PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nakon isteka garancije - Ovlašteni servis ili ne?



Fergazer od fiće
08-09-2004, 08:35
Ne znam koliko je ova tema zanimljiva/potrošena, ali zanima me mišljenje o servisiranju auta nakon isteka garancije proizvođača. Da li ostati kod ovlaštenih servisera ili otići kod dobrog (uz preporuku) majstora koji sve obavi za mnoštvo manje kunića nego ovlašteni. <br><hr>

307
08-09-2004, 12:24
treba izvagati sto je bolje. neovlasteni su vjerojtno jeftiniji, ali zato gubis pravo na eventualne akcijske servise poslije garancije, otklanjanje greske u odredjenim serijama itd. ja sam servisirao u ovlastenom i nakon isteka garancije su mi priznali gresku na mehanizmu zmigavaca i sirene (nije bila akcija, ja sam reklamirao) i obavili zamjenu sklopa u volanu. dakle ima za i protiv

fergazer
08-09-2004, 13:29
Ovisi. Za Renault imam jako loša iskustva u ovlastenim servisima, skupi su ko vrag a usluga je nula. Problem današnjih majstora koji rade u svim ovlaštenim servisima jest da oni samo znaju zamijeniti pokvareni dio, ne popraviti ga. A to je za stranku jako skupo. Npr kod podizača prozora (imo sam iskustva s time): ak ti krepa neki najmanji dio (recimo ode sajla ili motor) moraš kupit novi u kompletu.
Neovlašteni majstori (ako nađješ dobrog) 100 puta su bolji od ovlaštenih jer znaju POPRAVIT kvar, ovi ovlašteni panjevi nemaju pojma o tome...<br><hr>

307
09-09-2004, 15:49
s tim se slazem. postali su zamjenjivaci dijelova, a ne serviseri

roby
10-09-2004, 03:11
u svakom slucaju ja bih preporucio popravak vozila u ovlastenom servisu npr.bmw jer dealer ima uredjaje za elektronsku diagnostiku,uvijek nastojte
kad vam je vozilo u

roby
10-09-2004, 03:17
u svakom slucaju ja bih preporucio popravak vozila u ovlastenom servisu npr.bmw jer dealer ima uredjaje za elektronsku diagnostiku,uvijek nastojte
kad vam je vozilo u servisu trazite da vam objasne sto je uzrok kvara a ne da vam mjenjaju cijele sisteme npr.ako imate dva sensora za svaku(camshaft) oni vam mogu reci da se obadva trebaju promjeniti sto je nikakva vjerojatnost

fergazer
10-09-2004, 16:28
To je prednost ovlaštenih servisa kaj imaju tu novu i dobru opremu za dijagnosticiranje kvarova, ali kaj ti to vrijedi kad tam radi moron koji ne zna nit kak zgleda tipka enter...

roby
11-09-2004, 03:31
vidite to je problem u nasoj zemlji sto mehanicari nisu adekvatno placeni a garantiram vam da imamo jako sposobnih ljudi,jer na zapadu su nasi mehanicari,necu reci svi vrlo uspjesni ne zato sto su pametni nego sto dobro poznaju osnovu a na dobru osnovu se sve lako nadogradi npr,ocitavanje osciloscopa,voltage drop etc.sto ja predlazem ako neki vlasnik auto kuce ovo cita neka znaju da u svom servisu trebaju samo jednog pametnog koji moze reci drugima sto da rade,uglavnom se kvarovi ponavljaju isti kod svih proizvodaca automobila samo da vam kazem u americi dobar mehanicar je dio programer engineer and dio electrical engineer i neki zaradjuju vise od doktora i advokata

roby
11-09-2004, 03:36
i jos nesto computer diagnostic vam nece reci u cemu je problem u oko 80 posto slucajeva samo daje dobar put gdje gledati za problem a onaj koji poznje sisteme vrlo dobro i zna misliti glavom kakav signal ocekivati tada je computer diagnostic od velike pomoci

fergazer
12-09-2004, 20:18
Ma nije tu riječ o kvaliteti niti kvantiteti već je u mentalitetu hrvatskog naroda da se svi varamo gdje i kad god se stignemo. U zadnje vrijeme popularne su muljaže sa tim servisima automobila i trebat će proć još dosta vremena dok kvaliteta i cijena usluga nebude zadovoljavala neke "minimalne" uvjete...<br><hr>

domsi
28-09-2004, 14:25
Mislim da ovlaštene treba izbjegavati nakon isteka garancije, već je rečeno zašto. Oni ne popravljaju nego mijenjaju. Mislim da je dio razloga i u tome što većinu tih ovlaštenih "mehaničara" čine klinci na praksi koji ništa drugo i ne znaju.Imaju šefa srvisa i još jednog ili dva prava mehaničara, a ostalo su praktikanti koji šarafe po autu gdje treba i ne treba.

zeNNoN
06-10-2004, 18:52
Prica ti ide otprilike ovako... Neki ljudi dolaze kod mene na redovite servise dok su u garanciji... onda neki nakon isteka garancije odu u opci servis koji je u mojoj blizini misleci da ce jeftinije proci.. Vlasnik tog servisa tada dodje kod mene i kupuje dijelove za taj auto za cash bez ikakvog rabata i prodaje po vecoj cijeni tom covjeku i naplacuje iste radne sate.. covjek nije niti bio na kompjuteru, vise je platio a misli da je dobro prosao.. i takvih kretena ima dosta..

k0vac3v1c
07-10-2004, 19:14
pozdrav , daj reci ti radis u servisu cuo sam da garanciju na prohrdjavanje ne priznaju ako npr auto lupi kamencic nije li to smjesno kao da ti u 10 god nece lupiti kamencic !!

fergazer
07-10-2004, 21:29
E da, jako dobro pitanje, ja sam cuo ak ti tip sa ključem potegne po karoseriji da se niti onda ne prizna garancija...

zeNNoN
10-10-2004, 20:01
E ovako, duznost je vlasnika da sanira sva ostecenja na autu nastala ili kljucem ili kamencicem i to sa dvokomponentnim stiftom originalne boje koje mozes nabaviti u ovlastenom servisu po vrlo pristupacnoj cijeni (oko 100 kn dvije tubice dovoljne za 10 god.)... ili da se polakira taj dio u ovlastenom servisu.. i onda ti vrijedi garancija.. :smile07:

Iveco 35S13
10-10-2004, 20:36
Ovisi kako si bio sa njima zadovoljan. Meni istice garancija za mjesec dana, i uvjeren sam da cu kod njih i ostati. Posto sam jedanput, nakon isteka garancije htjeo malo ustedjeti na servisu odlucio sam se promjeniti zupcasti remen kod nekog privatnika, i sta da kazem, remen puko nakon 25,000km, a trabao bi drzat 120,000. kad sam mu se obratio rekao mi je da sta ja ocekujem za te pare i da to nije njegova greska......naravno ja nisam popustio pa sam isao advokatskim putem i on se odlucio da on preuzme popravak koji nije bio bas mali, a to je bilo na Fiat Ducatu 2,8ijtd, tako da je razbilo cijelu glavu.
Da sam remen mjenjao u ovlastenom servisu, i da je remen i onda puknuo, oni bi to popravili kao reklamaciju djelova i nebi bilo problema. Ovako nisam mogao raditi skoro mjesec dana a zivaca sam potrosio kos i jos....
zato preporucujem i vama ostati u ovlastenim servisima jer oni imaju vecu moc kulancije nego mali privatnici

zeNNoN
10-10-2004, 20:46
Upravo to.. kod mene svaki novi dio naknadno ugradjen izvan garancije ima posebnu garanciju jos godinu dana. I nikakav problem nije to odraditi i zamijeniti..