
Bio bi vam jako zahvalan ako bi mi netko mogao napisati par redaka o tom vozilu.
Puno vas pozdravlja Iveco iz Berlina
<br><hr>

flatoo
16-10-2004, 23:34
Evo,za početak ću ti navesti jedan primjer..jednog mog..poznanika
kupio je C3..1.4 8V 75Ks(znam da te zanimaju HDI)..vozio ga je tjedan-dva..kako neznam,ali nakon toga mu je zaribao motor..
ulja je bilo dosta..nije ga vozio preko 4000rpm...sada..to mora nešto govoriti..nije pojedinačni slučaj,jer znam dosta ljudi sa sličnim problemima..Uglavno popravili su mu ga,nisu mu ugradili novi motor..i rekli da ga vozi do 4,500 okretaja..sada ča je dalje bilo neznam..?
Dizelaši slove kao vrlo dobri..postoji jedan zanimljivi...1,4 HDI 92KS,mora da ide jako dobro s time..a nebi smio trošiti previše...ima i onda 1.4 hdi 70 ks..ovaj drugi je motor kakav koristi i peugeot..valjda je dobar..ja bi rađe uzeo nešto drugo..(da,njemačko)
sretno

Dankas
18-10-2004, 12:00
Vozim P307 1.4 HDI 70 ks. Jako sam zadovljan i sa potrošnjom i sa time kakoako auto ide. Nisam imamo nikavih problema. C3 sa tim motorom je sada na nekoj akciji i dosta je povoljan. Kako je C3 lakši od P307, taj motor bi se tamo trebao ponašati još bolje. U svakom slučaju je to dobar izbor. Ali kako je rjeć po penzioneru koji ne radi previše kilometara možda nije loš izbor Hyundai GETZ dizel. To je O.K. auto i ima gamoj kolega koj je s njime jako zadovljan.

Glede prtoblema sa motorom koji zariba nakon 2-3 tjedna očito je rjeć o nekoj krupnoj grešci na motoru. Taj se motor radi već više od 10 godina i kada se takvo nešto desi onda treba inzistirati na promjeni motora.