PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kad auto ima 200 000 km na satu???



trgovac
24-09-2004, 10:58
Evo problema :


Prodajem auto i šta se dešava auto je 2000 g. diesel sa full opremem očuvan kao novi dapače i više od toga ,uredno servisiran u ovlaštenom servisu,garažiran ,nikad cigara unutra,nikad lupan,kao član obitelji i da više ne duljim.
Redovno ga stavljam u plavi oglasnik i ljudi zovu ,ali čim čuju da je prešao 200 000 odmah olade i traže nešto što ima manje kilometara.
Čak sam i cijenu spustio na visinu od recimo modela iz 98/99 godine ali ljudima je puno km.

Šta Vi mislite gdje završavaju takvi mladi auti po godištu ali sa "puno" pređenih km?
Stavrno je smiješno da vračam sat na nekih 120 ooo km i da onda govorim da sam izgubio servisnu knjižicu....
Volio bih čuti Vaše mišljenje '
P.S.-marku i model auta namjerno nisam stavio jer bi onda nastalo prepucavanje
;)

Bmw Touring
24-09-2004, 11:05
Imas tri solucije:
Prva je da ga prodas nekom poznaniku ili prijatelju jer oni ce ti vjerovati.
Druga je da kupujes neko novo auto u garazi i da onda das ovo u zamjenu.Dat ce ti sigurno dobru lovu ako kupujes skuplje auto.
Treca solucija je da ga ostavis dok ne izdusi.Ako ima full opremu i ako je ocuvan vozis ga dokle ide a ako ga redovito odrzavas moze on jos toliko.
Eto... :)

Girrari
24-09-2004, 11:08
Ja sam se odlučil za ovo treće. Dok ide, ide.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

Bmw Touring
24-09-2004, 11:12
Tako je. :)
Imam i ja slicnu pricu.
Naime prodajem Touringa vec neko vrijeme.Sad ce imat blizu 190.000 km
Imao sam prije par mjeseci ponudu 6000 eura ali kad je imao 155.000 km
Sad mi taj isti covjek nemoze dati preko 3500 eura.
To mi se apsolutno ne isplati.
Inace auto je super ocuvano i motor je u tip top stanju.
Znaci vozim ga dok ide i gotovo :)

trgovac
24-09-2004, 11:13
Ma sve ja to kužim ,ali hitno mi treba lova.

-svi bi ga moji frendovi kupili od mene jer poznaju auto i još više mene koji sam bolesnik u čuvanju auta,ali svi imaju svoje kredite i nemaju love.
-ne mogu ga ostaviti u auto kući i uzeti novi jer opet kažem treba mi hitno lova ,a mali autić već imam.
-ako ostane kod mene vjeruj mi za godinu i pol imat če 320 000 i šta onda iako znam da može još toliko, ali ljudi se boje zbog puno pređenih km.
I još nešto zar nije bolje kupiti auto sa servisnom knjižicom i na satu pravih 200 000 km ili kupiti auto sa vračenom kilometražom na jedno 130 00 km bez servisne knjižice, ja to govorim ljudima ali oni zapeli i hebiga.

Bmw Touring
24-09-2004, 11:17
E ××××ga stari to je vec druga prica ako ti treba lova odmah.
Onda se moras malo mucit.
Ajde po garazama i probaj ga utopit kod njih.Stavi oglas na auto itd. itd.

trgovac
24-09-2004, 11:19
Ma sve to i radim pa ništa,e jesam i trgovac!!!

B.S.gost
24-09-2004, 11:21
Problem je danas prodati auto za gotovinu,jer su povoljne akcije za kojekakve krševe.I ja prodajem P307 u super stanju 3 god.67000km za samo 9200e, no nitko nema keša. Dat ću ga u jedan salon koji prodaje polovna vozila ali oni još na moju cijenu dodaju 5%.Inače je novi 16000e, ali u prve 3 godine se najviše izgubi na vrijednosti. :smile09:

Fresh odlog.
24-09-2004, 11:30
Ja sam do prije mjesec dana prodavao auto star 10 godina sa pređenih 160.000 km, i onda me nazove tip i veli
''pa to je puno kilometara za takav auto'' :smile17:

chevy
24-09-2004, 12:54
Očito je auto dobro očuvan, a sudeći po kilometraži, isti je vožen na dužim relacijama. Godišnje cca 50 tkm. Pretpostavljam, da nije pretjerano opterečen gradskom vožnjom (nigdje nije utučen, niti imalo karamboliran). To znači da nije bilo učestalih šaltanja, paljenja i gašenja, ponovnih startanja, čekanju na semaforima, rad u praznom hodu i sl, što u neku ruku dovodi do većeg trošenja motora i vitalnih dijelova auta. Ako je tako, pravi znanac će možda ovih 200 tkm izjednačiti sa ekvivalentom od nekih 100 tkm, pa čak i manje kombinirane vožnje grad-otvorena cesta. Nažalost, ovako ne razmišlja prosječan HR kupac, jer po njemu kilometraža je kilometraža i tu je svakoj priči kraj. Stoga postoji solucije:
1. drastično sniziti cijenu (što nije pošteno, jer auto vrijedi više, ali jedno od mogućnosti),
2. smanjiti prijeđenu kilometražu (što je nepošteno prema kupcu, ali kupac ipak neće dobiti, nadajmo se "mačka u vreći), te prepraviti knjižicu redovitog održavanja, sa servisnim intervalima.

doc
24-09-2004, 13:06
Ja kad sam kupovao auto sam naletio na jedan Bravo sa 200.000 km, servsina knjiga, kupljen kod nas itd. Sve čisto i auto je bio ok, daleko bolji od mnogih iz oglasnika sa navodno manje km. Ali je tip tražio isto para kao i svaki drugi iz tog godista, pa sam rađe uzeo sa 50.000 km.

Uglavnom, dalo bi se prodati kad bi imao vremena. A ovako kad je hitno, jedino sta mozes je spustit cijenu i skidat KM.

autozinex
24-09-2004, 14:40
Je i to je meni bio BAD ali samo što moj nije bio servisiran u ovlaštenom salonu pa tako nema oznake kilometraže.Moj auto je imao 180 000 km,4g star i ja sam ga mislio spustiti na 130 000km no kad sam došao do elktričara rekao mi je da taj i taj auto,tih i tih godina treba imat oko 90 000km.Ja sam ga stavio u oglasnik i naravno u roku 10 dana je prodan,pogađate koja bi marka i model mogao biti ali bio sam i prije pokušavao sa 180 000km ali ljudima je to previše.Tako da sam im ja ugodio.Ne mogu reći da sam ljudima podvalio jer je auto stvarno i uščuvan i garažiran,servise sam radio na 7500km(tvornica kaže 15000km) ali jedino nisam htio u ovlaštenom jer mi za zamjenu ulja i filtera uzmu 1500kn a ja to napravim kod ostalih mehaničara za 50-100kn+500kn ulje i filter(za ulje imam svoje dobavljače-Castrol RS-4L-250kn a u dućan litra je oko 110kn).Čovjek je vjerojatno zadovoljan s autom jer me nikako nije zvao nakon prodaje.A da pokušaš nabaviti novu servisnu knjižicu,vratiš kilometražu i kažeš liku da si sam servisirao.Ja sam to napravio i uspjelo jer znam da je auto fakt bio u redu

AR
24-09-2004, 18:44
po meni neko ko se kuži u aute prije ili poslije če prepoznat tu priliku i ako je stvarno u takvom stanju ko što kažeš nač češ kupca! jer sigurno bolje takav auto nego npr. moj Uno koji je imo 150000 km kad sam ga prodo a van grada je bio ako da oko 10 puta. Znači totalna jebada po gradu pali gasi, prži... i tip ga kupio vjerojatno je kasnije požalio jer stvarno je ispustio dušu, a ovaj tvoj ako je vozio duge relacije ne bi se trebalo ograničavat sud na samo prijeđene km.

trgovac
24-09-2004, 19:22
Slažem se sa svime gore napisanim ali to onda povlači nešto drugo za sobom ,jer šta se dešava u tome slučaju pa za ubudeče je najbolje ne lupati žigove nakon servisa u knjižicu nego kad se odlučiš prodati auto fino vratiš sat i onda naknadno fino izlupaš nove žigove i datume.

A opet zar nije bolje kupiti auto sa stvarnim km i urednom servisnom knjižicom i još auto koji izgleda kao da ima 50 000 km nego nekakav sa 100 000 i bez kao fol u selidbi izgubljene knjižice.
U svakom slučaju buduči da mi je hitno svjestan sam da če zbog niske cijene i ponude koju neće moći odbiti netko profitirati ali šta je tu je.
Na mostu dobiješ na čupriji izgubiš.

Fergazer od fiće
28-09-2004, 16:56
ja bi ga kupio da si se javio prije 2 mjeseca ako je istina što pišeš. Sad sam kupio auto za slijedećih bar 5 godina baš dizel iz te godine...

mytbyte
28-09-2004, 17:27
Pazi ovo:

Zamijeniš svoj auto u salonu rabljenih za drugi rabljeni s manjom kilometražom, isto godište te ga ziher prodaš... :))

E sad idem to prespavat i možda ujutro nađem neku rupu u planu... :smile25: <br><hr><font face="Impact" color="red">NE ubija brzina, već nepredviđeno zaustavljanje!!!</font>

S16
28-09-2004, 21:05
trgovac, pa ponudi auto ovdi na forumu... ;)

POLOVNJAČA
28-09-2004, 21:16
i ovo je dilema , ali ima nečeg o priči sa salonima , jer je to možda najbrža solucija
znam kako je prodavat auto sa velikom kilometražom , ali ako je smanjiš koga briga ako je auto O.K. , zar ne ???

activa
29-09-2004, 00:16
... ma skini mu kilometrazu ...!!?? :smile15:

FIAT/FUN
29-09-2004, 06:21
pa svi auti kaj se prodaju po salonima rabljenih auta imaju negdje između 80.000-90.000 km, preko 100.000 km teško, tako da godi uhu i oku naivnog kupca!

mos mislit kako ne skidaju kilometrazu!

glupo mi je to rec, al skini kilometre!

alien5
29-09-2004, 07:25
Meni je prijatelj prijatelju prije 3 godine bez ikakvog problema prodao Hondu civic 1,4 sa prijeđenih 250000 km za 5,5 iljada eura. Dakle, ko šta su već komentirali nađi nekoga koga znaš i njemu prodaj auto. Kvragu i štimanja!
Ako baš ne možeš naći nikoga od poznatih, a nemaš šta mislit onda jer i nemaš izbora! Nažalost! :smile08: :smile07:

ferdinando
29-09-2004, 09:13
a slusaj ovo,ja sam prije godinu dana kupio bravu JTD ,bio je 2000god. 80tkm. sve 5 ,uzeo sam je u milanu kod ovlaštenog dilera za fiat,i sve vjerovao..i dosao dan kad je otpeljem u autocomerc u rijeci na servis,posto mi dole radi frend kazem mu neka mi po kodu od ključa vidi kilometre(ineče ti nesmije dat te popdatke van),a kad ono padne mi mrak na oči,pokazalo je da taj auto ima 280 000km,i to u tri godine ,sta nebis rekao,poslje sam to rijesio preko suda u italiji,dobio 7000e koliko je kostao auto plus odstetu koju je morao platit i auto mu je vračen,bilo je zajebancije zbog carine ,ali sve se riješilo,tek toliko

trgovac
29-09-2004, 19:59
Kao prvo hvala na svim savjetima!

Moje muke su još uvijek u igri ,ljudi i dalje zovu ali kad čuju za km odmah se i olade a što je najgore kilometraža raste i dalje sada više nije 200 000 nego 206 500.
Jednom magarcu sam dao ponudu koju normalna osoba ne može odbiti i to po cijeni istog takvog auta ali dvije godine starijeg i još soma dole što ispadne nekakvih 6 000€ dole a on pita jeli to fiksno ,da poludiš!!!!!!!!!!

U svakom slučaju hvala,vračat sat neću zbog servisne knjižice jer su u njoj uredno evidentirani svi servisi u ovlaštenom servisu,ali zato kad padne novi auto servisna ostaje bianco za nedo bog ovakve slučajeve.

I sada rješenje mog slučaja se nazire auto će otkupiti auto kuča buduči da knjižica vozila mora glasiti na njih i onda če ga oni staviti u prodaju sa novom cijenom i debelo zaraditi ,a meni če vratiti onoliko za koliko smo se dogovorili.

Gledajte računicu:
Moja cijena - 14000€
Auto kuča:- 14 000€ + 5% PP + zarada auto kuče + kamate kreditne linije + ostali troškovi= negdje oko 20 000€.

trgovac sam u *&%$#"#$& :smile18:

POLOVNJAČA
29-09-2004, 22:22
e moj trgovac , stvarno te neće , ali probaj malo po netu stavljat , ono slije i to , a ne navedi kilometražu , pa .... bar probaj :smile18:

Axl
02-10-2004, 11:04
trgovac iskreno receno da ja kupim ... a i svi mi (mnogi)ovde na forumu auto sa 50 000 km a da je u stvarnosti presao 200 000 km bili bi i ogorceni i prevareni i izgubili bi poverenje u ljude a kad jednom covek oseti ne sigurnost gubi veru u mnogo toga.

Tko god da ti savetuje da skines kilometrazu misli povrsno, to nije ljudski, to nije OK

_pack0575
03-10-2004, 09:55
Recimo, 200 000km je puno ako je auto star 3-4 godine.Ako je star 10 godina onda je to ok jer se tih 200 000 ipak rasporedilo tokom tih 10 godina. Inace, u Njemackoj se ti mladi auti s uno Km fakat prodaju pod nista. Evo recimo, NOVA opel vectra 1god. stara 3500 eura, ali ima nekih 210 000 i taksi je bila.
A kad vidim neki auto s 50 000, naravno da je sumnjivo ali pogledas recimo poderanost volana, tepiha pod nogama, gumice na gasu i sjedala pa ako je sve ok onda ××××ga, da je slucajno i vracena km neces se zajebati jer je tip ocito auta cuvao tokom tih par godina voznje.

Kas
05-10-2004, 23:16
Evo da se pohvalim, moja Alfa vrti 184000 km. Kupljena sa 149500, prije godinu i 5 mjeseci. Nema nekih pretjeranih problema Osim, sinhroni prve i druge brzine, gubi mi malo vodu, čini mi se da je mali killer rekao pa-pa jer se stakla PREVIŠE magle.
Potrebna izmjena zadnjih amortizera, koji su po mojoj procjeni prva ugradnja isto kao i prednji ( dosta loše izgledaju izvana )
Na nekih 160000 mjenjani diskovi ( prvi put!!!! ) i pločice. koje su pri kraju.
Mjenjana 1 manžeta na homokinetičkom, redovni servisi.
Od struje problem je u indikatoru količine ulja na vrhu štangice za mjerenje koji ne radi ( u servisu su rekli da se to pokvari kad auto izađe iz tvornice ) mjerač količine vode u posudi za hlađenje.
Sve ostalo 5.

Kas
05-10-2004, 23:18
Po mojoj procjeni, s obzirom na potrošnju ulja od nekih 0.7 litara na 7500 km, auto bi mogao proći još barem 100000 bez većih problema

Girrari
06-10-2004, 09:32
Sigurno može.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

spidi
06-10-2004, 21:41
Skini kilometrazu za nekih 50tkm i daj u oglasniku neku cjenu za 98 god,mislim da bi ga odmah prodao(By the way i auto kuce skidaju kilometrazu)