PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kazna za parking



rs turbo
17-06-2004, 20:45
Otvaram ovu temu da malo vidimo jel se još kome desilo slično i da čujemo komentare. Evo moje zgode: Jučer sam išao na faks, parkirao i platio. Sjetio sam se da mi je isteklo pa otišao produžiti i vratio se na faks, na povratku na šoferšajbi uplatnica i objašnjenje: "Jedna karta kupljena u 8 i nešto istekla u 11,51, druga istaknuta, kupljena u 11,59, vozilo parkirano na istom mjestu, max 180 min(napisano i podcrtano dvaput). <br><hr>

Girrari
17-06-2004, 22:29
Nije mi se desilo, ali kaj da ti velim!? Max. vrijeme parkiranja u 3. zoni (očito je treća) je 180 min. oliti 3 sata. Ti si to prekoračil i to je to. To kaj si ti posle naljepil još jednu kartu, nema veze. Na jednom mjestu u nekoj zoni možeš biti samo koliko je to max. dozvoljeno.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

FpuntoHGT
18-06-2004, 00:02
Meni ti se to dogodilo, mislio sam bit cu kulturan, placat cu parking makar imam talijansku regu i onda me jednog dana doceka globa s istim objasnjnjem... To ti se odma namjerio da te globi jer je (bar meni) zapisao serijski broj prve karte i onda druge da dokaze kao! To znaci da je gad odma zapisao serijski broj prve s namjerom da me globi jer se u niti jednom trenutku nisu oba dvije karte nasle jedna kraj druge!! Otisao sam platit globu poslao ih u 3 pm i od onda vise nikad nisam platio parking, pa nek mi salju globe u milano...

FpuntoHGT
18-06-2004, 00:05
Ak ti nije zapisao ser. brojeve odi se zalit, reci da nije istina jer ti onda nemre dokazat al vjerojatno ih je zapisao sto znaci da je odma imao namjeru naplatit ti globu i tu nemres nis...

FpuntoHGT
18-06-2004, 00:11
Mislim ideja im je opcenito fenomenalna da ne ostanes duze od 2 il 3 sata, meni je faks u 2.zoni, ajd, ja teoretski i mogu otic nakon 2 sata kad imam predavanje, kad imam vjezbe nema teoretske sanse da izadem za manje od 4,5 sati... A sta s ljudima koji rade, kaj bi oni trebali svaka 2 sata otic s posla da premjeste auto ili mozda parkirat u garazi pa ostavit 50% mjesecne place za parking???

zlatni
20-06-2004, 09:04
ja to nikad ne plaćam i nemam problema jer osim uplatnice nikad ništa ne dobijem

MONSTER
20-06-2004, 09:14
taj zagreb parking cu jednog dana dignut u zrak!!!

sjecam se kada me neki cigan s astrom zagradio i nisam mogao izaci....kreten je otisao na velesajam i ja trubio 15min i onda zvao pauk! cekam i njih pola sata kada ono dolazi pauk ALI nece dignuti astru vec mercedes njemackih registracija koji je pak zagradio drugi auto?!?!?!?! ali za tog mercedesa nije nitko zvao-kaze glupi konj da ce oni brzo biti natrag po astru!?!??!?!?! u tom trenutku je jedna zena izlazila s autom pored mene pa sam i ja izasao vani....ali nevjerojatni su ti cigani!!!

i zamisli ti ono najgore-to je privatna DOO firma?!?!?!?!?!?!

RS TURBO.....gle,samo se raspitaj kako to izgleda na sudu kao sto je POZNATA stvar sa fotkama za prekoracenje brzine.....vidi da li i tu ima koja 'rupa u zakonu'!

ako saznas sto,javi!

alfa099
20-06-2004, 10:19
..plaćao sam parking na Britancu SMSom, nije prošlo, a poruka izgleda ista ko da je prošlo plaćanje, osim završnih riječi, pa sam mislio da je sve OK...kad ono na autu 160 kuna kazne...
××××× TI MATU KRALJEVIĆA! :smile09: :smile09: :smile09:

Girrari
20-06-2004, 10:36
Ma moroni... mislim... na placu u Utrinama oni naplaćuju parking i to ××××na 2. zona. Odem ja lepo nakon Auto showa na ćevape kod Gazde i zaboravim da se plaća parking. Inače namjerno nikad ne platim i da sada nije bilo problema. Ali taj put su mi nakeljili kaznu od 80 kn. ×××× ih konj i 2. zonu u Utrinama.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

206-os-
20-06-2004, 10:43
Ima jedna fora kod parkiranja..
Parkiras i uzmes kaznu (s nekog drugog auta ili neku svoju od prije) i zataknes je za brisac. Likovi koji kontroliraju parking, prolazeci kraj tvog auta vide kaznu i automatski idu dalje..ne provjeravaju niti vrijeme kazne, niti cija je kazna. Ta taktika prolazi ovdje u Osijeku kod mojih prijatelja dok ja imam godisnju "pretplatu" pa sam miran jer ovdje nema ogranicenja vremena parkiranja..

alfa099
20-06-2004, 11:04
...možda ta fora prolazi u Osijeku, al naši su kontrolori parkinga pravi intelektualci!
...čak i ako ti je stavio već jednu kaznu jer ti je iscurila kartica, eto ga za sat vremena i piše novu, jer nemaš uopće karticu!
...čujem da imaju terensku obuku u Turskoj i Jordanu... :smile18:

alfa099
20-06-2004, 11:05
...a bit ću i ja jednog dana direktor parkiranja u Grudama/Posušju/Širokom ili nekoj drugoj hercegovačkoj pustopizdini pa ću ja njima određivat kad će, gdje i koliko parkirat! :smile16:

alfa099
20-06-2004, 11:06
...mislio sam se kandidirat za gradonačelnika Posušja...pa sve pozabranjivat, naročito njemačke aute! :smile18:

širokobriježanin
20-06-2004, 15:22
alfa×××, javi se, sve se da skemijat... :smile18:

Mene je jedan dan zatekla kazna od 150 kn na istom mjestu gdje se parkam zadnjih 3,5 mjeseca. Ne kužim...

Girrari
20-06-2004, 16:10
Jebat ga, ovoga puta nisi imao sreće.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

sedici 1
20-06-2004, 16:14
Skinite tablicu, onda nema na što napisati kaznu.Provjereno,primjenjeno. :smile07:

T-IE
20-06-2004, 19:42
E to uzimanje kazni sa tuđeg auta pa stavljanje na svoj auto je kurvinski do bola, ko to radi treba mu prste polomit. To je netko najvjerovatnije meni napravio jer mi nakon 3 mj. došla kazna + sudski troškovi na kućnu adresu kao da nisam platio. A kaznu uopće nisam vidio.

Girrari
21-06-2004, 04:46
Je, pizdunska posla.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

mc
21-06-2004, 08:40
Meni je jednom dosla kazna za pogresno parkiranje na mjestu na kojem se nikad u zivotu nisam parkirao. Stara mi nije htjela povjerovati (auto je bio na nju) i jedva sam ju uspio uvjeriti da fakat tamo nisam parkirao, nakon cega se zalila i dobila pozitivno rjesenje... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Gimme fuel
Gimme fire
Gimme that which I desire</font>

sepra
21-06-2004, 10:31
Stari mi vozi auto koji je na mene. Naravno stari prdonja nikad nije plaćao parking. Sad mi je došao dopis od Zg. parkinga da će me tužiti zbog duga od 500 kn. :smile09: <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

turbo-limac
21-06-2004, 11:48
a ti fino prijavi policiji da ti je netko ukrao auto... pa da vis starog kad ga zaustave..... :smile06:

mytbyte
21-06-2004, 16:07
Ja imam jednu kaznu za parkiranje iz Beča te neplaćenu jednu dionicu talijanskih austocesta (zbunio sam automat a i on mene)...kakve su šanse da mi danas-sutra nekim čudom dođe obavijest da platim te kazne i, ne daj Bože, zatezne kamate zbog nekakvog međudržavnog ugovora o uzajamnoj naplati???

mentor odlog.
21-06-2004, 16:34
Ja sam davne 1997 platio kaznu jer sam uletio u žbunje u parkiću kod kulušića. I nekaj sam se žalio da je došlo do zamijene indentiteta (auto od starog) pa su me pustili. :smile18: :smile18: :smile18:

Extreme
21-06-2004, 16:43
mytbyte, nemaš brige. Ja u zadnje dvije godine imam preko 5 parking kazni u Grazu i nikome ništa. Prije me brinulo da bi me mogli na granici zezati, ali sad kad nema granice Rock n'roll !!! Kad već ne mogu sjebati naš sistem da se malo izživim na njihovom. :smile18:
Samo moraš paziti da ne parkiraš na mjesto s kojeg nosi pauk.

mytbyte
21-06-2004, 17:11
Cool... :)) :)) :)) Kako znam gdje nosi pauk? Osim kad je označeno, da li nosi i s drugih mjesta (rinzoli etc.)?

rs turbo
21-06-2004, 21:16
E, kak idu te stvari s fotkama za prekoračenje (malo sam friški u svemu tome)? :o

Extreme
21-06-2004, 22:08
He, parkiraj gdi nikome ne smetaš, najbolje na označena parking mjesta, samo ne kupiš kartu. Ja obično kupim za jedan sat, a ostalih 5-6 frei (kad cura jednom uleti u H&M nema pomilovanja) :smile17: .

rs turbo
21-06-2004, 22:10
E j... ga. Ja ovdje na×××× za 8 minuta, a di nebi za 5 sati! :(