PDA

Pogledaj cijelu verziju : Donesen je novi zakon



Brock
16-07-2004, 07:01
Dakle... od sinoć imamo nova pravila igre...

HRVATSKI sabor sinoć je većinom glasova donio novi Zakon o sigurnosti prometa na cestama po kojemu će se kažnjavati vozač i s najmanjom koncentracijom alkohola u krvi

Po novom će zakonu tako alkohol biti zabranjen za sve one koji sjedaju za upravljač - pokaže li alkotest da vozač ima do 0,5 promila alkohola u krvi bio bi kažnjen s 1.500 kuna i jednim negativnom bodom, od 0,5 do 1,5 promila plaćao bi 2.000 kuna i na tri bi mu mjeseca bila oduzeta vozačka uz tri boda, a za veću alkoholiziranost plaćao bi 3.000 kuna i dugotrajnije bi bio bez dozvole.

Ako bi u dvije godine dva puta pravomoćno bio kažnjen zbog alkohola, ali i zbog težih prometnih prekršaja, vozač bi mogao 60 dana u zatvor i oduzela bi mu se vozačka dozvola od jedne do dvije godine.

Brock
16-07-2004, 07:02
Po novom zakonu mladi vozači u razdoblju od dvije godine nakon dobivanja dozvole neće moći upravljati vozilima čija je snaga veća od 75 kilovata (102 konjske snage), a u vremenu od 23 do 5 sati ujutro mogao bi voziti samo u pratnji osobe starije od 25 godina. Za mlade vozače vrijedit će i stroža ograničenja brzine nego za ostale vozače, a ako u roku od tri godine ne bi položili program sigurne vožnje dozvola bi im prestala vrijediti.

Drastično će se kažnjavanti prekoračenje brzine - s 300 kuna kažnjavat će se vozači koji do 10 kilometara na sat prekorače brzinu u naseljenom mjestu, ili do 30 kilometara izvan naselja, s 500 kuna oni koji u naselju prekorače za 30, a 50 izvan naselja,. Prekoračenje iznad 50 kilometara na sat kažnjavat će se s 2000 kuna, a s 3000 kuna vozače koji brzinu prekorače dvostruko nego je propisana.

Najmanja kazna za prometne prekršaje iznosit će 300 kuna, umjesto sadašnjih 50, a propisivat će se za, primjerice, pješaka koji prelazi cestu izvan zebre, vozača koji vozi bez vozačke ili mu je istekla, korištenje mobitela u vožnji.

U tekst zakona uvršteno je i više Vladinih amandmana. Tako će se kaznom od najmanje tisuću kuna i jednim negativnim bodom kazniti vozač koji ne poštuje prometne znakove ili naredbu prometnog policajca, dok će se za iste prekršaje pješaci kazniti s 300 kuna.

Brock
16-07-2004, 07:02
Uz motocikliste i mopediste, zaštitnu kacigu za vrijeme vožnje morat će nositi i biciklisti mlađi od 16 godina.

Novčanom kaznom od 500 do 2.000 kuna kažnjavat će se ovlšteni predavači i instruktori vožnje ako poslove ne obavljaju stručno i u skladu s propisima

Vozači s inozemnom vozačkom dozvolu koji počine prekršaj u Hvatskoj umjesto izricanja zaštitne mjere zabrane vožnje izricat će se zabrana korištenja inozemne vozačke dozvole na teritoriju Hrvatske.

Novi će Zakon na snagu stupiti osam dana nakon objave u Narodnim novinama, a očekuje se da će to biti oko 20. kolovoza.

Brock
16-07-2004, 07:03
Ima ko' hands free za Siemens? :smile08:

Dr. Strangelove
16-07-2004, 07:21
nije im trebalo ovo smanjenje alkohola na 0,00...

Fresh
16-07-2004, 07:23
Nigdje ne piše da ne smiješ žderat za vrijeme vožnje, ajde bar nešto... :))

alien5
16-07-2004, 07:33
A saborski zastupnici imaju imunitet! :smile18: :smile17: :smile18: :smile17:

mc
16-07-2004, 08:56
Kako je definirana zabrana koristenja mobitela u voznji? U Sloveniji navodno uopce ne smije postojati kontakt izmedju tijela vozaca i mobitela ili opreme za telefoniranje bez ruku, sto iskljucuje upotrebu klasicnih i bluetooth slusalica... :smile18: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

sepra
16-07-2004, 09:05
Smradovi.<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

Brock
16-07-2004, 09:05
Nije definirana... što je jako loše...

MONSTER-NemremSeLog!
16-07-2004, 09:06
ja se definitivno ne skidam s motora!!!

drago mi je da sam se ispucao sa dvanulchekom i sada sam miran!!!!

na motoru se jos uvijek toleriraju SVI PREKRSAJI!!!!

:smile06: :smile06: :smile06:

Brock
16-07-2004, 09:12
Mislim da će procvjetat ilegalna TAXI služba...

Evo... ja se dobrovoljno javljam za jeftin prijevoz alkoholno posrnulih djevojaka između 18 i 25 godina... :))

MONSTER-NemremSeLog!
16-07-2004, 09:23
brock......prije prijevoza ih moras odvesti kod ginekologa na pregled (danasnje cure imaju 1000000 bolesti!)!

tako da....

OTVARAM GINEKOLOSKU RADNJU na prvom katu a u prizemlju nakon pregleda mozete svratiti u moju ČEVABDŽENICU gdje se pripremaju vrhunski specijaliteti po zanemarivoj cifri!!!
(ogladne cure nakon pregleda...)
:o :o :o :o :o :o

Brock
16-07-2004, 09:32
:smile25:

Ajmo u biznis!

A... kak bi bilo da uzmemo neki autobus na kat koji bi u jednom bio čevabdžinica, prijevozno sredstvo i ginekološka ordinacija? :smile25:

A slogan:

BESPLATNA DOSTAVA KUĆI UZ LAGODAN PREGLED KOD VRHUNSKOG STRUČNJAKA, DOK GRICKATE ČEVAPĆIĆE!

Dr. Strangelove
16-07-2004, 09:38
Ne kontam ovu shemu...recimo popiješ svježi sok na nekom roštilju...malo ti na suncu fermentira u želucu i zaustavi te murjak i napušeš 0,1 i oće ti drapit 1500 KN ?? Normalno ti ne želiš platit i šalješ prigovor sudu... do 1.10. će sudovi biti tolko prenatrpani da se neće niš moć rješit...e Sanaderu moj... kaj je falilo 0.3 promila???

Brock
16-07-2004, 09:52
A... kaj ak' si popiješ dan prije?

Ili recimo... u petak navečer se doma sa ekipom pošteno uništiš... i u subotu predvečer sjedneš u auto(full trijezan)... zaustavi te policija i napušeš preko 0.00?

Naime... zna se da tragovi alkohola ostaju u organizmu do 3 dana...

fergazer
16-07-2004, 09:52
Da ostanu tragovi alkohola nakon tri dana, ali u krvi a ne u "trbuhu"...

To je ok, sam nek nabiju kazne, kad nekog opalis po dzepu taj se nebu upustal opet u prekrsaje, ali ovo s 0,00 promila im fakat nije trebalo, kaj pojedes svjezu breskvu, malo grozda, salatu sjednes za volan i opa bato callen bite...<br><hr>

Brock
16-07-2004, 09:54
Recimo da se za predjelo najedeš škampa na buzaru, za glavno jelo kotlovina, uz dosta pooctene salate i za desert voćnu salatu...

Nema teorije da budeš ispod 0.3...

chevy
16-07-2004, 09:55
Prijetelj kupio Mazdu 3 sa full opremom. Žali se da stalno mora imati vezan pojas, jer ako ga ne veže, osim signalne lampice koja neumorno svijetli, auto pušta i nepodnošljivi pištavi zvuk (para mozak). A sudeći po novom Zakonu, biti će mu malo lakše, jer i drugi će se morati vezivati kada budu išli kolima u obližnji supermarket po pivu, ili eventualno po krumpire i blitvu na tržnicu.
0,00 promila alkohola je OK, ako će to smanjiti prometne nesreće na cestama. No čisto sumnjam, jer i dalje će se piti, a mislim da čak iz nekog "dišpeta" početi piti i oni koji to dosad nisu ("naravno ako imaju muda i duboki džep"). Jer konačno mi u HR uvjek smo "kontra" svega i svakog, pa ćemo biti i "kontra" ovog Zakona (uvjek opozicija). Jer ipak to nije u "tradiciji hrvatskog naroda", kako rekoše neki podupirači saborskog šanka.

Brock
16-07-2004, 09:56
"Da ostanu tragovi alkohola nakon tri dana, ali u krvi a ne u "trbuhu"..."

Pa, kaj bu ti iz trbuha vadil ili će te (ako će se svađat sa njim, a sigurno hoćeš) odvest na vađenje krvi?

fergazer
16-07-2004, 10:01
Pa iz zeluca ti se osjeti prisustvo alkohola a vadit ces krv samo kad ne daj boze imas prometnu nesrecu...

napokon
16-07-2004, 10:14
ovo je jedina pametna stvar u 15 godina drzave rvacke
da je bar ranije donesen taj zakon mozda neb toliko mladih ginulo po cestama, lako se vama mladici zajebavat, al poglejte malo porodice poginulih, nije samo sebe ubil vec je unistil bar dve familije a ceto i tri cetiri


i jos nesto
alien je napisal ovu glupost
A saborski zastupnici imaju imunitet!

nemaju, nema niko imunitet na prometne prekrsaje

nazalost mislim da nisu donijeli azkon po vlastitom razmisljanju vec po direktivi EVROPSKE ZAJEDNICE jer je to bil jedan od uvjeta za pristup
:smile24:

Dr. Strangelove
16-07-2004, 10:15
živo me zanima kako će to ionako pretrpani prekršajni sudovi riješit... kad krenu žalbe... tone i tone papira...

turbo-limac
16-07-2004, 10:15
nakon ovoga izgubio sam vjeru u političare..... :( :(




:smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile17:

Hondo
16-07-2004, 10:29
Statistike potvrđuju da je glavni problem na našim cestama u prvom redu ljudska glupost i vozačka nekultura, na drugom neadekvatne ceste i popratna prometna signalizacija, a na trećem problem alkoholiziranosti vozača. Ovo je samo još jedna u nizu represivnih mjera koja mora pripomoči punjenju državne kasice isto kao i povečanje trošarina, neispunjenje predizbornog obečanja o smanjenju PDV-a i sl., oko koje se opet digla velika prašina i uzburkala javnost i mediji, a sve u svrhu marketinga i stvaranja nekog osječaja da vlada nešto korisno radi. Na taj način je opet skrenuta pažnja javnosti s problema privrede i ekonomije kod kojih na žalost opet nema nikakvih pomaka.
:smile07: <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

napokon
16-07-2004, 10:35
ma pricaj sto god oces, al kak bus rijesil problem mladih koji ginu po cestama svakodnevno, mislis da je to mali problem, ajde daj neko rjesenje, u evropi su jos davno dokazali da se represivnim mjerama moze drasticno smanjit broj poginulih na cestama, probaj u svedskoj ii svicarskoj vozit malo brze pa ces vidjet, pogotovo ak si mlad vozac
samo gluposcu dosadasnjih vlada ukljucivsi i hadezeovsku ovaj zakon nije donesen ranije i cak je i preblag u odnosu na zakone zapadnih zemalja

Hondo
16-07-2004, 10:44
Kolko sam skužil, naglasak rasprave je na alkoholu, a ne na prebrzoj vožnji. Mladi ginu zbog prebrze vožnje i vlastite gluposti, a tek onda je tu u igri alkohol. Po meni je tu prvenstveno kriva edukacija mladih vozača i njihova spremnost da izađu na ceste - dakle direktno auto škole. Svi znamo da iz auto-škole izađeš totalno nespreman za promet i da one prave stvari stječeš sam sa iskustvom, a za to treba vremena. Kod nas sa 18 godina dobiješ vozačku i postaneš ravnopravan sudionik prometa isto ko i onaj koji vozačku ima 10 godina i više.
Po meni je tu največi dio problema što se mladih tiče.
A što se tiče ostatka ovog zakona, ja spadam u grupu vozača koji godišnje rade 25000 do 30000 km i večinu toga zbog posla. Meni auto treba kao sredstvo za rad i uopče mi se ne sviđa zakon po kojemu ja moram razmišljati dali ću popiti jedan prirodni sok više...
Vjerujem da vikend vozači smatraju ovaj zakon perfekcijom, al ima i nas drugih...
:) <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

alien5
16-07-2004, 10:51
Napokon - pričaš ×××××rije!
1. saborski zastupnici imaju imunitet na sve što je zakonom propisana kazna do 5 godina. Jesi li ikad čuja da je ijedan saborski zastupnik platija bilo kakvu kaznu u prometu. Pa čovječe oni imaju i besplatan prijevoz avionom, tramvajem...
2. Litva ima 0,0 promila i najveći postotak mrtvih u Evropi! Engleska ima 0,8 i najmanji postotak mrtvih u Evropi. Nije problem u zakonu već u neprovođenju istog. Ja san masu puta popija određenu količinu, vjerovatno iznad 0,5 promila, ali nikad u životu nisan napravija ni jedan prekršaj (sankcionirani). Kad vozin motor, ne pijen ništa više od 3 deca crne pive (Guinness ili Tomislav - čisto da ih reklamiran). Ali sad će definitivno bit zajebavanje: pojeden škampe i platin 1500 kn. Ne jeden salatu ali onaj ko pojede salatu plati 1500 kn itd......
A onaj seronja od prije dva dana bez vozačke i u Alfi ubije ženu - majku šestoro djece i vjerovatno će ga kaznit ko i onog seronju iz Makarske šta je bez vozačke sa BMNW-om ubija one dvi cure: nagradnim školovanjem u Švicarskoj.
Zakon je i tu postoja ali nikome ništa.
A sa ovin zakonom će opet naje... nedužna ekipa a one prave seronje će se kao i uvijek izvuć: jer zakoni su postojali i za njih dosada pa se nisu pridržavali. Zašto bi ih se sad pridržavali??? :smile17:
Pa imaju oni tatu ili strica za to rješavanje! :smile18:

chevy
16-07-2004, 10:56
OK, prometnih nesreća u HR ima dosta. No svaka represija neće polučiti nikakav rezultat. Ti mladi koji masovno vikednima navečer divljaju i ginu na našim cestama, ipak su nečija djeca. Što je sa tim roditeljima. Zbog njihove neodgovornosti i nemarnosti, treba udariti represijom na svih. Svi su krivi samo oni nisu. Njih treba žaliti - dakako. Problem je kompleksan i nije riješiv samim donnošenjem strogog Zakona. Zakonom se neće promjeniti svijest pojedinaca o tome da se nešto ne smije i ne može i točka. Problem je u prmarnom odgoju, što dobivate samo i isključivo u krugu obitelji. Jer pr. Nijemcu sa BMW-om iza vas na cesti s punom linijom ne pada napamet vas preticati, zato što ste užasno spori, dočim vidite da je iza vas neko sa HR tablicom možete se nadati jednom slalomskom pretjecanju s upadanjem u škare ispred šlepera iz suprotnog smjera. Uz to vas "slalomaš" časti sa onim "piz... ti mat....", i neumornim stiskanjem sirene, kao ono ja kriv što vozim sporo i što je on mogao sa svojim autom i obitelji u njemu zaglaviti pod šleper.

sepra
16-07-2004, 11:03
Hondov post je čista suština svega. Samo je kasica u pitanju. I naravno najebat će oni koji bi najmanje trebali.
Kao naprimjer kada mene u 7 ujutro kada idem na posao frajer skine s laserom jer sam se vozio 90 na cesti s tri trake. A nigdje nikoga.
I onda je ta junačina napravio represivnu mjeru koja pridonosi povećanju sigurnosti u prometu. Kakve veze ima taj ××××× s laserčićem u Zagrebu s idiotom koji pretiče prek pune dvije na Plitvicama???
Još ak sam naručio doma noć prije ćevape iz Rubelja pa sam si popio dvije pive možda sam i pijan! Jer imam ××××te 0,1!
Kako sam ogorčen što živim u ovom smradu od države.<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

napokon
16-07-2004, 11:04
cl.5 zakona o sigurnosti u prometu iskljucuje imunitet SVIMA pa i saborskim zastupnicima i predsjedniku sabora i predsjedniku drzave dakle alien napisao si glupost

sepra
16-07-2004, 11:06
Osobno kada se osjetim pod ovakom nekom vrstom čiste represije i terora ja ću uvijek reagirati kontra.
Čista gerila pa ko mu ×××× mater. Nema stajanja. Jer bio sam kod stare na ručku a stara se zaigrala octom u salati pa sam možda pijan.<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

sepra
16-07-2004, 11:07
Živijo Čegevara :smile06: <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

napokon
16-07-2004, 11:07
svedska je imala postotak poginulih medju najvecim u evropi a onda su prije dvaest godin donijeli zakon koji je uveo drasticne kazne i 0.0 posto alkohola i posebne kazne za mlade i danas imaju najmanji postotak poginulih

sepra
16-07-2004, 11:08
Joj kak ću se večeras natankat iz protesta.<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

sepra
16-07-2004, 11:09
Di smo mi od Švedske, pa oni imaju prirodno plave pičke čovječe!!!

Znaš ti koja je to evolucija ××××te!!<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

napokon
16-07-2004, 11:09
sepra a ti daj neko rjesenje kao bi ti to rjesio danas sutra ce i tvoje dete na cestu sa pilom, pa da vidimo kolko ces noci mirno spavat kad znas da moze pit i vozit i da su kazne blage

sepra
16-07-2004, 11:10
Brock ti si mi "l'amico del bar". Večeras izvrćemo kožu naopačke.<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

Brock
16-07-2004, 11:10
Fight the power! :smile18:

sepra
16-07-2004, 11:12
Je 0 je rješenje.
I to u gostima.
3 boda buraz, tri boda.<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

sepra
16-07-2004, 11:13
GMO kuruza i Pelin, pa to je država a ne kojekakva Švedska.<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

sepra
16-07-2004, 11:15
Moje dijete ne bu vozilo pilu. Možda Clio Sport za početak da nemre preveč juriti. :smile06: <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

mc
16-07-2004, 11:15
Da ne ponavljam sve sto su pisali Alien i Hondo - slazem se apsolutno s vama. 0,3 ili 0,5 promila alkohola ne ubija ako se uz to ne poklopi da je vozac idiot - ta kolicina alkohola nije dostatna da normalan covjek izgubi kompas.
Po meni je najveci uzrok pogibije mladih u stravicnim nesrecama NEODGOJ. Da roditelji rade svoj posao kak spada, Policija ih ne bi trebala ovako rigorozno kaznjavati njihov nemar...<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

Brock
16-07-2004, 11:15
:smile06: :smile06: :smile06:

I do 16-te godine mora da nosi šlem na glavi dok vozi baciklo! :smile18:

sepra
16-07-2004, 11:16
Ma mi pijanci smo male mace. Pa gle ove vozače kao Haas. Pa ti ne ubiju, neg te iskaraju i šapću na uho na francuskom!

Strava!!!<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

Bodoo
16-07-2004, 11:17
Ne znam zasto ne uvedu kaznu od 500kn za NEnosenje kacige na skuterima i motorima. PA da vidis kolko bi ih vozilo bez. Eto to je jedna maximalno jednostavna mjera kojom se mogao sprijeciti veliki broj poginulih i tesko ozlijedenih vozaca na nasim cestama!! Jer i oni spadaju medu "poginule u prometu" jel tako?<br><hr>

Dr. Strangelove
16-07-2004, 11:18
E Sepra... :)) :smile06: :smile06: :smile06: ... svaka ti dala...

Brock
16-07-2004, 11:18
E... a, jel smiješ bit nacuigan dok voziš brod/čamac/jedrilicu?

Ako zakon ne predviđa kaznu za plovne pijandure.. predlažem da poradimo na kataklizmičkoj katastrofi koja će dovest do otapanja polova i uljevanja vode u gradove...

Fino si piknem gumenjak (garant ima 500 zvjezdica u crash testu), botun vinčine i periiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!! :smile25:

alien5
16-07-2004, 11:19
Napokon - jutros iden na posal i prvo me preko pune trake pređe policijski Focus a nakon toga i Astra. Pa onda naletimo na proširenje na dvi trake i focus se bez žmigavca prestroji ulivo i tako voze njih dva uporedo i pričaju. Dođe semafor pa se sad nakon semafora prestroji astra ulivo (bez žmigavca jel triba napominjat) i ona i focus zapiče cestom 80-90 km/h a ograničenje tu 40 km/h.
Po kojem je to zakonu o sigurnosti u prometu???
To je bilo samo jutros! Tlaka mi je pričat šta san jučer vidija!
Dakle o čemu mi pričamo???
I dosad se također nije moglo pit-0,5 promila je jedva piva ili bevanda.
A da san ja roditelj i da vidin svoje dite da je vozija pijan, prvo bi ga dobro prebija a onda bi tek nakon 6 mjeseci počeja razmišljat da li se popravija i može li ponovo u auto.
Da vidiš kako bi bija pametniji onda!

Fresh
16-07-2004, 11:20
Previše je to kompleksna stvar.

Sad ste svi zapeli za ××××nu salatu i dve breskve, ××××ga nečeš ih pojest tog dana i gotovo.

Kao i onaj krelac iz Jaske. Veli on u Saboru meni je obiteljska tradicija popiti gemišt poslije ručka, Kaj ja sad moram prestat piti. To ti je saborski zastupnik... :smile12:

Veće kazne su cilj svega, ali ne samo za vozače, nego i za one koji brinu o cestama, o signalizaciji.

Je li kod nas ikad itko odgovarao zato što se netko razbio zbog lošeg asfalta, udarne rupe, nepreglednog zavoja, semafora koji se ne vide u neko doba dana, jer ih sunce zabljesne.

A i u nama je problem, neću imenovati ali kad vidim koliko neki popiju na sjednicama SZ-a i polije sjednu za volan ;)

Evo, večeras namjeravam malo popiti vani, znam da mi ne gine 100 kn za taksi, ali rađe ću dati tih ××××nih 100 kn tom lihvaru taksisti nego sjest za volan i razmišljat si
1. u najboljem slučaju doći ču doma bez problema,
2. malo gore je ak me zaustave globe i bla bla
3. ne do bog izazvati sudar
4. ili najgore, ne moram ja biti kriv za nesreću ali mogu se pozdraviti sa osiguranjem ako me netko napuca a ja sam pijan.

Brock
16-07-2004, 11:20
Glede kacige na skuterima... jučer na cesti vidjeh genijalca sa kacigom na kojoj velikim slovima piše ROLERBLADE.

:smile06: :smile12: :smile18:

napokon
16-07-2004, 11:20
ma nema tu opce kaj razmisljat 0.3 ili 0.5 ili 0.7
mladi trebaju znat da nema sanse sjest za volan ak su imalo pili, ma bila to pivica ili gemist moraju znat da ak ih kazne da im to tatek ne bu resil
i da ne buju dobili vozacku dugo dugo ak to ponove

ovak se dogadja da se natezu s policajem da nisu popili vise od dve pive

sepra
16-07-2004, 11:21
Taj roditeljski nagon je nešto strašno. Recimo jučer sam gledal film kak tip siluje Monicu Belluci. Dobro kaj ju je siloval, neg ju onda još namlati. Pa nemreš tući tak fino meseko :smile09:
Isuse kad sam bio bijesan, a kakav je tek onda bio stari od Monice! :smile06:
<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

Bodoo
16-07-2004, 11:22
A ovo sto se tice 0.00, ne vjerujem da ce dati ocekivane rezultate. ALi njima su ocito ocekivani rezultati punjenje proracuna, a ne poboljsanje situacije. Dok god ce policajci vrebati vozace "iza grma" na mjestima gdje nema nikakve realne opasnosti za bilo koga, a na crnim tockama ih nema, nece tu biti napretka. Ja sam prije 2 mjeseca platio kaznu, jer sam u naseljenom mjestu u 11.30h navecer na beskonacno dugoj ravnici, nigdje nikoga, preglednost savrsena, vozio 64km/h. Nakon toga me tip odere sa 130km/h, par kilometara nakon toga! I di je tu pravda(vratio sam mu to sa 160km/h nakon toga, al nije poanta price) :)) <br><hr>

Brock
16-07-2004, 11:25
Ujebali nam zakon, nemremo se brzo vozit, nemremo pit, cijene benzina, osiguranja i trošarina idu gore, poskupile pljuge...

WELCOME TO EUROPE! :smile25:

sepra
16-07-2004, 11:27
Gle Fresh najmanji je problem kaj je u guzici. Bitno je kaj je u glavi. Dobro sad buš imal nastrane misli. :smile06: <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

napokon
16-07-2004, 11:28
A da san ja roditelj i da vidin svoje dite da je vozija pijan, prvo bi ga dobro prebija a onda bi tek nakon 6 mjeseci počeja razmišljat da li se popravija i može li ponovo u auto.
Da vidiš kako bi bija pametniji onda!


pa normalno, ali ima nazalost puno onih koji jos i podsticu svoju decu na pivicu gemist rakijicu, vele pa kaj vam more bit, ak ste prafi muski morate se dokazat
i onda kak budes rijesil takve roditelje ak ne DRASTICNIM KAZNAMA
takvih kao ti je 1% roditelja u rvackoj
a onih koji uce decu alkoholu je 80% i ak ih nebus sankcioniral ginuce ko blesavi, ubijace i drugu decu

sepra
16-07-2004, 11:28
A kak je lepe bile v šupku sveta :(
A i nije bilo tak smrdeče :) <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

sepra
16-07-2004, 11:32
Pa čuj "napokon" nisam siguran da bum dijete podstrekavao na alkohol!?
Niti sam baš vidio da je to praksa, Gdje toga ima? U Štefakima?
Pa ne bu valjda ko tata??? :smile06: <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

Brock
16-07-2004, 11:33
Većina ljudi koje znam se "normalnije" voze kad popiju...

A kad smo kod punjenja proračuna... smanjit će se prodaja cuge, a samim time i prihod državi... i kaj će onda izmislit?

napokon
16-07-2004, 11:37
ne budes ga podstrekaval, al budes pred njim popil par pivica i nakon toga budes skocil sam prek puta do suseda
a on bu rekel, a kad more stari a zakaj ne bi i ja
i bil bu u pravu

SAAB
16-07-2004, 11:37
Tako i treba! Mozda jos malo strozije! ;)

SAAB
16-07-2004, 11:38
Hmmmm STROZE! :smile08:

Brock
16-07-2004, 11:43
Eh, da... ovo sam zaboravil...

MINISTAR unutarnjih poslova Marjan Mlinarić najavio je danas u Saboru uvođenje novog uvjeta za registraciju osobnog automobila, koji vlasnik neće moći registrirati ako prethodno nije platio sve kazne za koje postoji pravomoćna presuda.


... frend je dobio kaznu, jer mu se auto pokvario na cesti i morao ga je odgurati pored ceste gdje su mu vrijedni radnici parkinga zaljepili kaznu. Naravno... na to se žalio, ali postupak traje već neko vrijeme a kazna mu i dalje stoji.

I ... kaj sad? Sad on neće moć registrirat auto?


Ma toooooooooooooo!!! Samo udrite po nama! Svi smo mi mazohisti puni para! :smile25:

napokon
16-07-2004, 11:43
Većina ljudi koje znam se "normalnije" voze kad popiju...


tu je problem
alkohol smanjuje brzinu reakcije i moc rasudjivanja pomnozi to sa brojem konjskih snaga i sa vozackim neiskustvom mladih i imas rezultat koji je katastrofalan

Brock
16-07-2004, 11:48
Dakle... frend se obično naganja po gradu (100+ km/h), uleče u lude situacije i slično.. i sad, nakon par pivi se vozi 50-60 km/h i sve lijepo laganini.

To mu je usađeno u mozak, da ako popije koju cugu... da se mora kontrolirat. Trezan je 3-4 puta bubnuo auto, pri povratku sa noćnog provoda - nikad.

E... u tom je stvar! Sve se s×××× zbog idiota koji nemaju taj kliker u glavi, nego dobiju ludu želju za dokazivanjem i misle da su nenad××××vi.

Fresh
16-07-2004, 11:51
E Brock u tome je stvar. Neki nemaju kliker ali sad im neće ni biti potreban.

I ja sam svojevremeno vozio ko po jajima nakon dvije popijene pive, ali nije poanta u tome.

Black Knight_
16-07-2004, 11:58
Alkohol se nikad ne mjeri iz zeluca nego uvijek iz krvi - neposredno ili posredno.

Alkotest mjeri kolicinu alkohola koja ispari IZ KRVI dok se krv u plucima obogacuje kisikom. Ako se itko sjeca biologije osnovne skole onda bi mu trebalo biti jasno o cemu pricam. U svakom slucaju bi ljudima trebalo biti jasno da kad pusu da taj zrak ide iz pluca a ne zeluca - to je osnovni proces ljudskog tijela - disanje - koji obavljaju pluca.

Moje misljenje je da su trebali sprovest jednu blazu verziju ovog zakona(malo blaze kazne za lakse prekrsaje, ne dirat granicu alkohola) u kombinaciji sa ostrim mjerama protiv korupcije u policiji te preispitivanje svih postavljenih prometnih znakova, ogranicenja i sl. na svim prometnicama u hrvatskoj.

Neko je na newsima jos komentirao ovo s kacigom na biciklu. Mladjim maloljetnicima(do 16g.) se ne mogu izricati kazne u obliku novcanih globa. Tako da im policajci nece moci izreci kaznu koju su sad utemeljili novim zakonom. Iz toga se recimo vidi koliko su strucno napisali novi zakon.

Sve u svemu, ogorcen sam brzopletoscu i nepromisljenoscu kojom je donesen taj novi zakon te cinjenicom da je taj novi zakon jedini vladin potez u suzbijanju nereda u prometu dok se u isto vrijeme uopce ne obaziru na korupciju u policiji, lose stanje prometnica te katastrofalno organiziran promet koji je valjda posljedica naseg velebajnog prometnog fakulteta ciji prosjecni student ima inteligenciju nogometasa te kao takav ima zagarantirano radno mjesto koje ce mu omoguciti da tu svoju inteligenciju iskoristi da bi napravio dodatne "pozitivne pomake" u organizaciji prometa u hrvatskoj.

turbo-limac
16-07-2004, 11:58
ne sjecam se kad sam vidio toliko seprinih postova na jednoj temi... onaj o šveđankama ide drito na zid! :)

slažem se da nije poanta u 0,0 ili 0,5 iako osobno ne cugam tak da mije svejedno, ali normalna osoba s gramom mozga zna kad moze a kad ne sjesti za volan. vecina krelaca koji izazivaju opasnost na cesti su opasni i s 0,0.. mislim, citam njuze i javlja se frajer kao doso u ZG i sad bi se on s nekim naganjao po gradu a nema nikog...... :o :o ?? Po meni je to sve posljedica zakona koji se ne provode, pa ljudi fino vide da se sa svim mogu izvuc, od pljacke, ubojstva pa do toga da projure kroz cisto crveno i ubiju covjeka i nikom nis,... i kaj onda se svi cudimo da klinci voze trke kroz naseljeno mjsto i ubiju nekog pjesaka.....

posljedica ovog zakona ce biti to da ce nakon pocetnog roka intenzivne provedbe sve otic na staro samo ce murjaci moc vise zaradit na crno..

turbo-limac
16-07-2004, 12:01
black knight, bravo....


opcenito ×××××× sa zakonima je posljedica i cinjenice da oni koji ih donose nisu obavezni iste i postivat... volio bi vidjeti da netko postavi dreger na ulaz u sabornicu pa neka svi oni koji napusu preko 0.0 fino mars van i kazna... pa kaj je to ××××te, moras biti sasvim suh da vozis a odgovoran posao vodjenja drzave moze obnasat svaki pijanac.... :smile18: :smile18:

Dr. Strangelove
16-07-2004, 12:07
E u ova dva tjedna je Sanader uspio tolko stvari nametnut (ovaj glupi zakon sa 0,0 , poskupljenje trošarina), da jednostavno prvi put nakon dugo vremena imam neki klaustrofobičan osjećaj što živim u ovoj državi... ko da se zidovi primiču...ne volim ulazit u politiku, uvijek to izbjegavam... ali ×××××u pas mater, pa zar taj HDZ mora svaki put kad je na vlasti vršit represiju??
...nemorate komentirat, pošto neću ulazit u političke rasprave...ovo je bilo samo da se ispušem...

Brock
16-07-2004, 12:07
Jeeeeeeeee!!! Uz dreger na ulazu u sabornicu predlažem i obaveznu kontrolu IQ testom.

Dr. Strangelove
16-07-2004, 12:09
BTW onaj Seprin o Šveđankama sam već pretočio u vic i poslao ga dalje...××××n je!!!

Black Knight_
16-07-2004, 12:10
Sanader je krenuo s krive strane pristupati problemu. Prvo ide vrsiti represiju na samo gradjanstvo umjesto da prvo krene od preispitivanja samih organa vlasti - ministarstva unutarnjih poslova te prometa i veza.

Upravo zbog toga ispada da je jedini smisao svega puniti drzavnu kasicu prasicu, stvoriti lazni dojam zainteresiranosti te diverzije. Jer ljudu nece stici brinuti o tome sta Sanader radi na polju privrede ako brinu da li ce ih globiti sa 1500 kuna zbog 3km prekoracenja. Najtuznije u svemu tome jest da ce cak i ovaj njegov, po mom misljenju vrlo los, potez STATISTICKI sigurno poluciti nekakve rezultate koji ce se moci, naravno uz puno truda, prezentirati pucanstvu kao pozitivan pomak.

I jos sam zaboravio reci da ono sto sigurno sramotno za hrvatsku zadnjih 15 godina je mafija taxi sluzbe koju nitko ne vidi kao dio problema alkoholiziranosti vozaca. Mozda da taxi nije tako skup, da se voze po gradu itd. ne bi toliko ljudi pokusavalo voziti pijano navecer.

mc
16-07-2004, 12:12
To smo si izabrali Dr. - vlast cvrste ruke s izuzimanjem "zasluznih clanova" - stara praksa... :smile19: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

turbo-limac
16-07-2004, 12:15
ja mislim da bi fakat trebalo raditi alko testiranje u saboru... di mozemo poslat taj prijedlog da dobije malo publiciteta..... :)


takodjer mrzim cinjenicu da moram radit 12 sati dnevno a ona bagra gore grije svoje guze na moj racun i nikad ih nema na sjednicama.... :smile18: :smile18: :smile18: :smile18:

Dr. Strangelove
16-07-2004, 12:20
Razmišljam malo.... ma nemre to funkcionirat u praksi... dići će se ××××na revolucija za koji mjesec...

-0,2 promila ima 90 posto populacije u bilo kom trenutku....
-državi proračun ima znatan priljev od prodaje alkoholnih pića...
-U zatvorima nema toliko mjesta za sve te ljude (ko će realno imat za platit kaznu?, osim valjda Šeksa, ××××ga on zarađuje)
-ljudi će po selima umjesto da plate kaznu, upucat oba dva murjaka i zakopat ih negdje...××××ga jeftinije im je..

bute vidli...
<br><hr>

Dr. Strangelove
16-07-2004, 12:27
Već vidim naslove....

"Lokalni šerif upucao prometnika jer nije imao za kaznu..."

"Nestala dva prometna policajaca, a službeni golf nađen u jezeru..."

"Sanader pogođen jajetom, na šetnji špicom..."

"U ožujku prijevremeni izbori..."

"Otkriven život na Marsu!"

"Severina: Da bilo je u pak, pa šta!"

ma puko sam idem doma petak je... ×××× poso, državu i sve skupa...<br><hr>

Brock
16-07-2004, 12:31
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

E... kad smo kod ×××××× kojima nas tlače u zadnje vrijeme....

... ima li tko u autu novu kutiju prve pomoći koju proizvodi slovenska Tosama, a jedina vrijedi u našoj krasnoj domovini i košta oko 200kn? :smile25:

turbo-limac
16-07-2004, 12:32
ne, al imam set gedora i veliki moment kljuc..... :)

alien5
16-07-2004, 12:36
Je.. me sa tom novom prvom pomoći još od veljače, te sad će doć te ovo te ono, uglavnom nemam nikakvu u autu jer stara više ne vridi pa je ni ne kupujem a nove još nema- tipično hrvatski!!!

Brock
16-07-2004, 12:42
Drug policeman te može globit i isključit iz prometa zbog "tehničke neispravnosti"...

... a to što se koristi slovenska kutija je totalna sramota. Za prijedlog zakona se znalo par mjeseci unaprijed, ali niti jedna hrvatska firma nije reagirala i tom glupom politikom osigurala slovencima ogroman priljev love.

Broj automobla u Hrvatskoj (svi osobni i svi službeni) * 200kn, pa računajte...

mc
16-07-2004, 12:47
Ma jebala ih prva pomoc!!! :smile09:

Moze mala anketa? Da li je itko od vas ili vasih bliznjih ikada koristio tu prvu pomoc iz auta za spasavanje necijeg zivota/zdravlja?<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

Dr. Strangelove
16-07-2004, 12:48
ma kaj ti je... svi zovu hitnu kad se nekaj desi, pa niko nije lud da s×××× 200 Kn... :))

turbo-limac
16-07-2004, 12:49
ne, al sam koristio moment kljuc i set gedora za izmjenu gume na 205 dviju zgodnih francuskinja... :) :)

Brock
16-07-2004, 12:54
Doktore... :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Od danas... u autu obavezno nosite bombonjeru Griotta i kad vas zaustavi dežurni naplačivać kazni:

Naplačivać : "Jeste li nešto pili?"

Vi: "Ne, ne pijem, al' mi je pao šećer pa sam smazal pol kutije Griotta" :))

mc
16-07-2004, 13:06
Ja sam je jednom koristio, ali nisam nista korisno napravio:
Vozio sam se i naletio na tipa kak lezi na cesti, a "motor" (APN) lezi kojih 15 metara dalje. Izadjem van i vidim tipa kako se kupa u vlastitoj mokraci (upisao se jadan od straha u padu), a glava lezi u lokvici krvi. Odjurio sam u auto po prvu pomoc, izvukao sve gaze, zavoje i ostale krpene ×××××rije, u panici rastrgao ambalazu, zguzvao sve skupa u grudu i podmetnuo tipu pod glavu sa strane od kud mu je curila krv. Sva sreca pa je posjekotina na glavi bila bezazlena. Dok smo cekali hitnu, tip se osvijestio i prvo pitanje mu je bilo kaj je motoru. Koji kreten - lezi sav krvav i zapisan i najveca briga mu je kaj je motoru... :smile12: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

Brock
16-07-2004, 13:08
Ja sam si jednom odrezal 2cm flastera da si zaljepim porezani palac na plaži. :))

jebač
16-07-2004, 13:22
"...posljedica naseg velebajnog prometnog fakulteta ciji prosjecni student ima inteligenciju nogometasa.."

Nek bi se mogel ovde prepoznat i opet naljutit. :)) :)) :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

mc
16-07-2004, 13:25
Ja znam dvojicu takvih i uopce nemaju smisla za nogomet... :smile25: :smile25: :smile25: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

Mario Haas
16-07-2004, 13:26
Najbolje da niš ne komentiram samo ću se bezveze naživcirat. :smile17:

Koko
16-07-2004, 13:35
Ma ×××× mi se za alkohol, nek bude tako kad je ćitav narod nekulturan, glup i primitivan...

A sada mali kutak za ispuhavanje:

×××× majku i oca Senjaderu!
×××× majku oca i baku Rokčanu!
×××× majku i brata svakom glupom plavokapcu!
×××× mater ministarsku svakom govnu s Markovog trga!
Nas su našli jebati needucirani lopovski paraziti!
Da Bog da na sljedečim izborima osobno pojeli sve glasačke listiće i pripadajuće kemijske olovke i kutije!

S druge strane, sami smo si krivi kad 90% nas vozi kao idioti, ne zna se vezati, ne zna za kacige. Kada nekog nemreš dresirati bolje ga je zatvoriti u kavez i mlatiti!

Brock
16-07-2004, 13:38
:smile18:

Koko je pukoooooooooo!!! :smile25: :smile17: :smile12: :smile10: :o :smile06: :smile16:

Brock
16-07-2004, 13:46
copy/paste sa jednog foruma...

-Znači testiraju nas na alkohol, bomobne, speed, heroin, kokain, travu.
-Kolko sam ja skužio onaj tester ne dokazuje LSD...
-Znači, vozite natripani. :))


Predlažem sljedeći korak: da svi vozači, po uzoru na Židove iz III. Reicha moraju nositi ružičastu traku na lijevoj nadlaktice sa slovom V u krugu...
... A svakako bi u neke iduće izmjene zakona uvrstiti da ispred automobila mora trčati dječak sa fenjerom ili crvenom zastavicom i da viče "Pazi auto!"

Osim toga Sandader bi odmah trebao naručiti još novih zatvora... Jer "Ko to more platit?"

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Black Knight_
16-07-2004, 13:48
Primjetio sam da su u novom zakonu digli defaultna ogranicenja na cestama izvan naselja. Na cestama za motorna vozila 110km/h te na ostalim cestama 90km/h. Prije je bilo 100 i 80.. No mogli su dic i na autoputu za 10, 20 km/h...

Mario Haas
16-07-2004, 13:53
Imam puno bolju ideju. Prestanimo se voziti autima, kupovati aute i benzin i ići po servisima, registracijama i tehničkim pregledima na mjesec dana. Pa da vidimo.
Možemo početi već 1.9.<br><hr>

Brock
16-07-2004, 13:57
Podržavam prijedlog! :)

mc
16-07-2004, 14:00
To bi bila dobra fora... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

Mario Haas
16-07-2004, 14:00
To bi bila ××××NA fora. Svi bi vrlo brzo popizdili.

Dr. Strangelove
16-07-2004, 14:02
Ja sam za!
..ionak mi ističe rega početkom devetog...

Black Knight_
16-07-2004, 14:09
Ja isto podrzavam prijedlog, prvenstveno zato sto mi je auto crko :)

Black Knight_
16-07-2004, 14:09
Pa nemam puno izbora :)

Black Knight_
16-07-2004, 14:10
E da, uz to jos i prestajem pusit pa da vidimo kak ce im se nove trosarine isplatit.

Budu onda porez stavili na nekaj drugo, onda ne bum ni to nekaj drugo kupoval, dok ne oporeze zrak, a onda se selim u bosnu.

Brock
16-07-2004, 14:13
Šta je? Da se nije raspal od mjuze? :smile08:

Black Knight_
16-07-2004, 14:20
Ma, nije crko totalno al necu ga vozit da mi ne rikne negdje na cesti... i dimi sve u 16... Moram negdje nac polovnu masinu, to mi je najjednostavnije, ak ne nadjem - generalka...

Brock
16-07-2004, 14:20
:smile18:

Black Knight_
16-07-2004, 14:27
A ja pehista uvijek naletim na aute koji za 6 mjeseci riknu.. nevjerovatno..


i bas sad gledam oglasnik tjedan dana.

prvo se pojavila jedna kalibra turbo iz 94. sa klimom i grijanim sicevima za 5700 eura... i sad kalibra turbo iz 93. sa klimom za 4500 eura...

i odmah pomislim, da mi je nekako utrapit taj punto nekom za 3000 eura, malo nadodam i eto me opet u kalibri turbo...

al tesko cu ga prodat ovakvog... a tesko cu ga i popravit... uvijek se dovedem u takve glupe situacije.. nemres prodat, nemres popravit..

AR
16-07-2004, 14:42
Šta se moglo očekivati od klauna kao što je Sanader nego ovakav idiotski zakon, pa naravno obečo čovjek brda i doline povrat dugova smanjenje PDV-a... i naravno potegni sim potegni tam negdje je uvjek plahta preratka i ništa od famoznih obečanja. I nravno ako pogledate koju silnu lovu oni mogu dignut ovim zakonom.
2miliona vozača x 1500 kn (računajuči da če barem jedanput u godini, što je logično čojek biti izvan granice 0%) = 3000000000KN (tri milijarde kuna) pa nije ni tako loše za začepiti koju rupu u proračunu i zamagliti oči građanima nekim "zalaganjem za sigurnost vozača" :smile16: :smile17: baš mi se okrene želudac, a šta je najgore nisam u alkos stanju
Ako su več morali zbog stvarno tragičnih situacija na cestama osigurati siguran promet onda daj zabrane za vožnju auta mjesec,2,3...a ne krasti lovu ljudima :smile16:

T-IE
16-07-2004, 14:46
Alien;
"I dosad se također nije moglo pit-0,5 promila je jedva piva ili bevanda."

Ma nije to baš tako. To sve ovisi o ljudskom organizmu od osobe do osobe koliko je sposoban apsorbirati alkohol i u koliko vremena. Evo ja sam bio bježao murji kad sam popio 12 pelina (u nekih 2-3 sata) baš zbog straha da ne ostanem zbog vozačke. I kad su me na kraju čopili dali su mi da pušem i napuhao sam 0,13 promila. Na kraju su i popizdili na mene jer su mi s guštom htjeli oduzet vozačku.

:smile15:

Black Knight_
16-07-2004, 15:11
Ja sam jednom vidno pripit nakon 2 litre pive u sat i pol napuho 0.5 promila tocno. Murjak je bio tak tuzan kaj mi nemre vozacku uzet, a frend mi autu jos dok su me zaustavljali gurao 200 kuna u ruke da mu odma dam za mitarinu :)

A mislim ×××× se meni za to sve skupa, realno kad procitam zakon, sve sto je u njemu su otprilike 2 ili 3 puta povisene kazne, tu i tamo snizene kaznene mjere(ako sam dobro skuzio za prolazak kroz crveno se vise ne oduzima vozacka i izricu se samo 2 kaznena boda)..
Mozda je dobro sto su donijeli novu kaznenu kategoriju za prekoracenje brzine duplo preko ogranicenja jer do sata je bilo manje vise svejedno vozio se ti 50km/h prebrzo ili 150km/h prebrzo. Sad je ipak tu jos jedna nova kategorija.

Ovo s 0.0 promila je mozda glupo, ali vjerujem da ce murjaci progledavati kroz prste ljudima sa 0.05 ili 0.1 ili cak 0.2. U pravilu ti nece ni ponudit alkotest ako ne sumnja da si alkoholiziran. A ljudi u pravilu ne izgledaju alkoholizirano nakon griotta.. A realno, ja kad sam pio sam u pravilu bio i daleko preko 0.5 promila tak da mi je stvarno svejedno.
Jedino sto mi je mozda zao jest sto vise necu moci popit pivu uz cevape jer ce me mozda zaustavit neki nadobudni murjak i napisat mi kaznu... Vidjet cemo kako ce to funkcionirati u praksi...

Black Knight_
16-07-2004, 15:14
Krivo sam skuzio, gubi se vozacka 2 do 6 mjeseci... ali samo 2 kaznena boda, prije je bilo 3 :/

mislim da je prolazak kroz crveno daleko veci prekrsaj od prekoracenja brzine za 30km/h. jer prolazak kroz crveno ako nije "lovio zuto" u pravilu znaci grda prometna nesreca :/

Black Knight_
16-07-2004, 15:24
Uglavnom, da sumiramo akcije i reakcije.

Akcija: Vlada odlucila dignuti trosarine na cigarete.
Akcije: Ljudi prestaju pusiti

Akcija: Vlada predlozila novi zakon o prekrsajima, sabor izglasao.
Akcije: Ljudi ce voziti opreznije, neki nece ni voziti vise, ni piti ili ce bjezati od policije ili ce placati kazne boravkom u zatvoru.

Ociti smisao prve akcije te skriveni smisao druge akcije bio je punjenje drzavne blagajne. Ironija je u tome sto ce postici suprotan efekt. Drzavne blagajne ce vjerovatno biti praznije jer ljudi nece vise toliko pusiti, ljudi nece placati tolike kazne za prekrsaje, na ovaj ili onaj nacin(zatvor ili oprezna voznja ili pjesice).

Dakle zakljucak jest da ce dici poreze jos negdje jer ovo im sigurno nece namaknuti dovoljno para da snize PDV ako uopce misle.

Po pitanju populacije, ljudi ce biti zdraviji jer manje puse, ljudi ce biti zdraviji jer ima manje prometnih nesreca, ljudi ce voziti stare aute jer novi su skupi.

Dakle rezultat svega jest: zdraviji smo ali nam je pao standard.

Black Knight_
16-07-2004, 15:35
Ne bi ja imao nista protiv vecih trosarina, kazni, svih zivih poreza, da ne znam za cinjenicu da recimo pri izgradnji svih novih autocesta se toliko maznjava sirovina i materijala da ce se te autoceste raspast za 2 godine. I ne mislim samo na sahtove, ljudi doslove maznjavu sljunak za izgradnju, nemres vjerovat. Zato imamo kolotrage po desnim trakama autoputa..

Ja cu poceti zapisivati sve muljaze ove drzave.

Evo imam primjer svoje stare. Ona radi u osnovnoj skoli u knjiznici. Prije pol godine su dobili "softver" za vodjenje knjiznica - sve drzavne knjiznice u hrvatskoj te isli na tecaj koristenja. Softver je radila nekakva firmica u varazdinu, nikad cuo, ima 3 zaposlena a navodno bi trebala davati podrsku svim korisnicima tog softvera - dakle svim drzavnim knjiznicama(osnovne skole, srednje, gradske).. naravno da ne uspijevaju jer ih ima 3 i situirani su u varazdinu a trebaju pokrivati cijelu hrvatsku, a i softver im je zadnje smece, ali stvarno smece, ja sam gledao i pucao od smjeha, u softwer kao dodatnu aplikaciju su im ugradili i svoj internet preglednik!!!, koji ima gume back i forward i stop te internet explorer activeX kontrolu koja u biti radi sav posao a gumbi sam pozivaju njene metode...
Na koju foru je ta firma dobila taj posao, gdje se objavio taj natjecaj i po kojem principu ga je ta firmica dobila? To je pun ××××× love bilo u pitanju, nisam siguran al brijem da nesto tipa 3000 kuna po skoli ili tako nesto... uglavnom ti izadje na mnogo novaca za jednu firmu sa 3 zaposlena i za takvo smece od softvera...

ima jos pun ××××× takvih konkretnih primjera maznjavanja love...

Mario Haas
16-07-2004, 16:11
ma nije moguće :smile25:

S16
16-07-2004, 23:43
Ja ću samo reć da mi se gade ovi novi zakoni... Nikad nisan sija u auto pijan, eventualno piva-dvi... Ali sad mi dođe da se uroljan ka svinja i ispušen mu 2-3 promila :smile09:

fergazer
17-07-2004, 00:02
<FONT COLOR="red">Puši, puši mala</FONT>...

S16
17-07-2004, 00:04
Evo baš gledan na VidiAuto Alkotestu, počneš pit u 21:00, a 0 promila imaš tek idućeg dana u 17h... :smile17: :smile17: :smile12: :smile18: Glupog zakona... :smile09:

fergazer
17-07-2004, 00:11
××××te ja po tom izračunu kad sam se ubio ko majka u <FONT COLOR="red">Karlovcu</FONT> imo sam dva dana alkohol u krvi preko 0.5...

S16
17-07-2004, 00:41
Pa da, ali po mom izračunu ja san pija samo od 21 do 23h - i osta pijan sve do idućeg dana u 17h! :smile17:

Black Knight_
17-07-2004, 00:43
Ma to su gluposti...

Do sutra ujutro sigurno imas 0.0 promila, barem ako se mjeri alkotestom. Imam alkotest doma pa znam.

U pravilu ak se dobro najedes vec spustis vrijednost za duplo... A realno i otrijeznis se lagano kad se najedes.

Axl
17-07-2004, 01:35
zao mi vas je :( a i mene kad dodjem dole :smile18:

Axl
17-07-2004, 01:35
citao sam da ce mozda to uvesti, ali oni stvarno nisu normalni

JAPOON
17-07-2004, 01:52
Nemogu virovat,iza dobre ribe nesmin popit čašu bevande,pa u ××××× šta ću popit-CEDEVITU,pa trk na WC--- IDIOTARIJA.....<br><hr>

Rossonero
17-07-2004, 02:04
Alkohol moze bit nula kaj se mene tice. Ionak ne pijem, a i da cugam ne bi vozil nacvrcan jer nisam tolko bedast. Znam kaj alkohol radi, ali dosta ljudi misli da im je namjenjeno da zive vjecno i da rade kaj hoce pa radi takvih i treba biti 0.0. Cugaj pa plati taxi ili nek te neko fura. A ima i rijesenje za ekipu u Osijeku. Postoji Caritasov kombi koji BESPLATNO fura doma bilo kog ko nazove i veli da je nacvrcan. Decki su bili na telki i vele da ih jedan tip zove svaki vikend i opce nema beda. Svaka cast na ideji! Jedini bad je kaj tvoj auto ostavljaju tam gdi je sparkan jer nemaju rijeseno osiguranje u slucaju da ga skrse putem. Ali svejedno, odfuraju te nacvrcanog doma za 0 Kuna! :)


Smijeh je 300 Kuna za prekoracnje do 10 u naselju. Sad se mora mijenjat taktika. Vise nema bezbrizog prekoracenja od 15 pa minus tolerancija... pa ko te pita za 5 previse... e sad je tih 5 previse 300 Kuna. :smile17: :smile17: :smile17: <br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

komandante
17-07-2004, 15:42
××××ni orange juice ima u sebi alkohola za napuhat 0.1 zbog vrenja

mislim da te trebaju pitati da li ste konzumirali vocne sokove u proteklih xy min prije alkotesta<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1"></font>

Rossonero
17-07-2004, 17:48
Ma me vjerujem da ce daviti za 0.1 ili 0.2... sigurno se bude nasla koja nadobudna kretencina u plavom, ali ne vjerujem da budu u pravili gnjavili ljude za 0.1 ili 0.2.

AR
17-07-2004, 19:18
Imam prijedlog za ovaj problem : da svi kolektivno mjenjamo vjeru i postanemo Musliči!
Otvaram referendum, ko je za? :))

zlatni
17-07-2004, 21:04
Tko je pio prije i sad će jer ako se sa 1,0 promila budi svejedno mu je 0,0 ili 1,0 jer alkohol je ionako krivac u samo 7 (SEDAM) posto slučajeva!!

zlatni
17-07-2004, 21:05
;)

Rossonero
18-07-2004, 06:54
Joooj, jucer su me zaustavili u Focusu.. ganjali nas s rotirkama ko zadnje kriminalce. Tu je u gradu ogranicenje 25 milja, a mi smo ××××li 38. Nemam pojma kak ih nismo vidli. I eto drotova u SUV-u, sve rotirke svijetle... i tip je zakon. Veli mi kaj sam napravil, vidi da sam stranac i napise mi warning. :) :) :)

komandante
18-07-2004, 07:28
od kada imam vozacku (1989) jedno 7-8 puta su donasani novi/frapirajuci/sokantni/preventivni/...zakoni o cestovnom prometu

medutim,pitanje je...bude li se kaj promjenilo?

ja mislim da NE!!!

mislim da je problem dublji od odredene cifre za kaznu

likovi koji su vozili pijani,bez vozacke,100kmh brze od limita budu to radili i dalje....kazne su i do sada bile zajebane(pogotovo pijanstvo - vozacka na licu mjesta na tri mjeseca) pa je broj poginulih na cestama veci i veci

ljudi bu ginuli i dalje,ko je vozio oprezno do sada,sad bude jos opreznije a go se glupirao bude se i dalje glupirao<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1"></font>

_pack0575
18-07-2004, 12:11
Sto se tice prekoracenja bryine, kupit cu si Laser Jammera i vozit cu se brze nego ikad. Sad mi se to i isplati jer kosta otprilike 7-8 minimalnih kazni, tak da su na meni s tim zakonom ispusili.

Alkohol je glupost jer sam tu i tamo znao popiti 0.25 pivo i apsolutno mi nist nije znacilo. Mada 2 sata nakon sto ga popijes opet napuses 0.0

Inace, Hrvati su pizde tak da se protiv ovog zakona opet nitko nece buniti pa je moje predvidjanje da ce za proljece stici jos strozi.

Rossonero
18-07-2004, 12:25
Sad se skroz mijenjaju pravila igre... sad vec polako ima smisla traziti po netu nekakav jammer ili onaj blinder. ;)

ALF-odlog
18-07-2004, 13:18
AR imas praf u Bosni se pije vise nego igdje ajmo svi bit bosanci :smile06:

komandiru i ti si u prafu ajmo skinut sve znakove i ogranicenja i policajce pod hitno, pa da rijesimo stvar PRIRODNOM SELEKCIJOM :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25:

AR
18-07-2004, 20:24
Alf a otkad se stavljaju Bosanci pod muslimane oni su klasa za sebe, znam nekolicinu koji jedu svinjetinu i piju alkohol od jutra do sutra, ali ipak rađe biram prirodnu selekciju nego da postanem bosanac :smile06:

komandante
19-07-2004, 03:26
alf-odlog???...ja nisam nista rekao u vezi novog zakona,samo sam rekao da se na cestama gine zbog drugih razloga koji se nece rjesiti odredenom cifrom novaca<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1"></font>

mc
19-07-2004, 09:19
Spominjali ste da policija mozda nece gnjaviti za minimalne kolicine alkohola u krvi - vjerojatno bi to i bilo tako da je do samih policajaca. Medjutim, cuo sam da imaju nove mjerace koji imaju memoriju koja pamti sva mjerenja, pa je im se moze desiti da moraju objasniti nadredjenima kako to da imaju napuhano 50 puta preko 0,0, a samo 20 napisanih kazni. ××××ga, tehnologija ce uskoro biti toliko napredna da se necemo moci osloniti na "dobru volju" provoditelja zakona...<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

zonta
19-07-2004, 09:25
Objasne tako da je jedan puhao 3-4 puta
:smile14: :smile14:

mc
19-07-2004, 09:30
Da, to je moguce, ali se mora jako paziti da bude slicna koncentracija, vrijeme puhanja itd. Sve u svemu, policajac riskira puno vise da bi ti progledao kroz prste... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

zonta
19-07-2004, 09:33
Da, na to nisam mislio.........a možda je najbolje uopće ne stajat
Mislim da te dođe manja kazna nego za alkohol

Tajo
22-07-2004, 17:53
A kaj mislite ko stoji iza tog zakona ???
Razmislite kome je u interesu ( mislim novcanom) da je alkohol 0,00 ???
Pa naravno osiguravajucim drustvima !!! koja vise nece prakticki imati obveza za namirivanja stete, jer vjerojatno gotovo svaki sudionik nesrece bude imal barem 0,01 promila a to bu automatski znacilo da si mora sam nadoknaditi stetu - iako nije kriv, iako je mozda pojel samo jednoga griota.
Stvarno mo se gade ....

Tajo
22-07-2004, 18:04
Ispravak :

Stvarno MI SE GADEEEE

Brock
23-07-2004, 06:57
Da... kaj se događa ako ne staneš? :smile10:

zonta
23-07-2004, 09:56
Platiš kaznu i dobiješ koji bod, ali ne uzimaju vozačku............tako je bar bilo prije