PDA

Pogledaj cijelu verziju : koji je ovo k....?



Paranoid
04-08-2004, 19:18
EVO SAMO PAR U ZADNJE VRIJEME..................


Land Rover odlučio je opozvati 34 tisuće primjeraka modela Freelander, a na isti potez odlučila se i Toyota, koja će na dodatni servis pozvati čak 128 tisuća vlasnika Camryja.


Samo nekoliko dana nakon opoziva oko 1000 luksuznih automobila (Serije 5, 6, 7 i X5 sa V8 i V12 motorima) u BMW-u su objavili upozorenje za vlasnike 30 tisuća sportskih M3 proizvedenih između 1999. i 2002. godine.

Američki proizvođač automobila Ford s prometnica povlači 899.060 vozila tipa Taurus i Mercury Sable proizvedenih od 1999. i 2001. godine zbog greške na prednjem ovjesu.
Ovjes može lako puknuti i doći u kontakt s gumama, a brzi gubitak zraka u njima uzrokovati nezgodu, priopćilo je američko Nacionalno povjerenstvo za sigurnost prometa.

Mercedes-benz je nedavno povukao iz prodaje čak 680 000 automobila zbog kvarova koje je prouzročio Sensotronic kočioni sustav!!! A to je kao trebao biti i reklamiran je kao revolucionaran način kočenja automobila.

ITD....................

drugmirko
04-08-2004, 21:33
pa to jednostavno znaći dvije stvari:

1. limenjaci su sve kompliciranije tehničke igračke, na kojima se proporcionalno tome i pojavljuju greške. te greške odkrivaju se vrijemenom kod korištenja vozila, jer tempo tržišta i cijena ne dozvoljavaju višeodišnja testiranja.

2. proizvođačima ipak nije sasvim svejedno. ne zbog prevelike brige o kupcima nego zbog sigurnih tržištno-financijskih posljedica neodaziva na probleme.

tako, da se sigurno više neće ponoviti slavna Fordova zgoda iz šezdesetih ili sedamdesetih, kad su znali, da kod sudara njihovog vozila neizbježno dolazi do zapaljenja auta i da je tehnička ispravka problema trivialna ali, da će ih preinaka u proizvodnji koštat više nego tužbe i sudske odštete žrtava.<br><hr>

Girrari
05-08-2004, 09:21
Samo još jedan dokaz da više ne postoji ni jedna marka u koju čovjek može biti 100% siguran.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

Lanzar
06-08-2004, 02:02
Ka sta Girrai kaze,nema vise marke u koju se mozes pouzdati u globalu.
vo,ja imam jednog talijana preko 10 godina starog,bez problema ide i danas.Imam i svabu 3 godine starog,koji isto tako ide bez frke(jos najbolje da mi rikne u ovako malo vrimena).Sve ovisi o modelu koji dobijes...i dakako,kako odrzavas taj auto.