PDA

Pogledaj cijelu verziju : Golf V na crash test



Frontera TDS
04-07-2004, 13:33
I novi VW Golf našao se na EuroNCAP crash testovima, koja su pokazala izvanrednu sigurnost. Golf je prema EuroNCAP-u najsigurniji automobil od svih ikada testiranih vozila. Niti jedno drugo osobno vozilo u zbroju postavljenih zahtjeva nije ostvarilo bolje rezultate u sigurnosti u sudaru te zaštiti pješaka i zaštiti djece.
U skladu sa time novi Golf postiže i najbolju ocjenu od pet zvjezdica u disciplini zaštite putnika u frontalnom i bočnom sudaru. Također, kao jedini od dvanaest u proljeće testiranih automobila novi Golf je na proglašenju rezultata crash-testova u Pragu dobio i četiri zvjezdice u disciplini zaštite djece i tri zvjezdice za zaštitu pješaka na cesti. Golf je u ovom testiranju ukupno osvojio 12 zvjezdica što je rezultat koji do sada još nije ostvario niti jedan drugi automobil – čak ni u klasi mnogo skupljih i težih automobila.

ipak mi balkanci nisno tako bedasti što volimo golfove

600
04-07-2004, 13:54
U sudaru sa šleperom neće ti pomoći ni 100 zvjezdica! ;)

GT
04-07-2004, 14:17
600, moras priznati da je to ipak velik uspjeh, uz novu Astru i Megane je Golf najsigurniji auto u klasi

600
04-07-2004, 14:30
Priznajem da je to velik uspjeh, ali me općenito malo nerviraju te zvjezdice i ti testovi! :)

OS FIAT>>>
04-07-2004, 14:50
"Priznajem da je to velik uspjeh, ali me općenito malo nerviraju te zvjezdice i ti testovi!"



Jel to zbog 147-micine bijedne tri zvjezdice šesto? :))

Clio182_SB
04-07-2004, 14:59
Bila bi katastrofa da nije, obzirom da je najnoviji auto po datumu proizvodnje od onih koje ti spominješ.

GT
04-07-2004, 15:05
svake godine Euro nCAP je stroziji i stroziji, sto znaci da ako neki auto ove godine dobije 5 zvjezdica a iduce godine drugiauto iste klase dobije opet pet, znaci da je ovaj drugi sigurniji.

OS FIAT>>>
04-07-2004, 15:09
Nisam bas siguran da to tako ide.Istina je da se kriteriji podizu iz godine u godinu tako i auti dobivaju sve veci broj zvjezdica. ;)

Wheeler
04-07-2004, 15:14
××××s to kad se pravila stalno mijenjaju.

OS FIAT>>>
04-07-2004, 15:18
Cijeli svijet napreduje, pa je logicno ocekivati da se i od automobila i njihove sigurnosti ocekuje napredak.Da bi testovi mogli pratiti napredak automobila, mijenjaju se pravila i podizu kriteriji. :smile08:

Wheeler
04-07-2004, 15:22
Mislim onda zakaj jednostavno ne zajebu zvjedice i napisu tolko i tolko posto da si mrtav i tocka a ne davat bodove za neka ×××××× ko sto su oni biperi za pojaseve. Prije ce te to izivcirat i pretvorit u manijaka nego naucit da se vezes. To si trebao naucit sam.

Cezy
04-07-2004, 15:34
600 proziran si brate do bola!! :))

Da Alfa ima na svim autima 5,bio bi najvazniji faktor!! :)) :)

sigurnost
04-07-2004, 15:45
pa da je i nemoguće poginuti u njemu ne bih ga vozio

:smile06:

ne bi ni alfu - da se razumijemo :)

OS FIAT>>>
04-07-2004, 16:01
Ono je sramota za 147 te tri zvjezdice.Taj auto mi je prekrasan, ali to bi mi bio dovoljan razlog da odustanem od tog auta kada bi kupovao auto u toj klasi.Nije mi jasno zasto nisu testirali 156.Ona bi mozda bila jos gora s obzirom da je prije nastala. :(

kleo
04-07-2004, 16:02
Kad je tako siguran za pješake neka te pokupi na pješačkom sa 80 na uru pa budes vidio kako štiti pješake.

GT
04-07-2004, 16:06
Euro Ncap rezultat je vrlo vazan, mislim da kad bi 147 recimo imala 5 zvijezda, da bi se jos bolje prodavala, jer ljudima je sigurnost vrlo vazna, jedna od najvaznijih stvari.

OS FIAT>>>
04-07-2004, 16:12
Pogotovo na zapadu.Napraviti onako lijep auto i onda ispadne relativno nesiguran je prava zalost.Moj Punto ima cak cetiri zvjezdice i mnogi drugi manji auti.<br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

mc
04-07-2004, 16:12
Na ovom forumu se ne priznaju nikakva mjerenja ako ne idu u korist preferirane marke - zalosno... :smile12:

Meni isto Golf nije nimalo drag ali je glupo podcjenjivati vaznost ovakvih (a i drugih) mjerenja. Nije sve u subjektivnom dozivljaju auta. Ili je? :smile07: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Gimme fuel
Gimme fire
Gimme that which I desire</font>

600
04-07-2004, 16:30
cezy, mene si našo prozivati, ajde skini mi se! :smile09:

Vjerovali ili ne meni osobno su zvjezdice najmanje važne kod kupovine auta.
Girrarijeva 164 ima valjda 1 ili 2 zvjezdice, ali bi zato samljela tvog Punta ko od šale pa mu kao što sam već rekao nebi pomogao ni dragi Bog, a kamoli zvjezdice! ;)

Mrzim zvjezdice! :))

OS FIAT>>>
04-07-2004, 16:34
Istina je da bi razjebala Punta, ali samo zbog svoje tezine.Ta ista tezina bi joj bila pogubna kada bi udarila u neki betonski blok ili nesto slicno.Nevjerojatno je, ali istinito da bi bolje prosao u Puntu ili Yarisu u takvoj vrsti sudara nego u velikoj 164. ;)

mc
04-07-2004, 16:38
Znam da ti i Girro dijelite filozofiju da se auto kupuje iz ljubavi i da tu u vasem slucaju prolaze samo zna-se-koje marke, pa vam ova testiranja zbilja nista ne znace ako ce se usporedjivati Fiati s Alfom i obrnuto.
Ali za one koji nisu ograniceni na dvije marke, zvjezdice su jedini nacin da se usporedi sigurnost dva auta. Kako bi inace znao da li je sigurniji Megane ili Accent? Naravno da je u srazu automobila razlicitih klasa racunica prilicno jasna, sto se i dokazalo u nedavnim sudarima kod Udbine.<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Gimme fuel
Gimme fire
Gimme that which I desire</font>

600
04-07-2004, 16:39
Nisam siguran da bi u malom autu sa kratkom haubom prošao bolje nego u velikom sa dugačkom haubom!

Bmw Touring
04-07-2004, 16:41
ajmo probat :))

OS FIAT>>>
04-07-2004, 16:42
Odi na nCAP-ove stranice i pogledaj kako u istim uvjetima prolazi npr. jedan BMW E36 sa dugackom haubom i kako prolazi recimo Yaris sa malom haubom pri udarcu u istu prepreku. ;)

600
04-07-2004, 16:42
mc, ovo uopće nema veze sa markom auta, ja samo govorim da mi je to malo bitno ima li neki auto 3 ili 5 zvjezdica!
Dajte ljudi pa nemojte stalno tumačiti postove! :smile08:

Uostalom kao da će netko danas kupovati auto zbog zvjezdica, pa ljudi kupuju aute koji su im povoljni, opremljeni i lepi.

mc
04-07-2004, 16:44
Bila je prije par godina frontalka Mecke i Twinga (u Twingu cetvero plus pas) - rezultat: poginuo vozac Mecke i pas. :o <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Gimme fuel
Gimme fire
Gimme that which I desire</font>

600
04-07-2004, 16:45
Dobro OS FIAT>>>, neda mi se više! Radije bi nedajbože pri sudaru krepo nego zbog zvjezdica ostao invalid! ;)

mc
04-07-2004, 16:47
600, zacudio bi se koliko ima ljudi kojima je sigurnost jedan od najbitnijih faktora - narocito onima koji su imali ruzna iskustva. Evo ti moj frend - sanjao je godinu dana svoj sudar i sada zna sve postotke od testova na pamet... :smile08: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Gimme fuel
Gimme fire
Gimme that which I desire</font>

OS FIAT>>>
04-07-2004, 16:48
"Radije bi nedajbože pri sudaru krepo nego zbog zvjezdica ostao invalid!"



:))

600
04-07-2004, 16:55
mc, mislim da nisi u pravu zato što mnogi ljudi sigurnost uzimaju zdravo za gotovo.
Tek kada se netkome nešto dogodi onda počnu misliti i na te stvari.
Ja osobno sam napravio totalku na bivšem autu pa čak ni nakon tog šoka ne mislim na sigurnost.
Ak je suđeno suđeno je! :smile08:

Hondo
04-07-2004, 22:42
Na stranu marke automobila, no taj test ne pokazuje čvrstoču automobila onako kako to mi svi shvačamo, već sigurnost putnika u tom automobilu. Dakle, neki auto može biti super jak i čvrst, no neki dio tijela vozača ili putnika je u njemu izložen velikom naprezanju pri sudaru i taj auto automatski zbog toga gubi zvjezdice. S druge strane, neki auto može biti mekan i deformabilan i pun jastuka, popluna i blazina i vozač i putnici su u njemu zato zaštičeni od jakih naprezanja i udaraca i iako auto izgleda kao da je na njega sjeo slon, on dobiva puno zvjezdica. Realno bi bilo samo ocjenjivati čvrstoču školjke, bez obzira na sigurnosnu opremu i onda bi se moglo govoriti o čvrstoči i kvaliteti gradnje pojedinog automobila.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Mehanicar
04-07-2004, 22:53
upravo to Hondo, cvrstoca je i tako neupitna u svim autima, bit je samo deformacije i neostecenja putnickog prostora - celik, aluminij, sto god je nevazan s ljudskim zivotima, a sto se tice voznih osobina tu je krutost daleko vaznija koju nasi novinari cesto brkaju s cvrstocom !

GT
04-07-2004, 22:58
Hondo, pogledaj malo sve aute koji su dobili 5 zvijezda, to su samo dobili zahvaljujuci cvrstini sasije i kabine, jer inace je nemoguce dobiti 5 zvijezda, recimo alfa 147 je izgledala koda je bager pregazio dok su Golf 5, astra i megane izgledali potpuno cvrsto, kabina i krov nimalo nisu bili deformisani, vrata su se mogla otvorit.
Znaci nijedan auto nije dobio 5 zvijezda bezveze, nego zato sto ima jaku konstrukciju sasije i karoserije, i sto airbagovi, pojasevi efektivno rade, a sto je najvaznije, automobil absorbira snagu udarca i pretrpi je bez deformisanja kabine, sto znaci da putnici su manje snage pretrpili pri udarcu jer je auto te snage dobro absorbirao.

GT
04-07-2004, 23:01
a krutost karoserije i sasije je vazna za dobre vozne osobine, ali recimo Alfa 147 je kruta, ali nije tako cvrsta,ustvari, nije tako efektivna u absorbiranju sila pri udarcu, sto je dokazao Euro ncap test.

Mehanicar
04-07-2004, 23:08
GT i prevelika cvrstoca nije dobra, dolazi do prevelike deakceleracije i covjeku puca sve u tjelu, hauba i motor moraju preuzeti dio toga i potrositi na deformabilni rad kako bi se to ublazilo !

GT
04-07-2004, 23:13
pa to i ja govorim ako je prednji dio auta dobro radjen da absorbira snage i sile koje se razviju pri udesu, onda sasija i kraoserija manje trpe i kabina ostane citava, a kod Alfe 147 je sasija kruta, ali prednji dio auta ne absorbira dobro sile sto znaci da te sile prenese na putnike i kabinu i zbog toga se krov uvija i kabina, a putnici u tom slucaju absorbiraju sile koje je auto trebao absorbirat.

GT
04-07-2004, 23:22
""GT i prevelika cvrstoca nije dobra, dolazi do prevelike deakceleracije i covjeku puca sve u tjelu, hauba i motor moraju preuzeti dio toga i potrositi na deformabilni rad kako bi se to ublazilo !"""

pa u tome je caka, jer samo cvrstina nije dovolja, konstrukcija prednjeg dijela treba biti efektivna i absorbirati sto vise sile sto znaci da ce kabina i putnici manje pretrpit.
ali opet kabina mora biti vrlo cvrsta da se ne uvije , a ako je prednji dio efektivno gradjen da absorbira vecinu sile, onda ce kabina ostatak sile absorbirat i nece se deformisat, sto znaci da su i putnici manje pretrpili i bolje prosli.

Wheeler
04-07-2004, 23:27
To je sve tak komplicirano... ne kuzim zasto jednostavno ne izmisle novu fiziku?

:)) :)) :smile06:

GT
04-07-2004, 23:29
najvise povreda, ustvari smrtonosnih povreda dobiju ljudi kad pri udarcu se tijelo zaustavi znaci zaustavi ga airbag itd. ali u tom momentu svi unutarnji organi se zabiju velikom brzinom u grudni kos i lobanju, to je ta deakseleracija, to je najgore, zato treba auto sto vise sila absorbirat prednjim dijelom, haubom , motorom itd. da bi vanjski dio kabine, krov, pod, vrata, znaci dio sasije i karoserije manje sile absorbirali i ostali citavi, sto znaci da untarnji dio kabine ostane citav i putnici su manje pretrpjeli, sansa da prezive je u tom slucaju puno veca.

GT
04-07-2004, 23:39
isto je vrlo vazno da volan, pedale i drugi dijelovi u kabini ne izlete prema putniku pri udarcu, jer i to smanjuje bodove na testu i zadaje teske povrede. zato je najvaznije da konstrukcija prednjeg dijela auta bude efektivna, znaci da se efektivno zdrobi i absorbira vecinu sile,isto vrijedi i za druge dijelove u kabini ( volan pedale itd.. ), moraju biti tako gradjeni da nisu opasni, recimo letva volana se treba zdrobit ili razdvojit na poseban nacin tako da se volan nebi zabio u vozaca.

drugmirko
04-07-2004, 23:43
sječate se onog niza 5-6 visećih metalnih kuglica u osnovnoj? pa kad prvu s ljeve pustiš, da lupne po drugoj, a odskoći zadnja na desnoj? tak ti je i u autu. ako je karoserija kruta, sva se energija prenosi u lopticu koja može odskočit, a to je tijelo putnika. ako tu energiju absorbira lomljenje i gužvanje motora i haube, do putnika pristiže manje energije. to ti je ko, da si treću i četvrtu metalnu kuglicu u onom nizu zamijenio s klupkom vate. vata se deformira kod udarca i zato zadnja kuglica ne odskaće.<br><hr>

Mehanicar
05-07-2004, 00:27
upravo to i sad ti moras raditi kompromis iznmedju krutosti i deformabilnosti odredjedjenih djelova vozila da bude sto bolje za voziti a sto deformabilnije kod sudara - e to ti je kao da pravis drveni rostilj ! :))

T-IE
05-07-2004, 14:08
"Radije bi nedajbože pri sudaru krepo nego zbog zvjezdica ostao invalid!"

A dal si možda razmišljao o tome da biš u autu s 5 zvjezdica na NCAPU pri nekom sudaru prošao bez težih ozljeda, a u autu sa jedva 3 zvjezdice ostao invalid?

activa
05-07-2004, 14:12
http://carsguide.news.com.au/common/imagedata/0,3600,357616,00.jpg

activa
05-07-2004, 14:13
Golf aces crash test
02jul04

Volkswagen's high hopes for its fifth-generation Golf received a boost this week with the release of crash safety test results in Europe.

The Golf, due to go on sale here in August/September, earned 12 stars in the Euro New Car Assessment Program tests.

It was the highest total awarded to any of the 12 cars tested in three safety categories. Golf earned the maximum five stars for occupant protection in the frontal and side impact tests, four stars for child protection and three stars protection of pedestrians.

Eight of the 12 cars tested received the maximum five stars in the key category of occupant protection and most of them are either sold or about to be sold in Australia.

They are the Holden (Opel) Astra, the Peugeot 407, the Renault Megane CC, Saab 9-3 convertible (see test drive in tomorrow's CARSguide), the Toyota Prius electric hybrid and the Volvo S40.

Prius is the first hybrid car to be tested by Euro NCAP and scored well.

activa
05-07-2004, 14:17
announced
Posted Mon, 28 Jun 2004

Toyota Prius, the first hybrid car to be tested by Euro NCAP, was one of eight cars to achieve the top five star occupant rating and received the highest rating for child protection, proving that cars can be lean, green and safe.

On June 24 Euro NCAP announced the results of eight cars that achieved the top five star accolade for occupant protection in Europe’s leading independent crash tests.

Best in class for occupant protection was awarded to Toyota’s Corolla Verso, and BMW’s Z4.

Honda’s Jazz becomes the first supermini to be awarded the three star Euro NCAP rating for pedestrian protection.

And in another first, Renault’s Mégane CC was the first car to achieve the maximum score possible in the stringent frontal impact test.

The Euro NCAP rating requires occupants to fasten their belts. Again for the first time, an intelligent seat belt reminder for the rear seats has been introduced on a car, Volvo’s S40.

Summary of Results

Family cars
Occupant Protection Child Protection Pedestrian Protection
Peugeot 407 5 stars 4 stars 2 stars
Saab 9-3 Convertible 5 stars 3 stars 1 star
Toyota Prius 5 stars 4 stars 2 stars
Volvo S40 5 stars 4 stars 2 stars
Small family cars
Opel/Vauxhall Astra 5 stars 4 stars 1 star
Renault Mégane CC 5 stars 3 stars 2 stars
VW Golf 5 stars 4 stars 3 stars
Super-mini
Honda Jazz 4 stars 3 stars 3 stars
Small MPVs
Toyota Corolla Verso 5 stars 4 stars 2 stars
Fiat Doblo 3 stars 3 stars 1 star
Roadsters
BMW Z4 4 stars Not applicable 2 stars
Opel/Vauxhall Tigra 4 stars Not applicable 2 sta

xyz
05-07-2004, 20:10
Crash testove "kupuju" Francuzi i Njemci
preko EuroNCAP-a to jr njihova organizacija 100 %.
Talijani "kupuju" tzv. "automobile godine"
A Japanci "kupuju" ankete o tzv. pouzdanosti!!!

S16
05-07-2004, 23:07
Nikako ne mogu zaboravit sudar Lade i Peugeota 206... :smile15: <br><hr><font color="blue">Ne vozin S16...</font>