PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sepra - uvoz?



Rossonero
10-07-2004, 18:58
Sepra, daj mi molim te reci dal je moguce uvest Type R ili S2000 iz SAD-a? Jel prolazi nasu homologaciju? Ima kojih caka s uvozom iz SAD-a?
Hvala.<br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

alfa099
10-07-2004, 19:04
...nabavi dozvolu boravka u USA i vozi na USA tablice...inače nema šanse... :smile19:

Rossonero
10-07-2004, 19:13
A ako prolazi nasu homologaciju? Nemam pojma koje su razlike uvoza iz EU-e i SAD-a...

Alfa×××, daj malo napisi nekaj o toj dozvoli boravka i kak uopce doc do nje?! Ako je to green card, onda je to nemoguca misija. :( <br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

alfa099
10-07-2004, 19:15
...nađeš nekog tko garantira za tebe, popularnog "rođu", kod njega se prijaviš i tražiš dozvolu boravka...tam će ti reć kaj sve treba...
...meni teta živi u USA, sad sam u postupku dobivanja dozvole boravka, ona istražuje kek da to rježim iz ZG...i onda ti više ne treba viza i ta ××××××, voziš na USA dozvolu i USA tablice...ili ispitaj kako da otvoriš firmu u USA...isto vrijedi... :smile19:

Stevo odlg.
10-07-2004, 20:39
Alfa××× jesi ti bil vezist u vojsci? :))

alfa099
10-07-2004, 20:44
...ne ...dealer! :smile18:

Rossonero
10-07-2004, 21:17
Alfa×××, molim te javi mi SVE kaj znas na nino_cro@yahoo.com pa da vidim dal kaj mogu sredit. Za sad imam jednu ponudu da idem na MBA ovdje... iliti magisterij pa mi i to nest znaci. Ali daj mi molim te sve detalje pa da vidim dal kaj mogu sredit za auto... thnx! :)

alfa099
11-07-2004, 10:04
...odi ti na MBA, uhvati nekog sponzora, "obitelj prijatelja", pronjuškaj kaj se sve traži za dozvolu boravka, iako i tu ima različitih kategorija...
...držim fige... :))

_pack0575
11-07-2004, 10:05
Razlika ti je npr. u straznjim zmigavcima. Ameri imaju crvene a mi zute tak da to recimo treba promjeniti prije homologacije ili atesta.
Ako nemas vec odredjeni auto koji mislis kupiti u SAD bolje ti je potraziti u Svabiji. Oni su ti vec prosli euto ateste i homologacija a na www.autoscout.de ces sigurno naci dosta S2000.

Rossonero
11-07-2004, 12:19
Pack, to za zmigavce sam znal, ali to je samo jedan detalj. Mislim da toga ima hrpa... a zakaj radje USA? Cijene su tu smijesne...


E jesi se raspiso Alfa×××... :)) ;) <br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

alfa099
11-07-2004, 12:29
..kad mi se teta vrati s mora, saznat ću više, pa dobiješ mail!

Clio182_SB
11-07-2004, 12:42
Automobili sa američkog tržišta u principu ne prolaze našu homologaciju.
Dak sam radio sa SFOR, ta je opcija bila vrlo interesantna. Recimo novi Ford Mustang za cca 16000 USD putem povlastica koje se imali pripadnici njihove vojske.
Problemi su bili : signalizacija (ovo što je pack spomenuo), šajbe (drugačije se ponašaju prilikom sudara tj. pucanja), sustavi pojasa i ostale pasivne i aktivne sigurnosti... Ukratko, cijelo čudo toga. Jednostavno se nije isplatilo. Od tada su mjenjane regulative, ali ako ti pomaže, imaš na CVH stranicama sve detalje oko homologacije, pa možda možeš više toga preciznije saznati.
Efo ti direktan :URL=http://www.cvh.hr/hrv/homologacija.asp:link .:/URL:

Rossonero
11-07-2004, 18:00
Hvala, Alfa×××. :)


Clio182_SB, muci me bas to o cemu ti pricas!!! Signalizacija je najmanji bad, ali kaj s sustavima sigurnosti, standardima???


Mene ionak zanimaju auti koji se prodaju i kod nas, a to su S2000 i Type R. S2000 ovdje nova kosta 25000 Eura preracunato iz Dolara. Type R nazalost nebrem naci u ponudi niti jednog dilera pa ne znam kolko ga cijene, ali sam cul da su ih poceli uvoziti u USA. To bi trebalo znaciti da su jednako ko i za europsko trziste. A opet mozda i ne...

Mustang i slicni auti (pogotovo lokalna proizvodnja) su stvarno badave, ali o njima uopce ne razmisljam jer znam da ih je gotovo nemoguce uvesti, a niti ima nekaj kaj me bas zanima.

I polovni su stvarno povoljni. Sad nemam pojma po cemu se razlikuju od istih modela koji se kod nas rade. Na cesti sam gledal S2000 i ovak na oko mi se ne cini uopce razlicita, ali ko zna kolko detalja je drugacije. Bil bi mi zakon da rijesim MBA ovdje i onda bi ziher nekaj sredil i fural se doma na USA rege i s njihovom vozackom. :smile07:

_pack0575
11-07-2004, 19:42
Kaj je MBA?

Rossonero
11-07-2004, 20:18
Master of bussines administration... pandan nasem magisteriju. ;)
Ako dobim stipendiju onda idem :URL=http://www.t-bird.edu/:ovdje:/URL: . Jos je sve jako daleko, ali svejedno... :)

komandante
12-07-2004, 05:18
rossonero,ko covjek koji ima doma 3 uvezena auta sa "cudnih" trzista,savjet je NEMOJ!!!
nije stvar samo kak nekaj izgleda na prvi pogled
homologacija nije samo crveni/narancasti zmigavci
svaki djelic u autu ima nekakav broj/kod na sebi.kod homologacije se usporeduju brojevi i ak je u knjizi,ok ak nije,banana!kad sam ja homologirao svog tip procita neki broj na naslonima za glavu i kaze,sorry,nije po standardu.i tak za milion djelova
to se isplatilo prije 10-ak godina kad si za 100dm prolazio homologaciju i nikog nije bilo briga
danas je zajebanije,inace bi svi kupovali aute u usa za 30% manje<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1"></font>

komandante
12-07-2004, 05:23
jos jedna vrlo vazna stvar
garancija,dijelovi,bla,bla...
to ti nis ne vrijedi cim odvezes auto sa usa zemlje
pa da vidis jebade...a joooj,nemamo filter za gorivo,za americko trziste je drugaciji...ne pasu vam nase kocnice...nije vam podesena lambda sonda za nase gorivo....i kaj ja znam kakve gluposti
pa narucuj,dhl,fed-ex,3 mjeseca cekanja...itd,itd
znam dost slucajeva...u svakom slucaju NE!!!<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1"></font>

Rossonero
12-07-2004, 06:05
Puno ti hvala Komandante... u pravu si 100%. :) Mislim da budem odustal od te kombinacije ma kako primamljiva izgledala.

Fresh
12-07-2004, 08:32
Mene zanima jedna druga stvar. Susjed vozi Toyotu 4Runnera sa UN tablicama.

Je li moguće takav auto registrirati u Hrvatskoj ?

sepra
12-07-2004, 09:04
Evo Rosso sve su ti rekli. ××××ga vikendom se odmaram od foruma. :) <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

Girrari
12-07-2004, 09:42
:)) <br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>