PDA

Pogledaj cijelu verziju : Land Rover



domsi
28-09-2004, 12:53
Jel ima netko kakvih dobrih/loših iskustava s ovom markom. Moj stari ima doma 109" iz 1969. godine. Naravno, original Leyland dizelku. Kupio ga je 1996. od n-tog vlasnika. Imao je par kvarova no za tako star auto ništa čudno, uz to pozna dobrog majstora koji će ga skrpat za malu cijenu. Limarija je aluminijska, jedino je šasija i noseći dijelovi od čelika, tako da smo morali zamijeniti šasiju jer je bila skroz trula.Imao je i polugeneralku (i to isključivo zbog prethodno loše popravljenog poknutog ventila) i nakon toga prešao 60000 km bez problema s motorom. Dan danas je u svakodnevnoj upotrebi, točiš ložu i voziš. Možeš furati devet osoba i još šlepati ogromnu prikolicu jer ima ovjes, mjenjač, osovine kao Tamić , a još ima 4x4 pogon.
Landić je zakon, negdje sam čuo da je proizvođač rekao da im se baš i ne isplati proizvodnja jer svi traju preko 20 godina pa nitko ne kupuje novi... :smile20:

pablo
28-09-2004, 13:10
Defender 110, tdi, 96. godina, ne znam kaj sve na njemu nije mjenjano, aluminij se trusi na sve strane, dijelovi užasno skupi, kao i servis ovlašteni.

domsi
28-09-2004, 13:18
Očito su prije 30 godina radili i 30 puta bolje aute.
Ne kažem da je ovo neka pila, već je to radni konj. Na vratima nema obloga, zadnji sicevi su izvađeni da bi bilo više mjesta, curi voda na sve strane, no ide, ide, ide i ide.

pablo
28-09-2004, 13:24
čuj, i meni curi voda na sve strane, propuh je, zimi hladno, ljeti vruće, itd. da ide, to stoji, tu mu rijetko koji terenac može konkurirati.
ali, to je auto koji ti debelo uđe pod kožu, nema više takvih. na žalost, kvaliteta izrade je na vrlo lošem nivou.

domsi
28-09-2004, 13:43
To je istina, englezi ko da su ih radili samo za tropske uvjete, otvora koliko hoćeš na sve strane, a grijanje koma

pablo
28-09-2004, 13:47
auto za kolonijaliste, za pokorit afriku, indiju i sl.

Smiljko
29-09-2004, 01:37
Imao sam više terenaca koje sam vozio po terenu(lovac) i svi su se opako kvarili,sad ne vozim terenca jer sam prošlog zamjenio za osobno samo da ga se riješim :smile23: ,razmišljao sam o defenderu (uz nivu jedan od rijetkih sa stalnim pogonom na sve kotače),al sam čuo(od ljudi koji su ih imali da se svi modeli land rovera jebački kvare i da su servisi ćelavi,a do djelova je nešto teže doći,tako da ipak mislim da ću prije piknut neku toyotu-land cruiser, 4runnera, ili hi-luxa oko90'godine.××××ga ne volim japance al svi koji voze te toyote ni ne razmišljaju o servisima,a ja mehaničarima poznam već cijelu familiju...

pablo
29-09-2004, 16:39
na žalost, moram ti reći, bježi od defendera, pokopaće te održavanje.

Smiljko
29-09-2004, 20:21
Šteta,auto mi se fakat sviđa:( - jedini kojeg mi ne bi bilo žao izgrebat po granju.

domsi
30-09-2004, 08:57
Što se tiče dijelova stvarno su preskupi. No kako sam rekao znam jednog tipa iz Zagreba koji je radio u Roverovom servisu i ima ogromno znanje o tim autima, a ima i hrpu dijelova osobito za starija godišta.

Dankas
30-09-2004, 14:12
Land Roveri su super auti za Afriku i Australiju i sve krajeve sa suhom klomom (pustinje). Ovdje kod nas baš i nisu neki. Dok sam bio u vojsci vozio sam nekolo, ali Lada Niva je po meni bolji auto za naše krajeve (barem ima pristojno grijanje).

pablo
30-09-2004, 14:20
domsi, jel moguće dobiti adresu ili broj od tog tvog majstora?

Smiljko
01-10-2004, 00:49
Lada bi bila pre××××n auto samo da su joj materijali kvalitetniji,kupio sam ju bio novu i napravio s njom jedno 90000 u 2 i pol godine.Dopizdila mi je je skoro svaki mjesec bila getriba dole-kugle i krajnike ne mogu ni nabrojati.Djelovi su u usporedbi s drugim autima skoro mukte,ali mi se nije baš dalo stalno ići mehaničaru i tako sam ju frknuo...Što se tiče motora-nije trošio ni kapi ulja i nije trbalo ništa dirati osim jednom semeringa radilice(20kn).

domsi
01-10-2004, 11:20
Upravo tako, da poboljšaju kvalitetu materijala i ugrade dizel motor bio bi to super mali terenac. Vozio sam je neko vijeme, stvarno ide svuda.

pablo
01-10-2004, 16:36
pa zar se u nivu nije ugrađivao i peugeotov diesel motor?

domsi
02-10-2004, 08:56
Ne bih rekao, ugrađivan je 1.7 benzinac kojem je u posljednjoj verziji samo dodano ubrizgavanje goriva. Koliko znam Peugeotov dizel su ugrađivali razni fuš majstori. Broj ću ti javiti čim ga nađem, samo mi daj neki e-mail da ti pošaljem.

DeLux
03-10-2004, 10:01
3/4 SVIH ikad proizvedenih Land Rovera je još u upotrebi, ja mislin da to sve govori...

Dankas
04-10-2004, 08:47
U Ladu Nivu je ugrađivan Peugeotov dizelaš ali samo za francusko tržište.Kod nas je zalutalo nekoliko primjeraka ali se nisu nikada oficijelno prodavali. Tamo, u Francuskoj se i inaće Lada dobro prodaje. Vozio sam jednu dizelku koja je isporučena Hrvatskim šumama na testiranje. Koliko se sječam razlika u cijeni nije opravdavala njihovu kupovinu pa su sve sljedeće naručivane i kupovane u benzinskoj varijanti. Mislim da je bilo problema i oko servisne mreže jer Peugeot nije htio preuzeti obveze održavanja motora, a ditributer Lade u Hrvatskoj nije imao mogućnosti organizirati njkihovo servisiranje u vlastitoj režiji.
Land Roveri su po načinu upotrebe i održavanja koncipirani sličnije traktorima i radnim strojevima. Sve možeš i sam na njima popraviti i uriktati. To, uz činjenicu da su napravljen u kombinaciji čelik i aluminij, čini ih tako izdržljivima i dugovječnima. Ako se to vozilo shvati kao rani stroj i tako i koristi onda je to super auto. To svakao nije auto za šminku i za neku ugodnost u vožnji.

pablo
04-10-2004, 13:15
Točno, u Hrvatskim šumama sam i vidio tu Nivu s diesel motorom.
Land Rover stvarno nije za šminku i strašno griješe oni koji ga kupuju za vozikanje po gradu(da, da, ima i takvih). Glupo je kupovati i druge prave terence ako ih ne koristiš na terenu.
Problem je što za Defendera nema zamjenskih djelova, a originalni su strašno skupi. Kvaliteta izrade je na dosta niskom nivou, a kvarovi su prečesti. Nisu to kvarovi zbog kojih ostaneš na cesti, makar je bilo i toga, ali na svakom servisu se mijenja ponešto.
I očigledno je nešto sfušano u određenim serijama u smislu materijela i zaštite, jer nema logike da auto od 3-4 godine bude skoro kompletno crvene šasije(hrđa)i da se aluminijski dijelovi karoserije truse na gotovo svim rubovima i spojevima.