PDA

Pogledaj cijelu verziju : Samo jos to nismo imali, rasni sukobi u Zemunu

Billy Mahony
16-06-2004, 09:27
Veceras izbili sukobi u Zemunu izmedju mladica srpske i romske zajednice, intervenisala policija i ima povredjenih.

Samo nam jos ovakvi otvoreno rasni sukobi trebaju pa da zivimo u kompletnoj ludnici.
Sta mislite o tome, imate li nekih dodatnih informacija sa lica mesta?

ZODIAC
16-06-2004, 09:42
Kaze, sukob izmedju Srba i Roma. Pa kaze jedan strucnjak, doseljavaju se Romi, pa Srbi moraju da se iseljavaju. I to rece na cistoj ijekavici, nisam znao da Srbi iz Zemuna govore ijekavski. Sem ako se nisu odnegde doselili u skorije vreme. A za Rome znam da su odavno u Zemunu, pa ne znam odakle se to naprasno doseljavaju i teraju ove 'starosedeoce' sto ijekavskim govore.

Desava se, dakle, cisti, nepatvoreni fasizam, donet iz pasivnih krajeva Bosne i Hrvatske, a zatim godinama podgrevana netrpeljivost prema svakome ko je drugaciji. Ovi verni glasaci radikala, zahvalni za jevtino razdeljene placeve na zemljistu koje je sve, samo ne gradjevinsko, ne odnose se sa previse respekta prema sredini u koju su dosli. Doneli su sa sobom svoje brdjanske obicaje i navike, svoje gusle i inat, prosti i neuki, i pocinju sa punim pravom da dele neku svoju pravdu, da se sire i proteruju, da procenjuju ljude prema boji koze. Cenim da ce sa ovakvim 'zemljacima' Srbija imati mnogo vise problema nego ih je ikada imala sa Romima.

Zlo je na nasoj strani, razmislite dvaput pre nego sto pokazete prstom na tamnoputog sugradjanina.

ars croatica
16-06-2004, 13:43
Mi ovdje u Hr nemamo pojma o tome, možda da postaviš pitanje na nekom srpskom forumu.

BOSANAC
16-06-2004, 17:16
Vidim sve vam je najlakse svaliti na doseljenike iz Bosne.
Pitam ja vas , odakle je nacizam dosao u Bosnu ?????drugodi i gospodo fasiti.
Dok smo mi zivili kao najmoderniji ljudi sa svim narodima i narodnostima u Srbiji i Hrvatskoj je nacinalizam treso te zemlje i prestavljao i javnosti kao divlji zapad .
Evo vam samo par dokaza;
u Srbiji , na kosovu se spavalo pod ratnom opremom , demostracije se prikazivale kao u djungli, ubili Bjedica, zatim Rasnkovica, zatim Morinu.
U Hrvatskoj se sa Srbima nikada nije desio sukob prije rata sto znaci da i tu govori da si ti Srbi bili stvarno savremeni i postovali tu zemlju, dok je u to vrijeme i Hrvatska kao i Srbija bila cesto na udaru divljeg zapada.
U Hrvaskoj se tri put palila DZamija u po Zagreba , nisu je dali ti mirni fasiti podigniti..
- drugo stalno smo slusali te ustaske dousnike iz dijaspore koji su pripremali terorizam za pocetak zla.
Sramota u to vrijeme da je jedna zemlja imala tako strasne teroriste koji su se razbjezali po svijetu i izazivali zla ili domacini pravili divljastvo na utakmicama u po Zagreba u zl;atno doba.
U Bosnisu ti iz dijaspore crtali kukaste krstove i uznemiravali bosance koji su zivili bez ikakvih incidenata.
Pa da vas pitam ko je veci brdjanin , ili nacista , sad odgovorite.
Vi o bosancima viceve izmisljate a bosanci o vama nemaju sta izmisljati kad ste vise nego jadni i srbija i hrvatska a mi bosanci smo za vas bili Amerikanci . ;)

bosaNAC
16-06-2004, 17:22
O sRBIJI I hRVATSKOJ SE NEMA STA IZMISLJATI KAD DOKAZI KAZU SVE , ZATO ONI MORAJU IZMISLJASTI O BOLJIMA BILO STA. :smile06: :))
-OVI IZ MOCVARE SE PRAVE KAO ONI NEMAJU TAKVI PROBLEMA A NEDAVNO IM SE TRESLA BANANA OD DISKRIMINACIJE ROMA I ZABRANE SKOLSTVA .MA SRAMITE SE SVOJIH DIJELA. :smile06: :smile17: