PDA

Pogledaj cijelu verziju : EUROHERC



ART
22-09-2004, 19:37
Molio bih cijenjene korisnike foruma da iznesu iskustva koja su imala s ovom osiguravajucom kucom!!! Moja su pretezno losa pa da vidim da nisam sam.<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="blue">semper fi(at)</font>

Girrari
22-09-2004, 19:42
Zasad nikakva, a prema pričama i bolje da je tak.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

ART
22-09-2004, 19:54
Ja sam prodao auto ove godine u 5. mjesecu jednoj gospodji iz Pule, kasko sam placao na otplatu i ostale su mi jos 3 rate. Inace kada bi netko kasnio s tim placanjem duze vremena jednostavno bi ti prekinuli kasko osiguranje. e sada ja sam dao auto toj zeni a nju nije kasko zanimao a ja jednostavno nisam vise placao. Sada su mi javili da ce me tuziti jer nisam javio da prekidam ugovor. Koja stoka sve kako njima pase!

S16
22-09-2004, 20:27
Dvostruko negativno. :smile09:

OS-300
22-09-2004, 21:32
Kod njih ne bi ni bicikl osigurao. :smile09: :smile09: :smile09:

Majku im ...pas mater..

Uffff, sada mi je lakše! :smile24:

206 xsi
22-09-2004, 22:35
Ma Croatia osiguranje zakon, ×××ך ove hercegovačke gulikože :smile09:

fergazer
23-09-2004, 10:24
Ma najbolje je ono osiguranje koje je najjeftinije, meni je tak i tak svejedno u kojem sam osiguranju, pazim kak vozim i taj mutavi papir koji je najskuplji dio registracije mi ne predstavlja ama bas nis u zivotu...

piquet
23-09-2004, 10:31
neki koriste i kasko osiguranje.

fergazer
23-09-2004, 10:33
Da znam, kao i ja ali ga imam na novom autu i to prvu i najvise drugu godinu da mi ga nebi netko ogrebo i lupio il najgore copio na parkingu. Sve iznad toga je gubitak love (i zivaca)...
A i premije koje dobis od osiguranja za neku stetu su ti fakat u kur..<br><hr>

ART
23-09-2004, 10:33
E jos nesto kada sam u 2. mjesecu podnio odstetni zahtjev za par sitnijih ×××××rija i jedno malo vece udubljenje na limu zadnjih vrata jos nisu nista odlucili o iznosu stete! Treba imat lovu za karat Severinu :smile23: .

sepra
23-09-2004, 10:45
Na ovom threadu se maksimalno suzdržavam i uspjevam u tome. Ali ipak moram reći kako me uništava taj stav kako je ljudima svejedno gdje uplaćuju obavezno osiguranje. Jer naravno boli me ××××× nek se misli onaj kojeg sam ja nabio.
Dok ne dođe dan kad i njihov dražestan autić pogodi lik s policom "mađioničara iz Mostara" u džepu.
Pa onda krene recimo šteta od 20000 kn. A tebi naravno nije baš zgodan trenutak za iskeširat tu lovu za popravak. Pa čekaš lovu od osiguranja, pa onda oni pošalju nagodbu na 10000. Pa ih ti onda tužiš... i tako to.
I onda opet dođeš na registraciju, ali ovaj put možda malo razmisliš. A možda i ne.<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

piquet
23-09-2004, 10:49
"mađioničara iz Mostara"

svakih par mjeseci na ovon forumu neko izvali nešto na što se strgam od smijeha! :smile06: :smile06: :smile06:

ovo mi je uz bok sa "al sam se usro od ta četiri obruča".

mytbyte
23-09-2004, 10:49
Mene je straga napucao državljanin BiH (radi u HR) s vozilom BiH registracija osiguran kod Euroherca...moram priznati da sam u početku bio malo zabrinut kako će sve proći s obzirom na Euroherc i činjenicu da je tip strani državljanin ali sve je proteklo u redu, priznat je i branik i nosači branika koji su naknadno u servisu nadopisani...ne znam kako bi bilo da sam ja bio osiguran kod Euroherca...tip možda ima i neki dil pošto je iz BiH, ne znam ali ja sam avanturu prošao bezbolno...

mc
23-09-2004, 10:49
Sepra, ti imas dosta iskustva na tom podrucju, pa bi nam mogao napraviti malu top listu najboljih i najgorih...<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

piquet
23-09-2004, 10:49
i sepra nisu mađioničari iz mostara već iz ljubuškog!

piquet
23-09-2004, 10:51
mc na prvom mjestu ti je ako imaš nekog u osiguranju jer se onda sve može.

moj frend je imao prilično naplata po polici auto odgovornosti i za njega je croatia zakon.
s eurohercom se tuži već neko vrijeme za neki mizerni iznos.

Koko
23-09-2004, 10:52
Ja sam manje od dva mjeseca čekao odštetu za ozljede od Euroherca. Nagodba i to za 90% iznosa koji sam ja tražio. Glavno je imati dobrog odvjetnika, često je to najjeftinije i najbrže rješenje...

sepra
23-09-2004, 10:55
Pa u Mostaru je bio začetak te anđeoske kompanije zar ne?

Ne mislim na porijekla vlasnika, već na genezu zamog društva.

brrrrrrr :( <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

sepra
23-09-2004, 10:57
MC ne bi smio raditi taj "charts", mogel bi sam sebi nekaj u usta metnut :smile06: <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

fergazer
23-09-2004, 10:58
Pa sori al meni je svejedno gdje uplacam obavezno osiguranje - bio sam u Croatiji, Jadranskom, Grawe-u...
Uplacujem tamo gdje me najjeftinije ispadne. Pa pogle koliki su troskovi na registraciju auta (1.4 masina), mene je ispal 4 god star auto preko 3000 kn sa popustima na osiguranje. Trosarina ide gore, eko porezi, ma neki si jebu mater...
Zasto bi dao nekom za policu 4000 kn ak mogu proc za 3200 sa nekim popustom kod neke druge osiguravajuce kuce. Lijepo pazis kak vozis (pokenad ni to nije dovoljno jer moras naletit na budalu) i uvjetno receno nemas straha...<br><hr>

mc
23-09-2004, 11:00
Ti bi samo kritizirao, a ne bi nas poducio... :(

Da, definitivno je najvaznije naci odvjetnika koji u osiguravajucoj kuci od koje potrazujes odstetu ima svoje ljude s kojima moze odmah dogovoriti najbolju nagodbu. To se narocito odnosi na ozlijede...<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

sepra
23-09-2004, 11:06
Grozno je to što ljudi u Hrvatskoj smatraju pod normalno uzeti odvjetnika za naplatu štete.<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

Hondo
23-09-2004, 11:07
Sve je u redu tak dugo dok se ne trebaš naplatiti s police onoga koji je isto tak razmišljao: '×××× mi se koje je osiguranje, samo da je jeftina premija.'
A onda kad počnu ti mađioničarski trikovi i iluzionistička uvjeravanja...

Ljudi ne kuže puno stvari, sve dok im se ne pokaže potreba za nečim, a onda kad se suoče sa surovom realnosču svi su im krivi.
Na pamet mi pada isto jedna stvar koju nitko ne gleda. Kod sklapanja police auto-kaska bitna je i procijenjena vrijednost auta kod osiguravajućeg društva. To u pravilu nitko ne gleda već mu je bitnije da mu je premija što manja, a iznenadili bi se kakve su razlike u vrijednosti tih procjena.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

sepra
23-09-2004, 11:10
Fergazer između koja to dva osiguranja ima razlika od 800 kn za istu grupu automobila? <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

TRANS AM
23-09-2004, 12:02
U ovoj državi čovjek treba imati špagu, a ponekad i lanac (i to veličine i debljine koji za vezanje koriste prekooceanski brodovi), za sve pa tako i za naplatu štete od osiguravajućih kuća. Ak' imaš dobru žnoru, uopće nije bed u kojem si osiguranju, uopće se nemože desiti da nećeš naplatiti štetu, uopće nije bed ako te kresne strenđer pa čak ni auto nemoraš voziti na tehnički, već samo pošalješ papirologiju. :smile24: <br><hr><font size="+1" color="red">GTA naperem i u rikverc!</font>

piquet
23-09-2004, 12:25
po meni je najviše kriva država zbog ekspanzije tog dioničkog društva.
već je koncern agram prestigao croatia po broju sklopljenih polica autoodgovornosti.
mislim da je croatia prije dvije godine namjeravala podići tužbu protiv euroherca jer su imali dokumentirano otimanje stranaka dijeljenjem bonusa.
da država hoće tome stati na kraj to i mogu. ali očito to nekome ne odgovara.
a i vjerujem kada bi se bonusi stjecali po pravilima broj nesreća bi se drastično smanjio.
ja sam skupljao bonus 5 po 5% pa znam šta bi mi značilo izgubiti 30% bonusa zbog moje gluposti.

crosig
23-09-2004, 12:45
Slazem se sa Seprom i Hondom.
Osobe poput Fergazera su omogucile da se Euroherc i slicni nametnu na trzistu kao neki igraci.
Fergazer, ako ce svi poput tebe slijediti tvoju logiku, onda cemo svi biti osigurani kod sugavih osiguranja, pa tako i onaj koji tebe udari. Te ces i ti najebati. I to zahvaljujuci svojoj vlastitoj logici. A tada ce ti biti krivi svi drugi.
Da skratim, grozim se logike: "Svejedno mi je kod koga sa se osigurao - ionako se ja necu naplacivati s te police."

mc
23-09-2004, 12:53
Pricalo se o uvodjenju zateznih kamata koje bi "motivirale" osiguravajuca drustva da se nagode na nekoj realnoj razini, te isplate odstetu cim prije. Time bi se sigurno rasteretilo i pravosudje koje je zatrpano sporovima.<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Hondo
23-09-2004, 13:47
Pri Vladi RH postoji Agencija za nadzor osiguravajučih društava koja kontrolira rad istih. Svaka nepravilnost se 'kažnjava' i nisu dopuštena brljavljenja svojstvena nama Hrvatima jer je svako osiguranje reosigurano kod vanjskih osiguravajućih kuća koje takve stvari ne toleriraju.
Autoodgovornost nije mjerilo jačine i kvalitete osiguravajučeg društva. Svako osiguranje teži imati odnos svojeg portfelja 50%:50% između životnih i neživotnih osiguranja. Jedino osiguranje u RH koje ima takav odnos je (koliko ja znam) Osiguranje Zagreb, dok recimo Euroherc ima svom portfelju preko 80% samo autoodgovornosti.
Uz to ne isplačuju štete već sa tim novcem grade poslovne zgrade i organiziraju nagradne igre u kojima djele skupe aute, a slučajeve šalju na sud gdje se opet iskazuje brzo Hrvatsko pravosuđe.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

fergazer
23-09-2004, 14:57
Traži traži pa češ naći :smile16: ...
A moj dragi corsigu da svi imate moju logiku i moj nacin voznje prometna policija nebi imala posla uopce i mi bi vec prije 5 god bili u Europi...
Evo npr. ja znam covjeka koji je u Euroherc osiguranju i prezadovoljan je njima a Croatia osiguranje koju Vi svi velicate do nebesa ga je opljackala ko zadnjeg kretena.
Premije koje se isplacuju u osiguranjima za štete su "tu negdje" (ima naravno nekih razlika oko stete auta, putnika u autu itd...) prema tome meni je tak i tak svejedno jel sam u Graweu, Allianzu, Croatiji osiguranju.
Za natezanja oko plaćanja tu nemam nikakvih informacija: onda po Vama recimo Zagrebacka Banka koji su najveći bankarski lopovi u RH nebi bila broj 1 po profitu i poslovanju a meni se tu neda pisat kakve su scene oni ljudima radili prilikom isplate novcanih sredstava (posebno u vrijeme kad su bile one sanacije brodogradilista)...
S Privrednom je identicna situacija...
Znam da jako dobro vozim i (uz Božju pomoć) neću nikom nanjet štetu na automobilu i više od toga me ne zanima.
<br><hr>

fergazer
23-09-2004, 15:11
A država i je kriva jer se npr. prilikom nove registracije auta u jednom osiguravajucem drustvu ostvaruje 50% popusta samo ako se kod njih dodje sa tuđom policom osiguranja na koju je taj auto bio osiguran prije nove registracije...
Moj prijatelj se naganja na sudu vec tri godine jer je imao prometnu nesreću i traži oštetu od Croatia osiguranja i već pomalo gubi nadu...
Uglavnom <FONT COLOR="red">poanta</FONT> ovog tu natezanja jest da se za auto tak i tak treba izdvojit ogromne novce i sad još da brinem o tome u kojoj sam osiguravajucoj kući su mi zadnje na pameti jer na koncu konca: kupujem auto da se vozim u njemu a ne da igram Carrmageddon...<br><hr>

fergazer
23-09-2004, 15:16
Rađje Vam preporučam da si umjesto ovih tu "sitnih" briga uplatite svi životno osiguranje koje je mrak i sa kojim imate lijepu i što je važnije sigurnu budućnost... ;)
Pozdrav svima, idem na posel!!<br><hr>

T-IE
23-09-2004, 15:24
Ja imam auto osiguran preko Euroherca, ali samo zato šta imam vezu tamo i vjerujem da u slučaju nesreće nebi ostao zakinut za lovu. A i jedno vrijeme sam imao preko njih 2 police auto osiguranja i na obadve su mi priznali 50% bonusa.

Ali mene nervira jedna druga stvar. Zašto ja moram plaćat osiguranje za Golfa starog 13g. 2000kn samo zato jer ima 82kw, a frend za novu Mazdu plaća 200-300kn jeftinije samo zato jer ima 73kw. Zašto svi oni samo gledaju te j.... kilowate? Isto mi je glupo plaćat cestarinu prema obujmu motora. Valjda bi logičnije bilo prema težini auta?!?!

mc
23-09-2004, 15:33
Jaci auto moze napraviti vecu stetu - to ti je ta logika. I ja se pitam koliko to zbilja stoji u praksi? :smile08: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Girrari
23-09-2004, 16:24
Ne bih mogao biti osiguran kod Euroherca ak niš drugo onda zbog imena.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

fergazer
23-09-2004, 19:46
Pa jer ste skuzili ovaj novi <FONT COLOR="green">eko</FONT> porez: kad se sve zbroji ispada kako Yugo plaća veći eko porez od recimo novih Mercedes dizela kojeg mos stavit u dnevni boravak :smile25: koliko cist ispuh imaju...

piquet
14-10-2004, 08:16
jučer mi je cura imala lakši sudar sa osiguranicom euroherca.
ispunile su europsko izvješće o nezgodi. baš me zanima kako će to prihvatiti "mađioničari iz mostara"! :smile06: :smile06:

600
14-10-2004, 15:41
Ja sam imao lakši sudar sa korisnicom Euroherc osiguranja i moram priznat da su se pokazali jako korektnima.
Naime, u vrlo brzom roku su mi isplatili lovu i nisu me zkinuli u iznosu, čak su mi dali i više nego kaj bi me popravak ispao!
No njihov osiguranik biti, ne hvala! ;)

Black Knight_
14-10-2004, 15:52
600, ista stvar, zena se zabila u bok mog parkiranog auta dok se isparkiravala... uglavnom euroherc mi je isplatio stetu bez ikakvih problema. dosao na procjenu, odma su me primili, lik mi je procijenio cak i jednu ogrebotinu koja nije bila posljedica sudara ali je bila blizu mjestu udara. kad im je stigao zapisnik isplatili su mi novce na racun, sve to skupa u manje od mjesec dana od nesrece... i novaca je bilo i vise nego dosta za pokrit stetu...

Girrari
14-10-2004, 15:55
Zanimljivo...<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

alfist_zg odlog.
14-10-2004, 20:38
a kad si isao u euroherc, jesi vidio personal?
jebate rodovsko drustvo...rolling stonesi svih velicina i stupnjeva tvrdoce :smile18:

600
14-10-2004, 21:28
To je živa istina uz minimum izuzetaka! :o

T-IE
19-10-2004, 20:41
Stari mi je danas bio malo hiperaktivan pa je u Rijeci zavalio nekog lika s Golfom, i normalno stari kriv, oduzeo mu prednost i pita lik di je Golf osiguran i broj police. Kaže stari; EUROHERC.

Komentar od lika: a u tri piz.. materine

Ajde čemu taj komentar? :smile06:

600
19-10-2004, 23:30
Možda zbog više loših nego dobrih iskustava! :smile19:

alien5
20-10-2004, 07:31
I ja san čuja da je izuzetno teško naplatit šta od Euroherca. Svi govore da je Croatia zakon. Vjerovatno šta je još državna firma pa nikog nije previše briga.
Dobre stvari san čuja i za Grawe.

POLOVNJAČA
20-10-2004, 19:12
interesantno , čak , vrlo interesantno ....
većina je upoznata da je moj zakoniti uništio bivšu baju / Croatia - Euroherc / , i dogodilo se to da smo morali pristat na nagodbu , jer je tip nastupio točno ovako
DANAS NUDIM 32 000 KN , A JUČER JE BILO 36 000 , SUTRA , .... TKO ZNA ???

e , sad , mislim da nije stvar toliko koje je osiguranje bolje , već je stvar da kad se desi oštećenik ne dobije ni 50% iznosa kojeg oni između sebe podjele , čak im i paše stanje kako jest , prividna konkurencija i borba za klijente , visoke cijene osiguranja , i još puuuuuno toga ...
:smile12: :smile12: :smile12:
kako izvuć najbolje iz svega toga ?
netko je spomenija , polica životnog osiguranja u koju je stavljeno i ono o nezgodama !?! zato ja plaćam to i mirno spavam / kasno se sitila , ali jesan / . razgovarala sam sa jednim tipom koji je tako dobro prikazao , mislim , sa svih strana , da sam pristala i gledam što prije bude moguće još koju napravit . kada se nesrića dogodi najlakše je sist i plakat , jer novci ne stižu , nije toliko koliko bi tribalo , a ne daj Bože ozljede , ili još goreg slučaja , pa troškovi ovi , oni , ... rupa bez dna . a jednim potezom čovik riješi i osigura sebi puno bezbrižniju budućnost u ova turbulentna vrimena .

i još jedna kvaka - polica životnog osiguranja sutra posluži i pri dizanju kredita / meni je minjala jamca za stambeni kredit / :smile14:

alien5
21-10-2004, 07:54
Pooooleeee!!!!!
Jesi živa??? :) :) :) :smile22:

fergazer
21-10-2004, 21:52
Eto, konačno netko pametan, sa čim se vi zamarate, zemite si dobro životno osiguranje pa se sa time hvalisajte, jebalo Vas auto osiguranje, tako i tak Hercegovci drže 45 % našeg tržišta auto osiguranja.

INTERCEPTOR
24-10-2004, 13:07
-

INTERCEPTOR
24-10-2004, 13:10
Ja imam dobra iskustva s eurohercom, sve su mi platili kad me jedan udario, isto vrijedi i za triglav i za grawe.

Mislim da to ovisi o procijenitelju i onome tko je kriv. Npr. ako kaže da nije kriv procijenitelju je "lakše" reći NE. <br><hr><font face="Courier"></font>