PDA

Pogledaj cijelu verziju : korupcija



pack0575_
03-07-2004, 01:46
Evo, danas sam platio kaznu od 150 kuna jer "nisam stao na znaku STOP".

No imam vise prigovora u tome i iako sam platio kaznu idem sutra u policijsku postaju a ako me tamo odbiju onda cu slucaj prijaviti Odjelu za unutarnju kontrolu pri Ministarstvu.

Ovako, ja sam stao na znaku STOP i to na manje od sekunde jer je raskrsce fakat jako dobro vidljivo pa sam brzo krenuo ali sam STAO i nisam prekoracio brzinu, dao sam zmigavac i slicno.

Policajac me zaustavio 140-150 metara dalje. Iz njegovog kuta se ne vidi sigurno da li auto stane ili se krece 2-3km/h jer postoje 3 velike limene table koje zaklanjaju vidokrug tako da ne vidis ni znak stop a i to je 150 metara daljine po oblacnom i kisnom vremenu.
Dalje, policajac me trazio 100 kuna a kad sam mu pokusavao reci da sam stao ali je on predaleko pa ne moze dobro procjeniti rekao je "e, sad ti je onda to 150KN" i napisao kaznu od 150 kakva i je zakonom propisana. Na to je jos dodao " E pa sad se vise nemozes nikom ni zaliti".
Sta mu je onda znacilo onih 100kuna na pocetku koje je 2-3 puta spomenuo (imam svjedoka)?
Mislim da je to poticaj na mito od njegve strane i to cu otici prijaviti.
Ako je kazna 150 koju je naplatio vec bezbroj puta na tome mjestu, cemu onda nekoliko puta spominjati 100 kuna pa onda ako imas prigovor, e onda cemo po zakonu 150. Zar zakon ne bi trebao biti od pocetka? Da li je onda bilo sve po zakonu i kad me "vidio" da nisam stao na STOP? Sta, malo po zakonu pa malo mimo mjega?
Brdo pitanja, bas me zanima sta ce odgovoriti na sve njih.

Aero
03-07-2004, 06:52
Nažalost i ja imam mnogo sličnih situacija. Pred dostta godina me policajac zaustavio na paškom mostu i lijepo mi saopćio da sam pretovaren!!!!!!!! U mojoj Vectri smo bili ja, žena i mačka na stražnjoj klupi, a u gepeku, kofer i frižiderić. I onda sam ja pretovaren? I lik mi je htio naplatiti 500 kn!!!!!!! ××××ga i kaj sad?????? SLikao sam fotićem i auto i njega, sa svih mogućih kuteva, te sam mu platio. Kasnije sam otišao prijaviti slučaj, i vidiš čuda za tjedan dana su mi vratili novac!

Initiale
03-07-2004, 09:14
Pack i mene su tak zajebali.Zaustavio me lik po noci i naravno niste se zaustavili na znaku stop. Raskrsce je pregledno i inace je tamo semafor ali tih mjeseci nije delal a skretal sam desno.

Iako sam rekao da sam se zaustavio kaznu je napisal,drugi dan sam odfural zalbu na policiju di sam napisal da lik uopce nije mogel videti dal sam stal jer je raskrsce iza zgrade i jos je noc bil i jos sam neke gluposti nasral i doma sam dobio da je zalba neosnovana i da imam 8 dana za platit<br><hr>

TRANS AM
03-07-2004, 09:27
Pack, baš sam ti htio reći da ti je posao uzaludan, jer ništa nećeš dokazati, a onda sam vidio Initiale-ov post u kojemu je krasno opisao što se događa kad želiš istjerivati pravdu. U policiji nemaš šanse. Uvijek će štititi svoje djelatnike. Puno veće su ti šanse na prekršajnom, ali sumnjam da ti se to isplati za hebenih 150 ćuna. <br><hr><font size="+1">ALFA je GROBLJE, a ne sport!</font>

pack0575_
03-07-2004, 11:32
E, decki ima jos. Upravo sam povezao neke podatke i zakljucio da je taj isti policajac nedavno isprovocirao moju staru da je slijepa jer nosi naocale, tako da kad je dosla doma morala je popiti tabletu za smirenje sto inace normalno ne radi.

Taj policajac sad vidim ne radi bas sve sukladno zakonu i to mi daje jos veci povod da sve podatke iz oba slucaja prikupim i odem prijaviti.
A velim, mene ne zanima vise da li sam ja stao ili nisam na stopu jer to je subjektivno njegovo misljenje protiv mojeg i tu on buduci da je organ ima pravo.
Ja cu svoju prijavu temeljiti na tome da me prvo trazio nekoliko puta da mu platim 100 kuna bez ispisanog racuna a kada ga je kasnije ispisao bilo je 150 pa kad sam ga pitao zasto sada 150 a rekao je 100 dva puta mi je presutio reci odgovor. Velim da tocno za to imam i svjedoka.