PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nakon isteka garancije - Ovlašteni servis ili ne?



Fergazer od fiće
08-09-2004, 08:33
Ne znam koliko je ova tema zanimljiva/potrošena, ali zanima me mišljenje o servisiranju auta nakon isteka garancije proizvođača. Da li ostati kod ovlaštenih servisera ili otići kod dobrog (uz preporuku) majstora koji sve obavi za mnoštvo manje kunića nego ovlašteni. <br><hr>

Hondo
08-09-2004, 08:48
Mislim da je to čisto tvoja odluka temeljena na procjeni koliko si zadovoljan sa dotadašnjim odnosom sa ovlaštenim servisom, te dali imaš adekvatnu zamjenu za isti. Hondu servisiram u servisu, Fiat/Alfu također, a Land Rovera kod poznatog mehaničara jer sa Tomićem nisam bio zadovoljan.

Nego, ti si sa Murtera?<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Brock
08-09-2004, 08:55
Ovisi kako i šta... ako se radi o promjeni ulja, filtera, kočnica... ne treba... ali ako ti treba ozbiljniji pregled auta sa dijagnostikom ili ako naletiš na neki kvar koji Štef iz lokalne garaže ne zna riješit ili nemre nać uzrok kvara... onda odi u ovlašteni servis.

mc
08-09-2004, 09:15
Po meni je najvaznije imati povjerenje u osobu/e koja ti servisira auto, a cijena je tek na drugom mjestu. Ako u ovlastenom servisu u kojemu si servisirao auto za vrijeme garancije imas ljude od povjerenja i dobar odnos, isplati se dati i nesto vecu lovu i biti miran. Problem s fuserima je i taj sto ti oni promijene ono sto trazis, a ostalo cesto niti ne pogledaju, dok u ovlastenim servisima znaju sto sve i kada treba provjeriti, pa ti se teze moze desiti da te auto nenadano iznevjeri... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

Fergazer od fiće
08-09-2004, 09:23
Nisam sa Murtera, iz Zagreba sam, nego cura ima tamo kuću s apartmanima pa eto usput malo reklame...

Inače dosad sam servisirao auto (passata '92) kod dobrog majstora i bio sam zadovoljan, ali sad sam kupio Mazdu 323 F ditd i trebao bi napraviti veliki servis na 95.000 km. Dvoumim se da li da odvezem u ovlašteni servisi ili kod mog majstora koji kaže da nema problema da sve to zamijeni. Dvoumim se zato što je ta Mazda dosad servisirana u ovlaštenom servisu gdje su savljali sve originalne dijelove, a pogotovo bi sad i ja stavio original zupčasti remen i ostalo što ide. Naime prethodni vlasnik mi nudi i dijelove originalne koje je on kupio u Austriji(s računom) pa ne znam da li da idem u to. <br><hr>

mc
08-09-2004, 09:31
Sa zupcastim se ne treba zajebavati - svakako originalni dijelovi i svakako zatezaci itd. Osim toga, raspitaj se koliko ti traje vodena pumpa, da ti ne bi propisala za par tkm, pa da ne bi ponovno morao mijenjati i zupcasti s pumpom - kao sto sam ja morao na Twingu. To mi je bila cijena fus majstora koji me nije upozorio da pumpa traje cca. 100 tkm i da se kod promjene iste mora mijenjati remen, pa sam ga zbog toga dva puta mijenjao u 15 tkm. :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

Girrari
08-09-2004, 09:34
Za takve velike servise ja bih vjerojatno išao u ovlašteni servis ili bar u onaj gdje su, ajmo reći, specijalizirani za Mazdu. Tu se ne bi zajebaval sa nekakvim neoriginalnim djelovima. To ti u osnovi može svaki mehaničar zamjenit, ali je bitno da djelovi budu original. I vodenu pumpu definitivno promjeni kad mjenjaš remenje kao i zatezače remena (čuo sam sa par strana fore tipa bum vam ostavil zatezač ak se još da iskoristit).

Za ostale servise ovisi kaj ti više paše. Ja imam sreće da mi ovlašteni serviser radi na principu garažnog majstora i ima fer cijene, a uz to mi može lupit žig. Da njega nema, vjerojatno bi išao kod nekog neovlaštenog za kojeg znam da je dobar jer je jedan AC skup i ne baš sposoban. Koliko bi eventualno mogao držati višu cijenu kad buš prodaval auto zbog uredne knjižice, toliko buš uštedil na neovlaštenom servisu.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

Fergazer od fiće
08-09-2004, 09:49
Zapravo vrlo razumni odgovori. I ja mislim tako, pa mi je lakše to primjeniti i s novim autom. Inače ulje sam dosad sam mijenjao jer to je stvarno pola sata posla uz malo zaprljane ruke.

Što se tiče zupčastog i zatezača, jasno je da za to treba original i promjena svih elemenata jer to jedino ima smisla. S druge strane nisam razmišljao o vodenoj pumpi. Hvala na uputi!

mc
08-09-2004, 09:51
Nnc... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

sepra
08-09-2004, 11:16
"Nisam sa Murtera, iz Zagreba sam, nego cura ima tamo kuću"

Da, tak sam se i ja navuko :smile06: <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

mc
08-09-2004, 11:18
Ima nas jooos... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

Dr. Strangelove
08-09-2004, 11:25
Ajde ajde... bar imate di na more! :))

chevy
08-09-2004, 13:02
Ovlašteni servisi u HR su bezobrazno skupi i naprosto se mačehinski odnose prema autima marke koju su ovlašteni održavati. Logično bi bilo da ovlašteni servisi budu pristupačniji i daleko jeftiniji za iste, u usporedbi sa drugim markama za koje nisu ovlašteni. Sustav različitih popusta, jeftinijih rezervnih djelova, besplatnu pomoć na cesti, bonusa ili kupona, prigodnih poklona za iskazanu vjernost marki auta, samo su jedni od marketinških trikova i pogodnosti kojima se privlače novi kupci, a time i već postojeći vlasnici u salone i ovlaštene servise. Na taj način dobivate zadovoljnog kupca, a kasnije i vlasnika auta, koji neće biti kasnije u poziciji da nakon garantnog roka razmišlja o promjeni servisa. Druga činjenica jest da u ovlaštenim servisima nemate baš prave "meštre" (čast izuzecima), koji će vam brzo i kvalitetno napraviti servis na kolima, nakon čega će te biti 100% sigurni da je sve u najboljem redu. Uvjek postoji nekakav osjećaj sumnje, barem kod mene.
Ovlašteni servisi, naprosto ne žele ili nisu u stanju dovesti prave automehaničare ili pak ih vrhunski osposobiti, od njih tražiti vrhunsko znanje i rad i za to dobro platiti. Jer ovako organizirani sadašnji ovlašteni servisi u HR su po meni naprosto jedno ogledalo tehničke polupismenosti u HR, što na neki način indirektno negativno utjeće na tehničku ispravnost vozila i sigurnost u prometu. A sami možete zaljučiti kako.

čića pišo
08-09-2004, 13:12
imaš 2 izbora:

1. da ideš u razne servise koji če ti ××××t po autu, pravit se pametni, prićat lovačke priče, pljucat po volanu, u pepeljaru, ××××t po sicevima, mjenjaču... čekaš,čekaš i čekaš...trpiš,trpiš i trpiš...i onda ti jednog dana skoči fibra i te masne i šporke amatere zbog kojih pereš smrad s auta par dana iza, zatučeš ih ključem 54 i završiš u čuzi!

ili....

2. ostaneš u ovlaštenom servisu koji su kao nešto bolje obućeni,čistiji...itd. al te oderu debelo za svaki ×××××...pa ti jedan dan skoči fibra i poliješ cilo zastupništvo benzinom i zapališ....i završiš u čuzi!

kako god najeba si...
Zato kemijaj sam..pogotovo oko elektronike jer naj manje šta ti se može desit da ti se auto zapali i da ode sve u 3 pičke materine!

mytbyte
08-09-2004, 13:32
Nekako ćeš prije i bolje jednog dana prodat auto ak u servisnoj knjižici piše da si ga REDOVITO održavao i to kod OVLAŠTENOG servisa i isto tako mijenjao dijelove što bi također trebalo biti zapisano u knjižici...

čič-piš
08-09-2004, 14:51
:)) :)) :))

Fergazer od fiće
09-09-2004, 07:50
Pa sad sam bez problema prodao Passata koji nije servisiran u ovlaštenog servisu i bio je u izvrsnom stanju za svoje godine ('92). da sam imao servisnu knjižicu ne znam da li bi dobio 100€ više jer za nju nitko nije ni pitao. Da je mlađi auto možda i bi? ALi ovako kad se prodaje auto star 10 godina i više, onda i nije neka prednost servisna knjižica.
Zapravo me zanima koliko su ovlašteni kvalitetni jer kako kaže chevy čini se da su tamo mladi praktikanti i nema pravih meštara koje će ovlašteni platit da rade kako treba. Tako mi se čini, ali nemam osobnog negativnog iskustva!