PDA

Pogledaj cijelu verziju : Alfe? cuore sportivo?



Stranica : [1] 2 3

Bento
23-06-2004, 13:31
Alfa je nekad bila prava sportska marka, ali u zadnjih 20 godina a pogotovo sada je samo sportska po povijesti i dizajnu, sto se tice drugih stvari ni S od Sporta nema( a da ne govorim o kvaliteti, koja nikad nije bila kako je trebala biti ), skoro svi proizvodjaci imaju modele u ponudi koji su sportivniji od svih danasnjih Alfih.
Sto se tice kvalitete, nije losa, ali nje ni nesto posebno dobra, Honda i BMW rade kvalitetnije, sportivnije automobile dok su Alfe sminka koja se brzo pokvari. primjetio sam na ovom forumu da Alfisti previse, PREVISE hvale Alfu i uzdizu je tamo gdje joj nije mjesto. Alfa je marka koja puca na sport i ima lijep dizajn ali to je sve, a sve ostalo je kod japanaca i svaba ( Honda, BMW ) bolje. neki od vas toliko ××××te po Hondi i BMW da ispada koda su ta auta zadnje smece a Alfe je neko cudo od auta :smile17: . BMW i Honda rade bolje automobile i imaju bolji imidz sirom svijeta , alfa njima nemoze ni prismrdit.
Za mene je Alfe jedna marka koja radi lijepe aute, puca na sport, ali nista posebno, pa recimo jedna Mazda RX-8 je sportvinija od svih Alfih. :))

activa
23-06-2004, 13:35
...eeeee, girrari , danas posla za tebe na pretek !!?? ;) :))

sepra
23-06-2004, 13:38
Konobar, meni gemišt i Bento kaj pije <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

sepra
23-06-2004, 13:39
Inkvizicija je zatajila :smile06: <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

sepra
23-06-2004, 13:40
Možda su u Portugalu?<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

activa
23-06-2004, 13:40
....inkvizitor drema .....siesta !!?? :smile25:

piquet
23-06-2004, 13:40
vidim bento da ti se alfa toliko mota po glavi da si morao nešto napisati.
boriš se protiv želja? :smile16:

Bento
23-06-2004, 13:51
ako nemate sta pametno za reci , nemojte nista, ovo sto sam ja rekao je istina i to svi znate, samo Alfisti nikad nemogu biti objektivni, pljujete po svemu drugom, samo niko nesmije nista da kaze protiv Alfe. za japance govorite da su dosadni( pa normalno kad uvijek upale, uvijek stignes na vrijeme gdje god krenes, nikad nemoras auto gurat, zvati slep sluzbu, puno vremena provodit kod mehanicara ), za svabe govorite kako ne vrijede svojih para, kako su nekvalitetni, BMW podcijenjujete, a BMW je u svemu ispred Alfe i uvijek je bio kvalitetniji i bolji od Alfe. za VW govorite kako je los, kvari se, a istovremeno hvalite svog punta koji je uspio preci vise od 300.000 km( sto je za vas fiatiste i alfiste ocito pravo cudo a za vecinu drugih auta sasvim normalno), naravno uz redovno guranje i posjecivanje garaze :))(
neki ovdje nikad nemogu biti objektivni, ja nekazem da su alfe losa auta, daleko od toga, ali nisu nista posebne.

piquet
23-06-2004, 13:56
losa auta

sve jasno. :smile07:

OS FIAT>>>
23-06-2004, 13:56
Blento rece...

"Alfa je nekad bila prava sportska marka, ali u zadnjih 20 godina a pogotovo sada je samo sportska po povijesti i dizajnu, sto se tice drugih stvari ni S od Sporta nema( a da ne govorim o kvaliteti, koja nikad nije bila kako je trebala biti ), "...



Isto i ja mislim za dojč aute, nekad bili kvalitetni, a danas zive na staroj slavi. ;)

mc
23-06-2004, 13:58
Here we go again... :smile12: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Gimme fuel
Gimme fire
Gimme that which I desire</font>

Bento
23-06-2004, 13:58
piquet, ako nemozes normalno da razgovaras, nemoj nikako, ali vidim da sam znas da sam upravu, pa nemas nista drugo da kazes osim da zajebavas. :smile07:

OS FIAT>>>
23-06-2004, 14:01
Dobro ti je Nelson rekao, ocito ti je Alfa tiha patnja kad toliko mislis o njoj.Pogledaj koliko si samo teksta nakucao o njoj.Znam da ti je to tesko samom sebi priznati. :) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

Bento
23-06-2004, 14:01
OS Fiat, nisi upravu, ali to i sam znas :))

OS FIAT>>>
23-06-2004, 14:04
"Isto i ja mislim za dojč aute, nekad bili kvalitetni, a danas zive na staroj slavi. "



Ako mislis na ovu izjavu, onda znam da sam u pravu.Moje price nisu "rekla kazala" vec osobna i iskustva mojih poznanika, kolega sa posla... ;)

Bento
23-06-2004, 14:06
OS Fiat, nije mi Alfa nikakva patnja, iako su ove nove Alfe lijepe, ali trebamo biti objektivni, ja nisam rekao da nevolim Alfe, niti ih volim, ali nisu nista posebne. ali neki od vas previse cijenite Alfe i uzdizete ih a druge marke na svaki nacin pokusavate da srozite, pa cekaj malo
;) , to nije uredu, a ako cemo vec pricati o svabama i japancima ( mislim posebno na BMW i Hondu ) onda je vama Alfistima krivo sto su te dvije marke u svemu ispred Alfe i sto imaju sportivnije automobile da neznate nista drugo nego da ih podcijenjujete. Vi Alfisti podcijenjute skoro sve sta nije Alfa ili talijansko ;)

Bento
23-06-2004, 14:10
OS Fiat, ""Blento"""si ti, jer nemozes normalno da ragovaras nego moras provocirati ;)

OS FIAT>>>
23-06-2004, 14:13
"OS Fiat, nije mi Alfa nikakva patnja, iako su ove nove Alfe lijepe, ali trebamo biti objektivni, ja nisam rekao da nevolim Alfe, niti ih volim, ali nisu nista posebne"


To sto si napisao je tvoje misljenje koje nema veze sa mojim ni bilo cijim.Iz tvoje prerspektive je tako i ja te necu ovdje uvjeravati u suprotno.Ako si mislio ovdje ljudima dijeliti pamet i govoriti kako Alfe nisu sportske onda gubis vrijeme.Ovaj forum je jako uporiste Alfista i bolje ti je da odmah odustanes i uzivas u bofl dojč kanticama. ;)

????
23-06-2004, 14:14
Diz,Bento,Boki...

Bar se javi pod jednim imenom pa razgovaraj.

activa
23-06-2004, 14:14
...DANAS JE BAS BERICETAN DAN !!?? :smile23:

OS FIAT>>>
23-06-2004, 14:15
Sorry, nisam dobro vidio, mislio sam da si se potpisao sa blento. ;)

activa
23-06-2004, 14:15
...papaka na pretek !!.....prija im lepo vreme valjda ?? :smile12: :)

activa
23-06-2004, 14:16
OS fiat , kupi si naocale !! :smile06: :smile06: :))

OS FIAT>>>
23-06-2004, 14:16
Pa Activa, jesi ti ziv?Nema te ko kave 80-te! :))

mc
23-06-2004, 14:16
"Ljubav je (ponekad) slijepa", zar nikad nisi cuo za tu izreku?!? Ljudi kada se zaljube, cesto previde mane na predmetu svoje ljubavi i dizu ga u nebesa. Alfa ocito ima tu kemiju i zato nije cudno da Alfisti ponekad pretjeruju... ;) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Gimme fuel
Gimme fire
Gimme that which I desire</font>

OS FIAT>>>
23-06-2004, 14:17
Mogao bi si ih i sam napraviti s obzirom da sam optičar. :))

piquet
23-06-2004, 14:18
pogotovo ovi "alfisti" koji voze clia sport. :smile15:

activa
23-06-2004, 14:18
...ziv sam !! :) ...otkud ti znas za nestasicu kafe osamdesetih ?? :smile12: :))

OS FIAT>>>
23-06-2004, 14:19
Bento i njemu slicni to nece nikada shvatiti mc.
Ista je stvar ponekad i sa zenama, moze biti prelijepe, ali imati mana i opet cemo ju voliti. ;)

mc
23-06-2004, 14:19
Mojem prethodnom postu je mjesto 10-tak mjesta prije... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Gimme fuel
Gimme fire
Gimme that which I desire</font>

activa
23-06-2004, 14:19
....pa bento i bLento bas i ne lici ?? ;) :smile06: :smile06: :))

OS FIAT>>>
23-06-2004, 14:20
Pa slucajno Activa znam za nju jer smo tada jos zivjeli u istoj drzavi, a i bilo mi je tada 3 godine tako da sam upucen. :))

activa
23-06-2004, 14:21
..i pio si kafu sa 3 godine ?? :o :))

mc
23-06-2004, 14:21
Bas to OS. Nek Bento pokusa objasniti nekom svom frendu da mu ljubav njegovog zivota i nije neki komad jer ima male sisa, a i guzica joj malo visi, pa ce vidjeti kako ce proci.<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Gimme fuel
Gimme fire
Gimme that which I desire</font>

activa
23-06-2004, 14:21
...jel ti porastao rep ?? :smile15: :))

activa
23-06-2004, 14:23
...ko o cemu ,MC , o klopi i zenama !!?? :smile19: :))

OS FIAT>>>
23-06-2004, 14:27
Opcenito mi je glupo u globalu govoriti o nekoj marci da je losa.Svaki proizvodjac u svojoj ponudi ima barem neki model sa odredjenim motorom, mjenjacem ili necim trecim koje bas nije najbolje.Najbolji je primjer onog nesretnog Audia A4 iz predzadnjeg Auto Blica kojem su trebali promjeniti cak TRI mjenjaca do 38 000 Km!!!
Bez obzira na taj model ipak Audi ne mozemo smatrati losom markom. ;) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

activa
23-06-2004, 14:33
..pa da , menjac u biti i nije vazan ?? :smile19: :smile12: :))

OS FIAT>>>
23-06-2004, 14:37
Covjece, ja nisam na jeftilenu od Punta promjenio ni toliko zarulja, a kamoli nesto vise! :smile12:

activa
23-06-2004, 14:39
:)) :))

Girrari
23-06-2004, 14:40
Zaboli me, dok je diskusija normalna, pričajte kaj 'oćete. Meni je Alfa potreba i ne mogu niti se želim zamisliti u bilo kojem drugom autu osim u slučaju nužde.

Ima boljih, ima bržih, ima sigurnijih, ima pouzdanijih, nema lepišh, ali Alfa je Alfa i bok.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

activa
23-06-2004, 14:41
...lep dan danas girrari ?? :smile15: :))

Girrari
23-06-2004, 14:43
Je, samo kaj se nekaj naoblačilo, a ja moram oprati auto.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

activa
23-06-2004, 14:54
..ti to vabis kisu ?? :smile08: :))

OS FIAT>>>
23-06-2004, 15:00
Ja sam Bravu jucer oprao,danas bi mogao Punta. :)

activa
23-06-2004, 15:04
vama je stvarno stalo do kise ??.....ovde je danima bio potop , pa mi bas i nije do kise !!?? :smile19:

OS FIAT>>>
23-06-2004, 15:10
O cem ti to Activa?Ti si od mene nekih 140 Km zracne linije, ali ovdje nije bilo kise danima. :)

activa
23-06-2004, 15:13
..j...., vi ste postali kandidati za EU , a to automatski menja vremenske prilike !!??
...pitaj drugmirka ako mi ne verujes !!...kod njih je sada stalno leto !! :smile15: :)) :))

activa
23-06-2004, 15:14
...nije valjda da je BG - OS , samo 140 km ??...
...tako blizu , a tako daleko !!?? :)) :))

OS FIAT>>>
23-06-2004, 15:17
Je, je toliko je otprilike.Odakle je drugmirko? :)

activa
23-06-2004, 15:18
...Ljubljana !!

Dom unlog.
23-06-2004, 15:23
Jezuš Marija , ak hočete natuči postove postove gospodi u Vidiauto , evo prave teme.

Ma je Bento , Alfa je zbilja drek , da ti ja zbilja savjetujem da bežiš od tog dreka.

Ciao!!!! :smile20: :smile20:

Cezy
23-06-2004, 15:57
Ima istine u tome kaj decec prica.Ali se nebih slozio sa tim da svaki auto napravi 300 000km. I nebih se slozio sa tim da su Honda i BMW toliko ispred Alfe.

Prednost Honde je ta sto je samostalna,nema svezane ruke ko Alfa.

Osim toga HONDA RADI I VAN-ove. Oni shuttele ili limuzina Legand ili soft coupe Accord coupe,ili bufla civic 5p. Di je tu Sport???? Naravno da imaju R modele i to jako jako dobre,ali ne zivi sport u svim modelima Honde.
BMW ima v12 v8 motore i mracne 6-take koje alfa nema.Uz to imaju jos i super diesele i meni omiljeni RWD prema tome slozio bih se sa time da je BMW ispred.
Ali samo sto se sporta tice,kad uzmes ulozeno/dobiveno mislim da alfa ima bolje karte.

Cezy
23-06-2004, 16:08
I jos nesto,ALFU shvacati kao sportski auto je pogresan pristup. ALFA je nacin zivota,ljubav i bol,uzitak i tuga,sve u jednom.
Ovih dana sam imao priliku voziti ALfettu gtv 2000. i to je ujedno bila prva alfa koju sam vozio.Ona nije sportski auto,jedan Focus c-max diesel,je brzi i bolje lezi i bolje koci i bolje se salta.Ali osjecaj voznje u GTV 2000 je Maserati like.
Cim sjednes unutra,to osjetis karizmu u zraku,i cim okrenes kljuc i cujes brundanje dohc-a,odmah ti kroz glavu prolaze Juan Manuel Fangio i Nino Farina.Da ne duljim,ja si ALFU zelim zato sto volim talijanski stil,zato sto patim za detaljima,zato sto zelim vozit auto kojeg je slozila firma koja vec preko 90 godina slaze aute prema istoj filozofiji. A ako cu zeljeti sport,a zelim sport,onda ce kad tad u mojoj garazi stajati Porsch 911sc,BMW m5 e39 ili neki pig from japan sa awd-om. :) :)

wt
23-06-2004, 16:14
cezy, oprosti ali ne mozes reci da je BMW sportskiji auto od Alfe.Ti govoris seve bas za 180 stupnjeva obrnuto od toga kako stvari stoje.
Dobro se zna da su talijani uvijek radili najsportskije aute, a ja mislim iz iskustva ljudi koje poznajem da BMW moze biti samo luksuzna limuzina, a M ionako nije djelo BMW-a.
Uzmi za primjer 320i koji ide ko da ima 4 tone.

Bento
23-06-2004, 16:16
cezy, to sto si rekao je ok, ali samo mi smeta sto alfisti na ovom forumu pljuju po drugim autima a uzdizu previse alfu ;) , sto se tice alfe, ja nisam rekao da su lose nego da nisu nista posebne objektivno gledajucu. Istina je da ta auta imaju karizmu i karakter koja vecina auta nema, a dizajn je poseban. cezy, sto se tice ulozen/ dobiveno, BMW je skuplji od Alfe zato sto je taj auto kvalitetniji, napredniji, ima jaci imidz, ali nemozes reci ni da alfa objektivno gledajuci nudi puno za svoj novac, jel ako cemo gledati ulozeno/dobiveno, onda je bolja recimo Toyota ili Honda.

Bento
23-06-2004, 16:18
""cezy, oprosti ali ne mozes reci da je BMW sportskiji auto od Alfe.Ti govoris seve bas za 180 stupnjeva obrnuto od toga kako stvari stoje.
Dobro se zna da su talijani uvijek radili najsportskije aute, a ja mislim iz iskustva ljudi koje poznajem da BMW moze biti samo luksuzna limuzina, a M ionako nije djelo BMW-a.
Uzmi za primjer 320i koji ide ko da ima 4 tone.""


Wt, nisi upravu, BMW je vise sportski od Alfe, ali Alfa je kao marka sportivnija, znaci po povijesti, ali i BMW je sportska i luksuzna marka.

wt
23-06-2004, 16:20
ma daj bento ucini i sebi i drugima uslugu i ne trkeljaj bezveze ako se ne kuzis ;)

Dom unlog.
23-06-2004, 16:21
Ovih dana sam imao priliku voziti ALfettu gtv 2000. i to je ujedno bila prva alfa koju sam vozio.Ona nije sportski auto,jedan Focus c-max diesel,je brzi i bolje lezi i bolje koci i bolje se salta.Ali osjecaj voznje u GTV 2000 je Maserati like.

Cezy , jel si ti svjestan kaj drobiš gluposti na ovom forumu.Pa ta Alfa GTV je u svom dobu bila takav sportski auto, da ta linija i danas se nema čega sramiti.Focus diesel je brži , bolje leži, ali ipak u Alfi je Maserati like???? Bože koja količina gluposti da ne povjeruješ :smile06: :smile06:

Dva pitanja:1. jesi se ti ikad vozio u Alfi sa 200 konja?

2.jesi se ti ikad vozio u Maseratiju???

wt
23-06-2004, 16:24
uostalom, kako svabo moze biti sportskiji od talijana :smile18:

Bento
23-06-2004, 16:27
wt, M nije djelo BMW??? :smile06: :smile06: , ne drobi molim te, jel to slucajno talijani rade M modele a BMW ih kupuje od njih??? :smile06: :smile06:
BMW ima bolje ovjese od Alfe( bolja kombinacija sporta i udobnosti, bolje podeseni ovjesi ), ima zadnji pogon , jace motore, bolji raspored tezine, bolje mjenjace, i plus ima jaci imdz i kvalitetniji je, jace i cvrsce sklopljen , znaci ispred Alfe, ali to ne znaci da Alfa nije dobra, nego da se zasad nemoze mjeriti sa BMW po nicemu.

Bento
23-06-2004, 16:28
wt, ako neko drobi gluposti to si prijatelju ti :))

wt
23-06-2004, 16:30
ajoooooj, s kim ja pricam, aj bok :( :o

aaaaaaa
23-06-2004, 16:35
Bento baš si Blento :smile06: :smile06:

alfa099
23-06-2004, 16:41
...bento, mama ti nema ni S od Sporta!
...pa ne sjećam se da je ikad ijedna Alfa imala oznaku Sport, osim naljepnica kaj su ljepili vlasnici... :smile16:
...otpeljaj si mamu na špur, flaksa u zavoju i troši gumu... :smile25:

alfa099
23-06-2004, 16:42
...i logiraj se...i upiši se u temu: Tko si i što voziš... :smile19:

Girrari
23-06-2004, 16:50
Kaj se imiđa BMW-a tiče, to si pak ne bi poželel.

A da C-MAX leži bolje od Alfette GTV... hmmm...<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

wt
23-06-2004, 16:56
GIRRA, kada sam prvi puta dosao na forum vidio sam slike tvoje 164-orke i ostao zaprepasten.
Stvarno svaka ti cast, malo sa zakasnjenjem...sredio si je :smile20:

Puno kilometara!!! :smile07:

Girrari
23-06-2004, 17:01
Grazie mille. :) <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

wt
23-06-2004, 17:03
;)

alfa099
23-06-2004, 17:03
...kad operem GTVjku, i ja ću stavit slike na forum...dakle za 6 mjeseci.. :smile16:

wt
23-06-2004, 17:07
...pokusavas skupit sto vise građevinskog materijala na haubi ili... :))

Bento
23-06-2004, 17:20
alfa×××, zar nista bolje nemas da kazes osim da provociras, necemo sada spominjati mame jer to nije uredu, pogotovo preko interneta, reci mi to u lice a ne na ovaj nacin , uostalom, ja sam rekao sta sam htjeo da kazem , sto se tice c max, taj auto je hypermoderan , ima vrlo dobre vozne osobine a GTV 2000 je ipak auto iz 70tih, u svoje doba je ta alfa bila medju najboljima u pitanju sporta, nemozes mjeriti stari model sa novim ;) , ali sadasnje alfe nisu nista posebne, ima puno boljih auta sto se tice sporta, alfe vise nisu sportske, samo imaju taj imidz, kad se alfa vrati RWD i pocne raditi vrlo brze top modele sa AWD i RWD onda ce biti sportska, a sad je samo sportska po imidzu, dizajnu ali ne po konceptu i performansima.

Dom unlog.
23-06-2004, 17:27
Bento , a koja je to brzina po tebi , da bi auto bio brz.Kad veliš da Alfa nema brze aute???

Pa pogledaj samo u svojoj klasi 2.0 JTS 220 na sat i 8.2 0-100.Pa 156 1.6 ide 200 na sat.Da ne nabrajam sad dalje.

Ajde više dosta prepucavanja s tim BMW-ima, već sam bolestan od gluposti.

Cezy
23-06-2004, 17:30
Dom imam osjecaj da si me krivo shvatio.Ja sam samo htio opisat situaciju onak kak sam je dozivio.

Alfetta gtv koju sam ja vozio je starija od 25let.Ona ima i dan danas mrak ovjes i motor ali da ju je pojelo vrijeme i da njene karakteridstike nisu vise nonplusultra,dragi moj nisu!! Banana kocnice i teske komande nemogu pratit danasnje standarde,sto na kraju krajeva nije niti cudo.Da auto ide ide,stvarno grize,ali ide samo toliko koliko konja ima.Moderan diesel sa 6 kratkih brzina ti na semoforu ×××× majku.A i novi auti su meni osobno nekako laksi za vozit.Neznam mozda se tebi u autima starim 30 let bolje koci i salta???

I hebemu misa,kad spomenem C-max onda ne zato kaj je to tak mracan auto za vozit nego zato kaj je nov i moderan auto.A i dosta sam ga vozio u zadnje vrijeme,pa sam ga zato spomenuo.Ne zato da mi omalovazio kvalitete vase a i moje ljubimice nego cisto da napravim usporedbu sa prosjecnim slicno motorirziranim modernim autom.Ispricavam se ako je radi toga doslo do nesporazuma.

Dom Najaca alfa u kojoj sam se vozio je bila 155 V6 koja nema 200cv

A odgovaor na druga pitanje NE,ali sa tim sam htio reci da se JA u tom autu osjecam ko da sam u nekoj puno skupljoj staroj pili.Na alfa thredu kad sam opisivao gtv 2000 sam rekao de tomaso.

Cezy
23-06-2004, 17:31
WT: Cuj stari,to je moj neki dojam.Bez obzira kaj je 156 2.0 brza od 320I koji je jos 2,2 L

BMW ima jako brze diesele.
BMW ima PRAVOG ROADSTERA sa 6 cilindarskim motorom
A i jednog sa V8
BMW ima najbrzu limusinu vise srednje klase
BMW ima awd i RWD
BMW ima v12 iako ne u sportskom modselu.
BMW ima smg getribu koja je nakon one iz ENZA najbrza seriska getriba.
BMW ima ultimativnog porsche killera M3 csl-a
A i novi M5 nije za bacit. V10 500cv i 7 brzina. I jos imaju pun kufer vrhunskih tunera.Brayton,Schnitzer,Hartge,ALpina,etc.
A imaju i MINI-a,koji mozda nije neki ludi sport,ali su ga super isfurali.
Meni je to jednostavno puno bolje od onoga sto Alfa trenutno nudi.Neznam mozda se varam,ali mislim da rade kao Kompanija trenutno puno puno bolji posao.

wt
23-06-2004, 17:37
cezy, za sportski auto je manje bitno sta pise na brzinomjeru.
Izvlaciti neke obicnom covjeku nedostupne aute je totalno besmisleno.
Bez dvojbe je da je Alfa općenito sportskiji auto od BMW-a, sada me bas ne zanima ko ima vise konja.

Alfi je uvijek dosta manje konja da bude brz auto, pa i Merc ima AMG-e pa ne mozes reci da je sportski brand.

Dom-Dom
23-06-2004, 17:42
Cezy , sve je u redu , ali si i sam shvatio da si totalno krive aute uzeo u usporedbu.OK!

Moderan dizel ide , pa je jasno , al kud si našo usporediti 25 god. staru Alfu sa novim dizelom.Pa ona je jadna povijest u svim elementima, osim u prelijepoj liniji.

Meni se nemaš kaj ispričavati, jer ja s tobom volim polemizirati , makar se koji put ni ne slažem s tobom.

Kaj se tiće Maseratija , probaj đir, pa javi feeling, stari vjeruj mi strašno!!!!

I na kraju slažem se u potpunosti s tobom u vezi kaj si napisal za BMW-e.To je bogata firma koja ima prave motore, super tunere , BTW i ja bi rado ubol jednog Hamanna ili Alpinu , na moru mi stoji parkirana kraj GTA Alpina B10 3.2 E39, prekrasan auto.

Činjenica je da Alfa ima omču oko vrata koja se zove Fiat i dok ga se ne riješi , teško da bude na nivou BMW-a u svim elementima sportskosti.

mentor odlog.
23-06-2004, 17:53
Cezy ja te poštujem kao iskrenog ljubitelja automobila i uvaženog člana foruma. Ipak, skenjo si se. Kaj su tu maser i ferrari? Zbog njih u alfi još uvijek nema V8 ili V12 motora. I alfini motori nisu jednom bili proglašavani motorima godine.
I ko se posro da BMW ima bolji ovjes od Alfe??? Molim ako netko ima 320i e46 sa 17 cola felgama da javi koliko često mijenja dijelove ovjesa.

Bento koliko si hondi, bmw-a i alfi imao/vozio? :smile18: :smile18: :smile18:

Bento
23-06-2004, 18:10
cezy , alfa 156 2.0 JTS 165 ks 1260 kg
220 km/h 0-100 8.2 sec

BMW 320i 170ks 1370 kg
226 km/h 0-100 8.3 sec

nije alfa brza , nego BMW, a jos je i 110 kg tezi.

Bento
23-06-2004, 18:14
""ko se posro da BMW ima bolji ovjes od Alfe??? Molim ako netko ima 320i e46 sa 17 cola felgama da javi koliko često mijenja dijelove ovjesa.""""


to sto ti neznas to je TVOJE neznanje, BMW radi bolje ovjese( bolje podeseni, bolji kompromis izmedju sporta i udobnosti ) vise koristi aluminium u svojim ovjesima, ima jacu konstrukciju ovjesa od alfe.
kao prvo 17 cola felge ne idu na 320i nego idu 16 cola, na 330i/d idu 17 cola.

MILAN BLENTON
23-06-2004, 18:16
BLENTONE , DAJ NAS POŠTEDI MUKA, HVALA!!!!!!!

600
23-06-2004, 18:20
Blento, zapitaj se radije zašto mi svi toliko volimo Alfu pa se onda javi sa pametnim komentarima! ;)

Bento
23-06-2004, 18:33
600, zapitaj se ti zasto si ti takav """" Blento """""
kao sto vidis da mi je nik B E N T O a ako ces ti provocirat, nema problema, ali mi se vise ne obracaj, ti i takvi kao ti sto provocirate nemate nista druga da kazete pa onda pocnete srati, mogu i ja vama svima jebat mater, ali necu, zato sto to nije moj nacin ponasanja, kod god zeli da fino razgovara moze, a ko provocira moze i to ako mu to treba da lijeci svoje komplekse. vama Alfistima fali picke i nekih drugih stvari u zivotu pa pruzate previse paznje nepotrebnim stvarima a ne gledate ono sta je zbilja vazno.

Milan Blenton
23-06-2004, 18:39
Bento, prijatelju, dobro zboriš. Svaka ti dala. Nego, vidim znaš šta zboriš. Ajd me još razveseli i reci da ovo sve šta pričaš, znaš iz iskustva, a ne samo onako.
Kolko imaš godina, prijeđenih km i voženih auta?
Ova ekipa ovdje mi stvarno već ide na ...

Rossonero
23-06-2004, 18:50
Dom, i sam si tvrdil da je taj JTS teska banana od motora. Nemoj sad okretat plocu jer ti pasu desetinke i druge cifre. ;)

alfa099
23-06-2004, 18:51
...slušaj dobro Bento!
...Alfa GTV 2.0 TS je model iz 1994. da ne bi bilo zabune, moja je proizvedena 2002, dakle, kad si ti krenuo u prvi osnovne, ak uopće ima škola u tvojem selu... :smile14:
...RX8 mi možeš opisivat tek kad dođeš s njom na kavu pa pričaš svoje utiske, a ne iz kataloga...brijem da ju nisi ni vidio u živo! :smile16:
..BMW sanjaj i dalje, ja GTV ne bi mjenjao ni za jedan BMW jer su u tom segmentu BMWi jako ružni a jako puno para koštaju da bi išli dobro...dakle Z3 s najslabijim motorom, koji odgovara mojoj platežnoj moći ne ide nikak! :smile25:
...i još jedom, logiraj se i napiši kaj ti to tak super voziš da nama kenjaš... :smile18:

mentor odog.
23-06-2004, 18:52
Bento, nisi mi odgovorio na pitanje. BMW nudi kao opciju 17 colke i navodi preporučene dimenzije guma. Daj molim te odgovori na pitanje. Moje "neznanje" proizlazi iz činjenice da mogu isprobati svaki auto koji želim u zadnjih nekoliko godina. Daj iznesi odakle tebi sve silno "znanje" i odgovori na pitanje. Budi fer.

Rossonero
23-06-2004, 18:52
A usporedba BMW-a i Alfe... smijesno! :)) :)) :)) 15 ili vise kontra jedva 5 modela, kolko samo motora imaju vise u ponudi, samostalnost... ma nema smisla. :)) :)) :))

Rossonero
23-06-2004, 18:54
Alfa×××, moze i Opel izbaciti ponovno Calibru pa imas novi auto, a star 10 godina. Vrijeme gazi sve pa makar prdel u Momo kozu. :smile16:

A prava stvar ima i svoju cijenu. Ko i G5! Ostalo su kompromisi. ;) <br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

alfa099
23-06-2004, 18:55
...ja niti ne želim uspoređivat svoju GTV s BMWima...ne pašu mi nikak...
...jedva sam se na Alfe naviko! :smile16:

alfa099
23-06-2004, 18:57
...alfa je prije 10 godina stavila multilink na GTV, a danas to svi stavljaju kao najbolje rješenje! :smile18:
...bolje prdit u Momo kožu nego u američki zrak! :smile16:

Rossonero
23-06-2004, 18:57
Sve 5 Alfa×××. Idem spavat izmedju dvije sihte. Treba dosta rintat za eRusu, a mislim i starce dovest ovdje i odvest ih na Havaje... pa reko da malo odmorim. Bok! :smile07:


E da mi je prdnut u Momo kozu... ma i Opelov sic bi mi bil zakon. Ali ajde i ovi Fordovi koje rentamo u slobodne dane nisu tak losi. ;) <br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

mentor odlog.
23-06-2004, 19:00
BMW ima stražnji pogon i to je činjenica koja mu ide u korist ali i sa starom ladom se na isti račun može šrekat....prema tome....

alfa099
23-06-2004, 19:01
...rosso, spišaj se tam u parku na otvorenom jednom za mene, onak iz gušta! :smile18:
...sam nemoj da te ćope...košta!

Bento
23-06-2004, 19:05
alfa×××, nema svrhe sa tobom pricati uopce, mentor, rekao sam ti u vezi ovjesa da su BMW-ovi bolji, pa ti ako nevjerujes nemoj,
Alfa ×××, mazda Rx-8 kao prvo ima RWD, ima raspored tezine 50:50, i ima vrhunski ovjes i vozne osobine, nijedna Alfa joj nije ravna u pitanju sporta, jedina Alfa koja bi se sa njom mogla mjerit je nova GT ( svaka cast, za auto sa FWD ima izvrsne vozne osobine, ali opet nije to to kad nema RWD ) ali tek kad dodje 4x4 verzija, ova sa FWD je dobra, ali nije bas pravo sportska.
vjerujte mi, ja bi volio kad bi Alfa bila dovoljno bogata da moze raditi top modele da kolje i BMW, porsche, Ferrari itd.. ali steta je sto nije u mogucnosti, volio bi kad bi Alfe imale RWd i jace masine od 250 KS, ali polako, doci ce i to vrijeme ubrzo, u roku 2 do 5 godina.
samo morate biti objektivni a to je da ove sadasnje Alfe nista posebno nisu, barem zasad.

Rossonero
23-06-2004, 19:10
Alfa××× :)) :)) :))

alfa099
23-06-2004, 19:16
...čekaj Bento! Koliko si ti to kilometara napravio s RX8?
...jesi li čuo kako motor radi nakon 15000km?
...ajde dijete, spavat! :smile16:

alfa099
23-06-2004, 19:17
...kako ti znaš koliko je FWD sportski ili nije?
...ajde malo iskustva a ne čitanja Autoblicaklubatrendaplusa i ostalih!

alfa099
23-06-2004, 19:18
...a volio bi se provozat u GTV, i prdnut na momo kožu...ali u snu!

mentor odlog.
23-06-2004, 19:23
Pitanje glasi: KOLIKO SI HONDI, BMW-a I ALFI VOZIO/IMAO ?
Daj kratak i jasan odgovor. :smile23:

alfa099
23-06-2004, 19:26
...al ne na PSu! :smile16:

enzo
23-06-2004, 20:51
kao prvo vidim da se tu spominje bmw 320i E46(170KS) kao neka referenca a taj auto sa 17 cola i 225/45 neide baš nešto posebno i to isprobano a ne pročitano ...dakle onih 8.3 možete zaboravit jer po mjerenjima u njemačkim časopisim ide do 100 za 9.2 a to može i alfa 156 1.8 sa 30KS manje...a kaj se tiče mazde RX8 i Gt na usporednom testu (njemački Auto Zeitung prije negdje mjesec dana) alfa Gt 3.2 pobjeđuje ima bolje performanse bolji handling bolje vrijeme na stazi bolje držanje itd iako je Rwd a a alfa Fwd!! :smile06: :smile06:

Cezy
23-06-2004, 21:05
Auto od 145cv i 1250kg NE moze ici brze od auta sa 1300kg i 6cilindata i 170cv.

Cak i da ima puno bolju proracunatu getribu,iako mi je u to tesko za povjerovat.Ja sam vozio starog 318i onog sa 1,9 motorom,i getriba je mracno proracunata.

A sta se Alfe gt tice vidio sam danas jednu crvenu metalic u gradu,ziva skulptura!! :smile15: :smile15:

Cezy
23-06-2004, 21:07
I ovo nemoj te se sad vatat toga sto su brzi bmw-i skupi.Kaj mislite da alfa ima aute tog kalibra da bi bili gratis??

INTERCEPTOR
23-06-2004, 21:27
Cezy alfetta GTV je u svoje doba bila veliki bijeli a ford capri je bio oslić. ;)

Cezy
23-06-2004, 21:32
Pa jesam ja negdje napisao da nije???

Ali gazi vrijeme sve. Danasnji auti su iz te klase puno bolji i jednostavniji za vozit.(Iako bih ja opet uzeo Alfettu)

To ti je ko da uzmes F1 bolid iz 70-tih evo recimo FERRARI 512 sa kojim su Lauda/Regazzoni rasturali i sad pocmes tvrdit da je bolji od danasnjih bolida. :smile13:

INTERCEPTOR
23-06-2004, 21:45
Stare alfe kad se tuniranju su valjda jedini auti koji su sposobni ubijati nove tunirane aute. Pod tunirano, mislim na tuniranje ovjesa. Dakle jedna transaxle alfa sa pravim amortizerima/oprugama i debljim stabilizatorima je sposobna izmasakrirati solidan udio današnjih auta koji mogu i ne moraju biti tunirani na siti način. Jer ona ima podlogu u ou ovjesu koja ase tiče konstrukcije dok su se drugi furali na krutu osovinu kao u Tamića aldfa je imala de dion.

Cezy, alfa 75 je bila mjerilo u klasi i pojam što se tiče ležanja, čak je i bmw kockica ostaja, to joj je u stvari bio jedini konkurent. aA alčfetta gtv je mehanički potpuno isti auto, možda je neki silen blok drugačije dimenzioniran, negdje nije var nego je šaraf, al ti auti su mehanički blizanci. Prema tome ta mehanika nije baš nazadna što se sporta tiče i daleko je ispred svog vremena. Stvar je u tome da ta mehanika 8ovjes) ima 50% dijelova ovjesa koji su skloni trošenju nego prosječni auto. Ko će tzo sve mjenjat. Čisto sumnjam da je ta star 25 godina mogla ležati kako spada. Još na onim tankim gumicama.

INTERCEPTOR
23-06-2004, 21:45
Pa pobogu 1.4 G ili 1.2 G kako hoćete ALČFA SZ/RZ. Taj ovjes je iz 75, a ovjes iz 75 je iz alfette. Naravno u SZ-u su uniballovi, drugi amortizeri itd. al alfetta gtv ima bazu kakvu nitko tada nije imao, a ta baza je dovoljno dobra da se iz nje napravi auto koji će ubit današnje pile. Tkva raspodjela težine, zadnji pogon, dvostruka ramena napred s torzionm i de dion s watt vezama otraga, i to još set-upiranop sa pravim amortizerima, oprugama i debljim stabilizatorima. Naravno uz prave gume, to je ubojica. A da to napravite na nekoj drugoj pili iz tog doba tipa capri s lisnatim oprugama ili manta s mostom iz tamiča, nema ništa od ubijanja.

Pa da su meni u miniju koni amortizeri, prave gume itd ubijem bilo šta na pravoj cesti, a ovjes je konstrukcijski iz 60-ih. Kako je to moguće?

INTERCEPTOR
23-06-2004, 21:59
U stvari hoću reći , da problem nekih starih pila koej kad se tuniraju u njih s eobično stavljaju ovjesi iz novjjih auta, npr zadnja kruta osovina se obično mjenja i stavlja se nešto novije iz iste kuće da bi auto ležao, a ne skako po zavojima. GTV tog problema nema jer de dion i mjenjač otraga je dovoljno dobra baza i tu su potrebne samo tvrde opruge, amortizeri i deblji stabilizatori. I auto već leži sumanuto.

To je SZ/RZ dokazala, ona još ima uniballove na nekim mjestima.

OS FIAT>>>
23-06-2004, 23:38
"Cezy alfetta GTV je u svoje doba bila veliki bijeli a ford capri je bio oslić."



Izjava do jaja!Bas sam se nasmijao. :)) :)) :))

cuore_primitivo
24-06-2004, 06:42
opet kralj samo lupeta o ovjesu,ne vidi covjek dalje od nosa,pa sve ih opere serijska impreza,bez ikakvog tuninga,obicna wrx :)) :smile06: :smile16: :smile17: :smile12: :smile15: :smile10: ;) :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25:

cuore_primitivo
24-06-2004, 06:43
sve te krame koje su polu-trule i u fazi zesceg raspadanja :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: <br><hr><font size="+1" color="blue">subaru impreza wrx - krama killer</font>

mentor odlog.
24-06-2004, 06:51
Cep majstore!!!
Alfa 75 i mercedes 190 sa šperom, poflekaš s njima koga hoćeš. Danas rijetko koji auto ima takvu konstrukciju šmrc.

sepra
24-06-2004, 08:57
mentor ja imam BMW-a na 17'' a prije toga sam imao dva jednog na 16'' i jednog na 15'' i nikad ali nikad nisam promijenio ništa na mehanici podvozja. <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

sepra
24-06-2004, 09:01
Mislim da je ova konverzacija apsolutna borba protiv vjetrenjača. Uostalom što se želi postići? Uvjeriti nekog alfistu u nešto kontra? To je nemoguće i ne vidim potrebu zašto to uopće raditi.
Znam da stalno kenjaju i da su nemogući ali čovjek se navikne :) <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

activa
24-06-2004, 09:03
...""Znam da stalno kenjaju i da su nemogući ali čovjek se navikne ""..
:smile06: :smile06: :))

Girrari
24-06-2004, 09:22
:)) <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

mc
24-06-2004, 09:26
Sepra care... :)) :)) :))

Cep, tvoja opsesija ovjesima je za zabrinut se... :o :smile25: :smile25: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Gimme fuel
Gimme fire
Gimme that which I desire</font>

Cezy
24-06-2004, 09:43
Ovo mi je do jaja!!
Vozio sam auto i kazem kako je u usporedbi sa prosjecnim modernim autom,barem pri normalnim brzinama,ali ne to ne vrijedi.Jel odmah izlazi ALFAGURU CEP sa de dion-om i ostalim ×××××rijama.

Capria ne treba vrijedati,naravno da je onaj obican 1,6 bio 200 godina u zaostatku za alfom,ali imali su oni i 2600 RS-a,koji je bio brzi.A uspjsi na ETCC-u??!?!?! Pa zakspeed capri 2600 sa Jochan Mass-om za volanom je bio jedini konkurent BMW-u 3.0 csl koji je dominirao u ETCC-u 70-tih godina.Stari auti se daju itekako dobro vozit.Integrale,SZ,Quattro,etc...
Ali da su tak premocni kao sto ti pricas,pa onda bi se i dan danas vozile trke sa njima,sto nije slucaj jel ih je pregazilo vrijeme i basta. :)

Fresh
24-06-2004, 10:45
Pročitao sam prvu i zadnju stranu i ni sam ne znam koji me ××××× natjerao da se javim u ovu raspravu bez kraja.

Jednom rječju Alfisti su ovisnici, njih odreći od Alfe, trebalo bi komunu osnovati, kao sa ovisnicima o šmrkanju, iglama i ostalim ×××××rijama.

Povucimo paralelu

droga = Alfa: i jedno i drugo s×××× čovjeka :)) :))

Bmw Touring
24-06-2004, 10:53
No comment :))

activa
24-06-2004, 11:01
......a sta fali , nama " ovisnicima "...?? :smile15: :))

chevy
24-06-2004, 11:03
Kako je Hrvatska naprosto preplavljena plovnim Alfama iz uvoza, u općoj pomami da će za šaku EURića doći do po dizajnu, odnosno izgledu dopadljivog auta, svi ih počinju kupovati. Od tuda i razlog da sve više ima Alfista u HR. Ne znam tko može biti toliki mazohist da ukoliko bi imao mogućnost (dakako financijsku) birati između ALFE ili BMW izabere ALFU. Mislim da to napravim, da bi me se svi odrekli počevši od moje obitelji pa na dalje.
PS
Priće o nekim pretpotopnim ALFAMA i Alfettama i njihovoj "svršenoj" mehanici i ovjesu su stvarno bespredmetne.

Girrari
24-06-2004, 12:12
Joj kako mi te priče o mazohizmu idu na ×××××.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

activa
24-06-2004, 15:34
...imperatore , nemoj se nervirati !!??....samo cool !!?? ;) :)) :))

Bento
24-06-2004, 16:23
primjetio sam kad se spomene alfa i njeno ""fantasticno"" lezanje, da se odmah javi """"ovjes specijalista""" CEP i pocne hvaliti de Dion ovjes koji se proizvodio u ( i prije )75 , koja se proizvodila do 1992, samo se vadite na staru slavu uspjeha i sportivnosti alfe, a sto se tice svrhe ove teme, ja nisam htjeo uvjeriti nekoga kako Alfe nisu dobra auta, jel jesu na svoj nacin, nego nevalja sto Alfisti gaze po svemu i podcijenjuju skoro sve druge marke dok svoju alfu brane i nedaju nikome da nesto kaze protiv "" svete "" Alfe, ""kraljice""". BMW je bolji od Alfe u svakom pogledu i uvijek je bio, zato je i skuplji, ali ga ljudi opet kupuju, na svaku Alfu se proda 15 BMW-ova, to samo govori gdje je Alfa a gdje je BMW, jos nesto, jel to slucajno cijeli svijet protiv Alfe i talijana pa izmislja se vec godinama kako su ta auta najkvarlijivija i najlosije gradjena. pa ljudi nisu te price pale sa marsa. Modeli 33, 75, 90 itd..... su bile uzas sto se tice kvalitete, boxer motori su bili losi, klipovi su brzo znali stradat, sasija je slaba bila, Alfe koje su presle preko 150.000 su bile toliko rasklimane da je to uzas, starije Alfe su imale los lim, podvozje je bilo lose, brzo trulo, vozne osobine nisu nesto posebne ( Honde su bile bolje ).

Bento
24-06-2004, 16:23
Jos nesto Alfe su tek od 1997 postale kud i kamo pouzdana auta, ali jos dan danas nisu kvalitetna kao njemacka i japanska, nisu tako cvrsto gradjena a motori i podvozja nisu nista posebno kvalitetni. ako cemu gledati ulozeno dobiveno, onda niko nikad nebi Alfu kupio, jel za te pare i manje se mogu kupit auta koja su bolja i nude vise za te pare. neki od vas koji podcijenjuju BMW i Hondu ( koji su sada 100godina ispred Alfe u svemu ) :)) :)) , to vi radite samo zato sto vam je krivo sto su Alfe u kurcu i sto skoro svaka marka sisa te ultra sportske kante po performansima, kvaliteti i svemu ostalom, jedino sta alfe imaju u prednosti je dizajn i to je sve, a ako je neko ×××××× da kupuje auto koje predstavlja neki """sport """( a svi ga sisaju u pitanju sporta i performansa )samo zbog dizajna onda je taj kupac totalan idiot. Neki od vas ne cijenite auta po pravim kvalitetama , po tehnologiji, po svim drugim stvarima koje su bitne, nego samo cijenite auta ako imaju alfin znak i fin dizajn. ;)

MikeY
24-06-2004, 16:31
cep, pricas kako je Alfa GTV 2000 bila puno bolja od Forda capri, ali reci ti meni gdje je Alfa sad, Focus RS je bolji od svake Alfe sto se tice pravog sporta i voznih osbina.

alfa099
24-06-2004, 16:44
...ajme debila i luđaka...svakim danom sve više!
...ajde Bento napiši što si to sve vozio i posjedovao, da malo daš podrške svojoj teoriji!
...ili odje...vječno! :smile18:

alfa099
24-06-2004, 16:45
...mala napomena: auto je MUŠKOG RODA!
...dakle ovaj auto, ovi auti...
A NE: Ovo auto, ova auta! :smile19:

Koshpa
24-06-2004, 17:33
Bravo Alfa!!!
Meni je vec to "auto" islo na ×××××! :smile09:

alfa099
24-06-2004, 18:09
...ja bi se trebao kao nasmijati tvom smajliću? :smile09:

Bento
24-06-2004, 18:54
ti si jedan debil, zato sto si prvi poceo provocirati, jesi me razumio smece jedno odvratno, ti ×××××cino prvi podjebavac a kad ti ja ××××× mater onda se pravis neki svecat jel, mrs u ××××× maternu ×××××cino ljigava :smile09: :smile09: :smile09: :smile09:

bento
24-06-2004, 19:00
pičkupičkupičkupičkupičkupičku

Bento
24-06-2004, 19:01
ko to upotrebljava moj nick ;) ???

Bento
24-06-2004, 19:05
Bento je moj nick, da se razumijemo, i vozio sam puno auta a njemačka su najbolja! A i japanska. :))

Bento
24-06-2004, 19:06
alfa×××, kakav si to ti covjek, ja sto sam napisao o alfi , to je moje misljenje, a ti nemas pravo da mene provociras i nazivas ludjakom i debilom, :smile09: :smile09: , i da ti kazem, sva sto sam rekao nisam bezveze( imam razloga i znam sta govorim ), to je moje misljenje i svako ima pravo na svoje misljenje, za to je ovaj forum , to tvoje ponasanje nevalja, i ne zelim vise sa tobom nikakvog razgovora jel vidim da si primitivan :smile09:

PS. neko upotrebljava moj nick, ja te nisam vrijedjao, to je neko drugi, zadnja moja poruka je bila ona duga prica ;)

Bento
24-06-2004, 19:08
u 17.23 sam napisao zadnju poruku, i sad sam napisao u 20.06, sve ostale poslije 17.23 nisu moje, vidim da me neko obozava :)) :)) :))

alfa099
24-06-2004, 19:14
..logiraj se i prestani prostačit pa bu sve OK...
...a pravila foruma su i da odgovoriš ako te netko nešto pita... :smile09:

INTERCEPTOR
24-06-2004, 19:24
Mene samo zanima zašto svaki mehaničar za alfe, vozi alfe kad su iste kratkotrajno govno.

Rossonero
24-06-2004, 19:27
INTCP, svaki postolar ima podrapane cipele. To ti je tak. :))

alfa099
24-06-2004, 20:06
..a i auto novinari su slabi na Alfe...
...a oni bar znaju, oni pišu ono kaj čitate u AKu, ABu, A+ i ostalima... :smile14:

MONSTER
24-06-2004, 20:11
ma alfice su za curice!!!

i opet ponavljam kako se sve alfe voze penzionerski....ocito zbog straha da ne rikne nesto!?

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

alfa099
24-06-2004, 20:13
...ima u tome nekaj... :smile19:

Cezy
24-06-2004, 20:25
Aj napisat cu jos ovo jel mi vrag ne da mira,al onda sam zdravo/dovidenja sa ovim thread-om jel ovo vec postaje neukus.
Kad procitate prvu recenicu u prvom postu moram reci da covijek ima pravo.Isto tako je svaka usporedba sa BMW-om besmislena.
Jel sta imamo? Na jednoj strani imamo Alfu,marku sa tradiciom,marku koja ima svoje fan-ove kao i vecina marki btw.Alfa je zaboravila prije 25-30 godina da auto mora biti kvalitetan,izdrzljiv,jeftin za odrzavat,uz onaj image i dizajn koji su imali. Da im je to neko rekao Alfa bi bila danas na istom levelu di i BMW.
Di je Alfa danas?? Alfa je danas na putu prema gore,ali fakt je to da gotovo svi nude bolje sportase od alfe.Takva jedna marka koja se vec 90 godina fura na sport si sada u vrijeme kad svi pucaju na sport ne smije tako nesto dozvolit. I tu je onda jos taj FWD koji je dobar za male aute i za kompakte a u svemu drugom je smijeh zivi. Alfa spider je dan danas prekrasan auto,ali Rodaster sa FWD-om je komedia ziva,i nikad nece biti ko stari spider.

Sa druge strane imamo BMW. Mraku koja je uvjek imala "zanimljiv" design,nudili su i sport a opet su pucali na sirok kadar ljudi i imali dobru kvalitetu.
To ih je dovelo do sitacije da ih svi vole i cijene. Od celavih glava u laznim koznim jaknama,preko svodnika,odvjetnika,doktora,do istinskih racera i zaljubljenika u aute svi vole BMW.
Uz svoju ponudu koja je strasna,BMW posjedije Rolls-a,MINI-a,a i zadnja generacia Range Rovera je 100% BMW-ov rad.A o motoru iz Mclarena F1 necu ni govorit

FAZIT:I najveci debil vidi da BMW ima puno vise sporta od ALFE.Ali ima i Alfa svoje kvalitete.Ko god voli Alfu mora voljeti i BMW,i ko god voli BMW mora voljeti i Alfu.Oni imaju jednostavno neka slicna nacela,ali samo neka di ih se moze strpat u isti kos.

INTERCEPTOR
24-06-2004, 21:10
Je cezy i bmw z3 sa 1.8 motorom, 1 bregastom i 2 ventila po cil sa jadnih 115 ks i unutrašnjosti bazne kockice, al to sve po cijeni spidera 2,0 lusso je bio još veća komedija.

INTERCEPTOR
24-06-2004, 21:11
Osim toga opet taj FWD, mislim da se tu borimo bez veze jer uoopće nije bitno koji je pogon nego kako je to izvedeno ima masu pila koje imaju prednji pogon i mogu biti čistokrvni sportaši koji će odrat nekog roadstera bez po muke. :smile17:

<br><hr><font face="Courier"></font>

INTERCEPTOR
24-06-2004, 21:20
Naravno d aalfa nema ponudu kao bmw i da je bmw sve u svemu moćniji proizvođač. Ali svi trenutni alfini modeli se daju nositi sa konkurentnim im BMW-ima. Dakle ono što alfa radi, radi jako dobro. jedna bmw trojka ako nije pokretana 3,0 motorom može se slikat pored perolake 156-ice, 5 koja je brza samo na papiru po njemačkim novinama postiže puno gore performanse, tj. puno logičnije uzimajući u obzir njenu težinu. Ono što BMW radi bolej od alfe su mjenjači što ej opet i do uzdužnog položaja mjenjača. Do nedavno to su bile i kočnice. Nravno da generalno gledano BMW ima bolji motor od alfe i to su u prvom redu motori iz M odjela, ali ovi običniji motori nisu po pitanju sporta bolji, možda su bolji po pitanju potrošnje, ekologije, uglađenosti, možda su alfini neotesaniji i manje savršeni, al upravo ta nesavršenost im daje draž. Pogledajte motore pred 30 godina? Oni su u danšnjem pogledu rage, puno piju, troše, i zagađuju, buče, al 150 ks iz nekog današpnjeg motora je ČISTA NULA nasapram 150 te stare radge koja ispoljava čistu snagu. Dakle samo po pitanju sporta ako uzmemo bmw-ov 2,0 npr. i alfin 2,0, bmw 2,5, alfa 2,5, bmw 3,0, alfa 3,0 itd ja glasam za alfu. Možda je bmw- ov motor kao motor bolji, vjerovatno je, al za sport biram twin spark ili V6. dalje od toga alfa nema ništa tako da BMW paradira svojom M konjicom.

piquet
24-06-2004, 21:45
vidim da sam uprvom postu točno procijenio našeg benta.
razmišljaj o golfu sdiu, biti će ti lakše. ;)

Cezy
24-06-2004, 22:18
Cep ovaj zadnji post ti je super,tu se manje vise slazem. Ali ne sa onim kaj si prije napisao. Koja to "pila" ima FWD da opere nekog roadstera jednake snage. Osim toga nije on toliko ni los,ali meni i mom stilu voznje NE odgovara.Cak ni u normalnoj voznji!!

HONDAA
24-06-2004, 22:21
Sta je alfisti, boli vas istina, to nije zdravo, tablete za smirenje mogu pomoci. Taj Bento neki pametan decko. Konobar, molim pice za cijelu kavanu, ovaj put Kamikaze caste. :)) :)) :)) :))

Girrari
25-06-2004, 10:34
Sva sreća pa sam danas dobre volje.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

MONSTER
25-06-2004, 12:18
girrari... :smile06: :smile06: :smile06: !!!

INTERCEPTOR
25-06-2004, 16:16
Cezy, npr civic type R, focus RS...

Civic type R je nešto prestrašno bez obzira na pogon, njegove mogućnosti ležanja su iznad nekih roadstera. U konačnici roadsteri su napravljeni na bazi srednje klase. Jedan z3 primjerice nije bio ništa ultra poležanju, pogotovo slabiji modeli. Čak bi se usudio reći da nova trojka bolje leži. Z3 je imao zadnji trap od kockice :smile17: Focus rs sa šperom nadilazi i neke 4x4 aute. GTA neću stavljati tu, al evo ako ej vjerovati jeremy clarksonu i top gearu gta autodelta sa šperom jede M3 i Imprezu.

Roadsteri su u većini slučajeva dosta šminkerski auti i nisu ekstremno sportski podešeni, tako a se prednosti zadnjeg pogona gube u mekšem set-upu dok se negativnoti prednjeg pogona kod ovih fwd komapakata koje sam naveo gube u odličnom sportskom set-upu.

Cezy
25-06-2004, 19:08
Ma to su prave racing pile CEP,nema govora ni pogovora.Ali da si kupujem auto za divljanje za tu lovu dobijes Catherham-a sa 1,8 motorom.Koji je priznajem teska extrema,ali po filozofiji ROADSTER. Ako treba nesto civilnije,tu je onda Z4,koji ne samo da pakleno ide nego i jako dobro izgleda,meni barem.

I poanta nije bila ta,koji auti bolje leze,nego sam ja samo htio reci da mi sportski dvosjed cabrio sa prednjim pogonom nije ono pravo.I naravno nebi tako nesto nikad vozio,bez obzira kako krasan bio i kao dobro lezao.To je za mene retardirano i ciao.

:)

AR
25-06-2004, 19:09
Alfu voze stvarno pravi znalci i oni koji znaju procijeniti svu profinjenu tehniku koju ta marka stavlja na raspolaganje, dok ako pogledate vlasnike BMWa to su u pravilu snobovi koji bez lanca od kile oko vrata i sunčanih naočala ne kuže po kurca u automobile. To je napravo statusni simbol mladih glupih i punih love, dok s druge strane ne dovodim ni najmanje u pitanje kvalitetu BMWa ali napravo takvi vlasnici mene odbijaju da uđem u krug posjedovaoca BMWa.
Alfa i BMW po meni su al pari, samo što kad vidim vlasnika Alfe znam da je riječ o čovjeku koji zna što vozi, dok kod vlsnika BMWa neznate s kojim vrstom tupana imate posla (što je najgore i ne mora biti tupan ali naprosto automatski ga svrstam u isti koš).

cuore_primitivo
25-06-2004, 19:18
ma da,opet stara prica,vozaci krama su poznavaoci automobilizma,dok ostali pojma nemaju pa voze svapske drekove.ja ipak mislim da je situacija obrnuta,jer se nadam da je puno vise pametnih ljudi negoli ×××××na na ovom svijetu :)) :smile06: :smile16: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: <br><hr><font size="+1" color="blue">subaru impreza wrx - krama killer</font>

600
25-06-2004, 19:21
Djelomično se slažem sa tvojim postom AR, a to je ovaj prvi dio. Dakle, nemora biti da baš Alfu voze nekakvi veliki znalci, po meni možda više ljudi koji žele isfurati nekakav prepoznatljivi lifestyle. ;)

AR
25-06-2004, 20:59
Ne govorim to u vezi Alfe I BMWa kao o apsolutnoj istini ali u pravilu stvari stoje tako. Jer običana obiteljski čovjek kojem auto služi da dođe od točke A do točke B ne kupuje ni jednu od ove dvije marke. Ovo su več 2 marke koje nešto znače u auto svijetu i s kojima ciljaš na neki dio publike. Molim lijepo nisam tip koji pljuje po švabama bez veze jer sam i sam posjedovo BMW 318 (žali bože iz 75g), i mogu reči da sam bio sasvim zadovoljan.

Aero
25-06-2004, 21:15
Nije mi jasno zašto se moraju potezati paralele između Alfe i BMW. Opećnito bilo je mnogo okršaja na forumu o te dvije marke. Obje su odlične, proizvode vrhunske aute... Međutim BMW je dosta napredniji po tehnici (HUD, X-Drive...) i motorima (Alfa nema osmake, desetake i 12-anaestake). Uz to BMW-ova paleta je mnogo šira od Alfine, pa je bolje da se ova tema zaključi prije nego što padnu teške riječi i započne svađa.

alfist.
25-06-2004, 22:26
Alfa je Alfa a BMW je svabsko skupo govno

Vž-156
25-06-2004, 22:28
Stvarno nema smisla za ovakvim raspravama. Ne kužim ekipu po Alfi kak se uvijek da navuči na provokacije. Ak netko misli da Alfa ne valja pa kaj. Ni pušenje nije zdravo pa puno ljudi to radi. Ja volim Alfu, uvažavam i druga mišljenja, i smatram da svaka marka ima svojih dobrih i loših osobina. Prema tome djeco mir ili u kut klečati na kuruzu! :smile06: :smile06: :smile06: <br><hr>

boki
25-06-2004, 22:41
ja volim BMW, volim i Hondu, ali Alfa Romeo mi je najdraza marka, jel ima sve sto ja volim i trazim od auta. moja iskustva koja imam sa alfama su vrlo pozitivna i mogu samo reci da su ta auta vrlo dobra. BMW volim , ali necu reci koja je marka bolja, jel to nema smisla. Alfe , BMW-ovi i Honde su vrlo dobra auta, ali svaka na svoj nacin, zato cijenim sve te tri marke i meni su te tri marke najdraze.

mentor odlog.
26-06-2004, 07:11
BMW ima rwd ali kao i svi takvi moderni auti svaki gušt i prednost takve konstrukcije ubijeni su elektronikom. Zamisli apsurda umjesto mehaničke blokade diferencijala koristi se podsustav ESP-a...totalno bezveze. :smile18: :smile18: :smile18: Izuzevši M modele to su auti za dedeke koji su nekad dok su bili mladi brijali na sportsku vožnju.

Aero
26-06-2004, 07:54
Mentor, nepričaj gluposti. Ja čekam novi 545i sa Dynamic Driveom, aktivnim upravljačem... i između ostalog straga ima varijabilnu M šperu do 25%. S obzirom da sam vozio testni 545i mogu samo reći da se taj auto vozi bolje od Porschea. Ozbiljno.

Girrari
26-06-2004, 08:06
Sad baš da se vozi bolje od Porscha... hmmm...

BMW je BMW, a Alfa je Alfa. Slični auti, a vrlo različiti i svaki odličan na svoj način. Ja volim Alfu, ali poštujem BMW. Jedino kaj ne treba pretjerivati; BMW nije nikakav iberauto koji se ne kvari, leti, ide na zrak i kvalitetan je kao da se ručno radi. S druge strane nije ni Alfa avion koji po zavojima ide ko po šinama dok svi druge lete van.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

activa
26-06-2004, 08:14
...a koji to auto ide kao po sinam u zavojima ??? :smile15: ......nije tesko pogoditi ??.....zar ne ??? :smile15: :))

Aero
26-06-2004, 08:14
U potpunosti se slažem sa Girrarijem.

Vozio sam Porsche 911 Targu, od rođaka koji živi u Njemačkoj i moram priznati da se BMW bolje vozi, jer Porsche ima motor straga, pa ga oće zavrtiti oko osi ak u zavoju skineš nogu sa gasa, a kad držiš nogu na gasu, onda podupravlja. BMW je savršeno miran u takvim situcacijama. Vjerojatno zbog 50:50. I kad počne kliziti, klizi cijelom dužinom van.

Aero
26-06-2004, 08:14
Xantia Activa :)

activa
26-06-2004, 09:20
....a bilo je tesko priznati tu " bolnu istinu "...???? :smile15: :))

mentor odlog.
26-06-2004, 09:33
Aero nisam naglasio jer sam mislio da ćete skužiti, mislio sam na seriju 3. Sjedni u neku slabašnu trojku pa procjeni gušt. :smile17:

Cezy
26-06-2004, 10:25
Aero 5-ica stara je dobro drzala za tu tezinu,dakle predpostavljam da novi drzi jos bolje,pogotovo kad jos vidis sve te hightech ×××××rije koje ima + 50-50 raspodjelu tezine,u svakom slucaju impresivno.Ali 911 je ikona. s,g i sc modeli su bili jako teski za vozit,i trazli su puno znanja i koncentracije.Dok 964 993 i 996 nemaju problema sa lezanjem.Naravno da je tendencia na oversteer tu,al to se i trazi od tog auta.
Koji si ti model vozio??

Aero
26-06-2004, 11:03
911 targu iz 96. I ja isto volim preupravljanje, međutim, na ovom je stvarno bilo jako izraženo. Jednom me je čak uspjelo okrenuti oko osi, a kad ga kontriraš postaje dosta nestabilan jer stražnji kraj grozno pleše.

Aero
26-06-2004, 11:05
Ova linija je bila (To je 993 jelda?):

http://www.designsinm.com/invimages/27823.jpg

Cezy
26-06-2004, 11:28
Je 993. Lep auto!! I ak se mota,ja bi ga rad imal.

Aero
26-06-2004, 11:32
Ja isto. Stvrno je super. To je posljednja serija zrakom hlađenih motora, zar ne?

Cezy
26-06-2004, 11:35
Neznam to tocno,964 je jos imao zracno 996 vec vodeno,nemam blage kakvo hladenje ima 993. ;)

Aero
26-06-2004, 11:37
Mislim da je 993 još imao zrakom hlađen motor.

INTERCEPTOR
26-06-2004, 15:16
Ovaj porsche je meni ejdan od najljepših, čak i onaj najobičniji izgleda odlično. Samo da ima bijle žmigavce. Interijer je mmmmm, baš kako treba biti, urie i psratanska oprmea. Ovo danas je gdno da nema gadnijeg, one razliveni elemetni, ma bljak.

INTERCEPTOR
26-06-2004, 15:17
Ovaj ima zračno hlađeni motor 100%. Ima onaj veliki plopeler što prvo zapadne u oči kad se otvori hauba.

boki
26-06-2004, 15:26
meni je novi 997 super :smile20:

Cezy
26-06-2004, 17:13
http://www.powerhaus.com/images/993%20ram%20air%20kit/engine_ramair.jpg

CEP ima praf!! ;)

boki
27-06-2004, 14:31
sve 911 serije do 996 imaju zracno hladjene boxere, inace 911 je najpoznatiji i najpopularniji sportski automobil svih vremena, ako bi stvarno ikad dao velike pare za jedan auto( preko 100.000 eura ) to bi bio jedan 911, ova nova 997 serija je ljepsa od 996 i ima opet one specificne okrugle farove, ja bi jednu 911 997 Carrera S :smile20:

B
28-06-2004, 15:12
Kao prvo Alfa je Alfa a sve ostalo su auta, kao drugo usporedba BMW i Alfe nije potrebna jer BMW nije sportska marka kao Alfa ( ima auta u ponudi koja su vise luksuzna nego sportska, jesu brza, ali nisu 100% sportska ) dok je Alfa uvijek, ali uvijek, i dan danas radila i radi auta sa sportskim karakterom. Sve Alfe, pa pocevsi od najsporije pa do najbrze imaju sporta u sebi. pa marka Alfa Romeo je bazirana na sport i predstavlja sportivnost i temperament. Momentalno nisu najbrze, ali jesu uvijek sportske, ne samo po performansima ( sto su vecina auta ) vec po povijesti, filozofiji, dizajnu, motorima, ovjesima, znaci SVE, e u tome je Alfa jedinstvena, jer je i dan danas jedina cista sportska marka koja nije skupa, pa cak i Porsche nije vise cistokrvna sportska marka. Ako gledate punudu modela kod Alfe, sada i prije 10, 20, 30 itd...... godina, onda cete vidjeti da je to jedina marka koja svoju cijelu povijest, ( 94 godine ) nudi automobile sa sportskim karakterom, jer tesko je u takvoj klasi non stop nuditi samo sport, jer vecina auta su bez karaktera, dok su alfe zadrzale svoj jedinstveni karakter.

B
28-06-2004, 15:13
Sto se tice kvarenja, kvalitete itd. to nije uopce vazno, niti je neki razlog koji bi trebao sroziti alfe ( jer ta su auta dobra a te suplje price o losoj kvaliteti i kratkoj trajnosti su prisirene zbog nekih sitnica u dalekoj proslosti ), jer sva se auta kvare, neka vise i neka manje, superpouzdana i superkvalitetna auta ne postoje, isto tako ne postoje auta koja su uzasno losa i non stop kvarljiva , sve to zavisi kako postupas sa svojim autom i kakve (ne)srece imas. ima brzih auta od alfih, ima i boljih, ali nijedno auto, niti jedna marka nema ono nesto posebno sto ima alfa.
da se razumjemo, ja volim sva auta, i nisam samo Alfist, ja sebe ne smatram alfistom, nego ljubiteljom automobila, a najdraza marka mi je Alfa Romeo, a pored nje volim i dosta drugih auta i markih.

ŠULE
28-06-2004, 15:41
A ja baš listam Automobilismo (april 2004) i gle na testu GT 2.0JTS contro 320Ci.
Sve znamo naravno, ali čudim se da švabo i u konačnoj bježi 15km.

Girrari
28-06-2004, 15:45
Realna usporedba bila bi GT 2.0 vs. 318 Ci. To je ak se gleda po obujmu.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

boki
28-06-2004, 16:20
ja sam citao usporedne testove izmedju Alfe GT i BMW 3 Coupe, citao sam tri razlicita testa jedan je bio izmedju GT 2.0 JTS i 318 Ci, drugi izmedju GT 1.9 JTD i 320 Cd a treci izmedju 330Ci i GT 3.2 V6, i u svakom testu je pobijedila Alfa, kazu da je bolji sportski Coupe, i da nikako nema udersteera( ima izvanredne vozne osobine ), sto je nevidjeno kod prednjopogonasa, sto se tice voznih osobina, ovjesa, motora, izgleda , sve je na stari Alfe. Tri testa su bila iz tri razlicita magazina koja su poznata po objektivnosti. alfa GT je samo uvod u buduce Alfe koje ce biti na samom vrhu po voznim osobinama, GT je sad najbolji sportski Coupe u svojoj klasi, a siguran sam da ce buduca 157 i druge buduce Alfe isto tako biti najbolje u klasi sto se tice voznih osobina i sportivnosti. sadasnji alfini modeli su u svojim klasama sto se tice voznih osobina na vrhu, a buduci modeli ce biti jos bolji u svkom pogledu.

boki
28-06-2004, 21:22
sad ce opet doci neki pametnjakovic koji nikad nije nijednu Alfu imao/vozio pa ce reci da je Alfa samo sminka, i da nema sporta u sebi ;) , ja tvrdim da je alfa danas jedina prava sportska marka koja je dostupna ljudima koji kupuju auta do 50.000 eura, jer su svi modeli u ponudi sportski po svemu, a pogotovo za taj koncept, jedina marka koja je ostala sto je uvijek bila.

TRANS AM
29-06-2004, 08:40
Alfa trenutno u svojoj ponudi ima vizualno najljepše automobile u svojoj ponudi i to je činjenica. Da svi Alfini modeli (neki malo više, a neki malo manje) imaju sportski štih i to je činjenica, ali da je Alfa 156 kvalitetnije napravljen auto od BMW-a serije 3, da 147 bolje leži od Subaru Impreze, da bolje zvuči od M-a ... jednostavno ne stoji. Svaka čast Alfi, mislim da nudi solidnu kvalitetu, sportski štih i prekrasni design za ne prevelike novce, ali da je u svemu naj, nije. Takvo napuhavanje stvarnosti stvarno mi ide na ×××××.

Malo više objektivnosti alfisti ne bi vam bilo na odmet. Kak' se veli: "Preveč ni s kruhom ni dobro". ;) <br><hr><font color="blue">I\'m to old for this shit!</font>

Fresh
29-06-2004, 12:40
''ja tvrdim da je alfa danas jedina prava sportska marka koja je dostupna ljudima koji kupuju auta do 50.000 eura''

:smile06: :smile06:

Za tu lovu mi više SAAB, BMW ili neki od Japanera (Subaru, Honda) vuku na sportski auto nego Alfa.

piquet
29-06-2004, 12:45
da, pogotovo saab. :o :smile16:

Fresh
29-06-2004, 12:56
A po čemu je to 156 sportskija od npr 9.3-ke

Brock
29-06-2004, 12:59
Saab 9-3 Viggen

- 230KS
- 349.8 Nm
- 250km/h
- 6.4 sekundi do 100km/h

http://www.fantasycars.com/derek/cars/images/saab/93viggen_2.jpg

:smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:

Girrari
29-06-2004, 13:05
Alfa 156 GTA

250 KS
6.3 do 100
250 km/h

Ali to nije poanta. Alfa nije sportska marka zbog GTA; tko to ne shvaća taj nemre ni shvatiti filozofiju Alfizma.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

Brock
29-06-2004, 13:09
Ja se samo nadovezah na Piquet-ovo "da, pogotovo saab. :o :smile16: "

Fresh
29-06-2004, 13:14
To Brock majstore,

Uvijek Saab prije Alfe :))

Brock
29-06-2004, 13:27
Malo SAAB-ove sportske povijesti...

http://www.teamtrevois.org/rallye/saab.jpg

http://www.rallye.ch//Images/zeier_cj02.jpg

http://auta5p.car.cz/zavody/kokorin_1971/kokm_136.jpg

http://www.foltyn.cz/saab96mc/saab96mc_4.jpg

http://www.foltyn.cz/saab96mc/saab96mc_5.jpg


A... ima SAAB i malo bržih pila... Saab Jas 39 Gripen

- Max Speed: 2,126 km/h

http://www.dodgefreak.com/planes/jas-39/jas39_3.jpg

http://www.dodgefreak.com/planes/jas-39/jas39_2.jpg

;) :))

Bmw Touring
29-06-2004, 13:31
××××te s ovim mogu svaki dan na kavu u Split :o :))

piquet
29-06-2004, 13:40
fakat povijesti
daleke :)) :smile06:

TRANS AM
29-06-2004, 13:41
Girro, sve je to OK. U alfizmu nema ništ' lošeg sve dok je u okvirima, ali kad alfizam prijeđe u fanatizam, onda mi počinje ići na ×××××.

Da se baš svi postojeći sadašnji i pretpotopni auti moraju komparirati s alfom, koja je btw naravno u svemu bolja, ma je moj ×××××.

Moja limenka nikak' ne leži na cesti, troši ko smuk, stalno moram po njemu nekaj čeprkati, ali na ravnom komadu odere svaku postojeću alfu i to neke i s rikverc vožnjom ... a ima samo 26 godina. Kužite poantu? <br><hr><font color="blue">I\'m to old for this shit!</font>

206-os-
29-06-2004, 13:45
Boki, ajd samo reci u kojim si ti to novinama citao ta tri usporedna testa?
Hvala!

TRANS AM
29-06-2004, 13:47
A vrhunac su mi alfisti koji su alfu vozili u svojim snovima, a u stvarnosti im je vrhunac bio sjediti se na mjestu suvozača i u svojoj mašti ići brm-brm.

Fakat sam puko ko lubenica. Jednostavno ne mogu više slušati: alfa brža, alfa bolje leži, koči... alfa ovo, alfa ono. <br><hr><font color="blue">I\'m to old for this shit!</font>

Cezy
29-06-2004, 14:08
Saab se po sportu i nekoj tradiciji nemora nicega sramit.Turbo motori vec 26 godina,know how iz Avio gradnje,pobjede na rally monte carlo i rally crossu.I to je Südeström jedan od vozaca SAAB-a koji je dobio monte rekao,da je na tom autu hendling najbolja stvar.Jel sve sto su izgubili na uzbrdici zbog zwietakt-motora su dobili na nizbrdici radi super lezanja.
Design im je uvijek bio specifican,ali nikada dosadan.To je auto za arhitekte i doktore,bas ono gospodski.Osim toga imaju mrak pleh (SWEDEN STEEL) i otporni su na zimu.

To je pravi auto,jako brz i to nikad seljak nece vozit,a ovi koji pljuju sad po njemu neka uzivaju u sportu kojeg pruza Alfa 33 1.4 :smile17: :smile17: :)

piquet
29-06-2004, 14:18
kada je to sudestrom izjavio?
da li sam ja bio rođen tada? :smile06: :smile06: :smile06:

boki
29-06-2004, 14:50
206, citao sam te testove u slijedecim magazinima : GTO, Autopodium, Autovisie, to su nizozemski auto magazini koji su poznati po objektivnosti, sva tri testa je pobijedila Alfa GT, kazu da je bolji sportski Coupe sa boljim voznim osobinama od 3 serije Coupe, pazi to sam procitao, samo kazem sta sam procitao u vezi toga, nisam vozio ni GT ni 3 Coupe, i ja necu reci da je Alfa GT bolja, jel to neznam, moram je probat i isto tako i 3 Coupe i onda bi mozda znao koje auto meni vise odgovara. Ali vozio sam alfu 147, 145, 155, 33, 75 i sad imam Alfu 156 2.0 TS, i mogu samo reci da su ta auta vrlo dobra.
Neki nisu shvatili poentu moje price, ja nigjde nisam rekao da je Alfa bolja od nekih drugih auta, ne, ali Alfa Romeo je jedina marka koja nudi "" the whole package "", i svaka Alfa ima sporta u sebi. Druge marke imaju mozda brza i bolja auta od alfe, ali nijedna normalna marka ne nudi auta koja imaju sve, znaci povijest, sport, dizjan, luksuz, stil, imidz, vozne osobine i karaker, e u tome je Alfa jedinstvena i za ljude koji zele da kupe auto sa sportskim duhom, lijepim dizajnom, stilom, sa imidzom i karakterom, a ne zele da potrose previse novca, Alfa je najbolji izbor jer upravo to sve nudi. meni licno je Alfa Romeo najdraza marka, ali volim ja sva auta i cijenim i volim druge marke i znam da ima puno boljih auta od alfih, ali mozda su neka auta brza, bolja, kvalitetnija, ali nemaju "" ono nesto "" sto alfa ima, a to je karakter.

Fresh
29-06-2004, 14:56
A pored svih nabrojanih Alfi šta se još našlo u tvojim rukama.

Pri tome ne mislim na vožnju pojedinog modela jedan dan ili par dana.

Da bi se auto upoznao treba ga voziti mjesecima, najbolja ekipa mi je koja provoza auto od semafora do semafora i sve o autu zna.

Ili kao dotični s ovog foruma koji su cijeli život zagriženi za jednu marku ili model automobila i njima je to ''ono nešto'' a od ostalih autiju su probali ništa.<br><hr>

Cezy
29-06-2004, 15:07
Sve je to divno i krasno,ali pazi kaj kaze moj auto magazin,koji je poznat po objektivnosti.
Dakle Autorevue 05/2004
ALFA GT JTD DISTINCTIVE 34 600 ojra
BMW 320CD 33 700 ojra (Bmw nema kozu koja kosta 1400 ojra)
ubrzanje 9,6/8,8
Spica 209/221

O ALFI
Sta nam se svida?
Optika
i to da alfa ponovo gradi 2+2 coupe

Sta nam fali??
Griff za otvorit gepek izvana,kod diesela partikelfilter i sound

Sta nas iznenaduje??
Kako joj dobro stoji plava boja
I da je Bmw jedini pravi konkurent u klasi do 35000 ojra

A za e36 su rekli volan,lezanje,hendling,2.0 diesel,NONPLUSULTRA u toj klasi.

Kaj cemo sad??


:smile10: :smile10:

Cezy
29-06-2004, 15:08
Fresh mrak post!! :) :)

piquet
29-06-2004, 15:12
ništa.
pogledati koliko kod nas košta 320 cd.
sumnjam da je ispod 40000 ojra.

piquet
29-06-2004, 15:14
fresh to što si ti rekao se može upotri××××ti u potpunosti na one koji ×××× po alfi jer su čuli stričeve i ujake da ti talijani ne valjaju.
vozili nikad nisu.

Girrari
29-06-2004, 15:33
Svaka čast Piquet.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

boki
29-06-2004, 15:35
Fresh, vozio sam ja dosta auta, i to ne samo od semafora do semafora( kao vecina ljudi koji pljuju po Alfi ) nego bas "" vozio "" . kao sto sam rekao meni je Alfa Romeo omiljena marka, ali cijenim i volim druge marke i auta. Cezy, sam si rekao da nemas iskustva sa Alfama, i zato nemozes reci da su alfe samo "sminka", jer to mozes samo reci ako imas dovoljno iskustva sa tim autima i novim modelima i ako si ujedno vozio dosta drugih (sportskih)auta. cezy, tri testa koja sam citao, hvalili su i BMW, rekli su kako je taj auto vrhunac sto se tice svega, ali opet tvrde kako je Alfa GT bolji sportski Coupe, to sam procitao i samo prenosim ono sto sam procitao, nisam licno ja rekao da je to istina ili da nije istina.

boki
29-06-2004, 15:48
marke kao Saab, BMW, Honda, Subaru, itd.. nisu sportske marke u biti( od ovih navedenih najvise sporta ima BMW, ali opet neki modeli BMW, ne svi ), nego samo su sportske ako imaju oznaku M, Aero, Type R, WRX, S, RS( Audi ), AMG( merc.) itd...
Alfi ne treba nikakva oznaka da bi bila sportska, jer svaka Alfa ima sporta u sebi, neka vise, a neka manje, ali to nemogu neki da shvate. ;) , Upravo u tome se Alfa razlikuje od drugih auta, sama marka Alfa romeo je sinonim za sport, temperament, talijanski sarm, dizajn, karakter, dok druge marke trebaju oznaku da bi bile sportske. Pogledajte druge marke, 80 % modela koje imaju u ponudi nemaju ni s od Sporta, samo neki (top)modeli.

INTERCEPTOR
29-06-2004, 16:07
9-3 vs 156

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

dream on dream onnnnn <br><hr><font face="Courier"></font>

206-os-
29-06-2004, 17:41
Eto, sluzbeno imamo jos jednog radikalnog alfistu na forumu-bokija..

Ovo sto ti pises u svojim postovima o alfama je odraz tvog misljenja koje nije objektivno..××××te, po tvojim pricama neki bi mogli pomisliti da cim covijek sjedne u alfu, svrsi..daleko je to od realnosti..
A sto se tice usporednih testova..pogledaj na talijanskom automobilismu.it usporedni test ta dva auta..a INTCP kaze da su talijani najobjektivniji, i u svakom slucaju je navedeni list poznatiji od onih koje ti navodis..i te tesove nije nitko vidio osim tebe tako da..

Rossonero
29-06-2004, 18:11
Saaboljupci... nemojte zaboraviti da je vecina dijelova na Saabu ista ko i na Opelu. Made by GM. Cak dijele i neke platforme. ;)


A Opel vam ne valja... :)) :)) :))

Rossonero
29-06-2004, 18:15
Piquet, a vidi kolko se vise proda 320d od Alfe 156jtd koja je jeftinija. Ime se placa. ;) E46 je par godina bil najprodavaniji auto srednje klase u Njemackoj, a to je najvece i najznacajnije europsko trziste. I to dosta govori samo za sebe. Dok se vi mozete hvaliti s potraznjom za polovnim 156-icama. :)) I to je zato jer Alfa abnormalno popusi na cijeni za godinu, dvije pa je fakat super kupovina. A novo, hvala ne! ;)


BTW, varijator ti lagano zvrnda, ne? A prical si da i nekaj SS ili volan stekaju pa da bude trebalo mijenjat, a cijena je paprena?! Krenulo je... ;) <br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

Rossonero
29-06-2004, 18:22
I jos jedna stvar koja je svima vama nebitna kad tu raspravljate, a jako je bitna. A to je da SVE Alfe razvijaju najvecu snagu na vrlo visokim okretajima. Meni to recimo pase, tolko da se kuzimo. Ali vec sam sto put rekel da to vecini ne pase. Ljudima ne pase mrtvilo ispod 3 soma i da im se motor u 5. pri 130 vrti prek 4000 okretaja. Nalozis ga na 150 i okretaji su skoro na plafonu, motor se dere ko blesav, gorivo nestaje bez traga, a zvuk te ubije. I onda se ti tak vozi recimo na more. E decki moji, onda vam to i nije vise takav gust. Uzmem 166 od starog i dosta mi je autoputa vec do Zagreba. Na kratkim relacijama se zabavno poganjat i slusat zvuk, ali kad se nekud putuje...

Eto to vam je iskustvo, a ne tablice ubrzanja i teoretska ljubav prema okretajima.<br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

boki
29-06-2004, 19:04
206os, ja nisam "" radikalni alfista "", ja volim druge marke i neka auta su mi cak i draza od svih alfih. Jos nesto, Alfe su daleko od savrsenih auta, niti su najbolje u svojim klasama, ali su posebne, imaju karakter, o tome ja govorim, instina je da dosta markih nude modele koji su sportivniji i brzi/bolji od svih sadasnjih Alfih, ali ta druga auta nemaju karakter kao sto Alfa ima. naprimjer BMW, koji radi bolja auta od Alfe, kvalitetnija, brza, manje trose, modernija, naprednija, znaci bolja auta od Alfe, ali BMW nema karakter Alfin, to mu fali, ima sve samo nema karakter, e u tome se alfa razlikuje od drugih auto u svojoj klasi.
Da ti jos nesto kazem, sad kad bi imao dosta love da kupim neki novi auto nebi kupio Alfu, jest da su lijepe, ali momentalno nemaju auta u ponudi koji bi meni odgovarao, GTA verzije su dobre na svoj nacin, ali meni se nesvidja 250 KS i tezak motor samo na prednji pogon, vise volim recimo koncept 4x4 ili RWD, ako cu kupiti auto sa prednjim pogonom, kupit cu malog kompakta kao Mini. Kad Alfa pocne proizvodit auta sa 4x4 ili RWD onda bi mozda kupio tu Alfu, ali opet sve zavisi kakvo auto u tom momentu trazim. recimo,sad kad bi birao izmedju BMW 330i i alfe 156 GTA uzeo bi BMW jer ima zadnji pogon i to mi vise odgovara( volim ja i BMW ), ali da alfa ima zadnji pogon i recimo transaxle onda bi bez razmisljanja uzeo Alfu, ali zasad ove nove alfe nisu "prave"Alfe po konceptu, jest da su ipak dobre za svoj koncept(prednji pogon ) ali opet nije to to. Alfa treba imati RWD ili barem 4x4 i nadam se da ce takve alfe brzo doci
:) .

boki
29-06-2004, 19:25
BMW serija 1, vecina na ovom forumu kazu da im je ruzan, ali mogu ti reci da mi se auto svidja.
siguran sam da ce taj auto biti vrh u svojoj klasi sto se tice voznih osobina, jel znajuci BMW znam da ce taj auto biti vrlo vrlo dobar za vozit, ima zadnji pogon, raspored tezine 50/50, ima vrhunski ovjes, i sve ostalo je vrhunsko, kao i kvaliteta, sutra kad bi imao love za novo auto, kupio bi prije naprimjer BMW120i nego Alfu 147. Sa time samo hocu da kazem da ja nisam zagrizeni Alfista, ja sebe smatram ljubiteljom automobila, ane alfistom, volim Alfu, ali volim i druge marke i druga auta i znam da ima dosta auta koja su bolja od alfih ali istovremeno znam da cijenim auta po njihovim specificnim kvalitetama, recimo Hondu volim zbog drugih razloga nego sto volim Alfu, sto me privlaci kod Alfe je upravo to sto su ta auta posebna , imaju karakter, dok mi se naprimjer Honda svidja zbog tehnologije i kvalitete.

boki
29-06-2004, 19:34
imam Alfu 156 2.0 TS( 1999 ) 5 mjeseci, auto me dobro sluzi, dobar je i vrlo sam zadovoljan sa tim autom, ali cu vjerovatno ubrzo kupit Hondu Civica isto iz 1999, hocu manje auto a Civic je super, po mom misljenju bolji od 145.
206os, jel ti vozis 206??

OS FIAT>>>
29-06-2004, 21:13
Boki, ovo si napisao kao da pises za novine "Moja sudbina" ili "Istinite ispovjedi" ili kako li se vec zovu. :))

boki
29-06-2004, 21:36
OS Fiat, neka , nek svi znaju sta ja mislim o tome, a ne da misle da je barba Boki zagrizeni Alfista :)) :)) , ne ne barba Boki je zagrizeni automobilista :)) :))

OS FIAT>>>
29-06-2004, 21:50
Tako i treba.Svi mi ovdje smo prvenstveno zagrizeni automobilisti (iako mene nekako žene vise zanimaju), ali svima nama nekako srce kuca za neku odredjenu marku. :)

boki
29-06-2004, 22:09
zene su i meni na prvom mjestu :)) :smile20: :smile20: :smile20: :))

mytbyte
29-06-2004, 23:02
Žena u horizontali na zadnjem sjedištu je ultimativni san svakog pravog automobilista...

Iliti: The meaning of life"

206-os-
29-06-2004, 23:47
Boki, da vozim 206 ali jos tjedan dana.

Boki, tvoj zadnji post se prilicno razlikuje od onog sto si prije pisao i to je pohvalno..cak mi se sada cini da prelazis na drugu stranu ali to je sve ok. Ocito imas neke osjecaje prema alfi ali ti alfa to ne uzvraca (nema 4x4 ili rwd) ;)

Sto se tice serije 1, i meni se svidja ali je skupa u 3 p.m. Bas sam bio danas u BMW salonu i imaju cijenik..
116i 23058 eura
120i 27572 eura
118d 24156 eura
120d 27938 eura
-automatska klima nije u serijskoj opremi, cini mi se..

Brock
30-06-2004, 06:39
"vozim 206 ali jos tjedan dana"? :smile12:

A, kaj onda? :smile08:

Fresh
30-06-2004, 07:29
Boki

S oproštenjem šta si ti sve nasrao u zadnjih par postova to treba znati.

Alfa ti je san snova, sportska je sama po sebi ali ima i sportskijih auta, da kupuješ novi ne bi uzeo Alfu iz razloga bla, bla.

Dobro o čemu ti briješ ovdje i u šta pokušavaš ljude uvjeriti.

Molim te objasni mi tvoju definiciju sportskog, iz tvojih postova se to ne može zaključiti. Samo mi nemoj napisati to je ''ono nešto'' - reci sviđa mi se ......

Fresh
30-06-2004, 07:39
piquet
''fresh to što si ti rekao se može upotri××××ti u potpunosti na one koji ×××× po alfi jer su čuli stričeve i ujake da ti talijani ne valjaju.
vozili nikad nisu.''

Moja iskustva - mala ali dovoljna:
Alfa 166 - razočaran koliko MALO mjesta ima u tom autu
Fiat Brava - reći ću samo, poslužila svrsi, elektronika katastrofa
Fiat Uno, Punto - pristojan mali autić

Koliko bi ja sad još morao probati talijana da mogu reći, da dobri su to auti.<br><hr>

piquet
30-06-2004, 07:47
Alfa 166 - razočaran koliko MALO mjesta ima u tom autu
ako je to sve što si ti zamjetio na autu onda ok. i rest my case.
ali tako i tako je taj post namjenjen onima koji nikada nisu ni sjeli u talijana, a sve znaju o njemu.

rosso vidim da je greška s tobom pokušati komunicirati jer je tebi stvarno jedina namjera podjebavati. dom-dom je to shvatio već odavno ja danas.
daj mi samo odgonetni gdje piše da je meni otišao varijator faze?
što se tiče volana on funkcionira u potpunosti na tvoju žalost.
uglavnom i put my money where my mouth is. čekamo na tebe.

Fresh
30-06-2004, 07:56
Ne znam šta bi me to trebalo oduševiti u autu da nadoknadi žuljanje i totalnu nepokretivost u autu.

O akrobacijama ulaženja i izlaženja da ne pričam.

boki
30-06-2004, 08:22
fresh, ti ako ne razumjes svoj maticni jezik i neznas da citas onda je to tvoj problem. Ja sto sam napisao sam napisao, i ako hoces procitaj, ako neces nemoras. Uostalom, poruke koje sam gore napisao se svakako ne odnose na tebe :)) , vidim da si skroz krivo shvatio moje poruke i to je tvoj problem prijatelju, vidim da ti ne kontas poentu ;) ;)

boki
30-06-2004, 08:24
""""S oproštenjem šta si ti sve nasrao u zadnjih par postova to treba znati.

Alfa ti je san snova, sportska je sama po sebi ali ima i sportskijih auta, da kupuješ novi ne bi uzeo Alfu iz razloga bla, bla.

Dobro o čemu ti briješ ovdje i u šta pokušavaš ljude uvjeriti.

Molim te objasni mi tvoju definiciju sportskog, iz tvojih postova se to ne može zaključiti. Samo mi nemoj napisati to je ''ono nešto'' - reci sviđa mi se ...... """"

Fresh,
;) , u cemu je problem, ti stvarno nista nisi shvatio ;)

Fresh
30-06-2004, 08:41
Ne jer ti još nisi objasnio šta je sportsko na Alfi... ;) :smile10:

boki
30-06-2004, 08:45
dobro Fresh, misli sta hoces, tebi trebaju naocale, dvogled i povecalo :)) :)) , ma nema veze, ako ti neko treba objasnit sta je sportsko kod alfe onda pogotvo nema efekta jer bi da si imalo neki ljubitelj automobila to trebao znati :))

mc
30-06-2004, 08:48
Sto je na Alfi sportski? Nema dvojbe da je na Alfi izgled sportski i imaju par sportskih modela (GTA). Sve ostalo nije nista posebno sportski. Problem kod ljudi je sto tako padnu pod utjecaj lijepog pleha da odmah zabriju na nesto sto ne postoji. Alfa je uvijek kotirala onako kako je izgledala, a trenutno (opet) izgleda dobro i sportski i to je to. Mislim da je to cijela filozofija... :smile15: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Gimme fuel
Gimme fire
Gimme that which I desire</font>

Fresh
30-06-2004, 08:52
Alfa ima sportski dizajn, ma po kojoj to teoriji.

Pa više mi Stilo sa troja vrata liči na sportski auto nego 147.

boki
30-06-2004, 08:57
mc i Fresh, vi ocito neznate nista o Alfi, ali dobro, naravno imate pravo na svoje misljenje, ali ako Alfa nije sportska marka, onda nije nijedna druga marka sportska marka.
a Fresh, posto ti stilo sa troje vrata smatras vise sportski od alfe 147, reci ti meni onda koje su to tebi marke sportske?

boki
30-06-2004, 08:59
""Sto je na Alfi sportski? Nema dvojbe da je na Alfi izgled sportski i imaju par sportskih modela (GTA). Sve ostalo nije nista posebno sportski. Problem kod ljudi je sto tako padnu pod utjecaj lijepog pleha da odmah zabriju na nesto sto ne postoji. Alfa je uvijek kotirala onako kako je izgledala, a trenutno (opet) izgleda dobro i sportski i to je to. Mislim da je to cijela filozofija... """

sad ce po tvojoj prici jos ispast da su sve marke sportske osim Alfe

--------------------------------------------------------------------------------
:)) :)) :))

Axl
30-06-2004, 09:02
Stilo s troje vrata izgleda onako robusno, muski, pravi sportski auto,.a i Alfa isto izgleda turbo dobro i sportski <br><hr>

piquet
30-06-2004, 09:02
sad ce po tvojoj prici jos ispast da su sve marke sportske osim Alfe.

ovo je i moje mišljenje. jer toliko se nateže u kontraalfa stranu da stvarno ispada je alfa...

stilo vs 147?
probati upravljač.

mc
30-06-2004, 09:03
Honda npr... Jedan buhtlasti Civic ima bolje performanse (1,6 motor) od "supersportske" 147-ice s 1,6 motorom i specificiranih vise konja. Naravno da ce svi i dalje tupiti da je 147 sportskija od Civica. Zbog izgleda, naravno. Treba jos? ;) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Gimme fuel
Gimme fire
Gimme that which I desire</font>

Fresh
30-06-2004, 09:04
Kao proizvođač mi ni jedan nije sportski - govorimo o visokserijskim proizvodima

Pojedini modeli od svakog proizvođača naginju biti sportski auto.

Ali tu opet dolazimo do druge stvari.

Da li pod sportom smatraš dizajn sa motorom od 105 konja npr. 147, A3, ili nekakav bezličan dizajn tipa Vectra, Passat ili opet taj isti A3 sa motorom od 200 i kusur konja, quattro pogonom ...

piquet
30-06-2004, 09:05
mc kud si sad prešao na dostavna vozila. :smile15:

boki
30-06-2004, 09:09
Fresh, mc, citajuci vase zadnje poruke mogu samo zakljuciti da vi stvarno nista neznate o Alfama, niti znate zasto su ta auta posebna i cijenjena sirom svijeta. ;) , a to sto tvrdite u vezi Alfe, kao da je ta marka samo sportska po dizajnu :smile06: , znaci za vas je alfa Romeo samo sminka, znaci nema u alfi ni s od sporta, pa sta vi mislite da su oni 94 godine radili ficeke,isette, motorne pile????
Trebate malo procitati povijest te marke i malo je vise upoznati, pa onda trebate ta auta voziti, imati, pa onda dodjite i recite mi da su Alfe samo sminka koja vec traje pune 94 godine. ;) :)) :)) :))

Fresh
30-06-2004, 09:13
''znaci za vas je alfa Romeo samo sminka, znaci nema u alfi ni s od sporta, pa sta vi mislite da su oni 94 godine radili ficeke,isette, motorne pile????''

Znači samo Alfa ima povijest i sportsku tradiciju.

S kim se onda ona to fajtala, sama protiv sebe.

Po čemu jedan Audi onda nije sportska marka, uveo quattro pogon na rally, u Le Mansu mu nitko ne može ni prismrdit.

boki
30-06-2004, 09:18
Fresh, pa covjece kako tako krivo shvatas stvari?? :smile12: , stvarno nema efketa sa tobom vise o ovome pricati, jer ces ti opet sve moje poruke krivo protumacit i shvatit, opet ti govorim cim tako govoris o Alfi, ostavljas utisak da nisi upucen i da jednostavno nista neznas o alfama.