PDA

Pogledaj cijelu verziju : vn francuske 1985



piquet
28-07-2004, 11:31
nelson piquet je bio 3. u prvom krugu, 2. u sedmom i 1. u jedanaestom krugu. poslije toga mu više nitko nije priprijetio.
to je bila posljednja pobjeda za brabham u vikendu kada se sve poklopilo za piqueta. peti u kvalifikacijama nadao se visokim temperaturama za vrijeme utrke.
"sretan sam što sam među bržim vremenima" rekao je sa smješkom , svjestan da mu gume pirelli baš nisu pomogle na prijašnjim utrkama. ipak pirelli koji je većinu testiranja obavio na vrućinama kyalamia bio je optimističan pred utrku u paul ricardu gdje su visoke temp. bile idealne za njihove gume. a i beskonačni mistral pravac nije škodio piquetu i njegovom moćnom bmw turbo četverocilindrašu.
prije utrke je bilo problema sa motorom i getribom pa je za utrku pripemljen rezervni bolid. start.
nakon dobrog starta i proboja na treće mjesto piquet je krenuo u napad. koristeći snagu bmwovog motora prestigao je ayrtona sennu (lotus renault) u 7. krugu. vodeći keke rosberg (williams honda) je bio veći problem. ipak se piquet u 11. krugu provukao kraj finca u dvostrukom desnom zavoju beausset nakon što je u prvom dijelu zavoja malo izašao iz idealne putanje ipak je uhvatio i zadržao vodeću poziciju.
piquetov brabham bt54 je pobijedio lakoćom i većina talijani iz pirellia su proslavili pobjedu sasuzama u očima dok je nelson na pobjedničkom postolju pokazivao na kapu pirellia.<br><hr>

Cezy
28-07-2004, 11:47
:smile18:

Richie
28-07-2004, 17:36
Forumulu pratim od 1985 god. i navijam za Ferrari.
Iza Nelsona stoje veliki rezultati i on je sigurno jedan od najboljih vozača u F1 iako mislim da je jedan koji je vozio u njegovo vrijeme ipak bio za nijansu bolji (možda i zato jer je u to doba bio i mlađi). Vjerovatno znaš na koga mislim.

piquet
29-07-2004, 07:26
vjerojatno misliš na onog vozača kojeg je lakoćom prestigao u sedmom krugu. :))
nigdje ja ne kažem da je nelson bio najbolji ili slično već sam jednostavno navijao za njega (čak i kroz katastrofalnu 1989. sezonu).
a ovo je prva utrka koje se ja sjećam da sam je u cijelosti ispratio i navijao za vozača u prekrasnom plavom bolidu.

Richie-unlog.
29-07-2004, 17:37
Da li možda znaš nešto o legendarnoj VN Francuske 1979. u Dijonu. To je prva pobjeda za Renault i prva pobjeda turbo motora. No ostala je zapamćena po borbi za drugo mjesto između Villeneuvea u Ferrariju i Arnouxa u Renaultu. Tu je Villeneuve pokazao koliko je dobar vozač jer je uspio pobijediti Arnouxa koji je u toj utrci imao brži bolid. Sve u svemu borili su se zadnja dva kruga i jedan drugog pretjecali nekoliko puta. Strašna vožnja. Pobijedio je Jean-Piere Jabuille u drugom Renaultu

drugmirko
29-07-2004, 18:51
to su bila medena vremena formule jedan. sad je sve skupa prilično dosadno vozakanje u krug. dosadno ko većina njemaćke rabote u auto industriji. :(
VRATITE NAM PROŠLOST! :smile20: :smile20: ... I ZA CJENU KOMUNIZMA! DOLJE ŠVABE! KOMUNISTI VRATITE SE SVE ĆEMO VAM OPROSTIT... :smile10: :smile12: :smile12: ... sorry, zanjelo me :)) . ipak, ovakav Mihovil Postolarević show mi više nije gušt gledat.<br><hr>

Wheeler
29-07-2004, 21:55
Svi znamo da je izraz
"Bolnica!" (c) Pocket Rocket Turbo

E pa sad :

"Mihovil Postolarević" (c) Wheeler Industries 2004

:)) :))

drugmirko
29-07-2004, 23:11
:)) , čestitamo autoru. ali to ipak ne mjenja fakt, da je F1 iz dinamićnog nafjecanja postala dosadan švabski show.

piquet
30-07-2004, 07:54
dijon sam vidio par puta na tv.
legendarno.
zadnji puta je bio prikazan u seriji o enzu ferrariu. :)

Richie-unlog.
31-07-2004, 09:04
Budući da si pratio F1 80-ih da li znaš nešto o "super-niskom" Brabham BMW-u. Koliko se ja sječam u Brabhamu su polegli BMW-ov motor da bi spustili težište tako da je bolid izgledao jako čudno tj. dio gdje je motor je bio jako nizak. Stvar nije funkcionirala i ako se ne varam to je pokopalo momčad Brabhama

piquet
02-08-2004, 12:04
stvar nije funkcionorala jer nisu riješili pitanje pouzdanosti.
ideja gordona murraya je bila fenomenalna što su pokazala mjerenja max brzine u monci gdje je brabham bio najbrži.
murray je prešao u mclaren gdje je 1988.god napravio bolid po uzoru na brabham iz 1986.
15/16 pobjeda.

spidi
25-08-2004, 05:31
Najbolja utrka iz 80-ih je utrka za vn Njemacke mislim 82 i dvoboj G. VIlneuve-a i Arnoux-a (FERRARI vs Renault)pobjedu je odnio Gilles i ujedno utrka sa najvecim brojem pretjecanja u povjesti F1. :))