PDA

Pogledaj cijelu verziju : retrovizor



autozinex
10-10-2004, 18:27
Šta znači ona crta na vanjskom vozačkom zrcalu.Buljio sam pol sata u retrovizor i nisam skužio razliku manjeg dijela i većeg???

MONSTER
10-10-2004, 18:34
to ti je za nocnu voznju!!!

Kako prepoznati kada je neka alfa iza tebe po noci!!

posto si novo peceni vozac, evo i kratkog objasnjenja:

AKO te neki autic pokusava prestici i nakon duzeg vremena je jos uvijek u onom vecem dijelu onda ZNAS da je to neka alfa! a ako se ubrzo taj autic prebaci u manji dio a onda ga i ugledas ispred ali toliko brzo da ni ne skuzis o kojem je autu rijec, onda znas da je taj auto MADE IN FRANCE!

:o :o :o :o :o :o :o :o <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">UNLEASH THE BEAST....</font>

MONSTER
10-10-2004, 18:35
eto.....zato MADE IN FRANCE auti nemaju tu crtu na retrovizoru!

zeNNoN
10-10-2004, 18:36
Osim ako nisam ja u activi.. onda samo gledaju i placu.. :))

kvazi "Mrtvi kut"!!

autozinex
10-10-2004, 18:58
A ne mislim ozbiljno?Šta to znači?šta znai da je retrovizor asferičan-jel to zbog te crte?

Girrari
10-10-2004, 21:37
Monster, već si i Bogu dosadan.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

Wheeler
10-10-2004, 21:41
Navodno je to kao preporucen odnos izmedju mrtvog kuta i vidljivog kuta, tj. retrovizor bi se trebao namjestiti da je od unutarnjeg ruba retrovizora do te crte mrtvi kut.<br><hr><font color="red">There is no replacement for cubic displacement.</font>

turbo-limac
11-10-2004, 08:50
crta predstavlja mjesto di zrcalo prestaje biti ravno te deformira sliku.... taj lijevi deformirani dio pokriva veci vidni kut.... crta sluzi za upozorenje da objekti lijevo od crte su blizi nego sto izgledaju... dakle monster kad vidis alfu lijevo od crte, onda se fino makni jer te ionako pretice... :smile06: :smile06: :smile06: