PDA

Pogledaj cijelu verziju : nova tehnologija kod siceva ili ipak ima boga...



drugmirko
21-06-2004, 23:14
...prije nekih pola godine i više, u nekoj od tema sam se pizdio, kak da u 21.stoljeću nitko nije sposoban napravit automobilski sic tanji od 25cm. nego svi stavljaju u aute foteljetine u najboljoj manri Šipadovog masivnog namještaja iz ranih 80. A u tsto vrijeme gledamo hrpetine konceptnih vozila s ultra tankim kreacijama, koje nikako ne stignu u garažu. :smile09:
E, pa... nekome je konačno sinulo, da su takva sjedala ne samo ružna, već, da i jedu prostor (ovdje ponosno naglašavam, da je sinulo Citroenu :smile20: -ok. PSAu :smile06: ), koji stvarno smjera konkretni pomak u tom smjeru:

These days, every new concept car seems to have ultra-thin seats, but they never go any further than the drawing board. So you might need to sit down for this news - all that is about to change with this new chair.
French component firm Faurecia has revealed a slim seat that will make production. "It's not just a showpiece," said designer Andreas Wlasak.
The seat is set to appear in an unnamed new car within two years, and as Faurecia is owned by PSA Peugeot Citroen, it's not hard to narrow down the options. The chair uses a high-performance foam, and while the cushions are thinner than on normal seats, they are said to be comfortable for both the buttocks and back. Passengers in the rear benefit, too, as they gain nearly 5cm of extra knee room.

http://www.autoexpress.co.uk/picture_library/dir_30/car_portal_pic_15310.jpg<br><hr>

Axl
22-06-2004, 00:12
OK, drugmirko mislis li da ce se time dobiti na udobnosti?<br><hr>

drugmirko
22-06-2004, 08:38
pa, hoće. ako stave prave materiale moglo bi se dobit na udobnosti samog sjedenja. ono, da je sjedalo "tvrdo" i udobno za sjedeti, da ima dobao bočno držanje i anatomiju bez upotri×××× petnaestak centimetra pjene za oblikovanje. da o količini prostora, koji se time oslobađa i ne govorim. recimo, onak seljaćki, smanji debljinu prvih sjedala za 5cm i debljinu zadnjih za 5cm, dobivaš 10cm u zadnjem redu. pa si sad zamisli, šta to znaći u jednoj Golf klasi. jer, količina prostora koji ti ja na volju, direktno utiće na osječaj udobnosti. ;) :smile06: <br><hr>

Girrari
22-06-2004, 09:37
Slažem se drug iako je meni moja fotelja u 164 jako draga. Jučer nakon 700 km kao da uopće nisam vozil... milina.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

drugmirko
22-06-2004, 10:18
:)) :)) , istina Girra. ali u 164 ti prostor i nije neka škrta dobrina. :smile06:

activa
22-06-2004, 10:25
....videce on , za koju godinicu , kada omatori , i kada mu se masa udvostruci !!?? ;) :) / a voli pivo fala bogu !!/... :smile06: :smile06:
..bice tesno i u alfi 164 !!

Girrari
22-06-2004, 10:31
:)) <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

SAAB
22-06-2004, 19:02
Ma kakva tanka sjedala?! Ledja me zabole pri samoj pomisli!
Pogledaj sjedala u SAAB-u 9000 Aero. Bolja jos nisu napravljena! ;)