PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gume - pritisak?



mc
30-07-2004, 08:44
Zanima me jedna stvar. Na svakom autu postoji preporuka za pritisak u gumama i to obicno bude specificirano za prazan auto do neke brzine, pa prazan auto preko neke brzine, pa puni auto opet do i preko "te" brzine. E sad, zanima me da li se tlak za puni auto provjerava/puni kada je auto pun ili se gume na preporuceni pritisak napune na praznom autu?<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

piquet
30-07-2004, 08:46
koliko ja znam brzina nema veze nego samo opterećenje.
da li ćeš ti napumpati na 2,5 bara prazan ili pun auto je tak svejedno.
bitno je samo da se tlak provjerava dok su gume hladne.

mc
30-07-2004, 08:49
Zar je isti tlak u gumama ako je auto prazan i ako u njemu sjede 4 osobe?

Sto se brzine tice, to isto bude specificirano. Ili samo stave slicicu autoputa i prekrizenog autoputa - ovisi o proizvodjacu.<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

C.MR
30-07-2004, 09:27
E, ××××ga da si kupio dobro opremljenog RENAULTA na infodispleyu bih imao sve informacije vezane uz pritisak u gumama. :smile16:

Hondo
30-07-2004, 09:29
Ma nema veze pošto je to Renault, ti podaci ionak nebi bili točni ili ta funkcija uopče nebi radila. :smile06: <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

C.MR
30-07-2004, 09:32
:smile16: :smile16: :smile16:

Brock-odlog
30-07-2004, 09:34
Istina... :))

Cak bi te svaki cas zajebaval pisteci zvuk da nesto nije OK sa tlakom u gumama... a sve je u najboljem redu... isprobano na test voznji Scenica u reziji 4 clana SZ-a ove zime... ;)

John D0e
30-07-2004, 10:11
Jucer sam bio u servisu i tako dok su radili oko auta ja malo razgledam okolo i citam bas koliki pritisak treba da bude u gumama. E sad pise da nije isti ako je auto automatik iako je isti model kao i manuelac!?
Kakve veze ima da li je automatik ili ne??

mc
30-07-2004, 11:40
Jebali ih ti senzori. Da sam kupio Meganea, mislim da bi u servisu nakon prvog laznog paljenja zamolio da mi ih iskljuce... :smile17: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>