PDA

Pogledaj cijelu verziju : Prekoračenje brzine na autoputu!?



alien5
27-09-2004, 08:52
Ekipa jel ko od uvođenja novog zakona popušija kakvu kaznu za prekoračenje brzine na autoputu. Pitam to jer san prije u prosjeku vozio 180 km/h sa smanjenjem brzine u tunelima na 120, a sad vozin prosjek 150 i tunele uredno 100?
Dakle jel kažnjavaju na autoputu ili ne? I kako kažnjavaju, kamere ili nešto slično??? :smile12: :smile13: <br><hr>

Girrari
27-09-2004, 08:59
Rijetko se vozim autoputom, a i kad se vozim onda je to vrlo korektno tak da nemam tih briga niti sam bilo kaj platil.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

mc
27-09-2004, 09:00
Znalo je biti kamera na Zg-Ka, ali ne znam nikoga tko je naje... Pri vecim brzinam, brzinomjerno redovito lazu, a uz to se preko 100 km/h skida 10%, tako da moras ici fest brzo da bi te kaznili. 150-160 je i po meni jos uvijek safe side. :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Fresh odlog.
27-09-2004, 09:04
Točno na Zagreb - Karlovac često znaju postaviti kameru.

Ali veća prijetnja su na poluautocesti do Rijeke gdje osim radarima, znaju se popeljati i motorima.

Pogotovo u blizini tunela.

cdti
27-09-2004, 09:07
ja sam u petak isao u zg po onoj kisurini,dakle autoput lipovac-zg,vozio sam nekih 150-160 i ono vidim mercedes C klase karavan policijski stoji parkiran negdje kod kutine.lik bio sam u njemu. od kad imaju te karavane ?

mc
27-09-2004, 09:10
Zaboravih sivog A4 koji operira na potezu Zagreb-Bregana - ne znam koliko moras zgrijesiti da bi te hapao... :smile11: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Koko
27-09-2004, 09:11
Vozim se redovito par puta mjesečno. Unatoč pričama od drugih, NIKADA u svojih deset godina policiju u HR na autoputu nisam vidio. Nikada me nisu zaustavili niti globili. Dogodi se, no veća je šansa da te u Jadranu ulovi gladni veliki bijeli. One kamere u tunelima i na nadvožnjacima. Nisam još čuo jedan slučaj da su nekoga uhvatili na osnovi toga. Uostalom snimka te kamere ne koristi kao dokaz već samo upučuje policiju koga da ide loviti.

<br><hr>

Koko
27-09-2004, 09:12
cdti

Te aute imaju već godinu dana, leasing iz njemačke, isluženi auti njihove policije...

mc
27-09-2004, 09:14
Cobra 11... :smile18: :smile25: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

sepra
27-09-2004, 09:15
Ne znam, ja si nemrem pomoći. Gas do dole i kulike ide. Jedino u tunelima usporim na 90-100. Nisam do sada popušil nijednu kameru. :smile11: <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

cdti
27-09-2004, 09:17
ok.ja se bio uplasio reko sad kad okrene auto i za mnom,hehe.ali bio je sam u autu,valjda mu se nije dalo :))

alien5
27-09-2004, 09:25
PA di ću na autoputu falit muriju??!
Pa vide se na 3 km, dotle ja smanjin i na 40 km/h ako triba :smile06: . Ionako ih nikad dosad nisan vidija.
Mene samo brinu te bloody kamere ili druge gluposti da ne popušim kakvu jaču kaznu!

Fresh odlog.
27-09-2004, 09:30
Koko ne mislim na kamere koje su postavljene iznad tunela, nego sam čuo da s jedne strane tunela postave radar, a iza njega čeka tip na motoru, pa ako treba dotičnog ganja do naplate.

I ne možeš mi reći da na nekadašnjoj naplati u Vukovoj Gorici nisi skužio patrolu koja je mjerila brzinu.

mc
27-09-2004, 09:31
Navodne kazne u CH - stiglo mi mailom i ne znam da li je istina, ali grdo zvuci...

100 CHF je 475 Kn
U svrhu tolerancije se od izmjerene brzine oduzima 6 km/h, a ovo su kazne za prekoracenja u naseljenom mjestu:

od 0 do 5 km/h 140 CHF
od 6 do 10 km/h 1120 CHF
od 16 do 20 km/h 1400 CHF
od 25 do 30 km/h 1800 CHF
od 31 do 35 km/h 20% od place, minimalno 10000 CHF od 36 do 40 km/h 25% od place, minimalno 12000 CHF + 3 dana prdekane od 46 do 50 km/h 35% od place, minimalno 16000 CHF + 8 dana prdekane
preko 51 km/h na pjevanje kod suca, uz daleko vece kazne od gornjih.<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Koko
27-09-2004, 09:35
To je druga stvar. Znakove za umirivanje prometa moraš poštovati jer tamo se znaju stati. No to za mene nije autoput. Tu mi je logično usporiti... Osobno sam jednom vidio kako čekaju iza jednog tunela negdje oko svetog rokano ja sam vozio 120, a jedan tip me je prestigao s osjetno većom brzinom pa nisu nikoga zaustavili...
A na one kamere u tunelima reagiram zato što su se hvalili kako će surađivati s ARZ-om, no sumnjam da su se jednom pojavili u kontrolnoj sobi te tvrtke...<br><hr><font face="Impact" color="blue">Odojak je bolji od janjetine!</font>

Koko
27-09-2004, 09:37
Da, i ako si stranac u CH ti pljene auto dok ne platiš. Ponavljanje istog prekršaja u roku od dvije godine donosi dvostruku kaznu. Gledao reportažu na PRO7 kako su jednom nijemcu uzeli ganc novi E270CDI jer mu je kazna iznosila više od 30.000 Franaka...

cdti
27-09-2004, 09:47
dođe ti da nekog ubijes.a ono prije par godina kad su,mislim u nizozemskoj,oduzeli liku ferraria zbog velike brzine ! :smile09:

mc
27-09-2004, 10:07
http://www.vecernji-list.hr/system/galleries/pics/04×××6/crn-medo2-txt.jpg

GOSPIĆ - Na 175. kilometru autoceste Zagreb - Split, nedaleko od Gospića, nepoznato je teretno vozilo preksinoć oko 2.45 sati udarilo medvjedicu, koja je od udarca uginula, a vozač je otišao s mjesta događaja. Nešto kasnije preko uginute medvjedice na pretjecajnoj traci prešao je J. V. (32) "škodom felicijom" registarskih oznaka ZG 6757-T. O tomu je izvijestio policiju, a zatim je otišao jer na automobilu nije bilo štete.
Međutim, na naplatnim kućicama u Jezeranima sačekala ga je otočanska policija radi očevida na njegovu vozilu, a nakon toga je nastavio vožnju. Na mjestu na kojem je udarena medvjedica gospićka policija je obavila očevid i podnesena je prekršajna prijava protiv HAC-a i odgovorne osobe jer nije obavljen nadzor i nije ništa poduzeto kako bi se nesmetano prometovalo autocestom.

Jučer prijepodne lešinu medvjedice preuzeo je Joso Hećimović Vuk iz Ličkog Osika, lovočuvar državnog lovišta Vidovača - Marina glava. <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

mc
27-09-2004, 10:07
- Medvjedica je bila stara pet ili šest godina i teška je oko 130 kilograma. Tragedija se dogodila između Klenovca i Gluntuše i to kilometar sjevernije od sagrađenog prijelaza za životinje preko autoceste - kazao je Hećimović te dodao da su mu cestari rekli kako su jučer ujutro blizu autoceste primijetili medvjedića.

Hećimović pretpostavlja kako je ta mrka medvjedica imala mladunče i da je staro od šest do osam mjeseci te ima nade da će preživjeti. Inače to državno lovište nije stanište medvjeda, oni su tu u prolazu jer se kreću u krugu od 50 kilometara.

Medvjedici je nepoznati kamion prešao preko glave, a Hećimović njezinu vrijednost procjenjuje na 2000 - 4000 eura. O svemu je obaviještena mjerodavna inspekcija i lešina medvjedice poslat će se na Veterinarski institut radi ispitivanja bjesnoće.<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

MONSTER
27-09-2004, 10:59
MC....Zaboravih sivog A4 koji operira na potezu Zagreb-Bregana - ne znam koliko moras zgrijesiti da bi te hapao...


imao sam ja bliski susret s tim deckima....cca 15tak km se naganjali po autoputu...

:smile18: :smile18: :smile18:

mc
27-09-2004, 11:03
I?<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Rossonero
27-09-2004, 18:17
Sad kad si postal sliku medvjeda... clanak u lokalnim novinama govori o 6 razlicitih medvjeda koji su vidjeni u gradu u zadnja 2 tjedna. Zbog nedostatka hrane, ulaze u grad i zderu psecu hranu i sve drugo na kaj naidju. Pripremaju se za hibernaciju, a u sumi ne nalaze dovoljno hrane. Tak da se zadnje vrijeme i ne volim previsse prosetati po noci. :o

Kaj se tice autoputa... negdi sam nedavno cital clanak da nemamo dovoljno murije i da autopute gotovo da i ne kontroliraju. To je bil clanak iz Vecernjeg na netu, ako se ne varam.

Bmw Touring
27-09-2004, 18:21
Ovo ljeto prosao sam cijelu Hrvatsku autoputom.
Split-Varazdin-Cakovec
Split-Rijeka
Karlovac-Rijeka
Uvijek sam vozio brzo i nigdje ama bas nigdje nisam vidio policiju.
A sto se tice Francuske.
Ode hvataju s motorima i nemozes im nista.
Uslika te i onda posalje motor za tobom.

alien5
28-09-2004, 07:27
I dobro šta sad to znači: da ako ne vidim muriju mogu vozit koliko me volja???
Ako me neke kamere uvate i budem mora plačat kaznu bogami ćete skupljat donaciju za plačanje kazne! :smile18: :smile23: :smile18: :smile23:

Fergazer od fiće
28-09-2004, 13:41
Znaju biti murjaci vrlo često ispred naplpatnih kucica na AC Zagreb Krapina znaci pred ulaz na AC. Tocno mjere da li usporavas pred kucicama i postujes znakove 100, 80, 60, 40. Istu stvar sam vidio pred izlaz s autoceste Karlovac-ZG, znaci naplatne Lucko, naravno kad nema guzve jer se inace u tom podrucju stoji :smile15:. Treci slucaj koji znam iz novina da postoji neka kamera koja je vec spominjana ovdje, na otprilike 7-9 km AC Karlovac Zagreb što znači toliko km ispred Zagreba. Nikad je nisam vidio niti policajce niti kameru. Ali bilo je u novinama nesto o tome. ;)

Koko
28-09-2004, 13:51
Je majstori iz Večernjeg lista su vidjeli duhove. Nikad nikakve kamere nije bilo tamo!

mc
28-09-2004, 14:14
Ako ju ti nisi vidio, ne znaci da je nije bilo - ja sam ju vidio nekoliko puta. Obicno je i policijski Punto bio sparkan malo dalje uz zicanu ogradu... ;) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Koko
28-09-2004, 14:20
U večernjem je pisalo o fiksnoj kameri, na nju i mislim. A ovo s Puntom je nelegalno i nemoguče izvest. Na području autoceste pol. smije autmobil zaustaviti samo na odmaralištu. Piše u pravilniku o postupanju prometne policije... To su samo malo strašili, ili su haltali ljude na izlasku s autoputa. Opet s druge strane, kako da znaju gdje će tko sići...

Black Knight_
28-09-2004, 15:08
Kolegu s posla je zaustavio murjak kod tunela prema rijeci da vozi 220km/h...

Black Knight_
28-09-2004, 15:09
E da, lik je bio na motoru i krenuo ga ganjat ali je kolega odma stao..

mytbyte
28-09-2004, 15:25
:smile25:

Bolesno...220 km/h...dakle jedno 73 km/h ibera kad se uračuna 10% tolerancije...e, u ovoj zemlji to nije dopušteno, kaj nije otišao na njemačke autoceste???

cdti
28-09-2004, 21:26
ma ne moramo se brinuti zbog punta,njemu mozemo i u SDI-U pobjec,hehe !

Black Knight_
29-09-2004, 07:54
Ogranicenje je bilo 80km/h prije tunela...
Dakle vozio je duplo preko ogranicenja i 10% tolerancije..

Auto u pitanju je jaguar s-type R...