PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nema vise 166 i Thesis



Ajme majko
07-10-2004, 14:46
http://www.avtomania.com/default.asp?rb=3&id=1935

Tajo
07-10-2004, 14:53
Svejedno bi si sa velikim zadovoljstvom priustil jednu od njih naravno kad bi imal dovoljno nofca....

Girrari
07-10-2004, 16:07
Baš i ne vjerujem, ali bumo vidli.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

Cesare Fiorio
07-10-2004, 22:58
Pa mislim da će nasljednik 166 bit. Kaj nebi studija Visconti trebala naslijedit 166?

activa
07-10-2004, 23:13
... sad ce pasti cena thesisu ..?? :smile15: ... prava prilika za kupovinu ..!!
... sjajan , vrlo zanimljiv i osoben automobil ..!! :)

info
08-10-2004, 12:51
U Makedoniji Thesis 2.4jtd emblema je ispod 40000eur sa svim dazbinama :))

Dom-Dom
09-10-2004, 09:15
Danas čitam to u novinama.Sramota!!!

I sad mi je jasno da sva ona ×××××× o novitetima na italiaspeedu su Brača Grimm.Čini mi se da je ponor nezaustavljiv, i da ovu GTA moram čuvati ko suho zlato.

Girrari
09-10-2004, 11:04
Dom, ono kaj pročitaš u novinama nije ništa referentnije od onog kaj pročitaš na italiaspeedu.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

Dom Dom unlog.
09-10-2004, 11:19
Sad baš gledam Italiaspeed , čak se više ni tamo uopće ne spominje 166. :( :( :( :(

Gdje su one priče o V8 motorima u 166 itd.

Girrari
09-10-2004, 14:37
Dom, za Thesis sam još i sklon povjerovati jer imam dojam da se auto izvan Italije dosta slabo prodaje. Za 166 pak mislim da se prodaje sasvim pristojno za jednu Alfu te klase; dakle, u rangu prodajnih rezultata 164-vorke. Sumanjm da su oni očekivali nparaviti ne znam kakav rezultat s tim autom. <br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

B
09-10-2004, 14:47
pa bolje je dan ne naprave nasljednika 166, ne isplati se bas, ulozit ce dosta novca u ravoj a zaradit slabo, bolje je da uloze vise u razvoj 157, da bude bas dobar auto, da uloze u buduci GTV, Spider itd.. Znaci da vise rade sportske modele a manje luksuzne.
Ako 8C ne uzmu u proizvodnju, to ce im biti jedna velika greska, jer je auto fakticki gotov, a tih 1000 do 2000 primjeraka sto bi proizvodili bi se prodalo za cas( povecali bi brojku, prodali bi puno vise primjeraka od 8C nego sto misle ), svi lovatori hoce takav lijep, snazan, mocan i fenomenalan auto, na tom modelu ce Alfa zaradit i ono sto je najvaznije, jos vise podic svoj imidz.

Hondo
09-10-2004, 14:50
Pa ne vjerujem da su već prekinuli proizvodnju 166-ice. Koliko je ono prošlo od redizajna???
I za Thesis mi je malo čudno jer se taj auto odlično prodavao u Italiji, a po njihovim spikama to ima je i bio glavni cilj.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

piquet
09-10-2004, 15:11
nisam kupac ni za jedno od tih vozila.
ali ipak šteta! :(

600
09-10-2004, 15:15
Možda Lancia fakat propadne, ali za Alfu mi se čini da možda rade neki preustroj zbog eventualnog ulaska u kombinaciju sa Ferrariem.
To bi bilo ne sveto već presveto trojstvo! :o

Cezy
09-10-2004, 15:18
Samo se nadaj... :))

600
09-10-2004, 15:23
Čuj o tome se već pričalo, a znaš da gdje ima dima ima i vatre! ;)

Aero
09-10-2004, 16:49
Sve mi je to nekak čudno... :smile12:

Općenito politika FIAT koncerna. Recimo prvo Fiat. Rade Cromu za koju čisto sumnjam da bu prošla na tržišut, ali otom potom....

Onda Alfa. Sad su na osnovi "stare" 156-ce izbacili onaj Croswagon. Kaj im nije bilo bolje to ostavit za novi model, koji ionako uskoro stiže! Uostalom kome taj auto treba? AWD za alfu da ali samo u kombinaciji normalne izvedbe i moćnog motora (3,2 V6 itd.), a ne tamo nekog dizela.
166-ca. Zašto to rade? Kakav prestanak proizvodnje. ××××× odluka.

Lancia. Govore o nekakvom zatvaranju, što bi bila velika šteta. A opet kad pogledate stalno obnavljaju paletu. Primjer Ypsilonka i Mussa.

Ti digići su mi sve čudniji... :smile17: :smile17:
<br><hr><font color="blue">BMW M POWER http://www.m5board.com/vbulletin/images/smilies/M5launch.gif
</font>

Girrari
09-10-2004, 17:15
I meni su čudni. Moje je mišljenje da Alfa treba imati auto u višoj srednjoj klasi tipa 166. Osim toga uvijek su imali sasvim solidne aute u toj klasi i sa još jačim motorima te 4x4 pogonom da podnese snagu, pristojan rezultat ne bi smio izostati. Mogu reći da imam dovoljno iskustva s velkim Alfama kako bih mogao tvrditi da ono kaj Alfa daje za te novce u toj klasi zaista vredi svaku lipu.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

Aero
09-10-2004, 17:18
:)

alfist_zg
09-10-2004, 19:54
Hondo, ne kaze vijest da su prekinuli proizvodnju 166ice, nego da ne planiraju razvoj nasljednika.
Girro, 164ka se puuuno bolje prodavala od 166ice izvan Italije, pogotovo u Njemackoj.

Mislim da je ovo stvarno tragedija...uzas, nemogu zamisliti da je ova danasnja predivna 166ica zadnja velika Alfa.
Katastrofa. Nadam se da ce se predomisliti...<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="red">Alfistički delirij</font>

INTERCEPTOR
10-10-2004, 17:05
Ma oni planirajui veći auto od 166, pa 166 je manja od 158 koja će doć, pream tome možda bude koje velika alfa na bazi quattroporte :smile25: :smile25: :smile25:

OS FIAT>>>
10-10-2004, 17:50
E kad bi bar htjeli na bazi Quattroportea napraviti novu veliku Alfu. :smile15:

Dom-Dom
10-10-2004, 17:53
Pa bilo je pisano da bi 166 GTA imala V8 400 konja od Masera.

Once upon a time in Italy........

Aero
10-10-2004, 17:56
To bi bila opaka brutala... :smile20:

zeNNoN
10-10-2004, 18:41
eh, fiat, fiat.. :smile13:

activa
10-10-2004, 21:27
... zaista opaka !! :smile15:

Axl
10-10-2004, 22:51
sa 400 konjica :smile20: , ja mislim da je ta vest velika truba pogotovo zato sto se Alfa uskoro vraca na USA trziste a Lancia je kako kazu luksuzna marka , ako nema automobil vise klase koji je smisao postojanja

mara1
11-10-2004, 13:00
ponekkad se pitam sto se tim glavesinama vrti po glavi. imaju toliko toga sto bi im donijelo zaradu ali oni jednostavno kao da zele polako, jako polako unistiti cijeli koncern. lancia delta...pa to bi se prodavalo kao nekad crni kruh....fulvia...ma oni nisu normalni... premda mislim da ce Luca di Montezemolo moci napraviti posao, da je on pravi covjek na pravom mjestu...tj. iskreno se nadam

Girrari
11-10-2004, 14:57
Također.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

mc
11-10-2004, 15:19
Dajte se saberite ljudi. Zbilja ne vidim cemu zaliti za tim autom? Alfa i ostale marke za siroko pucanstvo nemaju kaj raditi u toj klasi. Zato je Bogek izmislil BMW-a, Audia itd... ;) :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

frendich
11-10-2004, 15:49
da, da
pa bmw i audi su teška ekskluzva koju ne voze široke narodne mase :smile10: :smile17:

206-os-
11-10-2004, 16:10
Mc, kolege alfisti ce te mrziti zbog takvih izjava ;) :))

spidi
11-10-2004, 16:18
MC znao sam da si malo limitiran ali ovakvu glupost nisam ocekivao. :smile06:

Girrari
11-10-2004, 16:32
MC, od tebe ovakve proljeve nisam očekival.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

mc
12-10-2004, 08:57
Proljev ili ne, ali to je (nekima) bolna istina. Tko kod nas kupuje takve aute? Firme za svoje rukovodstvo i poduzetnici, a privatno za vlastite potrebe i o vlastitom trosku tu i tamo netko. S takvim autima se cesce dokazuje "tezina" osobe koja takav auto vozi, dok se privatne potrebe za prostorom cesce rjesavaju raznim monovolumenima i sl. Moram naglasiti da se to najvise odnosi na urbane sredine. E sad, primitivno ili ne, ali za takvo dokazivanje "znacaja" osobe koja vozi takav auto, u nasim krajevima, ali i vani ljudi preferiraju Audie, BMW-e, Mercedese i sl. U mojoj firmi se voze Renaulti, ali disa vozi A6, u T-svijetu smrtnici voze Skode, ali rukovodstvo vozi Audije. U Siemensu su se manageri pobunili sto se njihova VW/Audi flota mijenja s Peugeotima - kazu da ti auti nisu dovoljno ozbiljni za otici s njima na poslovni sastanak. Primjera ima koliko hocete. Audi moze napraviti auto kakav god hoce i prodavat ce se ko blesav - skvadra uopce ne pita kak to izgleda, vozi itd. U takvim uvjetima firme kao sto su Alfa, Fiat, Renault, Peugeot, Honda itd. imaju jako male sanse da uspiju na trzistima van maticne zemlje. Istina je da ce 166 voziti talijanski poslovnjaci, 607 ili Vel Satis francuski poslovnjaci, a Legend japanski, ali to je vise manje to i nije dovoljno da bi se isplatilo forsirati. Get the point?<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Fresh odlog.
12-10-2004, 09:05
Možeš ti to njima pričati danima, oni ostaju pri svojem i gotovo.

Dr. Strangelove
12-10-2004, 09:07
Mc, ali uvijek ima ljudi koji vole vozit aute te veličine...zbog sigurnosti i udobnosti...zašto nebi onda jedna 166 bila konkurentna pogotovo kad nudi mnogo za malo novaca (u odnosu na germansku konkurenciju)... 166 2,4 JTD je jako tražena ko rabljeni automobil... znam čovjeka koji ju je nedavno kupio od nekog šefa iz TRCZ... preporodio se čovjek... dotad je vozio Golfa III GTI... uz malo dijete vožnja prema moru mu je daleko sigurnija i udobnija...<br><hr>

Fresh odlog.
12-10-2004, 09:11
Doktore, takvih je jaaaako malo.

A 166 da je oličenje prostranosti, pa jedva sam za volan sjeo koliko je to skučno.

mc
12-10-2004, 09:19
Dr., jedna lastavica ne cini proljece. Trendovi su takvi da ljudi danas za privatne potrebe vise kupuju monovolumene nego visu srednju klasu (naravno ako im treba prostran auto). Time visoj srednjoj klasi ostaje trziste poslovnih ljudi (sigurno nekih 90%), a vec sam naveo sto takvi preferiraju.<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Dr. Strangelove
12-10-2004, 09:50
U biti sve ovisi o tome kolko je proizvođač planirao prodat modela... možda su se u Alfi zaletili sa procjenom kolko će prodat 166-ica...to stoji... ali idalje mislim da takvi auti moraju bit u ponudi, ako ništa ono zbog imagea... pogotovo jedne Alfe koja puca u vode BMW-a, Audia....

mc
12-10-2004, 10:00
Alfa & Co. mora racunati na dugotrajan proboj na tom trzistu, sto podrazumijeva malo prodanih automobila i ogromne financijske gubitke. E sad, tko si to moze i hoce priustiti, a tko ne, vidjet cemo...<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

piquet
12-10-2004, 10:25
lijepo si ti nama objasnio seljačko-primitivni pogled mc, ali mi smo tu kao ljubitelji automobila pa bi ipak trebali imati malo šire poglede, a ne se prikloniti takvom pogledu.
da dolaziš meni na sastnak sigurno bi me više impresionorao sa 166, thesis, vel satisom ili xm-om.
u zgradi imam više austrijskih firmi i naravno svi preferiraju četiri obruča.
ali moj diša se razbjesnio kada mu je isporučen a4 cijene 50000ojra bez zadnjih podizača stakala na struju. :smile12:

Fresh odlog.
12-10-2004, 10:31
Bilo to seljačko primitivno objašnjenje ili ne, takvo je stanje na tržištu.

Fresh odlog.
12-10-2004, 10:34
A kad bi netko meni došao na sastanka u autima koje si nabrojao onda bi si razmislio dvije opcije:

1. Tip je entuzijast i voli posebne stvari

2. Tipu poslovanje baš i ne ide, htio bi veliki auto ali nema love pa se u visoko društvo ugurava na mala vrata.

mc
12-10-2004, 10:34
S onim svojim prvim postom sam htio reci da se ne treba previse opterecivati ili zalostiti zato sto Alfa nece imati nasljednika 166, ili zato sto se Vel Satis nece proizvoditi itd. Ionako Alfu ne volite zbog 166, vec zbog drugih modela. Isto tako ja Renault cijenim zbog svega samo ne zbog Vel Satisa i zivo mi se ×××× hoce li se proizvoditi ili ne. :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

mc
12-10-2004, 10:36
Dobro si ovo napisao Fresh - uzeo si mi rijec iz usta... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Fresh odlog.
12-10-2004, 10:36
I zašto se sad ti pokušavaš izvući

Ako ih gazaimo, onda ih zgazimo do kraja :) :)

mc
12-10-2004, 10:39
Ma samo cavrljamo - kakvo gazenje covjece?!? :o :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Brock
12-10-2004, 10:46
Meni čovjek obično dolazi na sastanak u ured, a ne dočekujem ga na parkiralištu.... živo mi se j*** kaj vozi.

A, kad smo već kod toga ko kaj vozi... neki od največih stručnjaka koje sam upoznao se voze tramvajem ili voze neke sasvim obične aute, dok neki od najlošijih "stručnjaka" uredno voze "executive" modele pojedinih marki...

Moj šef kojeg izuzetno cijenim kao poslovnog kolegu i stručnjaka većinom vozi svoj privatni motor iako ima službeni auto... ;)

piquet
12-10-2004, 10:48
a i ta politika nam je došla sa ausrijskih i njemačkih prostora.
nedavno sam dobio jednu tablicu vrijednosti vozila iz njemačke.
gdje naravno najbolje kotiraju vw, audi, bmw i mercedes.
i po toj tablici je čak i jedna alfa je u boljem položaju od japanaca.
kao primjer golf petica tdi nakon 5 godina vrijedi 50% od novonabavne vrijednosti. alfa 147jtd 35%, corolla oko 33%, a honda accord cdti 25%!!!! :smile17:
toliko o adac-u i njihovim kvarovima i ostalim glupostima!

Brock
12-10-2004, 10:51
Želim reći da se ne treba generalizirati po tome tko vozi kakav auto... to uopće ne mora biti pokazatelj nečije vrijednosti... ;)

Fresh odlog.
12-10-2004, 10:57
U današnjem svijetu se sve gleda.

Svi mi znamo da odijelo ne čini čovjeka, pa tako ni vozni park, ali....

AR
12-10-2004, 11:03
ma koliko bio neprofitabilana 166 ica se mora nastvit proizvodit zbog imiđa marke, jer neupitno je da Fiat učinio pogrešku nakon što je izbacio Cromu i kola su mu pošla nizbrdo jer stvorio se dojam da radi samo aute za mase što im je uostalom i cilj ali neki reprezentativan primjerak mora da posoji, zamislite šta bi bilo od VW da je povuko passata kad i Fiat cromu, automatski bi cijelokupna paleta modela izgubila na vrijednosti. Da nije tako več odavno bi svi francuski proizvođači izvjesili bijelu zastavu

AR
12-10-2004, 11:04
ma koliko bio neprofitabilana 166 ica se mora nastvit proizvodit zbog imiđa marke, jer neupitno je da Fiat učinio pogrešku nakon što je izbacio Cromu i kola su mu pošla nizbrdo jer stvorio se dojam da radi samo aute za mase što im je uostalom i cilj ali neki reprezentativan primjerak mora da posoji, zamislite šta bi bilo od VW da je povuko passata kad i Fiat cromu, automatski bi cijelokupna paleta modela izgubila na vrijednosti. Da nije tako več odavno bi svi francuski proizvođači izvjesili bijelu zastavu

AR
12-10-2004, 11:04
bemti ovo govno od kompa na faksu :smile23:

mc
12-10-2004, 11:07
Moram se odmah ograditi od licemjerja jer ne spadam u iste. Na zalost, neke stvari tako funkcioniraju.
Evo primjera licemjerja na djelu. Neki dan dolaze kod mene u firmu dvojica iz T-svijeta na pregovore s mojim IT-ovcima. Decki su dosli s Fabiom Combi na sto su ovi moji reagirali: "Sto nam salju ove operativce. S njima ocito necemo moci pregovarati jer ti sigurno nisu dovoljno visoko da mogu donositi odluke o stvarima o kojima mi zelimo s njima razgovarati.". Sastanak je propao prije nego sto je i poceo. BTW, procjena je bila dobra - decki su prezentirali proizvod o kojemu smo ionako znali skoro sve sto nas je zanimalo, ali nisu mogli pregovarati o uvjetima... :( <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Brock
12-10-2004, 11:10
A, kaj... da vam dođe glavni šef T-svijeta... vjerojatno bi i njega odjebali zbog auta kojeg vozi... ;)

mc
12-10-2004, 11:14
Ma ne, nije bitno. Bitno je da je u poslovnom svijetu to licemjerje i "odmjeravanje snaga" puno izrazenije nego u privatnom zivotu. Od tuda i cijela situacija s klasom vozila o kojoj pricamo... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Fresh odlog.
12-10-2004, 11:28
Ti da nisi licemjeran, Ha

:smile18:

Brock
12-10-2004, 11:30
Fresh? :smile10:

Fresh odlog.
12-10-2004, 11:34
Da Brock :smile10:

Rossonero
12-10-2004, 12:02
Joj kak ste potrefili temu. Bas sam se s cimerom razgovaral o tome kad smo isli do Hard Rock Cafea... ne znam kak smo dosli na to. Nekak smo poceli s odjelima pa na aute i imidz. Imidz je ××××no bitan u poslovnim krugovima, a u to ide i kaj vozis. Snobovski i primitivno, ali je bome tak.

mc
12-10-2004, 13:21
BTW, danas mi je disa dosao na biciklu... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Dom Dom unlog.
12-10-2004, 13:26
E ×××ך direktora koji dolazi na biciklu na posel. :smile16: :smile16:

Taj sigurno neki SDP-eovac , jer samo oni dolaze sa biciklima i kantama na posel. :smile25: :smile25:

piquet
12-10-2004, 13:30
kaj su mu maznuli statusnu limuzinu nemačkog porijekla? :smile23:

mc
12-10-2004, 13:49
Ne, zakljucal ju je s lancem za bicikle za banderu i zaboravio sifru... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Girrari
12-10-2004, 15:13
Mislim da jedna Alfa 166 pruža sasvim dovoljnu količinu statusa za jednog prosjećnog poslovnjaka. Neću ni spominjat koliko su puta ljudi s kojima radim pozitivno reagirali na činjenicu kaj ne vozim jednog od uniformiranih predstavnika više srednje klase.

Jedino kaj je fora kaj auto mora biti besprijekorno čist i ne smije biti neki čelavi model. To je najbitnije.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

Bmw Touring
12-10-2004, 15:17
Meni je 166 fakat odlican auto i bilo bi mi zao da se stane proizvodit.
Prekrasna mi je kombinacija u crnoj boji i 17" telefonkama a unutra crvena koza.
Vidjeh takvog prije nekoliko dana.
:smile20:

mc
12-10-2004, 15:24
A da organiziramo neke karmine, pa da se dobro nazderemo i napijemo za pokoj duse 166-ice, Vel Satisa i ostalih odbacenih, ali nikad prezaljenih modela? :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Bmw Touring
12-10-2004, 15:27
Uvijek :))

spidi
12-10-2004, 19:54
Jednostavno SNOBIZAM uzima zamah (potcjenuju intelektualne kapacitete ljudi koji su dosli na sastanak sa fabijom)(skode obicno voze ljudi koji hoce VW tehniku po nizoj cjeni).
A sto se tice ALFE ona je pojam za INDIVIDUALNOST,ANTISNOBIZAM,UZITAK U ZIVOTU, BRILIJANTNA TEHNIKA U PERFEKTNOM SKLADU SA IZGLEDOM NADVORESNOSTI.

alfist_zg
12-10-2004, 21:09
mc, te firme koje si nabrojao imaju jednu zajednicku stvar a to je da su NJEMAČKE!
Dalje, to kako je u nasoj "danke dojčland" banana državici tako i eventualno u štajaznam austriji, ne znači da je tako u cijeloj europi.
Ja jaaaako zalim za 166icom, ako je to uopce istina, i nemoj mi molim te tako lijepi auto stavljati u istu recenicu sa velsatisom, barem odvoji zarezom pliz.<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="red">Alfistički delirij</font>

Cesare Fiorio
15-10-2004, 13:07
Dečki nemojte našu državu računat. Kod nas još uvijek vrijede zaostala razmišljanja tipa-njemačko je najbolje i gotovo. Ljudi još uvijek ne razume da i drugi mogu napravit dobar proizvod. Tako je i sa limuzinama. Istina je da njemačka trojka ima ime, prestiž i dugogodišnju tradiciju izrade limuzina.
Ali sjetite se samo Audija pred 20 godina! Gdi se on mogao mjerit sa Mecom ili BMW-om. S vremenom ih je stigao pa čak i prestigao. Pa zašto onda jedna Alfa ili Lancia nebi mogli doć u to društvo. trebalo bi dosta vremena ali sam siguran da mogu! Što se tiče tehnike mogu, dizajna, ekskluzivnosti isto, još samo kompletne marke da porade na kvaliteti i boljoj(jačoj) motorizaciji i evo ga!