PDA

Pogledaj cijelu verziju : NOVA AUTO CESTA



zlatni
31-07-2004, 20:35
Eto dočekali smo i to da imamo autocestu do mora.Uđeš kod Zadra i ideš u Slavoniju.Putuješ samo 10 h(deset sati) u boljem automobilu.Lijepo se voziš od Zadra prema tunelu Sv. Rok i u koloni staneš 10 km ispred tunela pa prva i po gasu 5-6 km/h.I tako nakon 3-4 kolone od 6-7 km konačno si pred zg ali čekaš cca 1 sat samo da bi platio cestarinu.I konačno za Županju ali tu se opet izvode radovi na rekonstrukciji i opet 3 kolone kilometarske i opet prva brzina i više stojiš nego voziš.I tako sve skupa put traje 10 sati. I košta preko 150 kn.Živjeli! ;) :smile10: <br><hr>

Hondo
31-07-2004, 20:57
Ma jasno, sve je to ××××× i ništ ne valja i tra-la-la...
Al dok sam u Italiji i svako malo za cestarinu plačam tu 10€, pa tu 7€, pa tu 11€, pa tek onak uz put 2€ itd., onda je to normalno. Ili dok u Njemačkoj zapadnem u isto takve gužve od Münchena prema skretanju za Innsbruck kada pol Njemačke nacije u 12. mj ide na skijanje, i to je u redu jel ×××× ga, Njemačka - standard, pa svi idu na skijanje. Al dok se takve gužve događaju na našem auto-putu, kojeg smo trebali kao ozebli sunce, onda odma Hrvati trebaju početi kakati.
Stvarno smo posebna nacija.
U nekim slučajevima, ona 'Proud to be croat', malo gubi na sjaju.

I da ne bude zabune, ja sam ponosan što sam Hrvat jer smo svi mi skupa (netko posredno, netko neposredno) izgradili taj pre××××n auto put u vrlo kratkom vremenu i pomaknuli neke graditeljske granice prema kraju skale na kojem piše 'nemoguče' i svaki put kad prođem po njemu osjetim strahopoštovanje.
A filozofa će uvijek biti... :smile07: <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

zlatni
31-07-2004, 21:06
Da ali da su ti graditelji bili Hrvati kao nosioci posla onda da, ali kad nam Strabag digne 250 mil. eurića preko cijene i ne završi u roku i ono što napravi nije ni za k. onda se zapitaj da li su tako gradili i u tvojoj Njemačkoj ili kako kod nas govore "u nas u njemačkij je drugačije".Provozaj se za godinu ili dvije pa će ti strahopoštovanje pasti a samopouzdanje narasti. ;) <br><hr>

Hondo
31-07-2004, 21:25
Sine, ovdje se vjerojatno je kralo, ali je ostalo nešto vrlo opipiljivo, za razliku od onoga (a to je stalno) kada kradu i ne ostavljaju ništa. <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Cezy
31-07-2004, 21:39
Hondo slazem se sa tvojim prvim postom!

drugmirko
31-07-2004, 21:48
ne razumem u čemu je problem. pa nije još gotova. pizdit treba kad je završe i nakon pola godine il godinu dana zatvore jenu traku i počnu popravljat ono što su usrali zbog brzine izgradnje. ti stojiš ko kreten u koloni a oni naplačuju punu cjenu cestarine. :smile09:
a za sad... vozi se starom cestom preko Knina i ušedi za kilu janjetine... :smile06: . <br><hr>

Vž-156odlog.
31-07-2004, 23:53
Standardno za naš narod! Prvo plaću jer nemamo autoceste, a onda cvile da im je skupa! Pa danas kaj god koristiš moraš platiti. I telefonsku mrežu su naši starci gradili, a danas skupo plaćamo impulse, ali tu nitko ne postavlja pitanje! Ja osobno uvijek autocestom! ;)

Girrari
01-08-2004, 09:20
Ko hoće nek se vozi autocestom; ja idem po staroj i stanem na janjcu. Gušt prije svega.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

turbo-limac
01-08-2004, 10:19
××××s janjnca u Gracacu... kaj da mi se auto ohladi taman prije jurisa prema kninu? :smile06: nema sanse,.... stara cesta uvijek, jer na autoputevima mi se sam spava.... :)

Cezy
01-08-2004, 10:24
Stara cesta kad sam sam u autu. Kad je netko samnom onda autobahn,ipak je sigurnije. :)

doc
01-08-2004, 14:40
da, svi bi mi da nam dođe miljon gostiju, ali da ne prave gužve na cesti.
ja sam super zadovoljan cestama, samo mi je glupo što stalno govore da je Zagreb- Rijeka autoput u potpunosti završen, a ipak ima dosta dijelova gdje se radi samo o nekavoj poluautocesti, to jest o samo jednom voznom traku, koji su usput izuzetno opasni jer ljud misle da su idalje na autoputu.

Hondo, ovaj dio oko Pake, spoj Varaždinske Toplice itd i nije baš pre××××no napravljen. Pogotovo oni prijelazi na nadvoznjacima u Paki, tamo mi auto stalno bočno poskoči za pol metra. Ali to sam valjda ja kriv kad se vozim 50 više od dopuštenog. :smile06:

neotesani
01-08-2004, 15:06
Mislite za 30 kuna doci od Zagreba do Zadra? Koja to zemlja sa ovakvom INDUSTRIJOM moze podnijeti? Zar bi se cestu trebalo dimenzionirati prema protoku prometa u nekoliko dana u godini? I napraviti osmerotračnu prometnicu da neki talijan ili nijemac ne bi čekao dva sata u koloni? Svaki dan na prilazu većim gradovima u vrijeme odlaska i dolaska s posla u svojim drzavama cekaju bar sat vremena!
A auto-cesta RI-ZG je čista utopija: ta cesta je radnim danom gotovo prazna i zasad je potpuno dovoljna. Brzina je ograničena i nema potrebe za pretjecanjem nekoga tko vozi 100 km/h. Za egzibicije imate Grobnik!
Moj život je vrijedniji od nečijeg gušta.
A što se tiče gradnje domaćih tvrtki stvar je kristalno jasna: mi nismo u stanju donijeti zakon kojim bi se vlasniku psa naredilo da nosi sa sobom vrećicu i metlicu i počisti govno svog ljubimca a kamoli organizirati gradnju takve ceste. To je prevelik kolač za balkanski mentalitet. A svoje sposobnosti su domaći graditelji pokazali:Bechtel je radio samo velike iskope i vijadukte i to je učinio u roku kraćem od domaćih kooperanata. I dok Ljubo Ćesić umače svoju kurčinu u rezervoare svojih strojeva nama Bechtel radi široke iskope. E ××××× te srećo, baš si mene na ovoj prčiji ostavila.

turbo-limac
01-08-2004, 16:06
iako si neotesan mislim da si potpuno u pravu.... :) :)

Mehanicar
01-08-2004, 16:12
kakvom industrijom - mislis jadnim tehnologicnim usugama ! :smile06: :smile06: :smile06: , e sve je to jad i bjeda !
sto se autoputa tice tu si u pravu, i ne kuzim sta sad svi kukate sto morate cekati u kolonama na naplatne, ulaske u Sv.Rok ili sta drugo - ak vam se ne svidja brckajte se kuci u lavoru i mir !
Stvarno smo ××××na nacija !

mara1
01-08-2004, 16:21
ja samo znam da ce ovaj autoput vrlo kratko trajati i to je najveci bad! a to se u Nj bas i ne desava tako cesto. ali lijepo je imati autoput.
premda onaj izracun autoputa do Dubrovnika i nazad do ZG sto kosta sa gorivo 1000 kn je ipak malo previse za nas standard

meni je stari put do Zadra puno bolji jer se spanas po zavojima koji su ful zanimljivi.
ja bi tamo zabranio jos kamione i mrak

Cezy
01-08-2004, 17:22
Uuuu sa golfom dizlo se sigurno mrak spanat po zavojima!! :)) :))


Nego,vrucina,turisti,guzva na cestama,pa i zastoji sve to ima onu neku zmahu i onaj neki sarm godisnjeg odmora. Ja volim vozit u koloni,ali ono da ekipa drzi tempo 80-90-100. To mi je onda super,nije mi dosadno na cesti,vozim zeljenom brzinom,a ovi ispred mene me stite od murije i eventualnog frontalnog sudara. :)

Girrari
01-08-2004, 17:37
Smatram da su naše autoceste sasvim solidne i dovoljne za naš promet, pa čak i u sezoni. Jedino kaj bi naplatu trebalo nekak rešit vinjetama ili nekim kurcem. Ja se po njima ne vozim iz uvjerenja osim ako mi se negdje baš fest žuri.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

zlatni
01-08-2004, 21:09
Nije upitno da je autocesta stoljetna investicija i da će nam svima dobro doći.Blesavo je to što je neznamo iskoristiti da se ljudi voze po njoj.A to se može riješiti praćenjem prometa i pravovremenim preusmjeravanjem i javljanjem preko radio postaja od policije.Ako se zna da je špica i da imamo dva uska grla onda je normalno da će se stvoriti ćep tim veći što je promet veći.To je kao da sipaš vodu u cijev koja na pola je duplo manjeg profila i šta će biti ,napunit će se brzo.Znaći pola prometa obilazak pola nastavlja i to je to dok prođeš kritični dio od par km.Jednostavno.Čekaš na naplatu sat i nešto-ukini je taj dan,a drugi poduzmi nešto i u tom smislu.Radove koji ometaju promet u š×××× i vikendom isto ukini.A hrvatske tvrtke su itekako sposobne za izgradnju bilo koje ac.Stranac nam da nepovoljan kredit jer nezna što s lovom i onda mi sretni uzmemo te iste strance da nam taj isti novac uzmu nazad kroz radove i naš unuk vraća lovu a oni je i dalje gomilaju.veri simpl .I još se nemožemo voziti.Pa ti ne kakaj i šuti jer to je dobro i tako je na zapadu.malo morgen.

neotesani
02-08-2004, 11:00
Da, nasi gradjevinari jesu sposobni napraviti bilo koju cestu, ali samo pod paskom i organizacijom treće strane.
Osim toga, izricito se protivim sustavnom preuzimanju standarda (zakona i pravila ponašanja) "zapada" - pa zar u ovoj zemlji nema niti jedne pametne osobe (pri čemu definicija pametne obuhvaća istovremeno inteligentnu i poštenu osobu) koja moze zakonski urediti odnose. I to ne po mjeri surovog kapitalizma, zivjeli smo 50 godina u kvazi- socijalizmu, zar je tesko preuzeti dobre stvari? Ako se nitko ne osjeća jadno kad prođe pored prosjaka ili nekog tko jedva preživljava, onda ne zaslužujemo život.

savjest
02-08-2004, 11:23
boli me qurac za ceste !
vozim terenca ! :smile25: :smile06: :smile06:

neotesani
03-08-2004, 21:45
Bole tebe bubrezi
kupi si Citroena

drugmirko
03-08-2004, 22:53
:)) , hidrauličnog.

slijepac
04-08-2004, 07:48
Kada prolaziš pored prosjaka i daješ mu novac, zapravo plaćaš svoju čistu savjest i miran san za slijedećih nekoliko dana. Sve na ovom svijetu je trgovina pa tako i autocesta.

activa
04-08-2004, 09:44
slijepac nije slep ??? :)

Black Knight_
04-08-2004, 12:45
Meni se nekako cini da ta autocesta nece licit ni na sta nakon godinu dvije. Osim dijelova koje je radio Bechtel.

I to je ono sto mi smeta.

I ona autocesta do zadra je opasna IMHO.

mytbyte
05-08-2004, 11:08
Gledajmo na to ovako:

Autocesta će 90% posto godine biti prazna, dakle van turističke sezone i udarnih vikenda...

...samo sam se jednom vozio njemačkim autocestama i uletio u gužvetinu u kojoj smo čekali 1/2 sata u ogromnoj gužvi i to ne na pristupima nekom gradu...da ne kažem da je svaki čas suženje na jednu traku ili dvije ako su tri trake zbog radova, ovog ili onog...u italii je još gore jer su uglavnom dvije trake...jedino je upitna isplativost autoceste ZG-ST jer se troši više benge zbog velike brzine i plaća se visoka cestarina a put nije bitno kraći (barem sada)...jedina prednost tog autoputa je ležernost i sigurnost...<br><hr><font face="Impact" color="red">NE ubija brzina, već nepredviđeno zaustavljanje!!!</font>

alfa099
05-08-2004, 16:15
...Split-Zagreb za 3:45!
...starom cestom preko Drniša!
...dizelkom!
...16 kuna!<br><hr><font size="+1" color="blue">Alfa mi je plava...kao i krv...</font>

mara1
05-08-2004, 16:26
cezy naravno da je moguce ako znas voziti..ako ne znas djabe ti i Lancia Lybra :)) (misilm da je to tvoj auto, zar ne?)

neotesani, pametnih u nasoj drzavi sasvim sigurno ima, ali postenih nikako. tako da onaj pametni gleda kako izvarat sve oko sebe i sto manje radit.

mara1
05-08-2004, 16:27
alfa×××, ja sam sa golfom dosao za 4 sata i 10 min i nisam se vozio ko divljak zbog policije.
fiat bravo 1.6 102ks za ravno 4 sata

alfa099
05-08-2004, 17:12
...pa nisam se ni ja vozio ko divljak, iako imam debele veze u murji... :smile16:
...a imao sam i kofer za skije na krovu, i nosač za bicikl...
...a radije bi išao busom Autopoduzeća Imotski nego Golfom! :smile16:

mara1
05-08-2004, 17:43
:))

Girrari
05-08-2004, 19:24
Nemojte pričat da se iz Splita do ZG stigne za 3:45 min., a da se ne vozi ko divljak.
Meni je zadnje trebalo 4 sata i 15 s tim da sam se u dosta navrata zbog brzine mogao oprostiti s vozačkom da su me trefili. <br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

alfa099
06-08-2004, 09:27
...girac, večeras idem opet za Split, pa možeš samnom...
...vraćam se zu nedjelju, pa opet možeš samnom...a uzmi štopericu i vrećicu za riganje! :smile18: <br><hr><font size="+1" color="blue">Alfa mi je plava...kao i krv...</font>

chevy
06-08-2004, 09:27
Svaka auto-cesta nakon određenog vremena eksploatacije, mora se popravljati i obnavljati i provjeravati da li je sigurna za daljni prihvat prometa. Obnova kolnika na auto-cestama nakon nekog vremena je svugdje u svijetu normalna stvar samo očito u Hrvatskoj je to smak svijeta. Što je to toliko vjećno i trajno ???
Znam samo da kada idem do Zagreba uvjek koristim auto-cestu. Ne pada mi na pamet da pored nove auto-ceste idem starom cestom, izuzev ako pr, žena hoće da svratimo do Plitvica ili na neki janjeći dernek. Kada se samo sjetim zavoja na prijevoju Alan i šlepera sa poluispravnim pretovarenim prikolicama i crnim čađavim ispušnim plinovima dok migulji uz Velebit, a nemožeš ga nikako zaobići.... Koliko je trebalo vremena, živaca i goriva za sve to. Je li to vrijedno jedne cestarine ????

Girrari
06-08-2004, 09:48
Rado M, ali ne mogu. Samo velim, bez divljanja to vrijeme nije moguće postići osim uz uvijet da je cesta prazna ili da na svaki šleper naletiš taman prije nekog ravnog dijela.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

alfa099
06-08-2004, 10:10
...shema ti je da ako ideš starom cestom preko Drniša, ukupno ćeš prijeći 350 km!
...do Knina stižeš za 45-50 min! a cesta je ravna i prazna iako uska! i pereš prosječno 120!
...od Knina dalje se sve zna, prosjek 90-100!
...najgore je od Slunja do Karlovca, prosjek ti je 80-90!
...a Karlovačka, 160-180!
...i eto te, bez divljanja! :smile25:

mara1
06-08-2004, 14:36
a ja sam tamo s avionom za 30 min bez divljanja i necu platit kaznu za brzu voznju

mara1
06-08-2004, 14:38
ak se avionom vozis prebrzo onda te policija skida protuavinocem :))

alfa×××, da bi imao prosjek 80-90 onda se moras brze voziti,jer ti se uvijek neki drek naguzi

slijepac
07-08-2004, 13:10
Sve ispod četiri i pol sata je gadno kršenje propisa i kockanje sa glavom, kako svojom tako i tuđom. Kada sam krajem šestog ove godine išao ( starom cestom jer nove nije bilo) do Splita, zbog nekakvih radova cijeli put mi je bio produžen za 15-tak minuta uzimajući u obzir i nekoliko čepova šlepera na zaobilaznici punoj rupa kroz nekakva sela . Uvijek je to 4 i pol sata i točka, zbog prometa i duže, ali tu dodaj minute ( 10 do 15) zbog okolnosti na cesti i prometa. Prošle godine; umjeren promet prvo magla,a potom i kiša na putu iz Zagreba do Splita, rezultat; 4 i pol sata. Skinula me ove godine nakon dugog mučenja 1.6 16v Vectra, ali sam mu bio za petama kilometrima. Bila je to mrtva trka. Golf TDI, po crvenim slovima znam da je bio 150 ks, nakon što se otvorila situacija na cesti prošao i otišo ko da ga nije ni bilo. Treba jaka pila i solidan vozač za ispod 4 i pol sata. E da, moj auto je Marea 1,6 i svaki odlazak u Split sa mnom se voze žena i dijete. Volio bi saznati tko vozi ispod 4 i pol sata , koliko je platio kazni na recimo tri vožnje tamo i nazad i koliko konja ima u pili, pa ću mu reći da li laže!

Dom Dom unlog.
07-08-2004, 14:12
Ste gledali novi Hičkokov film " Nazovi M radi divljanja" :smile17:

Dom Dom unlog.
07-08-2004, 14:13
I onda bude opet Alfa kriva za sve , kad nekaj rikne. :( :(

Armand
07-08-2004, 20:53
Slijepče, komentiraj onda ovo:

"...shema ti je da ako ideš starom cestom preko Drniša, ukupno ćeš prijeći 350 km!
...do Knina stižeš za 45-50 min! a cesta je ravna i prazna iako uska! i pereš prosječno 120! "

Htio bih dodati da je na dionici od Splita do Knina gotovo polovica trase kroz naseljena mjesta, ima i ležećih policajaca, na dva mjesta obvezno zaustavljanje, oda prijelaz preko pruge. Duljina je točno 80 km (bez ulaska u Drniš, obilazak preko ŽC 6096 i ŽC 6081). Tu je dionicu s bilo kojim autom nemoguće proći za navedenih 45 minuta, dakle, radi se o klasičnoj lovačkoj priči. S druge strane, svako svako spuštanje ispod sat vremena debelo je kršenje propisa i krajnje ugrožavanje sigurnosti DRUGIH (najčešće baba koje u nedostatku pješačke staze ili bankine mile rubom ceste), osobito u večernjim satima jer je u većini mjesta uz cestu nezadovoljavajuća javna rasvjeta.

Treba li reći da se tehnički elementi trase i stanje kolnika državnih cesta 33 (Knin - Drniš), 56 (Drniš - Muć) i 511 (Muć - Klis) značajno razlikuju od D1. Nagore.

JAPOON
07-08-2004, 22:56
E sad dečki,osoba s ovog foruma relaciju ST-ZG,od tabele do tabele starom cestom je odvozila za 2,38h,noćna vožnja na nož....ne želim bez njegovog blagoslova spominjati ime...samo ću reći da je u pitanju turbak....šta kažete..driveri

Girrari
08-08-2004, 09:44
Sve je moguće samo ovisi kakvu aparaturu imaš u autu (antiradari, jammeri...) ili koliko ti je vozačka drag dokument. O ugrožavanju drugih i sebe neću govorit jer je to individualno pa netko sa 130 manje ugrožava sebe i druge od onog koji vozi 90 pa mu nekaj preskoči u glavi i onda počne preticat po zavojima.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

mytbyte
08-08-2004, 13:59
Mjesta na kojima je po D-1 više-manje sigurno po sebe i po druge voziti 130 km/h ima jako malo (nema naselja, dobar asfalt, ravna cesta etc.)i zato je 2,38h prosjek brzine zbog kojeg bih dotičnog objesio na banderu za primjer...nema vozača koji može predvidjeti sve što se može desiti na cesti kao što je D-1 i izdržati 2,5 h jurnjave bez ×××××× je vraška sreća...

I Niko Pulić se javno hvalio da vozi na nož od ZG do DU te zaslužio da i sam visi za primjer...to je čovjek koji zna koliko je opasno i u kontroliranim uvjetima na trkaćoj stazi voziti velikim brzinama...i kad to još rade napaljeni klinci, vidimo koji su glavni uzroci tolikog broja nesreća...alkohol sigurno nije, već luda, neodgovorna glava...

nemate se čime hvaliti, momci...radije platite sat vremena na Grobniku jer to je u konačnici puno jeftinije...

Evo, dosta popovanja, malo sam olakšao dušu... :smile14: <br><hr><font face="Impact" color="red">NE ubija brzina, već nepredviđeno zaustavljanje!!!</font>

mara1
16-08-2004, 09:41
ne znam gdje smo o tome govorili ali ja cu to reci ovdje. Hondo je rekao kako smo mi uvjek negativni i kako se zalimo na guzve, zastoje....umjesto da budemo sretni sto imamo autoput, jer su guzve i u NJ pa se nitko ne zali. i to je s jedne strane ok!
ja sam se vracao sa mora iz Pakostana blizu Zadra. guzve po 15km! isli smo starom cestom jer je bolja i manje je guzve. ali....i tamo je nakon sto smo dosli u ZG bilo guzve. pa ako smo turisticka zemlja koja ocekuje sve vise gostiju i sada su vec takve guzve i na autoputu i na staroj cesti, kako to moze biti dobro? sto kad se broj turista poveca za 200 000 tisuca? odmah je trebalo radit 3 trake jer ovo ce uskoro licit na katastfrofu

Girrari
16-08-2004, 09:55
Mara, svugdje je tak. Ja se sjećam kad smo išli na maturalac da smo za ulaz u Loret de mar čekali 40 min., a bio je konac 8. meseca.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

piquet
16-08-2004, 10:02
naplata!!!
u mađi vinjeta i nikakvih problema.

Dankas
16-08-2004, 13:06
Autoceta je super stvar. Bilo koja i bilo kakva je bolja od obične ceste. Ali kao i svaka skupa igračka nije za svaki dan i nije za svakoga. Moramo konačno shvatiti da nismo svi isti i da si nikada svi nećemo moći priuštiti sve. Kome se žuri i kome sat vremena uštede znaći nešto neka ide autocestom i neka plaća. I ja ću ići autoputom kada procjenim da mi se to isplati. Ono što kod nas treba napraviti je regulacija prometa ali na način da autocesta bude obvezna za kamione i šlepere.
Prošli tjedan vozio sam se D-1 cestom do Plitvica i nazad. 2 sata tamo i 2 sata nazad. Glavni razlog šleperi na dionici od Karlovca do Slunja. I još povremeno naiđe i pametan čovjek koj prati promet iza sebe pa kad vidi kolonu stane u stranu. Još nešto, do ove godine Tušilović je bio najcrnja točka u RH. Ove godine ne sječam se da je iko tamo poginuo.
Na autocesti se čeka i kolone su. Pa kaj ? Idete na godišnji i kam vam se žuri? Nije mi jasno koji smo to mi jebači Hrvati kada se nemremo strpiti par sati vožnje do mora. Pa ljudi daj dođite sebi !!! Ako idete iz Zagreba na more bilo kamo, koliko Vam treba ? 2-3 sata za sjeverni Jadran + trajkt za otoke, 5-6 ati za južni + trajekt za otoke. KOliko treba Česima, Poljacima, Njemcima, Francuzima, Talijanima, Austrijancima ...I gle čuda oni se ne bune i njima je normalno da čekaju u kolini. Jel' ipak možda problem u nama?

Mario Haas
16-08-2004, 13:24
Ugodna posljedica autoceste je da su neki fini dijelovi državnih cesata sada potpuno prazni.

Vozeći se prema moru, dionicu Udbina-Zaton iznad Obrovca prošao sam za ravno XY min. Beskonačno uživajući.

A u povratku, guštao u potpuno praznoj cesti Senj-Duga Resa.

Ima nešto u tim autocestama.. A što se tiče "opasne" dionice pema Zadru, pretpostavljam da je Bleki mislio na zavoje ispod Sv.Roka prema moru, pa Bleki moj ne znam kako se drugačije mogla TAMO položiti trasa ceste, a s druge strane ukoliko se vozi prema propisima nema zime čak ni za najgoreg antitalenta.<br><hr>

Fresh
16-08-2004, 14:30
Osjećam se pozvanim na ovoj temi.

Prvo kao običan vozač. Otišao na more, vratio se s mora, ne čekajući ni u jednoj koloni - zašto. Zato jer iz tjedna u tjedan slušam kad su najveće gužve i gdje i jednostavno prilagodim putovanje tome.

Jasno mi je da stranci krenu, pa kad stignu jer ispred sebe imaju 700 - 800, pa i preko 1000 km, ali da mi, vi ne možemo planirati putovanje od 200-300 km u peridou kad nema gužvi, e to mi nije jasno.


Kao drugo - svi spominjete rentabilnost ceste i njezinu kvalitetu izgradnje.

Da se autoceste kod nas grade da bi bile rentabilne, onda bi možda naši unuci imali opravdanja za gradnju iste.

O kvaliteti izvedenih radova je bolje ne govoriti jer rokove izgradnje ne diktira operativa i tehnologija nego politika i politički bodovi.

Pitao bi ja vas da li ćete neki proizvod napraviti onako kako treba i usput ostati bez posla, jer niste završili na vrijeme, ili ćete ''nažalost'' malo sfušarit pa poslije ispravljat nedostatke.

Pa cijela auto-industrija radi na taj način. Zašto auti idu na restyling nakon dvije tri godine. Pa ne budite smiješni...

DeLux unlog
16-08-2004, 15:45
Split-Muć-Drniš(prećica Gradac)...-Zg(rotor)=cca 340km sa C5 1.8 za 3h40min po _proljetnom_ danu + 1 pišanje i štrudel, naravno uz čuvanje vozačke na kritičnim mistima i idiotskog priticanja prije okuka i ovo sve, šta je najbolje, nesvijesno i bez presinga i sam u autu, dakle moj izbor je naravno D1 za sve nas splićane jer je sad praznija a i ono oko ŠI i kapela nisu gotovi pa se upade u kolonu a i na kraju krajeva jeftinije je.. i ima jebate okuke a ne tamo neki pravac....

TAMO DI JE MEKO :smile07: