PDA

Pogledaj cijelu verziju : Iza dobrog konja se praši???



Vega
26-06-2004, 11:04
Molim informaciju! Kupil sam mazdu 323f ditd(90ks) sa 78000 km (sad ima 85000km). U zadnje vrijeme sam primjetil da malo jačim gasom mogu sve iza sebe ostaviti u crnom dimu, (inače točim eurodiesel).Zanima dali je stvar u gorivu, izvedbi mašine ili je to normalno (sad benzinoljupci valjda likuju)!

Aero
26-06-2004, 11:09
Ovak. Moguće je da razvodna pumpa slaže prebogatu smjesu, pa dio goriva ne izgara, nego leti van. Međutim isto tako sam vidio Škodu Fabiu RS sa 1,9 TDI motorom od 130 KS koji pri kretanju sa full gasom ispušta goleme oblake dima - čađu. A čađa leti iz svih dizela osim kod onih sa filterom čestica čađe (FAP npr.)

Vega
26-06-2004, 11:25
Možda ima veze sa većinskom gradskom vožnjom? Dali bi to mogel nekak spuhati (obično je prije npr. tehničkog poželjno malo sforsirati mašinu na višim okretajima da bi se vidla realnija slika ekotesta)? Inače auto ide kak bi se to i očekivalo od 90 ks.

Aero
26-06-2004, 11:31
Mislim da gradska vožnja nema s tim veze. Probaj malo po autocesti jače raspilit, ali mislim da je to ok. Zato svi dizelaši imaju ispušnu cijev zavinutu prema dolje.

Black Knight_
26-06-2004, 15:39
Bratic moj je nachipao BMW 330xd i otada mu ide pun ××××× crnog dima kad stisne gas jace..
Lik mu je slozio da mu je malo bogatija smjesa pri vecim gasovima dok mu je chipao i to namjerno. I to je tak, bolje bogata smjesa nego siromasna u smislu trajnosti motora.

elliot
26-06-2004, 16:47
turbina ti je pri kraju. pitaj nekog mehaničara. nema veze kaj je to mazda.

maxmax
27-06-2004, 21:16
Nemoguće da je turbina na mazdi sa 85 000km na izmaku....po meni je nešto drugo u pitanju ,jer bi to osijetio u vožnji .
I još nešto buduči da si kupio polovan auto za koji znaš stvarnu km bilo bi poželjno da si ga odmah odvezao na servis na zamjenu ulja i svih filtera jer ovako neznaš u kakvom su stanju!
Mehaničaru daj mišljenje!!! ;) :smile07: <br><hr>

Megane_SB
27-06-2004, 21:57
Ja znam za primjer iste Mazde i razletanja bregaste osovine na nekih 90tkm. Ali to ipak treba prokomentirati neko stručniji :smile19:

Girrari
27-06-2004, 22:10
Ne znam zakaj bi Mazda bila cijepljena protiv ×××××rija samo zato kaj je to Mazda.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

Black Knight_
27-06-2004, 23:29
Kakve veze ima turbina sa prebogatom smjesom? Turbine kad odu dime plavicasti dim(izgoreno ulje), i to ga dime i u leru.

AFAIK "bogatsvo" smjese barem na benzincima uvjetuje iskljucivo lambda sonda. To je prva stvar za pogledat.

komandante
28-06-2004, 03:19
ja sam imao slican problem
nakon kaj su me davili sa promjenom diza i kaj ja znam kaj cime(isto su spominjali turbinu koja s tim nema nikakve veze),na kraju su samo nekak podesili "bosch" pumpu i sada dimi puno manje

mada na punom gasu i dalje stvara zavjesu,al to vidam i kod novih novcatih dizelasa

crni dim je neizgoreni dizel tak da to nema veze sa potrosenosti motora(to bi bio plavkasti dim od ulja)<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1"></font>