PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoć - kočnice - Mazda



Fergazer od fiće
11-10-2004, 09:18
Dakle, na mojoj Mazdi 323 F odnedavno kupljenoj iz 2000. je počela svijetliti lampica koja označava podignutu ručnu kočnicu, znak (!)
Naravno da spustim ručnu kočnicu kad krenem voziti tako da je to rješenje isključeno i isprobano. Lampica se pali u principu kad stisnem kočnicu i ugasi se nekoliko sekundi (5-15) nakon puštanja papučice (bez obzira da li sam stao ili ne).
U uputama za upotrebu auta piše da je mogući problem s razinom ulja, ali ni to nije slučaj.
Imate li kakvu preporuku ili moram na servis provjeriti što je?

Ova tema je i na drugom forumu pa gdje prije dobijem odgovor.
Hvala puno... :) <br><hr>

Iveco 35S13
12-10-2004, 19:22
Bok!!
ja sam imao isti slucaj i to dva puta. Prvi put mi je bio riknuo prekidac koji se nalazi onmah ispod rucne kocnice, izgleda kao i svi ostali sto se nalaze na vratima, a drugi put sad nedavno no nisam na to bas obazirao paznju, tek nakon servisa i promjene zadnjih disk plocica je to trptanje nestalo. Znam da neki auti imaju ozada disk za noznu kocnicu i dobos za rucnu, kao naprimjer Opel Senator B, omega A.., a ja imam samo disk za obje kocnice pa vjerojatno da je senzor zadnjih plocica spojen na lampicu od rucne!

Fergazer od fiće
13-10-2004, 13:23
Hvala ti puno pokušat ću sa tim prekidačem ispod ručne. Javim se ako je u tome stvar!