PDA

Pogledaj cijelu verziju : Trocilindraš



Škrtac
07-08-2004, 09:50
Ne razumijem se previše u mehaniku pa molim znalce za pomoć. Imam noviji obiteljski auto kupljen na kredu, a ženi treba još neki autić za posao. Šteta je dati preko 1500 eura za kantu kojom prolaziš 20 km dnevno na posao. Do 1500 eurića našao sam između ostalog Daihatsu Charade 1,0 Efi 1991. godište jako očuvan. Jedan tip mi je rekao da ti motori s tri cilindra ne valjaju ništa. Drugi pak mi kaže da su oni obični s tzv. fergazerom loši, ali da je ovaj Efi dobar makar je trocilindraš. Znalci, što mislite? Auto je izvana OK i redovito održavan i nije skup.

Girrari
07-08-2004, 11:51
Nemam iskustva s konkretnim modelom, ali prema iskustvu s ostalim trocilindrašima (Polo i Corsa) osim malo smešnog zvuka nema nekakvih razlika između njih i npr. četverocilindraša u mom Puntu.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

Hondo
07-08-2004, 11:55
Imam dva poznanika koji voze spomenute aute. Jedan mu je vlasnik od prvoga dana, a drugi ga je kupio relativno nedavno i obadvojica kažu da su auti OK i da s njima nema problema (a oba auta imaju hrpu km), jedino da su djelovi jako skupi.
Po meni ti je puno bolje kupiti Unića sa fire motorom s kojim stvarno nema problema, a djelova imaš na svakom čošku i daleko su jeftiniji.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Dom Dom unlog.
07-08-2004, 13:50
Škrtac , ja imam Tica sa tri cilindra i frgom , i u 4 godine i 39000km , nisam imao ama baš nikakvih problema s tim autom.Sad neznam kak je sa drugim autima,ali sam čuo da je Polo sa tri cilindra koma.

S V T
07-08-2004, 14:51
Dom pa VW sa 6 cil. je koma a kamo li ne ovaj sa 3!

Sestra ima dotičnog Daihatsua i osim smješnog zvuka autu ne fali ama baš niš, čisto solidan i jeftin autić!<br><hr><font size="+1" color="blue">ride with pride!</font>