PDA

Pogledaj cijelu verziju : Habsurg: Ako postoji ijedna europska država onda je to HR

OTTO Von Habsburg
21-06-2004, 19:10
U POVODU 90-obljetnice atentata na nadvojvodu Franza Ferdinanda i njegovu suprugu Sofiju u Sarajevu 1914. godine dugogodišnji zastupnik u Europskom parlamentu Otto von Habsburg održao je u ponedjeljak poslijepodne u Beču konferenciju za novinstvo na kojoj je izrazio duboko uvjerenje da će Hrvatska 2007. pristupiti u punopravno članstvo Europske unije.

Pozdravivši dobivanje statusa kandidata i odobrenja za početak pregovora Hrvatske i EU, Otto von Habsburg je rekao da je Hrvatska na najboljem putu da godine 2007. postane punopravna članica Europske unije. "Ja sam nevjerojatan optimist i želim to doživjeti", istaknuo je Otto von Habsburg.

Također je naglasio da ne voli kada se izraz zapadni Balkan primjenjuje na Hrvatsku jer da ona s tim izrazom nema nikakve veze ..."zapadni Balkan je sasvim negdje drugdje, a Hrvatska je uvijek pripadala Europi".

"Kad ste u Varaždinu onda imate osjećaj da ste u Austriji, a ako ste u Dubrovniku onda kao da ste u Veneciji", rekao je Otto von Habsburg dodavši "ako postoji ijedna europska država onda je to Hrvatska".

Osvrćući se na prilike nekad (1914.) i danas Otto von Habsburg koji je bio 20 godina zastupnik u Europskom parlamentu kazao je da su nekad velike sile miješale karte i određivale politiku, da nije puno drugačije ni danas.

Na upit da li mrzi Gavrila Principa koji je 28. lipnja 1914. počinio atentat na nadvojvodu Franza Ferdinanda, njegova ujaka, von Habsburg je odgovorio: "Ni u kojem slučaju mržnja i neprijateljstvo se ne smiju nositi u sebi".

treba uvjek...
21-06-2004, 20:40
...podsjecati i na taj dan...1914...

×××× vam pas mater srpsku...

uvjek i svuda sa vama samo ××××××...

samo sad ste u misjoj rupi..odnosno crnoj rupi... sad galamite, ali ne mozete prdnuti...sad samo tonete, sve ste dublje i sve se labije cuju vasi ocajna naricanja...

Podsetite se
22-06-2004, 00:08
podsetite te 1914. kada ste vi i vas gazda Otto Hazburg dobili po PICKI od Srba, ×××× vam vam Otto majku u guzicu.

A sto se tice nas Srba, srusili smo jednu monarhiju (crnu monarhiju), samo smo jedino pogresili sto i na vas nismo cizmom kao prema gubitnicima, a ne da stvaramo nekakve Jugoslavije na ravnopravnoj osnovi.

Da, ja se uvek
22-06-2004, 00:16
rado secam 1914. i sjajnih pobeda Srba protiv Cesera. Tada se srpska artiljerija i srpski vojnik proslavili sirom sveta.

Nasa pobeda na Ceru i proterivanje neprijatelja i njegove SLJAM sluge preko Drine, bilo je toliko ubedljivo da su nam nasi saveznici naredili da predjemo u kontranapad!!!

Da vam ne pricam da smo par godina pre toga proterali Turke zauvek i dobili rat protiv Bugarske.
I onda iz Blakanskih ratova, odmah jebali majku vama i Ce××××.
Pa to moze samo Srbija i Srpski Vojnik.

Srbija je vecna!!!

William II,
22-06-2004, 00:51
nemacki car:

".. Heroji, ja vas saljem u jedan nov rat protiv jedne male, ali vrlo hrabre nacije. To su Srbi koji su u toku tri neposredna rata – protiv Turske, Bugarske i Austro-Ugarske – dali svetu dokaze visokih ratnickih vrlina i najvecih vojnickih sposobnosti i koji su, na zastavama poprskanih krvlju, napisali za ove cetiri godine samo najvece i najslavnije pobede. Znajte da ce samo vasa energija i spremnost na najvece zrtve i samo potpun prezir prema smrti omoguciti da pobedite ovaj narod, da osvojite njegovu zemlju i da nemackoj vojsci donesete jednu novu pobedu. Srecan put ka pobedi i slavi! Ura!"

AUGUST fon MAKENZEN, nemacki feldmarsal:

"... Vi ne polazite ni na italijanski, ni na ruski, ni na francuski front. Vi polazite u borbu protiv jednog novog neprijatelja, opasnog, zilavog, hrabrog i ostrog. Vi polazite na srpski front i na Srbiju, a Srbi su narod koji voli slobodu i koji se bori i zrtvuje do poslednjeg. Pazite da vam ovaj mali neprijatelj ne pomraci slavu i ne kompromituje dosadasnje uspehe slavne nemacke armije."

Telegram nemackog cara Viljema, II bugarskom kralju Ferdinandu 1918:

"Sezdeset dve hiljade srpskih vojnika odlucilo je rat. Sramota!"

Inaca, hvala postavljacu topika. Zaista sam odusevljen da mogu puno toga da kazem o slavnoj 1914.

Hvala
ima jos

Te 1914. godine
22-06-2004, 02:22
prvi put u istoriji, doslo je do neprijateljstva i vojnog konflikta izmedju Srba i Hrvata, tako sto su Hrvati napali Srbiju i krenuli da vesaju i streljaju civile po Macvi.

Pre toga, nikada nije bilo nikakvih neprijateljstava izmedju ova dva naroda.

Srbi su prvi počeli
22-06-2004, 08:47
po hrvatskoj paliti i klati, Srbi započeli. Obrnuta verzija je srpska politika. Mnogi se srbi i sami ponose sa svojim plaćkanjem. Marš priko Drine srbine!!!

vidim da se ...
22-06-2004, 09:41
...jos uvjek hranite i zivite od vasih mitova...

zivite i dalje u proslosti...samo u pasaluku...

Sad ako znas podatak koji je navodno?? Macek pitao Punísu - koliko vas je ostavilo kosti bjezeci oreko Albanije?? Sta je ostalo od Srbije??
A gdje ste sad? kud i sta? su vam vasi mitovi donijeli??

pa ustvari vec je onda (ako je to istina?) Macek slusajuci vasa naricanja - dopizdilo mu (onda WW1, sad Oluja), i pitao... sve se izgleda ponavlja kod vas...samo sa nama je prica zavrsena - sad se vi sami bavite sa sobom...

>>po hrvatskoj
22-06-2004, 12:47
paliti i klati, Srbi započeli. Obrnuta verzija je srpska politika. Mnogi se srbi i sami ponose sa svojim plaćkanjem<<

kazes Srbi su prvi palili i pljacka, bez ikakvog zivog podatka (datuma, npr), i ja sad da ti verujem. Jeftin si i ti i one lazi koje fabrikujete na angro poslednjih godina.

Ja sam lepo naveo datum kada ste presli Drinu i krenuli da vesate civile po Macvi. Tamo ste pocinili nevidjene zlocine, gore i od onih iz II sv, rata. I pored toga, mi smo vas primili u drzavu kao slavensku bracu a ne kao gubitnike i austrijske slugane.

Kukavice jedne i slavenski odrod sad ronite suze za Germanima koji su vas drzali u marku hiljadu godina, umesto da budete zahvalni Srbima sto je toj crnoj monarhiji stala za vrat i prokrcila vam put vasoj nezavisnosti.
Koji bedaci!!!

Ti
22-06-2004, 14:06
nisi lepo naveo nego si vrlo ruzno slagao - pa ne davno si se hvalio da su Srbi sposobni za pljacku, a uz to ide i laz.
Bezobrazni srbin uvijek svoje tumacenje pocinje od mjesta i datuma kako mu nezdravi um nalaze radi Id-ovog nagona za uzitkom pa makar u mastama kad nemoze drukcije. To je znak da su ti od onih triju glavnih umskih sekcija, dvije, Ego i Super-ego, nemocni kontrolirati Id koji nezna razliku izmedju fantazije i stvarnosti, pa mu je sve stvarnost, te jedina svrha uvjek osobno uzivanje, uvjek ovdje i uvjek sada. Zao mi je takvih, a jos vise koje takvi ugrozaju.

Kada cete jednom
23-06-2004, 00:46
shvatiti da atentat na Ferdinada nije uzrok rata nego povod, i da se taj povod groznicavo trazio i da bi se nasao.
Sta mislite zasto su priredjeni veliki vojni manervi bas na granici sa Srbijom? Mislite da je ta vojna armada poslata na izlet u lep prirodni okolis Podrinja?

Kukate za Germanima, a vrlo dobro znate da su ti isti Germani cerecili i Cehoslovacku i Poljsku 25 godina posle bez ikakvog razloga, pa cak i povoda.
Germani su napali i Ruse isto bez ikakvog povoda iako su potpisali sporazum o ne napadanju.

Na kraju II sv rata Cherchil je rekao sve sta je imao germanskim warmongerima.

A sad se nekolicina vas nasla da roni krokodilske suze i da optuzujete jednu malu zemlju za evropski mrak u prvoj polovini prosloga veka.

Vi treba da podignete jedan veliki spomenik gavrilu Principu, jer hici u Sarajevu su oznacili pocetak propasti jedne trule i neprirodne imperije i prvi tracak nade porobljenim narodima da dolazi sloboda i samostalnost.
Da nije doslo do I sv rata (sto ja smatram da je bilo nemoguce), vi bi ste danas imali svoju drzavu, ali u kurcu. Bili biste austrijska provincija i nista vise.

Nezahvalnici jedni!

DAN
23-06-2004, 00:56
ANTIFASISTICKE BORBE

Na današnji dan 22. lipnja u Hrvatskoj se obilježava Dan antifašističke borbe koja je donijela uspostavu Federalne hrvatske države i uvrstila je u red pobjednika u 2. svjetskom ratu. Čestitku borcima protiv fašizma, te današnjim antifašistima uputio je saborski zastupnik i predsjednik Samostalne demokratske srpske stranke (SDSS) - Vojislav Stanimirović. Sisački Hrvati, komunisti i antifašisti su krenuli pod vodstvom Vlade Janjića Cape u šumu u borbu s Pavelićevom Nezavisnom Državom Hrvatskom i fašizmom. Tako su kratkotrajno prekinuli savezništvo Hitlera i Staljina. Poslije partizanske borbe utvrđene su i granice Hrvatske, te su joj vraćeni oteti dijelovi-Istra, Rijeka, Zadar i jadranski otoci.

---------------------

Da li sam ja dobro shvatio da su se hrvatski antifasisti borili protiv Otto Habzurgovih zemljaka, pa ste toliko ponosni od datuma do datuma i kako vetar duva?

E pa, Otto, postavljacu topika, trebao si da postavis topik posle 22. juna, pa si imao fore da brabonjas o Habsurgu i njegovoj nevinoj naciji sve do 9. maja 2005. HAHAHAHAHAHAHA

XX
23-06-2004, 09:54
Titini partizani se nisu borili protiv fašizma, nego protiv hrvatske samostalnosti,i za zajednički komunizam sa Srbima. Nekoji se još nisu opametili. Sigurno jer su prirodno izdajničkog karaktera kakav je bio i Josip Broz ''Tito''Žalosno !

Vi Titu
23-06-2004, 11:52
da podignete jedan ogromni spomenik u sred Zagreba i da vratite stara imena ulicama, trgovima skolama i svemu ostalom sto je nosilo njegovo ime,a evo zasto:

1) Na zasedanju AVNOJ-a, Hrvatsku nije podelio na pokrajine, mada je bilo realno da da Istri i Dalmaciji, pa i Baranji status pokrajine.

2) Uneo je u Ustav FNRJ da se republike mogu izdvojiti iz zajednice, cime je doprineo realizaciji vaseg stoljecnog sna.

3) Hrvatsku je izvukao iz gubitnicke strane i svrstao je u pobednicku stranu, cime je Hrvatska izbegla teske konsekvence. Istra i dalmatinski otoci bi garant bili prisajedinjeni Italiji, a vasa samostalnost bi dosla pod veliki znak pitanja.

Prestani i
23-06-2004, 12:13
Nemiješaj se -bezobrazniče nedozvani- u hrvatske nutarnje stvari. Imaš svoju Srbiju i gledaj njezin poso. Ako ti je tito ljubimac gradi mu spomenik u svojoj Srbiji, pomogo vam je previše. Stalno ističeš da su Srbi pametni i inteligentni a u tebe su pisanja uvijek kao nekog poludjelog studenta. Saberi se!.

Djeki
24-06-2004, 12:28
Eto bas gledam srpsku TV gdje čovjek koji u Srbiji vodi na izborima sanja o granicama "velike srbije" i to kako on kaze legalno jer: "Irska sanja o pripojenju Sjeverne Irske svojoj matici domovini te je član EU i jos k tome i predsjeda unijom" Taj čovjek kod mene je zasluzio cestitke samo zato jer je bez skrivanja pod krinkom Jugoslavije(za razliku od Milosevica i drugih) objavio otvoreno da je neprijatelj. Svojim izabirom njega i njegove stranke kao vodece u Srbiji cijeli srpski narod ili barem vecina nam porucuje da se moramo cuvati. Srbi su sigurno slozniji od nas Hrvata, ali ne razumijem kako misle opstati kad ih susjedi ne mogu podnijeti i zale zasto su im oni bas susjedi. Srbi i to vecina nam ovim cinom zeli poruciti da su nam otvoreni neprijatelji, stoga Hrvati budimo na oprezu. Ako nista drugo barem se sad ne skrivaju pod krinkom Jugoslavije kao kukavice koje su bili do 1990 godine. :smile17:

>>UEFA najavila
25-06-2004, 00:51
kaznu za hrvatske navijače
Europska nogometna organizacija najavila je da će poduzeti mjere protiv Hrvatske, zbog rasističkih uvreda i zastava rasističkih organizacija, koje su izvisili hrvatski navijači na utakmici protiv Francuske. UEFA dodaje da je rasističko ponašanje bilo prisutno i na ostale dvije utakmice koje je igrala hrvatska reprezentacija. U utakmici protiv Francuske rasističke uvrede hrvatski navijači su uputili tamnoputom francuzu Sylvainu Wiltfordu – navodi organizacija FARE (Footbal Against Racism in Europe). Odluku o kazni UEFA će donijeti nakon EP, najvjerovatnije će to biti novčana kazna za Hrvatski nogometni savez ili odredba da Hrvatsku na sljedećoj ili više utakmica neće pratiti navijači. <<

Vi rvati po starom - rasisti pa rasisti.
Ima Europa da profitira bar u rasizmu, kada vas prime.

Ima jos:

>>HRVATSKI NAVIJACI NAKON UTAKMICE PRETUKLI SRPSKU PORODICU

Predstavnici Samostalne demokratske srpske stranke optužili su hrvatsku policiju da je pokušala da zataška incident u kome je grupa hrvatskih navijača u četvrtak uveče, oko 23 sata, neposredno nakon utakmice Hrvatska – Francuska, verbalno, a potom i fizički, napala srpsku porodicu Nikole Bezbradice u Sotinu, nedaleko od Vukovara, piše Novi list. "Porodica Bezbradica bila je meta razularenih navijača. Udarcima i šamarima prethodili su verbalno vređanje i pretnje članovima porodice. Tom prilikom najlošije je prošla Nikolina supruga Đurđa, a udarce u različite delove tela od strane dvadesetak navijača dobili su i Nikola i njegov stariji sin Ninoslav. Supruga Đurđa odmah je odvezena u vukovarsku bolnicu, gde joj je odmah pružena pomoć", rekao je predsednik Izvršnog odbora SDSS-a Boro Rkman dodajući kako je sve počelo kada su navijači članove porodice Bezbradica zatekli pred kućom i počeli da ih vređaju na nacionalnoj osnovi.

Nikola im je rekao da oni nemaju ništa protiv da se navija i slavi, ali da ne vidi zašto sada vređaju njegovu porodicu. Nikola Bezbradica je rekao da nekoliko napadača iz Sotina dobro poznaje i kao komšije i kao vršnjake svoga 19-godišnjeg sina. "Pozvao sam policiju, ali umesto da dođu na samo mesto događaja, otišli su u obližnju piceriju kako bi tamo valjda prikupili relevantne informacije, a sve u cilju da zajedno sa vlasnikom picerije i učesnicima koji su prepoznati – zataškaju slučaj", rekao je ogorčeni Nikola Bezbradica najavivši da će sakupiti svu medicinsku dokumentaciju i podići privatne tužbe protiv napadača na njega i njegovu porodicu. (Novi list)<<

Nemam vise komentara.

Djeki
25-06-2004, 23:28
Ovim cinom bi se htio distancirati od onih Hrvata koji mlate i vrijedaju druge samo jer su po necemu drugaciji od njih. Takvi ljudi su (hvala Bogu) u manjini u Hrvatskoj. Ipak, stranke koje promoviraju netrpeljivost u Hrvatskoj su male i beznacajne. No kod nasih "komsija" na istoku nije tako. Tamo je najjaca stranka ciji je bivsi predsjednik govorio da: "sve Hrvate treba pobiti kao kerove" a sadasnji sanja san o velikoj srbiji. Odakle uopce obzir srbima da govore o bilo kome drugome kad vecina tog naroda otvoreno mrzi sve sto nije srpsko te opet zeli u nekakve ratove. Dovoljno mi o srbima govori i njihov Djrdje Balasevic kojji i sam kaze: "Davno ti je vrag zaseo na prag zemljo srbijo. Niko zivse ne seca tolikih nesreca za jednog vezira. Oko tebe komsije podizu bedemejeda i prezira...". I zaista sta stvarno su svi u toj zemlji toliko ludi,li se prave ludima,kad vjeruju da je jedini pravi rat bio kad je "belosvetska sila bez ikakvog povoda bombama i raketama ubijala neviu srpsku decu". Zar ta mala,sitna zemlja zvana Srbija misli da su oni "izabrani narod" a da su svi oko njih "Bozji gresnici" koje treba satrti. Nikoog ne mrzim, ali kad vidim sta taj narod stvarno mislim ko i Balasevic. OKO VAS TREBA STAVITI "BEDEMA JEDA I PREZIRA"

Da da
26-06-2004, 01:10
jos samo da mi "naivni" poverujemo u to da vas je manjina koja eksponira netrpeljivost prema drugima. dovoljno je organizovati jedan koncert, i eto fasisticke ikonografije koliko hocete.

A sto se tice stranaka u manjini, moj je ustisak da i vase pravosudje i vlast rade na cementiranju rezultata etnickog ciscenja Srba.
Interpol poternica za 400 Srba jedino moze biti u funkciji te politike.
"Objavi da ih ima 400, nemoj nikako objaviti njihova imena, i niko se vise nece usuditi na povratak!", zar ne?
Nije slucajno da je taj spisak objavljen odmah posle sticanja statusa kandidata za pridruzivanje u EU.

Drugo, nedavno je OEBS da izvestaj da se nesrazmerno vise optuznice podizu protiv Srba, cak i ako uzmemo u obzir realan obim pocinjenih zlocina sa jedne i druge strane.
Sta je to ma politika zacementiranja rezultata etnickig ciscenja.

Na kraju, sudeci po vestima o diskriminaciji povretnika u vezi zaposljavanja, ogranicenim pravima, a ponekad bogami i fizickim nasrtajima na njih, govori dovoljno o ukupnom ambijenu u HR sparam onih koji su razliciti.

>>belosvetska
26-06-2004, 01:21
sila bez ikakvog povoda bombama i raketama ubijala neviu srpsku decu<<

Ni za jedan konlikt nije bitan povod koliko razlog, a razlog je bio, koliko se secam, onaj ne prihvaceni ultimatum iz Rambujea, koji se po ponizavanju i negaciji suvereniteta jedne zemlje nista nije razlikovao od onoga sto je Srbiji poslao Franjo Josif 1914.

Inace, kad sam
26-06-2004, 03:16
cuo kako sudstvo u HR izvodi dokaze protiv Srba, NAJEZIO SAM SE!!!

Cenim da vam je parvosudje prema Srbima gore nego ono za vreme Informbiroa, a evo zasto:
Nekada bila su potrebna samo potpisi dvojice komsija koji te mrze da ode glava sa ramena.
Danas, potrebno je samo da neko od "svedoka", nabijen mrznjom prema Srbima generalno, upre prstom u bilo koga u nedostatku prepoznatljive osobe, i onda taj nesrecnik zavrsi na dugogodisnjoj robiji ni zasta.

Evo, ja, npr., iako sam bio otsutan svo vreme konflikta ne bi se ususdio otici obici rodni kraj ni na jedan dan, prosto zato sto neko kome se moja faca ne svidja, ili kome nekada davno nisam stigao uraditi zadatak iz matematike na pismenom, ili bilo kog drugog banalnog razloga, mogao zagorcati zivot za sva vremena.
Ako ja rezunejem tako koji nisam ni bio tamo vec u inostranstvu, mozete misliti kako razmisljaju oni koji su se sticajem okolnosti par puta nasli na strazi, iako pri tome nisu ispalili ni jedan hitac ni u vazduh.

Nije cudo sto Vrhovni sud HR masovno vraca predmete prvostepenim sudovima na ponovno razmatranje zbog manjkavosto dokaza. Medjutim, slaba mi je uteha to ispravljanje pravde kada nesrecnik sve vreme sudske lakrdije, lezi u zatvoru.

Danasnji HDZ, bar sto se politike prema HR Srbima tice, ne razlikuje se ni trunke od ondasnje politike te stranke, samo sto su sredstva te plolitike daleko perfidnija i opasnija danas.

Na Srbima u HR i onih u izgnanstvu je da upoznaju medjunarodne cimbenike u detalje na pravi cilj i ozbiljne posledice te politike.

Grga GN
26-06-2004, 11:42
Hajde dobro, ti bezlicni , mozda si ovim svojim clankom povise i nehotice nam ovdje objasnio, zasto se svi vi ponasate na isti nacin barem svi vi Srbi rodeni u Hrvatskoj, na ovom portalu. Dakle domovina zivi i u vama i taj zov nemozete zataskat u sebi pa ovdje dolazite privuceni tim osjecajem koji je i sladak i bolan i postaje sve bolniji kada shvatite da povratka realno nema. Sada pojasnjavas, barem ti, a obicnom covjeku je jako tesko razluciti ovdje tko je tko od vas nepotpisanih i tako dolazi na snagu narodna poslovica: TKO SE MEDU POSIJE MIJESA, SVINJE GA POJEDU,zasto se ne potpisujete. Ima u tome puno gorke istine ali i kukavicluka a i podlosti.
U Srbiji pravoj, zovu vas PRECANI i smatraju vas nesto kao sto Hrvati shvacaju Hercegovce...A BIG TROUBLE.
Na ovom portalu, vi Precani se osjecate doma i borite se rukama nogama i zubima za ono sto vam je na srcu, vasu izgubljenu domovinu, a ne shvacate da ste ( cak i ne svojom krivnjom vec jednom perfidnom dugogodisnjom politikom
politicara , crkve i mocnika u matici )dovedeni u corsokak gdje jedino mozete izgubiti sljedeci takovu politiku....nastavak slijedi.....

Grga GN
26-06-2004, 12:22
...nastavak...

Sama cinjenica, da ste stotinama godina
zivjeli medu Hrvatima, gradeci svoje crkve i manastire, bez vecih poteskoca dokazuje kao i sam zivotopis Nikole Tesle ( "PRECANA", o no, on je pravi SRBIN za one tamo, jer od toga imadu koristi da se dice njegovim uspjesima, i njegovim srpstvom, ali se ne ponasaju i ne razmisljaju kao taj veliki i posteni covjek, koji je i volio svoj narod i postovao svoju domovinu ) da ste bili smatrani i prihvaceni, od vasih sugradana, kao ravnopravni sugradani iako druge nacionalnosti, to jest kao nacionalna manjina, ili recimo isto tako kao i Talijani u Istri ili Cesi ili Slovaci i Madari u Slavoniji.

Navodis predhodno ( barem mislim da si to ti ) Antu Starcevica i navodis njegovu poznatu izreku o Srbima 1/3,1/3,1/3, koja se kronoloski ne slaze sa sa tvrdnjom da do prije zajednicke drzave sve je bilo u redu izmedu vas i nas u Hrvatskoj.

U pravu si i ti i Starcevic..!?!
" OTAC DOMOVINE " Razmisljajuci o ostvarenju 1.000 godisnjeg sna Hrvata o samostalnosti, uvidio je s pravom sto i kao ce se stvari razvijati u buducnosti na temelju ucenja vase crkve i vaseg sveopceg ponasanja na hrvatskom tlu. Moras povezati cinjenice da u to doba, prvog srpskog ustanka, Srbija kao samostalna drzava nije jos postojala i da su ustanici i ideje iza takove borbe za samostalnost bile promatrane i iz Hrvatske. Dok se Srbija borila da se rijesi Turaka sa svojeg tla, Hrvatska je imala svoj sabor i autonomoju stoljecima i jedini zitelji koji se nisu sa tim idejama slagali su bili oni zitelji koji su svoju odanost dali Srbima u Srbiji. Takovo ponasanje nacionalne manjine, kasnije u povjesti ce se prozvati "petokolonastvo" ( Quisling ).

Grga GN
26-06-2004, 12:55
i jos jedan nastavak...

STARCEVICEVA razmisljanja su dakle ista kao i KARADORDEVA : "ONI STO TI OSPORAVAJU DA BUDES SVOJ NA SVOME U SVOJOJ ZEMLJI NECE TE BEZ BORBE PUSTITI DA TO OSTVARIS. MORAS IH POBJEDITI I ONESPOSOBITI AKO ZELIS SLOBODU I SAMOSTALNOST."

Povjesna cinjenica da Hrvatska nije bila samostalna, iako je bila autonomna,
vjerojatno je pridonjela tome da " privremene izbjeglice" pred Turcima se nisu stopile sa lokalnim stanovnistvom, a i politika Beca stvaranjem "vojne Kraine" je tome pogodovala jer je na teritoriju Hrvatske Bec drzao i podrzavao vojne najamnike izbjeglice koji nisu bili direktno pod hrvatskom
upravom.
Za usporedbu, srpske manjine u Madarskoj i Rumunjskoj gdje su Srbi isto izbjegli masovno pred Turcima, bile su podvrgnute zakonima i upravi tih zemalja te su se utopile i satopile sa tim zemljama i nikada im nije padalo na pamet da se dizu protiv njih.

Dakle prvo Bec, pa onda Beograd ( danas sve vise SIVOGRAD )igrale su i iskoristavale vas kao svoje piune u svojim politickim igrama.

....nastavak
26-06-2004, 12:58
"TESKO KLISU NA KAMENU I KAMENU STO JE KLIS NA NJEMU"....a sto da ti kazem neznani delijo, zao mi te je i svih vas koji ste ne vasom krivnjom u ovo sve upali, ali moras priznati i sam da ako ti imas pravo na svoju domovinu i za to imas pravo da se boris kao pripadnik manjine u njoj, onda to isto pravo ima i vecina u njoj, a jer nije normalno da REP MASE PSOM, prilagodi se stvarnosti i
zivi u miru ili nastavi trpiti i daj to i svojoj djeci u amanet.
Znam, znam, sada ces potegnuti onu prepirku"...nas i Rusa 300 milijona.." itd... " u nasoj ulici mi smo bili stopostotna vecina.."...nazalost to ne pali ali i tvoj narod kaze UMILJATO JANJE DVIJE MAJKE SISA....pa nesto kao TESLA, netrebas se stiditi tko si i odakle si ako si posten i pristojan a pogotovo ako se svojim potpisom ogradis od zulumcarenja maloumnih ovdje koji imadu iste boli poput tebe ali neznadu kako da se kulturno i posteno bore za ono sto ih boli.
Vas odani Grga ( kao nekad GRGUR NINSKI ) brat pred Bogom.

Bok !

Ja bih rekao
26-06-2004, 14:49
kakve ima veze Starcevic sa izlozenim problemom u HR, ali kad ti kazes da ima, znaci li to da se slazes samnom da vam je sudstvo u sprezi sa politikom, i da iza svega stoji politika?
Ako je tako, drago mi je da se oko toga vise ne zamaramo.

Nisam znao da je Starcevic bio toliki vizionar ako se prisetimo da se za njegovog zivota Srbija borila za samostalnost u granicama koje vi od milja nazivate pashalukom.

Dalje, iznenadjen sam da su Srbi u HR u njegovo doba i ranije pravili problema u toj vasoj autonomiji.
Moram priznati kad god dodjem uvek od vas cujem nesto novo i originalno. Od nekolicine vas saznao sam da nije bilo nikakvih problema do 1918., a onda kad vas u nekom drugom kontekstu uhvatim za rec, onda pokusavate da izmigoljite kao ti sada.

Da ti ja objasnim jednu stvar. Sva tvoja opravdanja i razlozi padaju u vodu, jer danas je danas, a sta je bilo pre 150 godina bilo je tada, i od tada do danas desila su se 2 svetska rata, bile su 3 Jugoslavije, izmenjali su se kraljevi i carevi.
Sta god da je bilo u proslosti, Srbima je svet dao do znanja i to vrlo grubo da ce se postovati volja svetskim mocnika a ne zelja Srba u kojoj drzavi i sa kim ce ziveti, ili bar koja ce prava imati.
Srbiji je cak na grub nacin oduzet deo njene teritorije (Kosovo), i to ne od nekakve okupacijone sile, vec od medjunarodne zajednice sto je jedinstven slucaj, koliko je meni poznato, u istoriji.
Dakle, Srbi su isterani sa Kosova, iz Krajine, iz zapadne Bosne gde su vekovima ziveli, medjunarodna zajednica je digla ruke od tih izbeglica, prepusteno je samo Srbiji da se brine o njima. Odredjene su granice novonastalih drzava, i tu je prici kraj.
Medjunarodna zajednica je prakticno unistila Srbiju, i onda mi nije jasno od kuda vas strah od Srba povratnika???

Reci ces, u Srbiji pobedjuju radikali. Ma moze bog otac da pobedjuje. U jeku globalizacije i upravljanja svetom iz jednog centra, potom ukljucivanja jugoistocnih zemalja u Evropu, prijem u Partnerstvo za mir, u NATO, sasvim je irelevantno ko pobedjuje u Srbiji bar sto se sigurnosti na Balkanu tice.

Grga GN
26-06-2004, 16:02
I opet ti ga muljas i sve bez potpisa..
ZASTO NEMOZES DA DISKUTIRAS KAO COVJEK...?!

Kazes nisi znao, jeli to posprdno ili stvarno na tvom fakultetu se izucavala samo tehnika, da je STARCEVIC ovdje bas na ovom forumu spominjan kao dokaz da ja i prije 1918 bilo problema sa Srbima u Krajni. Ali izgleda nitko nije toliko slijep kao netko tko ne zeli da vidi.

Dakle, jos jednom: TA NASA AUTONOMIJA, opet se sprdas kulturo moja nepotpisana,
je LIJEPA NASA i bila je stotinama godina neovisna kraljevina koja je izgubila svoju nezavisnost poslije bitke na Gvozdu i onda je ugurana kao gubitnik te bitke u savez sa prvo Madarima, a kasnije, kada se to isto dogodilo Madarima da su ih Austrianci pobjedili, u drzavu Austro-Ugarsku ali jos uvijek kao zasebni narodni i teritorjalni entitet sa svojom vladom ( Saborom ). Dakle sarafdzijo moj uobrazeni, da ista znas o povjesti ili medunarodnom pravu, znao bi da Hrvatska drzava je de fakto postojala neprekidno jos od Tomislava, davno prije nego sto ste vi bjezeci pod Turcima dosli ovdje kao izbjeglice, iako je dugo vremena bila bez samostalnosti. Austrijanci su koristili vas da nas drze u sahu isto kao i nas da drze Madare poslusne.
Eto vidis i opet pokazujes da se sa vama na lijepe niti moze niti se isplati.

Grga GN
26-06-2004, 16:24
Sto se tice KOSOVA, o kojem ti tako zanosno ili namjerno lazes ili neznas stvarno sto pricas.Hajde da poslozimo te tvoje glinene golube u red pa da se sami prevale bez moje pomoci.Ti navedi svoje podatke.

Koje godine,cca,Kosovo postaje Srpsko?

Koliko godina je Kosovo dio srpske drzave?!

Kojoj drzavi Kosovo pripada 1400te, 1500te, 1600te, 1700te, 1800te, 1900te?!

Nema spora da su tamo Srbi zivjeli i opet kao manjina sve te godine ali i sto vas crkveni poglavar kaze CIJE OVCE NJEGVA I PLANINA.

Nemoj vise da mi pokusavas imputirati da se ja izvlacim iz necega ili da necije pravosude po po tvom nahodenju to nije kao i da tebe i sve vas cijeli svijet mrzi i neopravdano mrzi i proganja. Znam da si ti u tome isti kao i svi ovi drugi nepotpisani biseri ovdje
i da jednostavno ne mozes da sagledas istinu da ako te cijeli svijet neduznog mrzi i proganja tebi treba ljecnicka pomoc. Eto ja sam i opet naivno pokusao da sa tobom razgovaram kao sa inteligentnom osobo ili kao sa covjekom, a ti i dalje po starom, nepotpisano gord. Mozda je ipak u pravu onaj prof. iz Svedske kad kaze da se Gordiske, cvorove poput tebe i svih tvojih, ljeci jedino kako je to Aca Makedonac pokazao jednom.

Djeki
26-06-2004, 21:48
Stvarno ste jadni ako pomislite da je i dalje cijeli svijet protiv vas a vi pametnjakovici se igrate izabranog naroda kao Zidovi. Promislite ko smo i mi Hrvati i vi Srbi prema Evropi i svijetu. Budite sigurni da smo im isto ×××××× drugi tetrapak! Samo sto to oni nikad nece reci! Tvrdite da Hrvatska nije pravna zemlja! To mogu reci ja i vecina zapadnog svijeta ali vi koji ubijate i vlastite politicare koji su toliko jos svijesni da nije svijet protiv Srbije nego Srbija protiv svijeta! Vi cija je zemlja prepuna leseva ljudi koji se u doba 90-tih nisu smatrali Srbima Hrvatskoj cete drzati lekcije o pravnoj drzavi! Dobro pogledajte svoju Srbiju i na sto ona danas lici zahvaljujuci vasoj bahatosti te se spustite na zemlju i razmislite o tome da nisu vasi vanjski neprijatlji toliko opasni, nego ste opasni vi sami sebi! Daleko je Hrvatska po mogim stvarima od pravne drzave ali mi o tome nece govoriti zemlja koja je 100 godina iza nje!

otto
26-06-2004, 23:51
Ajde srbadijo govorite o povratku u Hrvatsku , a optuzujete nas Hrvate da smo nacisti netrpimo nikoga osim sebe pa sto se onda zelite vratiti u takovu Hrvatsku. opisujete kako su srbi pamet cijelog svijeta . Takovu drzavu niko pametan nebi napustio , osim vas srba , tako da bi opet poceli balvan revoluciju.

Poenta
27-06-2004, 00:45
nije u nemoci i zaostalosti vaseg pravnog sistema, vec ja naglasavam perfidnu politiku vase vlasti, i ja ne drzim pridike iz Srbije, vec diskutujem iz jedne zemlje sa odlicnom demokratskom tradicijom.

Kakve veze ima koliko je Kosovo bilo srpsko (mnogobrojni spomenici kulture, crkve i manastiri dovoljno govore o tome), cinjenica je da je ono do 1999. bilo deo SRJ, odnosno Srbije.
Inace, za tvoju informaciju Grgo, Kosovo se jos zove Stara Srbija, jer je Kosovo srpsko od kada se racuna prisustvo Srba na Balkanskom poluostrvu.

Necu reci da
27-06-2004, 00:53
je ceo svet protiv nas, daleko bilo, ali zapadni deo civilizacije je imao debelu racunicu da vas favorizuje u odnosu na nas (Klinton u svojoj knjizi to lepo opisuje).
U jeku sirenja NATO na istok, Srbija joj je svakako bila trn u oku kao tradicionalni saveznik Rusije, a i poligon za testiranje zivaca Rusiji, nazalost.

Nego sta bi
27-06-2004, 01:04
vecina od vas diskutanata ste iskazivali veliku radost cinjenicom da vise nece biti Srba da vam prlja vase more, kad ono:

>>U SPLIT STIGAO PRVI VLAK IZ BEOGRAD

Nakon 14 godina u Split je jutros u 11,50 sati stigao prvi vlak iz Beograda. Vlak vozi preko Zagreba, Rijeke, Ogulina i Knina, a natrag za Beograd krenuo je već u 14,10 sati. Linija Beograd-Split-Beograd prometovat će tijekom ljeta do 4. rujna. <<

E nema turiste bez Srbina. Srbin narucuje dlamatinskoga vinca na litre i dumizane, Svabo na grame. Video sam sve.

Ma lukav je taj Sanader, ne kao vecina vas diskutanata.

10 GODINA ZATVORA
02-07-2004, 01:56
ZA ZORANU BANIC

Županijski sud u Zadru osudio je Zoranu Banić, medicinsku sestru iz Zemunika Gornjeg, na deset godina zatvora. Ona je u četvrtak proglašena krivom za ratni zločin nad hrvatskim civilima u selu Škabrnja 1991. godine. Reč je o ponovljenom suđenju, nakon što je Vrhovni sud prošle godine ukinuo prvostepenu presudu kojom je Zorana Banić bila osuđena na 13 godina zatvora. U obrazloženju presude navodi se da nema nijednog dokaza da je Zorana Banić lično nekoga ubila, ali je proglašena krivom kao saučesnik u zločinu. Advokat optužene Luka Šušak najavio je podnošenje žalbe Vrhovnom sudu Hrvatske na ovu presudu. On je ovo suđenje proglasio zabrinjavajućim i najavio da će ceo slučaj poslati Haškom sudu. (Srna)

ma
02-07-2004, 05:01
njih nebi bilo sram osuditi srpsko dijete tek koje se rodi na dozivotnu robiju i da ikako smiju to bi i radili da jednom zauvijek uniste te Srbe koji su im krv na ocima.
Oni tu sto brljaju kao taj grga , otto i njima slicni , pa moraju se braniti jer i oni su svijesni da im je savijest previse ulitana.
Njihova istina i tuberkuloza su na istom rangu ,Srbi su dokazali i njima i tome svijetu koji je sad prtotiv tih Srba , Srbi su i jednim i drugim dikazali i pokazali sta je civilizacija i moderan suzivot svih naroda i rasa.Dok je taj svijet i napredni nacisti ustaski sve protjerali i napravili jenonacionalne torove.
E sad gospodo ciganjska dokazite da to nije istina.
Vi niti taj vas svijet necete niti mozete ikada biti narod dobrote kao sto su to Srbi da su vam preko noci oprostili najvece i krvavije zlocine u Istoriji covjeka i nismo vas tako zatvarali nevine i ako smo imali razloga da vas pola pozatvaramo dozivotno.Opet su Srbi vise zatvarali Srpske izdajnike koji su bili u Cetnicima nego ustase a sad ustase se izivljavaju i za onaj i ovaj rat.
Kako je jedan od sudija rekao da Treba srbina osuditi na pesto godina od kada su dosli u Hrvatsku i ugrozili njihu teritorijunastanjujuci se na njoj.
E to vam je sve receno ko je ko i sta je ko.
Jasno je da je hrvatski san bio unistiti i protjerati sve Srbe po svaku cijenu da nezagadjuju svetu hrvatsku zemlju koja tezi da bude cista od drugi nacija.
Ovaj rat je Srbima na silu nametnut jer je bila jedina sansa da se Srbi zauvjek protjeraju a da ih nema ko braniti jer su ruse prije raspametili sa svojom podlosti ipokvarenosti.
Svi oni pisaju u isti kos, kad njih moze delponte da pohvali sto nisu izrucili ni jednog zlocinca i jos etnicki cista zemlja u po Evrope onda se zna koliko je sati i kakva je ta evropa i taj sud.

nastavak
02-07-2004, 05:17
- kad oni mogu pohvaliti siptare za napredak i to poslije paljenja srsskih crkava , kuca i ubijanja i protjerivanje Srba , onda i to pokazuje ko su i koliko vrijede.
Kad mogu traziti toboznje srpske optuzenike pored svoga srama koje ih bode u oci , da im Hrvvatska divlja nacinalizmom na svakom mjestu i mase nacizmom i netrpeljivosti drugih naroda .
Kad im je Kosovo glavno uporiste najveceg kriminala svih vrsta STO POSTOJI .
Ka im je BosnaGLAVNO SKLONISTE najceci terorista i kriminala , opet i pored te silne sramote oni se obrusili na te Srbe koji su bili za svakog bolji nego sami za sebe.Pa ti meni sada reci grgo -kvrgo , ko koga mrzi Srbi svijet ili taj divlji svijet Srbe.
Svu svoju sram misle prekriti sa optuzivanjem jednog naroda koji se nemocan boriti za pravdu jer nemaju pravo.Svako pravo je ukinuto samo Srbima nije to sto Srbi postali odjednom neshvaceni i neposlusni primitivci , a do juce taj svijet ucio srpsku skolu kulture i civilizacije i postivanja ljudkih prava, vec zato sto su Srbi i sto su na poigresnom mjestu.
Vi mlatite kako vama odgovara kao i taj nebeski svijet koji se ne obzire na svaskodnevne dokaze koji ih sami ismijavaju i odlikuju. :smile06:

Grga GN (kvrga)
02-07-2004, 10:37
Smrc, smrc, smrc, evo rasplakao si me svojom iskrenoscu. I tako ti to kazes da su svi, cijeli svijet, svi pokvareni, svi nabruseni protiv vas nevinih i dobrih i svi samo zele da vas bombardiraju, onako tek iz jala sto ste vi tako dobri i nevini.
Evo kazes da su vas hrvati natjerali u ovaj rat da bi vas mogli lijepo onda protjerati, a vi jadni morali onda da napadnete na Vukovar i onda poslije 100 dana opsade opet vas tako dobre hrabre i nevine te krvozedne genocidne nemani , natjerali da ih povedete onako ranjene na OVCARU i sredite, i sve zato samo da bi vas onda mogli mrziti i neduzne protjerivati. Ma otkaci se odavde bre da te ovaj potpisani Grga /kvrga i opet ne nokautira bradom u saku, tako nevino nepotpisana taj stari krvozedni, lazljivi i neposteni ustasa. Sve same lazi od te stare kvrge,
em Vukovar, em Srebrenica, em Kosovo, em Sarajevo, em,em em,em spaljena Grbavica em, em ,em, em vas mrze svi za nista. Placi i narici golube sada kada su te ti glupi i neposteni ustase natjerali u rat vas pametne i dobre samo da bi vas onda protjerali. E fakat si lud bre i spadas u ludaru.
Tvoj grga /kvrga !

ma ..
02-07-2004, 20:37
- ti nisi ni za ludare , vec za jaruge stari posineli kopitaru. :smile06: :smile06: :smile06: lupas ko lud po mrtvom magarcu.
Samo te posjecam na dokaz.Hrvatska, Kosovo i Bosna tri zooloska vrta evropska ponosna.
To je ogledalo civilizirane Evrope koja stvori sebi zoloske vrtove za biznis. :smile06: :smile06: :smile06: :smile16: :smile16: :smile16: :)) :))

Loso
05-07-2004, 22:14
\"Hrvat se ne bori da što otme kome. Čuva sveti oganj na ognjištu svome.
I dok tako radi ,veseli dani i Bog su i pravda na njegovoj strani.
A kud će Srbin zar on da se dade putu na kome nema ni Boga ni nade?\"

Jovan Jovanović-Zmaj
1860g.

hajde svinjo ustska
06-07-2004, 22:44
ne seri kad nemozes pojesti. :smile06:

Loso
08-07-2004, 23:10
Gle, četniku bolje da razmisliš o tome kako živite u svojoj šumadiji i zahvaljujući kome pa ćeš onda shvatiti što sam time htio reći!