PDA

Pogledaj cijelu verziju : idioti na cestama



high_fidelity
09-10-2004, 15:31
...vraćam se ja danas oko 5:15 doma iz noćnog izlaska kad ono na Aleji Bologne u Zg Vrapču kod one krčme Ludnice neki idiot umobolni u crnom neregistriranom suzuki swiftu gti okreće auto nasred ceste preko dvije pune trake i uopće nas ne uočava (čitaj pijan ko majka)i nas nekoliko ga jedva izbjegnemo da se ne zaletimo u njega i prođemo ga...
kad nakon toga on nas sustiže sa nekih cca 120km/h (ograničenje 60 km/h) vozi slalom i otvara vrata na autu i stane u krajnju desnu traku i mi ga opet obiđemo...
ali ne, on opet ide nas obilazit i vozi u kontra smjeru (??!!, a cijelo vrijeme 2 pune linije, na Bologni su 2 trake sa svake strane) i opet on slalom i vrata otvara da bi na kraju prošo kroz crveno u Gajnicama i nestaje - pravo je čudo što taj kreten nekog nije ubio, a možda i je ali još nije bilo u novinama!

i jedna mala digresija - od Vukovarske pa do zapadnog dijela grada nema ni p od policije (a bila je fina magla i sluzava cesta)! vjerovatno su spavali negdje ili kak oni to kažu "imali su hitne intervencije"!

nije mi prvi put da sam doživio tako nešto, ali stvarno se čovjek pita koji je qrac tim pijanim ljudima da sjednu za volan! ne znam da li ste vi imali kakvih "ugodnih" trenutaka sa pijancima za volanom, ali meni je ušlo u naviku da po noći, bez obzira što je meni na semaforu zeleno uvijek pogledam jel mi netko dolazi sa strane i ne misli stat na svoje crveno...

p.s. najjači mi je lik kaj je sad zgazio dvije žene na biciklima i curice i jednu ubio i nastavio dalje vozit - pa taj čovjek ne zaslužuje niš drugo osim električne stolice!

600
09-10-2004, 15:47
:( :( :(

diler
09-10-2004, 15:51
Sve dok se takve stvari (S.Brod??) nebudu tretirale kao UBOJSTVO i u Krivičnom zakonu tak dugo bude takvih slučajeva. :smile09:

Aero
09-10-2004, 16:40
:( :( :( :( Strašno. I meni su se takva ×××××× događala... :(

S V T
09-10-2004, 17:19
:smile18: ××××no brale! Sve je to super i dobro dok ne nahebe neko ni kriv ni dužan, a u takvim slučajevima to najčešće i biva tako. <br><hr><font size="+1" color="blue">ride with pride!</font>

Aero
09-10-2004, 17:19
Recimo kao onaj slučaj u Makarskoj od prije par godina... :( :( :( :( :(

S V T
09-10-2004, 17:29
:(

Pa prije par mjeseci, neznam točno gdje, mislim da je to bilo u slavoniji kada je 19- ogodišnjak sa dostavnim kombiem pobrao majku i djete u kolicima! :( <br><hr><font size="+1" color="blue">ride with pride!</font>

Aero
09-10-2004, 17:31
strašno... :( :( :( A broj takvih nesreća svakim danom sve više raste... :(

S V T
09-10-2004, 17:37
Stvarno strašno! Sve više i više idiota na cestama!

Ja mislim da meni netko tako ubije djete da taj isti nebi puno duže živio od djeteta pa makar ja robijao do kraja života!<br><hr><font size="+1" color="blue">ride with pride!</font>

high_fidelity
09-10-2004, 18:43
a i ovaj debilni zakon sa 0,0 promila nije ništa postigao...

ko je pio, pije i dalje i boli njega za druge ljude u prometu!

skoro svaki dan čitam u novinama da je neki pijani vozač skrivio prometnu nesreću i u najgorem slučaju ubio nekoliko ljudi!

osobno mislim da je stvar u kućnom odgoju, jer većinu tih nesreća naprave mlađahni vozači bez iskustva! a ima i pacijenata koji piju cijeli život!

imam 22 god, položio sam vozački prije 18-og rođendana i u te 4 godine nisam nikad vozio auto ni pod kakvim utjecajem alkohola ili opijata, jer imam pametne starce koji su me fino odgojili da ne radim ××××××!

oni roditelji ili odgajatelji koji nisu u stanju odgojit djecu kak spada ne bi ni trebali imat djecu - zato mi i jesmo i ostat ćemo balkanci...

Aero
09-10-2004, 20:49
"a i ovaj debilni zakon sa 0,0 promila nije ništa postigao...

ko je pio, pije i dalje i boli njega za druge ljude u prometu! "

Potpisujem.

"Ja mislim da meni netko tako ubije djete da taj isti nebi puno duže živio od djeteta pa makar ja robijao do kraja života!"

SVT u potpunosti se slažem s tobom. Ja bi ga otpelao doma i mučio ga 24 sata najgorim metodama, a zatim bi mu grkljan prerezao da crkne ko svinja. <br><hr><font color="blue">BMW M POWER http://www.m5board.com/vbulletin/images/smilies/M5launch.gif
</font>

Girrari
10-10-2004, 09:01
Ja sam odavno tvrdio da nije problem u onima koji voze sa 0.5 ili manje niti u onima koji voza 20 iznad ograničenja već u onima za koje ne postoje granice i koji misle da mogu sve.
90% grdih karambola izazovu ekstremi, a mi koji se vozimo tek nešto brže plaćamo ceh.

Da ne govorim o tome kako policija neće apsolutno ništa postići ako ne sudjeluje u prometu. I meni je jasno da je lakše zbuksat se negdje u busiju i vrebat s radarom ili provodit testiranje na alkohol; međutim, rješenje je u civilnim autima bez policijskih oznaka koji će od 0 do 24 krstariti prometnicama opremljeni svim mogućim radarima, dragerima i čudesima te hvatati kretene na djelu. Da li je uopće potrebno spominjati da ti kao sasvjestan građanin nemaš apsolutno nikakve mogućnosti u srazu s kretenom; jedino kaj možeš je konstatirat da si dobro prošel kaj nije tebe pokupio, a obavještavanje policije ne donosi apsolutno ništa.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

Aero
10-10-2004, 09:19
" rješenje je u civilnim autima bez policijskih oznaka koji će od 0 do 24 krstariti prometnicama opremljeni svim mogućim radarima, dragerima i čudesima te hvatati kretene na djelu"

Brijem da u Sloveniji imaju takve Vectre 2,5 V6 sa kamerama i svim čudima...

Girrari
10-10-2004, 09:34
Može biti.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

activa
10-10-2004, 10:00
... mene juce umalo da ubije kreten sa hondom crx ,,,!!! :smile08:
... preticao je autobus , u ostrom zavoju , naravno preko pune crte .. i usao u moju traku ..... bilo je vrlo gusto , takoreci za dlaku ..??? :(

Aero
10-10-2004, 10:36
Vrlo često mi se to događa. Međutim prvo mjesto u svim tim sranjima zauzima jedna nevjerojatna stvar. Na cesti iza Karlovca solo na cesti uhvatio jedan fini ritam, kad nasred moje trake, kvadar na cesti :smile12: :smile12: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17: . U nevjerici ga uspjevam izbjeći prek druge trake. Vozim dalje, ovaj put kvadar na crti, a ni 100 metara dalje još jedan kvadar, full sa desne strane. Smanjiviši tempo, dostižem tamić prekrcan kvadrima... Mislim zbilja... :smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile12: :smile12: :smile13: :smile13: :smile11: :(

activa
10-10-2004, 10:45
... budi srecan sto ti neki nije pao na haubu, ili soferku ..?? :smile11:

Aero
10-10-2004, 11:00
Ma i to, ali i da nisam pogodio neki... Pičio sam nekih 110 pri susretu s prvim. Moram priznati da mi se je u bemburi teško smiriti. Tako dobro prihvaća gas, tak fino ide, uopće niš ne kužuš. U početku sam se nemalo iznenađivao kad sam mislio da vozim 100-110, a pri pogledu na brznomjer sam otkrio da derem 160... :smile17: :smile17: Sad sam stalno na HUDu pa nije takva banana...<br><hr><font color="blue">BMW M POWER http://www.m5board.com/vbulletin/images/smilies/M5launch.gif
</font>

cdti
10-10-2004, 11:22
ha ha Aero,tako je i nama bilo kad smo zamijenili zastavu 128 sa kadettom. mislio sam da idemo 40-50 a pogledam brzinomjer a tata vozi 100 km/h. :))

Aero
10-10-2004, 11:27
:))

activa
10-10-2004, 12:58
... a ja presao sa benzinca na dizlo , pa nemam takvih problema ..!! :)
... gas do daske stalno , a brzinae nikad dovoljno .. ?? :))

T-IE
11-10-2004, 18:35
Citat iz Novog lista,

"Zanimljiv je slučaj Osječanina, privatnog poduzetnika, koji nam je ispričao da je u nedjelju vraćajući se iz Pule na jednoj od najopasnijih prometnica u Istri tzv. Ispislonu upao u šokantnu igrariju dvaju sportski sređenih Fiat Punta GT rijećkih tablica. Za upravljačem sz bili mladići do 25.g. starosti, a uz njih djevojke. Naime, nakon što ga je jedan Punto pretekao, drugi mu se priljubio za stražnji kraj njegove Škode. Mladić mu je trubio, blicao i provocirao ga sve dok Osječanin nije odlučio preteći drugi Punto GT ispred sebe. No, kad se našao u lijevoj strani ceste, mladić u Puntu naglo je dodao gas, a potom smanjio brzinu da bi ga onemogućio da se vrati u svoju traku. Držao me skoro pola km na lijevoj strani ceste. Tek kad je naišla kolona s druge strane i kad sam pomislio da sam gotov u zadnji čas me pustio da se vratim u desni trak, pričao je osječanin objašanjavajući da su mladići ponovno usporili, zalijepili se uz njega i trubili mu. Žrtva bizarne igrarije nakon toga je postao vozač Volkswagen Passata koji je vozio za njima. Izgubio je strpljenje i pokušao ih obići. Dočekala ga je istovjetna situacija jer je također nakon pola km usporedne vožnje jedva izbjegao sudar…."

Evo ovo je jedan doprinos da se smanje stereotipi o tome da su većinom vozači VW-a problematični na cesti. Nema tu pravila…
<br><hr><font color="red">GTI PLANET</font>

Dom-Dom
11-10-2004, 18:49
Da nije jedan plavi Punto GT spušten do poda , kad se meni zaletaval u dupe kod Jadranovog, jednog lijepog ljetnog dana ove godine.....

T-IE
11-10-2004, 18:57
Nemam pojma.

kizo
11-10-2004, 21:54
eto, a mene gadovi kazne s 300 kn jer sam iz trake za ravno skreno lijevo(nije bilo ono uguravanje), ××××ga napravim to i odma plati, a tip iza mene isto to napravi i on im zbriše, kad sam ih pito za njega kažu da ga nisu vidli :smile12: <br><hr>

HaHaHa
11-10-2004, 23:29
Nezam da li je netko od vas čitao u Novom listu o onom događaju na istarskom ipsilonu,pa evo ukratko:
Neki lik iz OS vozi po istr. y i prođe ga jedan nabrijani punto,stane ispred njega,a iza jedan drugi nabrijani blenda kao da krene ova iz OS u pretjecanje. Lik krene pretjecati prvoga,ovaj po gasu i ne pušta ga,a ovaj iza mu nedaje da se vrati,prati ga i zatvara prolaz između prvog i tog lika. Lik usporava,ovaj otraga i ovaj odnaprijed isto i tako nekih 500m. Ovom iz Os dolazi auto u susret ali ovi ga ne puštaju. Tek kad su bili ful blizu,pustili ga. Što je najbolje,iza je bio jedan passat iz ZG koji je to vidio. Ovi puste ovog da ih prođe i krene passat za njim i isto ×××××× rade i njemu.
Zamislite kretene! :smile09:
Da meni to rade,ja bi se nabio u njih,pa ko vam ×××× mater!

HaHaHa
11-10-2004, 23:31
Ups,ja odmah kreno to pisat,a nisam vidio da je već o tome bilo riječi. :smile16: :smile08:

Fresh odlog.
12-10-2004, 07:21
Ti bokca, pa ja sam se u nedjelju vraćao iz Pule.

Y-lon je guba za vozit, samo treba znati. Skoro svaki put mi se dogode škare, tj. da moram izbjegavati mozga koji pretiče, srećom cesta je dovoljno široka da se mogu tri auta komotno mimoić.

mc
12-10-2004, 09:47
Koji likovi!?! :o Takve treba strijeljati odmah kraj ceste i objesiti na bandere da sluze kao upozorenje drugim pametnjakovicima... :smile18: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Fresh odlog.
12-10-2004, 10:22
A i to su bili neki dobri vozači kad se nisu mogli ubaciti.

Kad ja na nekoga krenem, nema tog kretena koji će me zaustaviti. Ili ćemo se razbiti obojica ili će se tenkre maknuti.

A kad se makne pa mu se ispriječim na cesti, pa da onda vidimo tko je veći kreten.

Joj da mi je takvog kretenluka sresti na cesti.

Black Knight_
12-10-2004, 10:42
Opet ja :)

Ja sam vozio pod utjecajima svega i svacega. Al stvarno. Pa nista.. i nije to stvar srece vec sam vozio normalno bas zato sto sam pod utjecajem...

Problem je u ljudima. Neki ljudi kad popiju tuku svoju zenu, djecu, deru se po cesti, maltretiraju ljude. Takvi ljudi alkoholizirani u autu rade ××××××. Ali ocito je problem u samom alkoholu. Ljudi izgube granice, ne samo u voznji. Takvim ljudima treba uzeti dozvolu za alkohol ili ih strpat u zatvor a ostale ljude pustit da se u miru alkoholiziraju i razvaljuju s cim oce. :)

Naravno takvo nesto se ne moze provest...

U redu, ja se u nacelu slazem sa ostrijim kaznama za alkoholizirane vozace itd itd. No volio bi kada bi se uvela praksa da te policajac nema pravo zaustaviti ako nisi u prekrsaju. Pa tako pijani ljudi koji voze po pravilima ne bi mogli biti zaustavljeni.

Najgore je sto ludjake poput ovih u puntekima GT ili onog u swiftu po bologni nikad ne zaustave niti bi im oni stali nego zaustavljaju ljude koji se normalno voze i maltretiraju njih...

piquet
12-10-2004, 10:43
zato sam ja uveo politiku da ne stajem kada me murjak zaustavlja! :smile18:

mc
12-10-2004, 10:46
Ako si pio - u prekrsaju si. Kako ce policajac znati da si u prekrsaju ako te ne zaustavi da provjeri?!? :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Black Knight_
12-10-2004, 10:53
Pa upravo tako...

Mislim po tom principu bi policajci mogli upadati u stanove kad im se sprdi - rutinska kontrola, jer kako ce on znati da li ti u stanu imas drogu, bijelo roblje, svercane cigarete ako ti svako malo ne uleti na prepad?

Glupost, ako ne radis prekrsaje i normalno vozis on ne bi trebao imati pravo tebe zaustavljat i maltretirat i oduzimat ti vrijeme. Ti mozda negdje kasnis no unatoc tome pristojno vozis i sad te on zaustavi jer mu se sprdilo i broji ti rezervne zaruljice. Mislim da to nema smisla nikako. Policajci ne bi trebali imati pravo zadrzavati bilo koga niti jedne sekunde ako nemaju razloga za zaustavit bas tebe. Dakle nikakve rutinske kontrole.

mc
12-10-2004, 10:58
Ovo su vec filozofska pitanja. Nego, jesi gledao Minority Report? :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Black Knight_
12-10-2004, 11:35
Jesam :) Dobar film :)

mc
12-10-2004, 11:37
Eto, dok nas ne kaznjavaju za nesto sto jos nismo niti ucinili - nije tako crno... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

activa
12-10-2004, 11:49
.. a " Veliki brat " vreba ..?? :smile22: :))

Bmw Touring
12-10-2004, 11:55
Da malo prokomentiram ovo o ovim ××××××ma u Puntu GT.
Kao prvo koji qurac se ljudi uopce zajebavaju s njima i idu ih prelazit.
Neka on blica i trubi.Nakon 5 minuti ce mu dopizdit pa ce te prec i gotova prica.
A ima i druga prica za ove malo "ludje" :))
Lipo zapamtite regu i krenite u potragu.
Preporuca se to radit pred jutro kad grad spava :))
Bejzbol palica i udri brate.
Pa bi vidija bili opet zajebavali neduzne ljude na cesti ;)

activa
12-10-2004, 12:05
... kakva dvojna licnost ..?? :smile12:
.. koji je onaj pravi ..?? :)) :))

Bmw Touring
12-10-2004, 12:09
to me mc naucio

:smile25: :smile25: :smile25:

Rossonero
12-10-2004, 12:11
250 milijuna ljudi funkcionira po principu koji i Black zastupa, a i ja se s tim slazem. A to je da ako nisi u vidnom prekrsaju, da te nema kaj zaustavljat. To je trebalo i zazivjet s proslim ministrom koji je to debelo propagiral kroz medije, ali nikad nije proslo na cesti. Kad me drot zaustavil iz ciste dosade niti tjedan dana od ministrove izjave da policija vise ne smije zaustavljati osim ako nisi u prekrsaju, pital sam ga zakaj se ne drzi toga kaj mu je ministar odredil i nek mi objasni zakaj me zaustavil. I rekel je da kak on zna dal ja imam pojas ili ne jer se to kroz staklo nije niti vidlo?! I kaj da mu na to velis? Takvih bedastoca ima kolko hoces.

Da se vratim na onih 250 milijuna ljudi... zadnjih 10-tak dana smo prosli malo preko 5000 milja i niti jednom nas nisu zaustavili. Prosli smo od Montane do Californie, preko Utah, Arizone, Wyoming... i nigdje nis! A nije da na cesti nema policije. Itekako ih ima; od policije do sherifa i highway partola! Samo kad vozis po propisima, nema sanse da te diraju. To je poso. ;) <br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

rs turbo
12-10-2004, 12:14
Medalja uvijek ima dvije strane :)

turbo-limac
12-10-2004, 12:55
ova dvojca s puntacima ce se tako zajebavat sve dok ne nalete na jednog s dugom devetkom.... pa ce biti naslovi u novinama "Neznanac propucao neduznike u puntu..."
:smile18:

Bmw Touring
12-10-2004, 12:58
:smile06:

turbo-limac
12-10-2004, 13:02
mislim, kad sam procitao tu vijest, stvarno sam se nanervirao... mozda zbog toga kaj sam i sam tamo prolazio nedavno... takve igrice s drugim autima bi se vani sankcionirale kao pokusaj ubojstva ili nanosenja teskih ozljeda.... stvarno ne kuzim koji im je to stos...

Cezy
12-10-2004, 13:12
Nemogu vjerovat!! :o :smile17:

Mene nebi drzo pola km u levoj traci. :smile18: :smile18:

Osim toga koji ih ××××× imas preticat.Kad je meni neko u gepeku,ja samo skinem nogu sa gasa i gledam ga u retrac.ODMAH povecavaju razmak,ili me oderu. :) :)

Black Knight_
12-10-2004, 13:52
Ja se cesto vozim navecer po gradu bezveze, gore dole po gradu jer mi je i nakon 4 godine guba se vozit...

Uopce nije problem vidjet ko je lud tko nije. Vidim ih sa 100km, namirisem ih, vidim ih jos dok nisu nikakvu ×××××riju napravili da ce ju napraviti. To se kuzi, kako covjek skrece, vreba mjesto za uletit, ubrzava, koci - drzanje na cesti. Vidis ko je lud ko nije, tko zna vozit, tko ne zna vozit, tko je pijan, ko se vozi brze ali pristojno, tko se vozi brzi a ne ide mu i panicari..
Odma mozes i procijenit tko ce gdje ×××××× napravit, recimo idem ilicom prema gradu i skreces desno pa lijevo u baruna filipovica i odma znam koja ce ×××××× u zavoju skretat preko dvije trake jer mu nije jasno da i lijeva traka moze skretat desno...

Da sam policajac uopce mi ne bi bio problem sve idiote po cesti navecer pronaci i pohvatat, i po danu uostalom...

Ali ne, oni se stanu na ulaze u kvartove ili na ljubljansku i maltretiraju ljude koji ide 20km prebrzo u 3 ujutro itd...

Ocito nije cilj u sigurnosti niti supresiji ludjaka na cesti nego kradja love a usput mozda nekog i dovoljno zaplase da nece vozit pijan, a taj i da je vozio pijan sigurno ne bi napravio sudar.

Black Knight_
12-10-2004, 13:53
*desna traka moze skretat lijevo
:))