PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem sa zujanjem



dek
27-08-2004, 07:06
Molio bih Vas da mi odgovorite na sljedeče pitanje??? Mogu li gume izazvati zujanje tj. orljanje indentično onom što ga proizvodi potrošeni ležaj kola? Kad na mjestu vrtim kola nema nikakvog zujanja a osim toga dva su ležaja nova, ali prilikom vožnje se čuje i to da bude čudnije iz kola na kojima su novi ležajevi:

golf 2.0 TDI
27-08-2004, 07:26
Mogu naravno, no nisi napisao jesu li gume istrošene ili? puno puta se kod istrošenih guma(al ono, fakat istrošenih) dešava da se čuju kao da se voziš na betonskim kotačima! ak su ti gume ok onda bi se zabrinuo na tvom mjestu... :smile08: <br><hr>Iz ljubavi prema automobilu!

dek
27-08-2004, 09:56
Gume su loše, koliko su stare ne znam, ali su debelo istrošene, otvrdnute i ispucane.

dek
30-08-2004, 09:28
Ipak nije do guma. Stavio sam dvije druge straga pa isti k..... Nemam pojma što bi moglo biti još.

chevy
01-09-2004, 10:40
Ako nije do guma, onda otići servi×××× koji je mijenjao ležajeve, neka ih on osobno provjeri i kontrolira. Kotač sa novim ležajem ne bi smio nikako zujati tijekom vožnje, izuzev ukoliko postoji problem sa nečim drugim, no to je rijetkost.

dek
01-09-2004, 18:39
Ma posao je obavljen ok, i sad kad dignem auto na dizalicu nema nikakvog zujanja ni orljanja u kolima. :smile21:

taz
01-09-2004, 20:04
to ti je do gumaal za probu ne stavljaj zadnje gume sa istog auta jer s time nista nisi postigao.Probaj proci po naleznoj povrsini gume rukom pa cdes osjetiti neravnine,to ti je uzrok zujanja.stavi NOVE gume i problem je rijesen

dek
02-09-2004, 06:54
U subotu mislim stižu nove gume iz dućana, pa čemo vidjeti. Probu sam napravio sa rezervnim gumama iz drugih auta.

fergazer
05-09-2004, 13:23
Gume ti znaju "zujat" ako ti imaju duboki kišni profil, kao recimo Uniroyalke ili Potenza serija. Kad ode ležaj onda cuješ lupkanje a ne zujanje koliko je meni to poznato...