PDA

Pogledaj cijelu verziju : Renault. PROBLEM!! Pitanje za stvarnog znalca !!!!



R-18
04-08-2004, 22:32
Imam Clio 1.9 diesel 1999 god.

Sad ga prodajem i došel je neki kupac i sve 5. Videl auto izvana i totalno se zatreskal u njega. Auto je ××××kato.
Probal voziti sve 5.
pogleda mašinu sve 5.
Makne poklopac za ulje sve 5.

Ali ××××ga, makne mi šipku za provjeru ulja kad ono počne van malo špricat ulje. Ono, ne jako, ali se primjeti.
Ne puše zrak kroz šipku nego jednostavno baca ulje van.
Kad podigneš šipku na pola , ništa, ali kad ju izvučeš cijelu, izlazi.

Kaj se sad tu događa ???

Auto ne troši ulje.
Ne kadi.
Ide ko lud.
Ništ ne ruži.
Radi ko vurica.
Ni ovom tipu ništ nije bilo jasno, i odustal je od kupnje.
Ko zna kaj se tu događa. ???? HELP !!!

Dal je to kod reneultovih dieselaša normalno ????
Čul sam da oni imaju neke membrane i posebne lajtunge, pa dal se tu nekaj nije poštopalo.
Ili, možda ima, kak sam si ja mislil, ispod šipke zupčanik od uljne pumpe ?
To mi se nekak čini najlogičnije.

Daj Help neko ko se razme u Renaultove mašine .
:smile24: :smile24: :smile22: :smile21: <br><hr><font face="Courier" size="+1" color="blue">R-18</font>

307
05-08-2004, 11:16
ne znam za reno masine, ali to se zna dogadjati kada ti se zacepi "iberlauf". stvara se pritisak koji nema gdje izaci osim na cijev mjeraca pa izbacuje ulje. probaj ocistiti

Micro
05-08-2004, 13:20
Odi ti u neki Renault-ov ovlasteni servis i nek ti ga tam pravi majsori sloze.I ak netko zna ak rikne bobina dal to sta steti motoru.Kad je riknula presao sam s njom 30km,do najblizeg servisa i decki su ga zamjenili,auto je pod garancijom i sad sve radi.Prvo sam stao i nazvao mobom servis i rekao im sto se dogada oni su mi rekli da ga bez problema dovezem kod njih s laganim gasom.Ajde jel ima tko kakvo rjesenje za ovo? :smile15:

čikn
05-08-2004, 17:18
ne zvuči strašno, ako ne uspiješ saznati ništa od mehaničara zamoli vlasnike istog Clia da ti provjere stanje kod njih. Te cijevi koje je netko spomenuo se znaju raspast iznutra i začepit se a da izvana nikad ne bi rekao da su loše.

fergazer
08-08-2004, 12:23
Moja preporuka je da odes kod automehaničara i to u Donje Vrapče, čovjek ti sam radi Renaulte i budući da sam prošel mnogo mehaničara mogu te sa velikom preporukom poslati tom majstoru, čovjek ti je mrak. Prođješ podvožnjak na kraju Ilice, skreneš na semaforu lijevo, voziš se po onoj "kružnoj" cesti, kad dođješ do križanja kod birtije pratiš glavnu cestu i nakon nekih 100 m ti piše servis auta sa znakom Renaulta, Fiata i još nekih. Nek ti čovjek pogleda i nebuš ostal razočaran, zove se Dubravko!
Naravno, pod pretpostavkom da si iz ZG!<br><hr>

iks
10-08-2004, 22:12
Ako odeš u neki ovlašteni servis, vjerojatno će te opljačkati. Svašta oni vole izmisliti. Meni su na potpuno novom autu zbog nekih sitnih kvarova koje sam reklamirao vidjeli kvar lamele, amortizera i mnoge druge, i kad mi je puko film i otišao sam na test amortizera, onda se vidjelo da su prva liga. Htjeli su naručiti amortizere za "oštećenog kupca" da bi ih navodno promijenili (čitaj, da bi novac stavili u džep). Istina riječ je o Opelu, ali ništa bolje nije ni drugdje. Sve su to lopine.

chevy
11-08-2004, 12:23
Sve super, sve OK, a na šipku štrca ulje van. Nešto si možda previdio.
Možda za početak, da budeš miran i srce na mjestu, izmjeri kompresiju u cilindrima motora - čisto radi kontrole.

R-18
11-08-2004, 19:26
OK !!!

Thanks !!

Već prodano. Pa nek se novi vlasnik pointeresira ak bu mu to smetalo.<br><hr><font face="Courier" size="+1" color="blue">R-18</font>