PDA

Pogledaj cijelu verziju : Prometni fakultet pod istragom USKOK-a



OS-300
15-09-2004, 08:31
"Nakon višegodišnjih priča o raznim protuzakonitim radnjama na Prometnom fakultetu u Zagrebu, sumnji u prodaju ispita, diploma, magisterija pa čak i doktorata, jučer je iz Državnog odvjetništva potvrđeno da USKOK već neko vrijeme provodi predistražne radnje o čitavom slučaju."

Ovo još jednom potvrdjuje ozbiljnost potonjeg fakulteta... :smile15: :smile15:

Cijeli tekst možete pročitati na HTnet-u. :smile18: :smile18: <br><hr><font color="blue">911 is a joke...</font>

pablo
15-09-2004, 09:35
nekim tzv. inženjerima će se sad lagano gaćice tresti.
tko zna ima li ih i na ovom forumu?

mc
15-09-2004, 09:51
Onaj tko je zavrsio bilo koji fakultet, zna da se na svakom od njih trguje ispitima i rade svakojake gadosti. I sad se svi zgrazaju i cude kao da im je netko otkrio Ameriku. Zaboravljate u kojoj zemlji zivimo? :smile12: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

piquet
15-09-2004, 09:55
britney spears ili jazz?

Girrari
15-09-2004, 09:59
Slažem se MC. Mislim da u ZG nema fakulteta koji ne bi mogao biti pod takvom istragom.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

Brock
15-09-2004, 10:06
Ima, ima ×××××× na svakom faksu, školi, firmi... gdje god se okreneš...

Baš čitam da se ispiti prodaju u kantini Ekonomskog fakulteta... :smile06: :smile06: :smile06:

Koko
15-09-2004, 10:10
A na akademiji za jahanje? :smile08:

OS-300
15-09-2004, 11:31
Ne u kantini, ali u hotelskim sobama da. :smile18: :smile18: :o :o

OS-300
15-09-2004, 11:32
Eh, te naivne studentice. :smile06: :smile06: :smile06:

Brock
15-09-2004, 11:34
Ooooo da... kružile su priče o nekim studenticama i njihovom specifičnom polaganju ispita... usmenim ispitom u horizontali... baš me zanima kak bu USKOK to dokazal... :smile18:

piquet
15-09-2004, 11:35
usmenim ispitom

brock vjerojatno si mislio na usneni ispit!

OS-300
15-09-2004, 11:37
Vjerojatno istim testom kao i za droge.
Ako se nešto miče na vati onda je test pozitivan. :smile06: :smile06: :smile06:

xyz
15-09-2004, 12:04
E pa sad je jasno, izmedju ostalog, zasto su u nasim gradovima a ponajvise u Zg.prometni zastoji...
Sve vrvi od osoba na polozajima koje imaju prometnu: visu ili faks i odlucuju
o regulaciji prometa.
Usporedimo prometno oznacavanje i regulaciju prometa u susjednoj Slo sa nasim stanjem u cestovnom prometu :smile13:

mc
15-09-2004, 12:11
Nasa zemlja je opcenito puna "strucnjaka" raznih profila... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

Mehanicar
15-09-2004, 12:12
slazem se mc, trgovina, trgovina i trgovina - na ekonomiji ti je to samo + i nemas se sta bojati :)
tehnika ima dosta provjera pa ajd' nekako ce proci ali sta s medicinom i stomatologijom, pravom a i tu se trguje na veliko ???????

Koko
15-09-2004, 12:21
Za pravo nam se Hebe jer znamo da su svi odvjetnici lopine, a na Medicini i Stomatologiji baš i nije tako... Ne izlaze baš neznalice iz tih fakseva...

xyz
15-09-2004, 12:24
Sjetimo se samo pustanja u promet autoceste prema Splitu i prometnog oznacavanja i one sramote sa putokazima sve se slaze - puckoskolci na polozajima :smile18:

Mehanicar
15-09-2004, 12:31
ma ×××× mi se za odvjetnike ali suci - to je ××××××, a ne izlaze neznalice s nitijednog faxa, samo je na tebi da odlucis hoces uciti ili kupovati !

gnoy
15-09-2004, 12:36
To si ti samo mislis da s faksa ne dolaze neznalice :smile13:
Ima ih na prikolice!

Vž-156 odlog.
15-09-2004, 12:47
Gnoy na faks dolaze svakakvi, ali završavaju samo oni koji uče ili koji plačaju! ;)

mc
15-09-2004, 12:55
To Mehanicar - bravo. :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

alien5
15-09-2004, 12:57
Zajeb je šta u diplomi ništa ne piše kako si doša do nje! :smile09: :smile09: :smile09:

mc
15-09-2004, 13:00
Ako ne radis kod tate/strica/djeda/ujaka/rodjaka itd., to se brzo otkrije... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

alien5
15-09-2004, 13:03
Vjeruj mi iz iskustva da i kad se otkrije od toga nema previše koristi: nerijetko ga i unaprijede jer onda znaju da se njim može manipulirat!

fergazer
15-09-2004, 13:53
Dođje pica na ispit, dekolte do nogu, po mojoj skromnoj procjeni 4, 4.5, uske bijele hlače sa čipkastim tangama, profač ju gleda, znoji se ko da je u teretani, pita ju dva pitanja i pusti ju, frend učio ko kreten došo iza nje i pao ko šljiva...
Ja bio tam, da ne povjeruješ...<br><hr>

Brock
15-09-2004, 14:03
Moja priča...

...ja na usmenom... uđe lik samnom u sobu kod profesora, ovaj uzme indekse... skuži profač da je "kolega" rođo iz rodnog mu mjesta, "kolega" nakon toga uz srdačan pozdrav i smijeh dobiva ocjenu i odlazi, a ja ostajem još 15 minuta na psihičkom maltretiranju i padam ispit zato što nisam kupio knjigu od profesora koju je tek nedavno izdao, a ja sam slušao predmet prije godinu dana kad je nije bilo, pa ju tada nisam ni morao kupiti. Nakon pada mi "nudi" (čitaj... zahtjeva!) da kupim knjigu i da ponovo dođem na ispit. Pošto u tom trenutku nisam imao love... sutradan posuđujem 170kn, kupujem knjigu, dolazim na ispit i prolazim ispit bez daljnjeg ispitivanja. Profesor mi se potpisuje na knjigu tako da ju ne mogu dat/prodat nikom drugom.

I... kaj sad ja da kažem na to? :smile09:

Jel i to kažnjivo? I... za koga?

mc
15-09-2004, 14:08
Zalosno je sto me ovakve price vise ne iznenadjuju... :(

Mene je jedne godine na EFZG zaskocilo jedno 5-6 knjiga po "promotivnoj" cijeni od cca 300-500 kn... :o <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

fergazer
15-09-2004, 14:10
Jeli to na Prometnom kod onog tipa kaj pije ko avion i proizvoljno izvlaci ispite za prolaz??
Il je to tak kod svih profača :smile12: :smile12: ...<br><hr>

Rossonero
15-09-2004, 16:29
Iste stvari s knjigama rade i na nasem faksu. Svako gleda da se ogrebe gdi god moze. A ispiti se prodaju, to nije nis novo. Meni i dalje ostaje utjeha da niti jedan, jedini nisam platil niti prosel po znori. I to se bude kasnije vidlo. Jer rulja diplomira i pojma nema o nicemu. Takvi se kasnije negdje moraju zaposliti, a onda mogu samo grcat u svom dreku.

Eto 2 primjera...

Frend, fakat je bubal, nist nije placal i diplomiral je u roku. Ide kupovat komp prek firmei trazi me da mu nadjem najpovoljnije. I nadjem mu firmu u Zagrebu, sredim konfiguraciju i decko NE ZNA napisat virman. A velim, posten je i sve je prosel kaj znanjem, kaj srecom. Ali opet...

Storija 2... spustam se stepenicama s prvog kata prema porti i bas je vrijeme izmedju predavanja tak da sve vrvi studentima po hodnicima. Ispred mene par koraka secu 2 profesora iz Javnih financija, dolaze do porte i presrece ih tajnica. Uvaljuje profesoru index i prijavnicu, profa uzima, upise ocjenu i u index i u prijavnicu, studenti bleje, ovi se fino pozdrave i odlaze svako svojim putem... da ne povjerujes. I ne jebu studente koji gledaju ni pol posto... Ja sam u cudu ostal stajajti na stepenicama... a izraz na faci ovakav :smile10: :smile10: :smile10:

Rossonero
15-09-2004, 16:32
I takvih prica imam kolko hoces. Vise manje svi znamo ko je placal i za kaj jer se price prosire ko kuga. Nis nebres sakriti. Samo je bad kaj danas, sutra ako uletim u neku firmu s diplomom trazeci posao, bilo ko me moze jebat da su kupljeni ispiti, ovo, ono... samo kad se sjetim naslova iz Jutarnjeg: "Ekonomski fakultet u Osijeku, leglo mita i korupcije." ... Joooj kad se sjetim koja je frka bila na faksu drugi dan kad je dekan postrojil sve profesore na sastanak, secu po hodnicima, guzva ko nikad i svima se tresu gace, a ja se smijem.


Sva sreca pa vec laganini sljakam doma u firmi, a i postdiplomski mislim odraditi daleko od ovih mojih lopina.<br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

206-os-
15-09-2004, 16:35
Rossenero, nemas pojma koliko ce ti to dobro doci sto radis kuci..ja samo slusajuci starce znam pola stvari koje se rade na faksu..

KONAČNO
15-09-2004, 16:36
PROMETNI FAKS JE BEZ IKAKVE VEZE

Girrari
15-09-2004, 17:43
Naši su fakulteti niti moderni niti feudalni, pa nije ni čudo da iz njih izlaze "stručnjaci".

U doba kasnog feudalizma (pa do početka 20. st. ili nešto duže), fakulteti su bili rasadnici opće kulture i inteligencije. Npr. na mom faksu je obavezni predmet bila Povijest umjetnosti koju je predaval Izidor Kršnjavi.
Danas su fakulteti rasadnik stručnosti i usmjerenosti (u normalnim državama) koji iznjedruju vrhunske specijaliste upoznate s najnovijim znanstvenim dostignućima.
Naši su fakulteti zaspali na pola puta pa ne daju ni jedno ni drugo. Tu su u malo boljem položaju prirodnjački faksevi koji su ipak korak ispred po stručnosti, suvremenosti, a i korisnom znanju.

Sve u svemu, tuga pregolema.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

Mehanicar
15-09-2004, 18:30
ne znam kako za ostale ali strojarstvo ima puno rupa i losih strana ali u globalu ti da puno znanja samo ako hoces uciti i puno toga moras sam kopati i traziti a rjetko tko od studenata to radi - mada bi to trebalo biti normalno, uostalom nije fax osnovna i srednja skola, pa je veci problem u nasem shvacanju faxa kao skole nego njega samog !
Prometni fax ima veliki spektar tehnickih kolegija i dosta se nauci a druga je stvar koliko ti moras znati za prolaznost i prof. kriteriji i uopce nije glupost !

Mario Haas
15-09-2004, 19:44
fergazer, nisam znal da strojarstvo upisuju sex bombe?! :o

fergazer
16-09-2004, 00:09
Tko je spomenuo strojarstvo???
A i nebi se čudio da i tam dolaze, ipak treba ih naučit baratat sa šarafcigerom. ;) ..

fergazer
16-09-2004, 00:09
Tko je spomenuo strojarstvo???
A i nebi se čudio da i tam dolaze, ipak treba ih naučit baratat sa šarafcigerom ;) ..

Vž-dinac
16-09-2004, 09:27
Ajde sad kad ste se svi ispucali da i ja nabacim koji komentar,odnosno obranu.
Student sam FAKULTETA PROMETNIH ZNANOSTI i ponosan sam zbog toga jer sam upisal fax koji sam htel i koji ću završiti. Kaj se tiče članka u večernjem,podmićivanja,kupovanja ispita i ostalih ×××××× ima i na svim drugim fakultetima,a ne samo na prometu. Baš sam jučer čul od nekog frenda da je na ekonomiji puno više kupovanja ispita nego na prometu. Bilo kak bilo,nismo (svi) mi studenti krivi za takvo ponašanje na faxu i ne koristimo se svi takvim uslugama. Neki su upisali taj fax da ga završe i zato jer su htjeli upisati taj fax a ne zato da kupe sve ispite i imaju neku diplomu. :smile23:

TRANS AM
16-09-2004, 10:26
Istina! Kupovanja ispita i diploma ima na svim fakultetima. Na nekima više, na nekima manje.

Mislim da je bolja tema (koju su neki već dotaknuli), kakav je sustav visokog obrazovanja. Koliko kvalitetne kadrove izbacuje. Koliko znanja daje ljudima.
Jer činjenica je da bez obzira kupovali ispite ili ne, znanje koje se dobije u takvom sustavu (barem na većini fakulteta) ljudima ne donosi dovoljno znanja da bi bez dužeg perioda prilagodbe, mogli kvalitetno obavljati poslove njihove stručne spreme i zanimanja. Većina studenata nakon faksa nema pojima o ničemu. Kako je Rosso rekao, dipl.oec. nezna čak ni virman napisati ili dipl. iur nezna sastaviti ni najednostavniji ugovor. Samo nas pucaju s raznim teorijama, a doticaj sa stvarnim poslovima koje će ti ljudi nakon završenog fakulteta obavljati su minimalni ili ih uopće nema. <br><hr><font size="+1" color="blue">Golf je dobar ... za polje orat!</font>

Girrari
16-09-2004, 11:02
To je ono kaj ja govorim. Nakon prve godine, čovjek bi se trebao opedjeliti između znanstvenog i stručnog smjera. Na prvom bi se učile korisne stvari koje će kasnije biti korisne u poslu dok bi se na drugom učile teorije i studente bi se pripremalo za buduće profesore, teoretičare, znanstvenike.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

Brock
16-09-2004, 11:46
Još kad bi ljudi mogli nać posao u struci nakon faksa... :(

OS-300
16-09-2004, 11:50
Za liječnike uvijek ima posla.

Ja sam bio samo par dana na biro-u, a i svi ostali koji su sa mnom studirali su odmah našli posao u struci. :)