PDA

Pogledaj cijelu verziju : Servis Tomić BMW



sepra
26-08-2004, 08:42
Hvaljen Isus,

Dakle kratka priča, niš novo, neka ××××××, nema seksa.

Dolazim jučer u Tomić podići auto sa redovnog servisa na 15000. Znači čista klasika, ulje, filtri, kontrola i to je to. Dolazim na šalter za servis i kažem da sam došao po auto i da li su mi pogledali zakaj kad se ugasi nakratko se čuje čudan zvuk kao da je traktor. Na to tip odgovara da on ništa ne zna nego da pitam dečke u radioni koji su radili auto. Rekoh OK pitat ću dečke. Plaćam račun - 1300 KN, sve OK. I ženska mi daje ključeve i kaže da mogu uzeti auto koji je na parkingu iza servisa. Napomenem da želim s nekim popričati oko auta. Ona odgovara neka se raspitam u radioni. Dolazim u radionu i pitam tko mi je radio auto, naravno nitko ne zna. Na to mi lagano ide para na uši i onda ipak pronalaze nekoga. Dolazi neki simentalac i izgovara naravno najlegendarniju rečenicu: To vam je normalno. Ja kažem da nije normalno. <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

sepra
26-08-2004, 08:43
Na to će on da se ne zamaram jer auto je u garanciji pa ak nekaj bude, budu riješili.
Vidim da nema smisla raspravljati i kažem da OK i da mi kaže gdje je auto. Na to će on da je negdje iza servisa da pogledam.
Nalazim auto i vidim da nije opran. A prljav je stravično.
Opet dolazim do lika i pitam zašto auto nije opran kao u bilo kojem drugom servisu kada dođem na redovni servis. On veli da to ne rade, i da je gužva i da ga nema ko prati.
I onda se ja pitam ko je tu lud, kada god bih došao nakon redovitog servisa po auto bio to Peugeot, Toyota, Audi ili Mercedes uvijek bi procedura bila ista. A to je da: serviser uzima ključ i račun i idemo do auta. Dolazimo do auta koji je OPRAN, kaže mi što je sve rađeno i pregledamo auto. Ako je sve jasno i sve Ok uzimam auto i odlazim.

Uglavnom ovakva neprofesionalnost i nezainteresiranost su katastrofalni. Blate ugled svoje firme i marke koju predstavljaju. Jednom rječju jako sam razočaran i osjećam se ××××no jadno.<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

Fresh
26-08-2004, 08:54
Pa kakva je to kanta koja mora na servis već nakon 15.000 km :))

Šta reći Sepra, ''Join the club''

Misliš da je u Fordu nešto drugačije. Je tip te dovede do auta ali sa izrazom na licu ''daj gubi se više''. Postaviš li mu bilo kakvo pitanje, sve je u redu.

mc
26-08-2004, 08:57
Jedan BMW si to ne bi smio dopustiti. Za nase prilike su to izuzetno skupi automobili, pa bi barem ophodjenje s musterijama trebalo biti na razini hotela s 5 zvjezdica... :smile07: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

golf 2.0 TDI
26-08-2004, 09:15
Ja sa svojim audiem (naime dok je još bio moj) nikad nisam imao problema na servisu (kako tehničke prirode vezane uz auto tako ni sa osobljem). najveći kvar koji je trebao biti saniran je podmazivanje vodilica staklenog krova.

Hondo
26-08-2004, 11:50
sepra, imam isto iskustvo kad sam prvi i zadnji puta bio kod Tomića na servisu sa Freelanderom. Skupi, neljubazni i prepotentni.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

alien5
26-08-2004, 11:52
Rješenje: ima valjda i drugih servisa!

206-os-
26-08-2004, 11:57
Sepra, koji BMW?

sepra
26-08-2004, 11:57
Ma da se nešto pokvari imam servis ali nije ovlašten, kod ovih idem na ove redovne radi garancije.<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

sepra
26-08-2004, 11:58
330 xd<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

206-os-
26-08-2004, 12:01
To umijesto 206? Svaka cast, zakon auto..
Kako si zadovoljan i koliko ti trosi?

Fresh
26-08-2004, 12:03
Nije umjesto 206, to mu je ''jedan od'' automobila u obiteljskoj garaži.

Valjda

Ex-BMW
26-08-2004, 12:05
SEPRA, ak' ti auto nije na firmu i ne treba ti R1, odi u Dobovu kod Škofleka. Jeftiniji dijelovi, jeftiniji rad, još i porez dobiješ natrag. Termin koji dogovoriš se poštuje ko' sveto pismo, možeš i stajati kraj auta i gledati kaj se radi. Čim je auto gotov ideš doma (nema onog "dođite po auto oko 16:00").

Mario Haas
26-08-2004, 14:39
ja ne znam koji je klinac ovim našim serviserima, jednostavno tjeraju ljude kranjcima u naručje. a kod njih je stvarno sve utopijski, od odnosa prema kupcu, dobrog posla pa do cijene.. pa kaj to nama treba, po čemu su oni bolji od nas?!

živjela hrvacka :smile13:

mc
26-08-2004, 14:52
Mario, pise se Rvacka... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

NNN
26-08-2004, 14:53
Vozio sam Golfa III, a sad Passata TDI (130) i ne pada mi na pamet kod Zubaka ili nekog drugog "ovlastenog" servisera napumpat gume, a kamoli servisirat auto !
Idem u Austriju...narucimm se, jos me prime prije 8:00, probne voznje, vrate ti porez i svaki drugi ili treci servis me ispadne gratis.
Profesionalnost i te stvari uopce necu spominjat !!!
Jedino s kim sam zadovoljan je Ford Linidic u Samoboru koji mi je isto tako servisiro Oriona prije 10 godina i sada Focusa.
Decki su za svaku pohvalu i jos mi daju garanciju 5 godina ili 250 000 km na masinu ako koristim Valvoline.
Eto... :)

ŠULE
26-08-2004, 15:04
:) He, kako su ljudi različti.
Ja bi mu polomio i ruke i noge da mi ga slučano opere.
Nekakav prištavac da mi liže po maloj plavoj. A tek da mi zalazi u nju. :smile12:

Mario Haas
26-08-2004, 15:09
He, ja mogu nabrojati nekoliko servisa s kojima sam zadovoljan. :))

golf 2.0 TDI
27-08-2004, 06:57
NNN ti si prepametan! potrošiš 500kn na benzin, ceste, itd da bi došo do Austrije i uštedio 300kn! da ne radiš u vladi RH slučajno? :smile25: :smile25: :smile25:

golf 2.0 TDI
27-08-2004, 07:01
btw, ja svoj auto servisiram kod Zubaka i kaj mi fali? niš, dečko sa prijema ode sa mnom do auta, kažem kaj sve treba napravit, dečko ga uveze u radionu, mehaničar šljaka, ja si pogledam kaj ima u salonu, popijem cugu, dečko opet dođe do mene, pogledamo skupa kaj je napravljeno (auto je u međuvremenu opran), platim i idem doma! i kaj mi fali? da ja radi svakog trećeg besplatnog servisa idem u austriju? ne pada mi na pamet! :smile12: <br><hr>Iz ljubavi prema automobilu!

Fresh
27-08-2004, 07:23
NNN

Veliš da je Linidić u Samoboru OK. Kod njega još nisam bio. Ostale sam obišao (Auto 2000, Lacković, Hojan, Jurinčić, GrandAuto) ne znaš koji je gori.
Dobro nisu baš svi katastrofa, ali u svakom ima neka stvar koja me natjerala da odem kod drugog.

NNN
27-08-2004, 07:25
To da ne znas kaj ti fali to je živa istina !
Kad gledam okolo i vidim sve te mehanicare koji rade kod Zubaka kak delaju kod sebe doma u fušu i imaju sve oriđiđi djelove, a cijena prava sitnica i svi idu kod njih popravljat jer čuj... MALI TI DELA KOD ZUBAKA, DOBAR JE MAJSTOR KAJ BUS ISO BEZ VEZE U SERVIS !

Neka prijatelju samo ti odi i pi kavicu !
Ja odem u Austiju, tam sam za sat i pol jer ima 190 km, a ne 500 i potrosim manje nego da se vozim ujutro iz grada do VG po najvecoj guzvi, a vremenski ti dode na isto jer sam doma vec prije 11 sati !
Pa ti sad racunaj...i mirno se vozim !

golf 2.0 TDI
27-08-2004, 07:29
voziš se mirno? a kaj se ja nemirno vozim? gospon policajac to je neutemeljena optužba! btw, ja sam napisao 500kn, a ne 500km! <br><hr>Iz ljubavi prema automobilu!

NNN
27-08-2004, 07:30
Fresh !
Gle sve kaj sam ti napiso je istina jer servis vode dva brata...jedan vodi radionicu i narudžbe, a drugi ima mehanicare i svaki auto sam isproba prije nego ti ga izda.
Nitko nije savrsen ali to nitko ni ne trazi...covjek zeli samo pošten i ljudski odnos !

NNN
27-08-2004, 07:32
Glof pa jos gore !
Ajde objasni mi molim te na koju foru si dosao do cifre od 500 kn ?
Nemoj karikirat bez veze...budi realan i tako piši !

mirek
27-08-2004, 08:02
Ili si iskopajte grabu, ili nađite prijatelja koji je ima, ili nađite nekog "fušeraja" u kvartu i sve napravite sami.Meni je nepojmljivo da se u sat vremena zaradi 100 eura.Pa kakve škole taj serviser ima da mu je satnica tako visoka? Da ja još magistriram i doktoriram i opet neču imati toliku satnicu.Ako materijal košta nekih 500 kn (ulje+filteri), kako imaju srama ispostaviti račun na 1300, 1500, 1700kn!!!Sam svoj majstor, ja redoviti servis napravim za sat vremena i uopče me ne zanimaju ti ovlašteni lopovi

golf 2.0 TDI
27-08-2004, 08:48
Nekaj mi je tu sumnjivo... da pogodim! NNN- PA TI SI JEDAN OD BRAĆE LINIDIĆ! :smile12:

Seatibiza
27-08-2004, 08:48
Ja recimo kod Zubaka ni mrtaf
Meni su an servisu na 15 000 km samo zamjenili ulje bez ijednog jedinof filetra, naravno sve su naplatili i kada sam dosao poslije kod njih tj. kod Voditelj servisa, koji je btw. dobio otkaz u Peueotu jer je tam nekaj sral, koji mi je reko da je to nemoguce???!!!!
Da mi je barem reko OK sve je moguce cemo to provjeriti ili sl. ma LOPOVI
A kaj se tice kave kod Zubaka.... bok mater ja pustim 1300 kuna za servis i SAM si moram platiti kavu a u Slovenij gdje sam idem dobim 5 kava ako ocu i to zabadaf.....×××× Zubaka i njegove fus masjtore....
Pogotovo zato jer znam da šefic servisa, onaj debeli visoki sivi, ima doma radionu i servisira auteke na crno i jos mores dobiti i štambilj u knjizicu ako oces.....tam su i zavrsili moji filteri.

Dr. Strangelove
27-08-2004, 10:05
Ja znam za neke ljude koji rade kod Zubaka... ekipa krade di stigne mušterije... zato svi i voze ××××ne aute.. samo fuš fuš i fuš....

Dr. Strangelove
27-08-2004, 10:07
Uglavnom još nisam čuo ni za jedan ovlašteni servis u sklopu neke veće dilerske kuće koji nije po "čerge" sistemu....

NNN
27-08-2004, 10:18
Vidi...vidi golf 2.0 TDI, ipak se nisam zmislil !
Kaj sad ne veliš svima da lažu ! :o :smile12:

mc
27-08-2004, 10:37
Dr., mene je sjebal i fuser, koji je kao frend od frenda, pa mi je bar zbog toga mogao biti korektan. Ugradjivao je dijelove znj kvalitete (kocnice), naplacivao dijelove koje nije promijenio (filter zraka), posao od dva sata radio cijeli vikend, nagovarao me na promjenu onoga sto nije trebalo mijenjati i sl. Ima stoke sitnog zuba di god se okrenes.

U Zubaku smo mi imali grdih problema s jednim sluzbenim autom. Da ne duljim, nisu znali/htjeli pozabaviti se s jednim problemom koji je zahtjevao pravog majstora. Kao i vecina nasih servisa, samo znaju ulje i filtere mijenjati, a za sve ostalo slijezu ramenima ili prodaju foru kak je to normalno...<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

Dr. Strangelove
27-08-2004, 10:52
Krivo sam se izrazio.... mislio sam na zubakove majstore.. koje dok rade svoj posao samo misle na to kaj će maznut i ugradit u fušu (lik valjda u glavi već kombinira kaj bi mu dobro došlo od dijelova)....
Ja sam jako zadovoljan dvama malim ovlaštenim servisima.... Jaković za Škodu i Valenčić za Fiat... svijetli primjeri...

Mario Haas
27-08-2004, 10:59
U satnicu mehaničara ovlaštenog servisa uračunati su svi troškovi firme...valjda vam je to jasno. Glupo je urlati na visoki sat servisa, otvorite sami servis, stavite stvari na papir pa ćete vidjet šta ćete dobit.

A da su lopovi, jesu. Mehaničar=lopov, u 99% slučajeva.<br><hr>

golf 2.0 TDI
27-08-2004, 11:20
Dr Strangelove, baš me zanima kog ti to znaš kod Zubaka!? :smile13: NNN daj si nađi život, MC obrati mi se za problem koji si imao na službenom autu a kod zubaka ga nisu riješili, zanima me jako. Znate kaj me ljuti jako? to kaj svi nekaj ××××te po zubaku a 95% vas nikad nije bilo tamo. samo ××××te, ja sam tamo na svakom servisu zadnjih 7-8 godina i iz godine u godinu nude nekaj novo i uvijek bude bolje. ne serite zato jer vam je frend od frendovog frenda nekaj reko da kod zubaka kradu. a kaj se tiče mehaničara to me još više intrigira! pa vi znate sve kaj i kolko zubakovi mehaničari kradu? ja ne vidim kako vi to drukčije znate ako niste mehaničari kod zubaka? :smile10: nije vam palo na pamet da mehaničari kao zaposlenici imaju posebna prava prilikom kupnje robe kod svog poslodavca? kupe dijelove koji kasnije doma u fušu su jeftiniji vama nego kod zubaka a on svejedno zaradi jer ih proda skuplje nego kaj ih je kupio kod zubaka! ××××te a nemate pojma!

xyzž
27-08-2004, 11:27
E. a da nisi ti suradnik Žubaka kad ga tako lijepo hvališ :smile25:

Mario Haas
27-08-2004, 11:30
MC; daj se obrati čovjeku vidiš da oče pomoč. ;)

Dr. Strangelove
27-08-2004, 11:39
golf 2.0 TDi.... Ok kužim otprilke tvoju poantu..ali reći ću ti samo da sam ja iz Velike Gorice, ko i većina zaposlenika u toj firmi... ;)

TRANS AM
27-08-2004, 11:45
Je i to mu hitna pomoć treba kak' mi se čini, obzirom da dotični vozi golfa i to traktora, a još mu ispod piše "Iz ljubavi prema automobilu!" pa pretpostavljam da čoeka boli srce. :smile12: <br><hr><font size="+1" color="red">Zašto vozite brzo?</font>

mc
27-08-2004, 11:48
Problem sa Zubakom? Ne sjecam se tocno sto je bio problem, ali nije ni bitno jer se prica ionako odnosi na problem servisa, a ne auta. Uglavnom, svaki put kada bi dosao kod Zubaka, objasnjavao bi problem drugom covjeku i nakon "popravka" bi otisao s podjednako pokvarenim autom. Kada bi ponovno dosao, morao je opet ispocetka objasnjavati cijeli problem nekom drugom servi×××× i tako u krug godinu i pol dana. U tom periodu je bilo svega - razgovora s pretpostavljenima, pa s njihovim pretpostavljenima , pa prijetnje da ce pisati u Njemacku itd. Na kraju su bili manji od makovog zrna, ali mu i dalje nisu znali rijesiti problem. Na kraju je otisao u Miramarsku i tamo su mu u vrlo kratkom roku sredili stvar. Nedugo nakon toga, auto je ukraden na sveopce veselje.<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

Ing
27-08-2004, 12:00
mc :)) , po toj logici ak nebreš niš riješiti kod servisera najbolje da ga lopine odfuraju.
nego kaj je sa posjetom Vz??,pa daj malo razvozi taj auto konačno :))

mc
27-08-2004, 12:03
Na kraju smo se rijesili kante i jos smo i zaradili na razlici leasing-kasko... :)

Krajnje je vrijeme da se zaletim malo do Varazdina na jednu kavicu. Budemo to organizirali. :smile15: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

TRANS AM
27-08-2004, 12:06
Ing, ne! Najbolje rješenje je uopće ne posjedovati narodna kola. ;) A ak' se baš zalomi u trenutku neuračunljivosti, onda je fakat najbolje prepustiti stvar lopinama. :smile18: <br><hr><font size="+1" color="red">Zašto vozite brzo?</font>

mc
27-08-2004, 12:10
Lopov se sokirao kada mu je moj kolega rekao da ga apsolutno ne zanima nikakav "otkup" auta i da mu se najljepse zahvaljuje sto mu ga je ukrao. Nisam napisao da je nedugo nakon nabavke u Bratislavi bila ukradena instrument-ploca - ma same ×××××rije s njim... :smile18: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

Mario Haas
27-08-2004, 12:14
To se zove imati peh, ukrasti pokvaren auto.

mc
27-08-2004, 12:17
Ma ne, ukraden je taman kada je sve bilo sredjeno. Bas smo se pitali koliko ce trajati idila, a odgovor je stigao vrlo brzo... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

Mario Haas
27-08-2004, 12:21
:) <br><hr>

Ing
27-08-2004, 12:24
mc, ja mislim da je krajnje vrijeme, pa i "crvene ptica" se malo vozi i ona mora nabiti kilometre, inače ode garancija :smile08:
Poradi nekaj po tom pitanju.

mc
27-08-2004, 12:26
Mario, konacno su me i ovdje skuzili kakav sam... :smile06:<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

mc
27-08-2004, 12:28
Nisi trebao editirati - nisam ti ja neka duribaba... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

Mario Haas
27-08-2004, 12:34
Ma znam da nisi ali kad sam pročitao meni je bilo glupo. Zanemari. ;)

Aero
27-08-2004, 20:04
Vidim da je Sepra kupil novu makinu. Svaka čast. Želim ti puno, puno sretnih km. Moj je odvrtil 11000 km...

mara1
28-08-2004, 13:50
Fresch, nije mi se dalo citati sve nego samo prvu stranicu. da mi kazu da dolazim svakih 50 000tkm ja bih dosao svakih 7500 - 10 000km. ja ne vjerujem u te price i takva ulja. uostalom sto ako ti auto popije litru ulja na 10 000km, sto kazu da je normalno?(pokazat ce ti lampica ali ja se ne uzdam u danasnju elektroniku)

OS FIAT>>>
28-08-2004, 13:58
Punto 1.2 8V "popije" tocno litru ulja svakih 10 000 Km i to je normalno.Ja svakih 5000 kontroliram i ulijem koliko fali.Bas sam danas kupio litru ulja jer sam vec presao preko 6000 od zadnjeg servisa i sigurno ga fali.

Brock
01-09-2004, 09:06
I Twingo 1.2 8V popije točno litru ulja na 10000km. :)

Ja na servis idem u ovlašteni Renault servis u Karlovac i skroz sam zadovoljan. Ljubazni su, susretljivi i imaju satnicu od 122kn po satu, bez obzira na vrstu posla koju rade na autu (za razliku od lopova u Zagrebu).

Girrari
01-09-2004, 09:25
Ja Valenčića ganjam već 3 meseca da mi napravi račune za zadnja 3 servisa da mu mogu konačno platit jer mi je već neugodno dolazit. Svaki put veli da bude...<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

TRANS AM
01-09-2004, 09:28
Girrari, ... i ja bi takvog meštra! :smile20: <br><hr><font size="+1" color="red">Zašto vozite brzo?</font>

Brock
01-09-2004, 09:34
... kupi Alfu... :))

TRANS AM
01-09-2004, 09:42
Brock, kaj se bumo sad još i vrijeđali??? :smile16: <br><hr><font size="+1" color="red">Zašto vozite brzo?</font>

Brock
01-09-2004, 09:48
:))

Nego... di ti nabavljaš dijelove za svog gutača benzina?

Girrari
01-09-2004, 09:57
To nije uvreda nego najbolja želja! :smile09: <br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

TRANS AM
01-09-2004, 10:00
Gutač benzina. :smile17: Dobaaaar! Sad si mi dao ideju za novi avatar!

Btw, Austrija, Njemačka i prek bare. Sve ganc novo, ništa rabljeno, ništa reparirano. <br><hr><font size="+1" color="red">Zašto vozite brzo?</font>

TRANS AM
01-09-2004, 10:01
Je Giro! Isto super želja kao i kad ti netko zaželi: "Dao bog da ti se pica ogadila!" :smile16: :smile16: :smile16: <br><hr><font size="+1" color="red">Zašto vozite brzo?</font>

Brock
01-09-2004, 10:05
Moj frend za svoju Vettu dijelove obično naručuje net-om preko bare.
Veli da su cijene dijelova smiješne, što se ne bi moglo reći za cijenu dostave.

Mislim da mi je jednom rekao da je filter ulja 2-3 dolara. :))

Fresh
01-09-2004, 10:10
U Focusa između godišnjih servisa ne ide ni kap ulja.

Drugim rječima, na 15.000 - 18.000 troši 0,00 litara. :)

Brock
01-09-2004, 10:12
Godišnjih servisa? :))

Fresh
01-09-2004, 10:23
Šta je tu smješno :smile10:

TRANS AM
01-09-2004, 10:25
Da, točno je to što ti je frend rekao! Kad vidiš ponudu, počneš se grčiti od smijeha!
Npr:
filter ulja cca 3 $
filter zraka cca 4 $
svjećica cca 4-5 $
klinasti remen cca 30 $
glavni kočioni cilindar 45-50 $
disk pločice (komplet)cca 100 $
kompletni elektro kablovi cca 80-100 $
rotor cca 5-8 $
kompletni (od grane) originalni ispušni sustav s kromiranim cijevima 600-700$<br><hr><font size="+1" color="blue">Žedan kao dvogrba deva!</font>

mc
01-09-2004, 10:26
Potpis je :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>