PDA

Pogledaj cijelu verziju : saxo 1.5D poluosovina



saxić
16-06-2004, 08:29
Čujem škljocanje i lupanje prilikom okreta volana u desno i vraćanja na pravac u stanju gibanja auta.
Dijagnoza u servisu Automehanika:
Puknuta manžeta uzrokovala nedostatak podmazivanja osovine i nastajanje lufta na homokinetičkom zglobu! Ciejna popravka 3300kn, garancija 1god.
Može li se i gdje proći jeftinije kod nekog pristojnog servisera . Javite se :smile21:

Stjepan H.
16-06-2004, 10:45
Ja bih to mogao popraviti.Zglobovi se mjenjaju u paru.Kada niste na vrijeme zamjenili puknute mandžete mjenjajte zglobove.3300kn je zaista puno novca ali i dijelovi su skupi plus ruke toliko pa PDV na sve to...
:))
A kako su krajnici???Mogli bi i njih zamjeniti kad već radite. ;)

zegaunlog
16-06-2004, 14:26
eh eh sto je nemar 30kn nasuprot 3000kn...

ZEGA

saxić
17-06-2004, 09:21
Dečki saxo je star 2god. Nisam ni skužio da je manžeta pukla (nisu ni na redovitom servisu na 45000km kad su mijenjali kočione pločice a sad ima 52000km), vjerojatno se sve brzo događalo. Kad se začulo škljocanje bilo je prekasno. Tražim dobrog i ne preskupog servisera.

Stjepan H.
17-06-2004, 09:57
Ništa čudno ovo sa mandžetama.Meni je i na jugiću starom 2godine pukla ali je zato koštala dvije kutije cigareta.
Teško je jedino staviti novu jer puno toga treba demontirati.
Dobro i jeftino teško ćeš naći.

saxić
17-06-2004, 12:12
Dečki, malo sam se zavukao ispod auta i slikao. Kao laiku čudne su mi neke stvari. Pogledajte slike zdrave i oštećene polusovine i obratite pažnju na spojnice (žuta strelica).
Na zdravoj poluosovini spojnica je zavijena sa dvije matice, a na oštećenoj samo sa jednim.
Nitko tu ništa nije dirao osim mehaničara Automehanike (kad su mijenjali kočione pločice). Sem toga auto je uredno servisiran i da mi nitko na to nije skrenuo pažnju. Mogao sam poginuti da je osovina pukla. Sada samo ne znam da li je ovo greška u proizvodnji ili u servisu Automehanike?
:URL=http://www.geocities.com/saxic1/slike.html:SLIKE:/URL:

Stjepan H.
18-06-2004, 09:52
Konačno i slike.
Sve se lijepo vidi.Možda žele da se što prije vratite natrag.
Evo još jednog nepotrebnog plaćanja.
Prije servisiranja vozila morate sami pogledati i reći što da rade inače će biti račun i izmjena dijelova(na papiru). :)

saxić
18-06-2004, 11:27
DA, javili su se iz AutoMehanike. Telefonski su me kontaktirali (nakon što su dobili moj e-mail), bili su prilično ljubazni i zamoljen sam da dođem do servisa kad mi odgovara. Dogovorio sam se za ponedjeljak, pa ćemo o detaljima kad dođem sa servisa.
Zasad je sve proteklo u fer i korektnom tonu. Nadam se sretnom završetku, a cijela priča možda završi u novinama. :smile07:

saxić
21-06-2004, 15:04
Dečki, vratio sam se sa servisa AutoMehanika, Kovinska 2, Zagreb.
Poluosovina je popravljena i sve je na obostrano zadovoljstvo sretno završeno.
Servis je ljudski priznao i popravio pogrešku bez ikakovog plaćanja.
Ljubazno su se ispričali svi od glavnog mehaničara, šefa servisa pa do člana uprave i zamjenika direktora g.V. Kopilovića, sa kojim sam popričao o svemu i ugodno kratio vrijeme uz kavicu dok je trajao popravak.
Zahvaljujem se još jednom svima i vidimo se na idućem redovitom servisu.
Slike montirane nove poluosovine: :URL=http://www.geocities.com/saxic1/slike.html:SLIKE NOVE POLUOSOVINE:/URL:<br><hr>