PDA

Pogledaj cijelu verziju : 500 kn i 1 mjesec bez vozačke?



Đuzepe
23-06-2004, 10:35
Cesta ide ravno i ima semafor za skretanje u lijevo.
S doljnje strane ceste je drot(na olfo skrivenoj poziciji),drota uočavam i stavljam pojas.
U samo skretanje u lijevo ušao sam kada je bilo upaljeno žuto na 1m od semafora pali se crveno i prolazim kroz crveno.
Nije bilo smisla naglo kočiti na crveno jer iz suprotnog smjera dolaze vozači kojima se treba upaliti zeleno.
Iza mene ''švercer'' u Fiesti koji veljda nije uočio drota bez muke ulazi u čisto crveno.
Mene i njega zaustavlja i lupa kaznu 500 kn i 1 njesec bez vozačke.Da li se žaliti?

Girrari
23-06-2004, 11:18
Žali se.
<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

Girrari
23-06-2004, 11:19
Iako me čudi da nisi uspio sredit stvar na licu mesta.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

TRANS AM
23-06-2004, 11:28
Obavezno piši prigovor i tupi da si prošao na čisto žuto. ;) <br><hr><font color="blue">I\'m to old for this shit!</font>

pack0575_
23-06-2004, 12:57
Ne, moras tupiti da si usao u zavoj na treptavo zeleno i izasao van na zuto. U pravilniku koji je pisan za polaganje auto skole pise da ako si ispred semafora i blinka ti zeleno trebas ubrzati kako bi prosao.

Ako spomenes da si isao na zuto onda nista.

Iako iovako sumnjam da ce ti ista pomoci, organi u HR su uvijek u pravu ma koliko glupi bili a cesto jesu jer ih Bog takve napravio. Da je normalan ne bi radio taj posao. Zato nam je i drzava takva kakva je.

Girrari
23-06-2004, 13:06
Štima, ali kaj ak na semaforu nema treptavog zelenog nego samo žuto!? Reci da ti se metar prije križanja upalilo žuto i da ne bi stigao zakočit pa si, kako ne bi uzrokovao eventualnu veću opasnost, prošao kroz križanje. Varijanta B je ta da kažeš kako si u retrovizoru vidio da auto iza tebe vozi brzo i da ne namjerava kočiti te da si, kako bi izbjegao nesreću, prošao kroz raskrižje. U tom slučaju činjenica da je ovaj iza tebe zaista prošao kroz križanje ti je od velike koristi.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

sepra
23-06-2004, 13:32
Uglavnom treba se žaliti. Ja sam se žalio i kad sam zaspao na motoru s 2,4 promila. I prošlo, odnosno umanjili su mi kaznu :smile06: <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

TRANS AM
23-06-2004, 13:39
Eto Girro ti je dao dobar savjet. Ukomponiraj varijantu A s varijantom B. Girro, iz aviona se vidi tko tumara hodnicima izjesne građevine na TMT-u ;)

Btw, moj savjet. Pišite prigovor na svaki prometni prekršaj koji napravite. Naše pravosuđe je sporo i velika šansa je da predmet ode u zastaru. Dakle, na policijsku kaznu, prigovor. Na rješenje prekršajnog suda, opet prigovor. Dok na Višem prekršajnom vaš predmet dođe na red, prošlo dvije godine i nastupila zastara. <br><hr><font color="blue">I\'m to old for this shit!</font>

Girrari
23-06-2004, 14:41
TRANS, to je sustav razmišljanja i nema veze sa žutom zgradom na TMT-u koju zaobilazim kaj više mogu. Tam ionako do sada niš pametno nisam naučil. Tužno, ali istinito.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

ŠULE
23-06-2004, 15:11
Žaaaaalba odmah.
Nema primisli da ti se nakon 5-6 mjeseci na sudu pojavi plavi.

Riješeno, slijedeći. :)

Tehnicar
23-06-2004, 15:51
Pa možda izvučes uslovnu ako oni mogu dati uslovnu za taj prekršaj.....samo se ti žali,nemaš što izgubiti!

Meni su oduzeli na 3 mjeseca+kazne 60eur.!pas da im mtr.jeb. :smile09: :smile09: Imao sam 1.50 promil alc. i na licu mjesta sam pokušao rješit stvar a on neće :o