PDA

Pogledaj cijelu verziju : Naknadna ugradnja XENON svijetla



flatoo
24-09-2004, 15:14
Surfajući internetom našao san na neke stranice(proizvođače) koji nude HID XENON kitove za ugradnju u gotovo sve aute..ovisno o vrsti žarulja(h4,h7,...)
E pa sada ako itko ima kakvih iskustava sa takvim proizvodima molim da mi prenese iskustva...cijene su od 300$ na više(koliko san ja vidio..) Unaprijed hvala

Iveco 35S13
02-10-2004, 17:28
Imas u Rijeci. pogledaj na www.streetpower.hr
Ja sam ih ugradio prije godinu i pol i mogu ih samo dalje preporuciti. Ugradio sam ih na kombija (Iveco Daily) i do sada nisam imao nikakvih problema a svjetla su boli glava. Imas duplo a mozda i troduplo vise svjetla.do sada nisam morao promjeniti niti jedanput zarulju a prosao sam otprilike oko 170,000km a polovica toga je bila nocna voznja a montirao sam ih sam za pola sata!

_pack0575
04-10-2004, 19:56
a kak to prolazi na tehnickom?

Iveco 35S13
04-10-2004, 21:56
Neznam kako je u HR, posto zivim u Berlinu, ali znam da je u D zabranjeno, ali posto je promjena sa xenon na normalna svjetla gotova za 5 minuta, pred tehnicki, prekopcas xenon sustav na normalni, prodjes kroz tehnicki i opet stavis xenon. Ovdje bi trebalo ugraditi automatsko reguliranje visine svjetala i perace odnosno spricaljke za svjetla i to bi onda proslo!!

flatoo
13-10-2004, 15:48
evo,bas su mi danas stigla iz amerike...sutra ce biti ugrađena..sada san totalno nestrpljiv..vidio san cjenik te firme,ako se ne varam malo su skuplji nego ako se naruci preko neta...
iveco,hvala na preporuci

Iveco 35S13
15-10-2004, 05:53
Smijem li znti gdje si ih narucio, i koliko su te kostala?<br><hr>

flatoo
15-10-2004, 12:14
naručio sam ih internetom iz amerike,miami-florida. koštala su me 359$ + trošak Western Union + troškovi ugradnje u servisu. jučer san vozio po oci prvi put s njima,i nevjerojatna su,najmanje 2 puta jača od običnih,oduševljen sam. Mislim da moja rade na 6000K,imaju divnu,plavičastu boju. Što se tiče tehničkog,mislim da neće biti problema,nadam se..svima drugi a bi ih preporučio,ako im se troši novac na takve stvari...pozdrav

Aero
24-10-2004, 21:03
Ma to ti je ×××××, a ne Xenon. obično su to nekakva blješteća govna koja niš ne vrede...

Iveco 35S13
25-10-2004, 05:59
Nebi se bas slozio sa tobom Aero, ja ih imam vec godinu i pol i ful sam zadovoljan. Naravno na trzistu ima takozvanih zarulja sa imitacijom xenona ali mi govorimo o HID sistemima koji su najmanje tako dobri kao originalni xenoni a kod nekih slucajeva cak i bolji!!

flatooo
25-10-2004, 13:37
aero! kao ča je iveco rekao,riječ je o HID sistemima(high indensity lightning) i to jem pravi xenon. Sve je isto kao i kod pravih xenon sistema koje dolaze na bmw i mercedes... vozilima,jedino nemamo uređaj za pranje farova..ca bi po pravilu trebali imati.
Što se tiče zabljeskivanja,ipak moram priznati da blješte..ljudi mi blendaju više nego prije..ali količina i raspon osvjetljenja je nevjerojatan..crte na kolniku blješte doslovno..znakovi su 5 puta uočljiviji..i tako..pozdrav

Iveco 35S13
25-10-2004, 17:33
Flatoo, moras ih spustiti ili malo prestelati da ne smetaju druge sudionike, tako je bilo i meni pa sam ja vozacevu stranu prestelao prema sredini i sad je sve okay!! Ja sam upravo kupio nova svjetla pa cu u ova stara probat nekako ugradit linsu (ono sto izgleda kao povecalo kod originalnih xenon sistema) pa ce mo vidjeti dali ce problem biti rijesen!!

flatooo
25-10-2004, 21:48
misliš leću?
e to bi i ja nabavio,samo neznam na ca bi je fiksirao i di da je nabavin? vec san vidio par auta sa naknadno ugrađenim xenon svjetlima koji imaju lecu..izgleda jos bolje..malo sam ih spustio,sada je bolje..

Iveco 35S13
26-10-2004, 06:04
flatooo
Da lecu, nisam se mogao sjetiti kako se to kaze na Hrvatskom ali vidim ti si me skopcao!! Neznam bas ni ja kako bi je fixirao zato sam kupio jos jedan par farova da mogu experimentirati pa ako nesto i s××××× nije problem, imam rezervu. Iz kojeg djela Hrvatske si ti flatooo??? Mozda budemo imali priliku da se nekad i sretnemo te uzivo prokomentiramo te nase ideje??? Ja sam inace iz Rijeke ali zivim u Berlinu.

Aero
30-10-2004, 10:25
"...a montirao sam ih sam za pola sata!"

:smile12: :smile12: :smile12: :smile12: :smile12: :smile12: :smile12: :smile12: :smile12:

To ti definitivno nije pravi xenon, i voziš se na ilegalnim svjetlima. Vozim 545i sa Aktivnim bi-xenonom i znam dobro kaj je xenon, prednosti i mane, pa tako i da se prilikom prve ugradnje trebaju podesiti farovi, jer inače blješte 100 X više nego standarne kratke halogenke. Uz to xenon ima primjerice i automatsko podešavanje visine snopa ovisno o opterećenju stražnje osovine. Uostalom jel vi znate koliko je potrebno prtljati po elektronici za ugradnju xenon farova. Da ne spominjem da pravi Xenon ima potrebu za 10000 V, dakle zasebnim pretvaračem što baš nije lako ugraditi, a kamoli kupiti, ako kojim slučajem i nađeš takav pretvarač, ili ga dobiješ uz "Xenon" da ga i spojiš, vjerojatno bi ti elektronika signalizirala kvar, jer bi to detektirala kao "Neovlaštenu krađu struje" Uostalom na slobodnom tržištu se pravi Xenon uopće nemože ni kupiti, nego samo u ovlaštenom servisu ti ga mogu ugraditi, i to ne u sve aute. Primjerice na Ford-a Focusa nije moguća naknadna ugradnja Xenonki (samo kad kupuješ novoga), a kod nekih xenon uopće nije u ponudi ni kao dodatna oprema.

Iz svega ovoga zaključujem da nemaš pravi Xenon.<br><hr><font color="blue">BMW M POWER http://www.m5board.com/vbulletin/images/smilies/M5launch.gif
</font>

Aero
30-10-2004, 10:34
"Neznam bas ni ja kako bi je fixirao zato sam kupio jos jedan par farova da mogu experimentirati pa ako nesto i s××××× nije problem, imam rezervu"

Dečki, pustite se svjetala, ne vrijedi vam prtljati po tome, nemate pojma u kaj se upuštate. Mislim takvi eksperimenti mogu prouzrokovati da netko sleti u grabu i pogine. Na konvenvionalne farove montirati leću... :smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17:

A Bože gluposti.

Jeste vi uopće vidli kak izgleda jedan Xenon far?

http://www.bmwxenon.com/e60.jpg

Fakat ne kužim kako to mislite izvesti :smile12: :smile12: :smile12: :smile12: Općenito je strašno da se svjetla nastala u kućnoj radinosti voze po cestama...

I još nešto: Što mislite, zašto takva svjetla ne prolaze tehnički? ;)

Iveco 35S13
31-10-2004, 07:38
Bok Aero!!
Ugradnja Lece- ××××× ideja od mene, mislio sam da bi mogao dobiti bolji snop svjetala, ali ipak necu nista dirati. Sto se tice farova oni se daju tako nastelati da ne bljestis druge sudionike u prometu.Dali je Xenon pravi ili ne o tome bi se mogli svadjati dan i noc. Posto nisu takvi kao originalni i nemaju automatsko podesavanje mogao bi reci da se radi jeftinoj dobroj kopiji koja jos nije sazrijela da dobije atest!! Sto se tice pretvaraca neznam bas 100 posto dali to imam ali u svakom slucaju imam u setu 1 xenon zaruljicu i jos neka dva komada necega elektronskog, neznam kako se to na Hrvatski moze reci i na na tome nesto i pise u vezi sa 10.000V!!
Uglavnom imas pravo da se nemoze proci tehnicki al nadam se da ce u skoro vrijeme da ce xenoni postati serijska oprema kod svih vozila pa ce mo se moci legalno i sa pravim xenon svjetlima voziti!

f-toyota4
04-11-2004, 23:42
haj iveco...malo san bio offline,sad aiman novi nick i došao sam braniti naše lude ideje! I ja san iz Ri!
Dečki,bez iakkve svađe,samo bi vam par stvari napisao...
Sve se temelji na tome da XENON žaruljica nema klasičnu zavojnicu kao halogenka(žarnu nit koja provodi struju i proizvodi temp i naravno SVJETLOST) nego ima dvije "elektrodice" u žaruljici koja je ispunjena sa smjesom različitih plinova,među ostalim i XENONOM! Kad struja dodje u elktrode plin postaje vodič i on svjetli.
Neke stvari koje ste naveli su istinite,a neke i ne..
1. Ovo ča mi imamo,istina,nije odobreno,više zasljepljuje,ali ne toliko više,ne prolazi tehnički...ali...
2.To je ista stvar kao i u mercedesima i bmw-ima,jedino nemamo ispiranje farova..i automatsko podešavanje snopa..
3. Intenzitet svjetlosti je ČAK I JAČI nego kod mercedesa,za primjer vam mogu dati novi S320CDI sa XENON svjetlima i svim podešavanjima..usporedili smo ih prije par dana..vjerovali ili ne..
4. Naš XENON HID system se ne sastoji samo od zamjenske "xenon žaruljice" već od nekoliko djelova,startera,balasta,...ako želite mogu vam dati web adresu gdje možete sve to provjeriti..
Ono za ugradnju leće..to sam čak vidio na jednom golfu u opatiji..sada kako to funkcioonira noću neznam,ali izgleda odlično,ipak u to se nebi upuštao..
Samo još za kraj da vam napišem,već su mi na autu svjetla 2-3 tjedna,rade fenomenalno,prezadovoljan sam s njima..punooo su jača i šira nego obična H7. pozdrav svima!

Iveco 35S13
07-11-2004, 07:57
Ej Toyota (flatoo) vec sam mislio da se neces ulogirati...
Ove godine ne namjeravam dolaziti ali pocetkom iduce, pa bi se mogli nac na kavicu...

f-toyota4
07-11-2004, 19:28
ma malo mi je komp štekao..
i previše vremena sans e divio svijetlima..stvarno su strava..ispunila su mi sva očekivanja! da,pa da vidimo ko će kome svjetlima jače izbiti oči...
:smile06:

Iveco 35S13
07-11-2004, 19:48
Neki ih je dan kupio i moj prijatelj, al on je mrvicu ludji od nas. Stavio je bi xenon, e moj stari da samo znas kako to puca, do jaja su!!!

bad&blue
07-11-2004, 20:34
po meni nije nikakav problem naknadno ugradit ksenon u auto, ali za to postoje određeni servisi i određena cijena, a ove vaše cifre mi baš ne ulijevaju povjerenje, a pogotovo način montaže! :smile08:

Iveco 35S13
07-11-2004, 21:00
http://www.streetpower.hr/images/xkit.jpg

Evo vidis, u komletu imas dvije zaruljice, koje ubacis na originalna grla te dosadasnji dovod struje prikopcas na kablove koje dobijes u setu te drugi kraj tih kablova prikopcas na xenon zaruljice, sve to ljeto ucvrstis i to ti je to.
Cijeli komplet HID Xenon lampi ožičen je na sistemu plug & play tako da nije potrebno nikakvo prepravljanje ili rezanje postojećih žica u automobilu. Svi interkonekcijski kablovi unutar HID Xenon sistema su na muško-ženski konektor da ne bi došlo do krivo spojenih žica. <br><hr>

bad&blue
07-11-2004, 21:13
Koliko ja znam svako diranje u ksenon svjetla je dopušteno samo u ovlaštenim servisima, a ovdje to izgleda kao posao od 5 min! Cijena dođe oko 1000 e minimalno, a ovako sve dobiješ za 300 eurića, sumnjivo :smile13: !

Iveco 35S13
07-11-2004, 21:24
Da tocno je to sto kazes jer u servisima mjenjaju farove i dobijas nove sa ugradjenom lecom, zatim dobijas spricaljke za farove i elektronske podizace farova koji se spajaju na zadju osovinu vozila i reagiraju elektronski na neravnine i eventualno terecenje zadnjeg djela vozila. To sve naravno kosta dosta vremena i materijala pa je zato i cijena paprena!!

f-toyota4
08-11-2004, 22:18
bi xenon..znači ima i kratka i duga xenon? mora da je super! Samo ja ne vidim razloga za dugim xenon svjetlima..meni su već kratka(oborena dovoljno jaka..u duljinu dvostruko dulja,a u širinu da ne govorim,mislim da imaju 120-130 stupnjava osvjetljenje)
gledao san na web-u preporuke od ovih koji prodaju to...imaju i neke maglenke,sa nekim posebnim tul žutim žaruljicama..da rade odlično..samo mislim da uz xenon maglenke ni ne trebaju..nekidan san ih isprobao po magli,rade izvrsno..
Sada palim frendove okolo..trebao bi otvoriti zastupništvo :smile06: vidiš dobra ideja

f-toyota4
08-11-2004, 22:22
e da iveco..jedan lik je ugradio brizgaljke..tek tako da udovolji propisima...da rade super..još neznam kako je to izveo,zaboravio sam..ali raspitati ću se pa ti javim..
ja sam svoje xenonke ugradio u ovlaštenom servisu..radili su 2 sata..tako da san što se tiče toga siguran..bad&blue..trebao bi viditi moje i provozati ih po mraku pa bi promijenio mišljenje..

S16
12-11-2004, 17:09
Sigurno zasljepljuju ako tako jako blješte... ;)

f-toyota4
12-11-2004, 17:56
pa zasljepljuju..naravno..koj xenon ne zasljepljuje? možda malo više od originala..ali spustio san ih malo tako da me to ne zabrinjava

bad&blue
12-11-2004, 18:52
Dobro f-toyota4 ovaj dio o servisu i 2 sata rada podiže kvalitetu tvojih xenonki, ja sam mislio da si ti to sam neš prčkao 10-15 min! Ovako je to neka druga priča! Ali ne kužim ako si ih ugradio u ovlaštenom servisu zašto ne prolaze na tehničkom?????? :smile09:

bad&blue
12-11-2004, 18:55
Ps ajde daj onu web adresu što si spomenuo na prošloj stranici, pa da vidim malo :smile15:

f-toyota4
13-11-2004, 15:40
bad&blue
ne prolaze na tehničkom jer:
xenon farovi moraju OBAVEZNO imati uređaj za pranje farova..znači,ako imam xenon na autu moram imati brizgaljke ne farovima,isto kao i na vjetrobranu
mogao sam ih i sam ugraditi,ali far na mom autu je jako jako teško dostupan..uostalom htio sam biti siguran da je napravljeno kako treba..
ni oni na servisu nisu bili oduševljeni,skinuli su mi garanciju na elektroniku auta..zamisli DEBILE,..da, "ukoliko se dogodi ikoji kvar na autu koji je MOŽEBITNO povezan s nekim elektroničkim interferencijama :smile06: između pojedinih elektroničkih komponenti,oni se ograđuju od odgovornosti.. "..to po njima vjerojatno znači da ukoliko mi rikne cd player da mi neće dati drugi bez obriza na garantni rok jer su to kriva moja xenon svjetla :smile06: :smile06: :smile12: :smile17: :smile25:
isto su mi naopravili kada sam stavio svoje alu felgice umjesto da sam kupovao "originalne" kod njih za +2000 kn po komadu.
ovako web ti je:
www.eurolights.com - gledaj real hid(to je xenon ono ostalo ti je kopija..)

f-toyota4
13-11-2004, 15:44
usput,zaboravio sam napomenuti..xenon svjetla troše DALEKO manje struje od običnih žarulja..arde na 35W,a halogenke na 55W,vuku 3 ampera,a halogenke puno više(neznam koliko jedini problem kod xenonki jest taj što pri paljenju povuku 20ampera na kratki rok...a halogenke manje

bad&blue
13-11-2004, 19:36
a što ćeš sad na tehničkom, opet u servis ili sam nešto riješiti??? A to za felge mi je poznato, stavio sam 15 od starog clia sport i 195/50/15 ali kako to nisam obavio u servisu komentar je bio da ne preporučuju takvu ugradnju - ××××ga moraju se ograditi :smile16: :smile16: thanx na adresi pogledat ću malo...

f-toyota4
14-11-2004, 00:25
a što može biti,neće se raspasti ovjes zbog malo povećane dimenzije, mislim da ako se za 1 dimenziju povećaju gume nebi trebali raditi problem,drugo je ako netko sa 185 preće na 215 ili 225 to je već pretjerivanje

ZEGA
15-11-2004, 11:29
Ja bi adapter sam radio :)) da se uspara zanima me koliko kostaju samo zaruljice i daju li se one kupit solo?
Jer mislim da bi se moglo prilicno usparat tako...
il' da odem na otpad i poskidam sve to sa nekog auta?
ZEGA

f-toyota4
15-11-2004, 13:00
a booo?
ja sam kod ovih kod koji sam naručio sve pitao dali nude zamjenske djelove i rekli su da nude..tako da pretpostavljam da nude samo zamjenske žaruljice..ali o tome se još ne brinem..xenon žaruljica ima punooo(10X) dulji životni vijek od halogenki..
ako si dovoljno viješt i znaš sve što je potrebno probaj..ali neznam dali se isplati riskirati..da ti izgori cijeli auto? ja sam cijelikomplet platio 359 dolara..2Xžaruljica,starter,balast,sve žice i materijal za pričvršćivanje..

Clio dCi100
15-11-2004, 15:14
ej flatoo!...izgubljen sam vise u ovim forumima :smile17: ima ih miljon :)) nego da te onda ipak ovdje pitam gdje je tema pokrenuta, jel taj model koji si ti narucio slican ovom iz streetpowera koji je Iveco uzeo?
vozdra!<br><hr>

f-toyota4
15-11-2004, 16:31
to je u biti isto..sastoji se od gore naveenih djelova..za ugradnju je jako jednostavno..ipak preporučio bih ti da to obaviš u servisu..ali možeš i sam...(u servisu bi ti mogli prigovarati)
cijene na netu se jako razlikuju..imaš od helle i philipsa..to je normalno skuplje oko 600E..ja san naručio proizvod manje renomiranog proizvođača..platio san 359 dolara i jako jako sam zadovoljan..imam ih već nekoliko tjedana..
:smile07:

Iveco 35S13
15-11-2004, 20:59
f-toyota4
koliko su te izasla svijetla konacno do ugradnje. mislim na troskove Western union te carina i porez , ako si platio????

f-toyota4
15-11-2004, 22:51
western union je bi nekih dodatnik 25-30 dolara..ugradnja 200-300kn a carina i to nemam pojma..rekao bih..sve skupa oko 400$