PDA

Pogledaj cijelu verziju : Svećenik iz Srijemao-o stradanju srijemskih Hrvata

Marko Kljajić
15-06-2004, 10:37
Svećenik iz Srijema, autor knjigesvjedočanstva o stradanju srijemskih Hrvata, Marko Kljajić razgovarao je koncem prošloga tjedna s istražiteljima Haškog tribunala.

Haške istražitelje zanimali su događaji, ljudi i dokumenti opisani u knjizi "Kako je umirao moj narod", u kojoj su iscrpno prikazani zločini nad srijemskim Hrvatima početkom devedesetih.

Velečasni Kljajić u izjavi za HINU u utorak rekao je kako je riječ o prikupljanju dokaznog materijala o zločinima u Vojvodini za koje su optuženi Vojislav Šešelj i pripadnici Srpske radikalne stranke.

Haški istražitelji posjetili su velečasnog Kljajića u Petrovaradinu nepunih tjedan dana nakon odluke Sudskog vijeća Haškog tribunala da uvaži prigovor Vojislava Šešelja da taj sud nije nadležan za navodne ratne zločine počinjene u Vojvodini s obrazloženjem da "u toj pokrajini početkom devedesetih nije bilo oružanog sukoba, što je preduvjet za nadležnost suda".

Suci su stoga zatražili od Tužiteljstva razjašnjavanje navoda optužnice te da odgovarajućim dokaznim materijalom pokaže da je "deportacija Hrvata iz Vojvodine" izvedena u vrijeme oružanih sukoba.

Velečasni Kljajić ističe kako unatoč takvoj odluci Sudskog vijeća vjeruje da će Šešelju biti suđeno za zločine nad srijemskim Hrvatima.

Kako je izjavio Kljajić, haški istražitelji će se, nakon razgovora s petrovaradinskim župnikom i još jednim srijemskim svećenikom, susresti i s prognanicima iz Srijema koji sada žive u Hrvatskoj.

I dobro
15-06-2004, 14:55
kako je umirao njegov narod u "Srijemu"?
U tekstu gore nista ne pise?

1) I gde je uopste taj srijem? Ja samo znam za Srem.

2) I hoce li mi neko objasniti kakvi su se ratni sukobi vodili u Vojvodini?

pa nije bilo...
15-06-2004, 16:26
...direktnog rata, nego ste samo iz Vojvodine slali cetnike JNA i razno raznu bradatu teroristicku bagru koja je klala, palila, rusila i rastjeravala po Hrvatskoj! U vojvodini su Hrvati bili terorizirani, plaseni, siaknirani, protjerivani.

HR je trabala 1995 vojskom na Vojvodinu, pa N.Sad i Beograd, (odakle je najvise bagre dolazilo u pljacku i teror - ) kazniti - tj POPALITI zauvjek!

XX
15-06-2004, 16:32
Nikakvih sukoba nije bilo u Srijemu / Sremu, između Hrvata i bilo koga drugog s Hrvatima,nego svima Srbima za informaciju, Srbi kao plaćkaroški narod, istjeral Hrvate sa njihovih hrvatskih ognjišta, kojo je bilo hrvatsko još prije nego je srpsko porijeklo došlo na one prostore. Ako nisi znao, znaj sada da su Srbi oteli i to što ti zoveš Srem i Bačku i Banat, i zato ako neimadnete sukobe između sebe imat ćete Jasenovce s Hrvatima. Eto nije bilo sukoba u Srijemu.

Au sto cenim
16-06-2004, 00:39
kad neko uopsteno ××××:

>>Hrvati bili terorizirani, plaseni, siaknirani, protjerivani.<<

Nema ni koliko ih je poplaseno, ni koliko proterano ni kad ni gde ni zbog cega.

>>HR je trabala 1995 vojskom na Vojvodinu, pa N.Sad i Beograd, (odakle je najvise bagre dolazilo u pljacku i teror - ) kazniti - tj POPALITI zauvjek!<<

Vi nemate pojma sta vas je cekalo sa druge strane grane. Jebali bi majku svoju da ste se bacili kamenom na drugu stranu.

>>Ako nisi znao, znaj sada da su Srbi oteli i to što ti zoveš Srem i Bačku i Banat, i zato ako neimadnete sukobe između sebe imat ćete Jasenovce s Hrvatima. Eto nije bilo sukoba u Srijemu.<<

Evoga novi biser iz novokompovane povjesti Pavelicevih sledbenika. Ma u pravu je onaj diskutant sto prica da su prvo postali Hrvati pa amebe, ×××× ga.

Cak i da je bilo tako, budalo, kroz istoriju, teritorije se ne osvajaju pisanjem molbi drugoj strani vec upravo otimanjem - ratom.
I ako je tako, sto ste dozvolili da vam se otme, sto niste branili. Zato sto ste bili bedaci pa ste non-stop robovali drugome.

Ja isto tako reci da je Srbija sve gde je dosezalo Dusanovo carstvo (Bugarska, Makedonija, Grcka, BiH, delovi HR sve do reke Cetine), ali to je proslost, i nema veze sa danasnjom stvarnoscu bar sto se Grcke i Bugarske tice.

Inace mi stvarno idete na ××××× sa tim "Srijemom". Ono sta vi zovete Srijemom, njegovi ga zitelji zovu Srem, pa tako i vi treba da ga zovete, isto kao sto Beograd nije Bjelograd vec Beograd.
Ne kaze se Srijemski Karlovci vec Sremski Karlovci, itd.

Optuzivati
16-06-2004, 01:20
Srbiju da je vrsila nekakovo etnicko ciscenje na svojoj teritoriji nije nista drugo nego podmetanje kukavickog jajeta drugome, da bi se skrenula paznja sa sopstvene bruke i sramote. Proterani Hrvati iz Srbije ne cine ni 1% od broja proteranih Srba iz Hrvatske.
U Srbiji, hrvatska su imanja ostala, i ostala su samo njihova, i nikome nije uskracen povratak svojoj kuci.
U HR, srpska imanja i kuce su uglavnom popaljene, pravo Srbima na njihovu imovinu se osporava, a povratak godinama prolongira, a oni koji se uspeju vratiti NEMAJU OSNOVNA LJUDSKA PRAVA!

Eto u tome je razlika izmedju jednog i drugog slucaja - od prilike kao razlika izmedju neba i zemlje.

Jos jedna
16-06-2004, 01:30
ogromna razlika. Vi ste srpske civile u HR ubijali, cak i u situacijama kad nikakvog razloga nije bilo za to, ako uopste mozemo pricati o krivnji civila. Na drugoj strani, Hrvatima u Srbiji nije falila ni dlaka sa glave.

Na pomisao da ti neko iz cista mira moze upasti u kucu i pobiti ti celu familiju (porodica Zec), najezim se, a zemlju u kojoj se taj zalosni dogadjaj jos nije sankcionisao, mogu nazvati samo MRAKOM.

sve ste PRVI
16-06-2004, 09:19
...poceli... navaljivali ste u Hrvatsku, tjerali, palili, terorizi´rali, osvajali prostor...

Hrvate ste u vojvodini bas onako tretirali kako sam opisao (1991-1992)

Vratili smo vas nazad...rastjerali smo bandu a vi ste se bez njih rastrcali i razbjezali...

Mas bre
16-06-2004, 09:38
ustaso, ××××× ti materina, kud ces vece bagre od vas ustasa.
Samo brabonjate bez navoda ikakvi cinjenica, vec terorizirani, plaseni, siaknirani, protjerivani.

Pitam te lepo koliko ih je poplaseno, a ti nemas odgovora. Ma ×××× se mater, em si nepismen, em si uzasno los sagovornik, a i dosadan si brate sa tim svojim tockicama, sto jeste jeste.

Hajde monky, kazi mi koliko je Hrvata poplaseno u Vojvodini??? Cekam.

HAHAHAHAHAHAHAHAHA

pa procitaj ..
16-06-2004, 09:41
..ckanak koji je otvorio topik...

Poceli ste i sta sad...

Da niste SVI bi puno bolje prosli, pa takodjer i vi...

XX:
16-06-2004, 13:04
Pošto ovdje nekoji nemaju nadimak, niti započnu sa riječju koja je prikladna za nadimak kroz diskutiranje, zato ću sam stavljat nadimak, prema mojoj ocjeni sudopisnikovog duhovnog izgleda. Dakle, ovog što na sve načine štiti Jugoslaviju, zvat ću: Jugoljubac.
U izvadku Jugoljubčevog argumentnog teksta o Jugoslaviji piše:

GRANICE su se otvorile jer Vlada jedne zemlje nije za to da uskracuje narodu sredstva za zivot i ogranicava slobodu kretanja. Drugo, u toj odluci bio je interes Vlade zbog priliva deviza u zemlju od dijaspore, a racunalo se i na to da ce bar deo te dijaspore investirati u tu zemlju. Trece, racunalo se i na dotok pameti i iskustva stecenih u razvijenom industrijskom svetu.
U svakom slucaju, to je bio super koristan potez tadasnje vlade i visestruko bitan.

XX: Vjerujem da je tadašnjoj vladi taj način, za svoj opstanak, i bio najbolji, ali ona je to sve radila jednopartiskom diktaturom, a po mnogobrojnim zatvorima skoro nije ni bilo drugih zatvorenika osim političkih! No, treba ne zaboravit zašto je ta Vlada, koja je prije dolaska na vlast, obećavala narodu da će nam napravit dobar životni standard i demokratsku slobodu a čim je pobijedila - one koji su se borili za hrvatsku samostalnost – zatvorila je svoje granice stavljajući gusto naoružanu stražu s odobrenjom da mogu nišanit i opalit prije nego viknu STOJ! (ali mene su promašili); Napravili su puno zatvora, a mnoge provalije su koristili za rake/grobnice, te prve tri godine Jugine Vlade je više poginulo nego od 1939-e pa kroz WW2 do uspostave tvoje Juge: pa sad komentiraj zašto su jugine granice bile zatvorene sve do 1960-e?

XX
16-06-2004, 13:07
Kažeš: Zabrana izlaska iz zemlje vazila je dok je zemlji pretila opasnost od novoga rata, i dok je trajala posleratna obnova.

XX: Ako opasnost novog rata nije prijetila od domaćeg naroda jer je većina -i onih koji su je u početku podržavali- shvatila da je prevarena. Ako si iskren i osjećaš se u pravu što tvrdiš, zašto nisi imenovo od koje je zemlje Jugoslaviji prijetila opasnost ako nije od unutarnjeg naroda? pa su zato zatvorili granice da joj ne pobjegnu koji su protiv Jugoslavije, dok ih jugo Vlada masovno ubija, a nisu ni krili da su najradije ubijali školovane koji nisu htjeli surađivat sa srbokomunistima.

XX
16-06-2004, 13:11
Pišeš:
Da se ne zadrzavam koliko je nas standard bio veci od onog poljskog ili ruskom, bio sam tamo nekoliko puta, i mi smo za njih bili kraljevi,

XX: Da i ja skratim, u Poljskoj je bio poljski narod (osim malog postotka prilagođenih doseljenika) i po tome imenu je i država nazivana pod poljskimsimbolima i ona nije bila ničija tvorevina da bi je,zbog toga, zajmovima održavali a zapadnjaci su radi svog interesa pustili nek i u poljskoj upravlja komunizam; Sovijetski Savez je vojnim naoružanjem bio drugi na svijetu, pa mislim da zato jačim nije bilo u interesu da ih pomažu da u Rusiji bude bolje nego je bilo; a Jugoslaviju su (radi svojih interesa) zapadnjaci od više nacija silom sastavili i zbog svojih interesa zajmoma i lažnom propagandom održavali. A SFRJ, sve pomaću davanjem privilegije i boljih plaća naivnim i izdajicama naroda sa teritorije tako zvane SFRJ da poslušno služe okupatoru Hrvatske, Slovenije, C Gore i Srbije itd.

XX
16-06-2004, 13:13
Pišeš: jos kad se pojavimo odeveni u Italiji od glave do pete, gledali su nas kao da smo dosli pravo iz Holivuda.

XX: Znam da su, naročito prije 1962.,takvu privilegiju imali skojevci, KOS-ovci, Udbaši i drugi ali samo dobro provjereni partijci, ali što za ostale kojim nisu vjerovali da će lojalno špiunirat i izvještavat pa i ubiti nekog antijugoslavena, na koga iz Beograda narede, ili u inozemstvu organiziraju neki eksploziv pa prijave da su to Ustaše napravili. Ako si dulje u Australiji, vjerovatno si čuo za onih šest Hrvata iz Sydneya, koje je je australski sud osudio na dugoročnu robiju, a nakon osam godina nevinog robovanja pušćani (mnogo prije isteka sutskog roka) jer se je otkrilo da su to sve isfabricirali Jugo udbaši da bi okaljali hrvatsko ime i napravili da Australija zabrani postojanje hrvatskih društava.
A to kako su vas gledali u Italiji, ne mislim da je za njih značilo da je u Jugoslaviji bilo dobro.

Pišeš: Koliko nasih doktora, lecnika, inzenjera i ostalih strucnjaka radi uspesno u celom svetu, ni broja se nezna,

XX: Da. A kakav bi im uspjeh bio u jugoslavenskom režimu ? I jesul zbog dobra otišli iz Jugoslavije?

Ja sam se skolovao u tehnickoj nauci, i nikad do sada se nisam sreao sa bilo kojim problemom koji ima veze sa mestom studiranja.

XX: Kladio bih se da bih neke poslove iz tvoje struke bolje napravio.
Neizgleda mi da se pravilno razumiješ o: društvenom uređenju, politici, filozofiji, psihologiji pa ni ekonomiji.

Pozdrav.

>>Ako
16-06-2004, 16:02
opasnost novog rata nije prijetila od domaćeg naroda jer je većina -i onih koji su je u početku podržavali- shvatila da je prevarena. Ako si iskren i osjećaš se u pravu što tvrdiš, zašto nisi imenovo od koje je zemlje Jugoslaviji prijetila opasnost ako nije od unutarnjeg naroda?<<

Pretila je opasnost od zemalja Istocnog bloka. Ocekivalo se da izvrse invaziju svakog momenta, sve do dolaska Hruscova u beograd 1955.
Zatim, tu je bila Trscanska kriza koja je lako mogla dovesti do konflikta sa Italijom. Zatim je dosla kriza u Zalivu svinja kada je svet bio pred nuklearnom katastrofom.
I na kraju, i ti si u pravu kad kazes da joj je pretila opasnost od sopstvenog naroda, ALI PORAZENIH SNAGA, oni koji su cekali spremni da neka velesila opet napadne pa da se nastavi sa klanjem.
Zatim, slali su nekakve diverzantske grupe, koje su srecom sve likvidirane.
×××× ga bato, nije demokratski, ali imam utisak da u onim smutnim i nesigurnim vremenima okruzeni mnogim neprijateljima, vlast nije imala veliki izbor.

>> pa su zato zatvorili granice da joj ne pobjegnu koji su protiv Jugoslavije, dok ih jugo Vlada masovno ubija, a nisu ni krili da su najradije ubijali školovane koji nisu htjeli surađivat sa srbokomunistima.<<

Ako je bilo masovnih ubijanja, bilo je masovnih ubijanja najvise Srba (Goli otok) za vreme IB.
I od kad su Hrvat Tito, Hrvat Bakaric, Slovenci Kardelj i Krajger srbokomunisti???

I jos nesto, FNRJ je izisla iz rata opustosena i osiromasena sa embargom istocnoevropskih zemalja na ledjima, i onda je sasvim normalno da odmah posle rata bude i nestasice, i siromastva i nezaposlenosti, a mozda i gladi (ali nisam siguran).
Sta si ocekivao, da se carobnim stapicem od Juge napravi Svajcarska, i bez love sa strane???
Da li vi ista drukcije danas radite vec se zaduzujete do guse??? Bez priliva sredstava sa strane, nema ni razvoja.

Na kraju, strpljen - spasen, ekonomski bum je stigao krajem sezdesetih.

>>Pišeš: jos kad se pojavimo odeveni u Italiji od glave do pete, gledali su nas kao da smo dosli pravo iz Holivuda.

XX: Znam da su, naročito prije 1962.,takvu privilegiju imali skojevci, KOS-ovci, Udbaši i drugi ali samo dobro provjereni partijci, ali što za ostale kojim nisu vjerovali da će lojalno špiunirat i izvještavat pa i ubiti nekog antijugoslavena, na koga iz Beograda narede, ili u inozemstvu organiziraju neki eksploziv pa prijave da su to Ustaše napravili.<<

Za×××× si se, ja sam tek 1978. poceo da putujem po svetu, i putovati je mogao svako. Ja sam od 1978. - 1983. video pola planete, sve od plate.

>>Pišeš: Koliko nasih doktora, lecnika, inzenjera i ostalih strucnjaka radi uspesno u celom svetu, ni broja se nezna,

XX: Da. A kakav bi im uspjeh bio u jugoslavenskom režimu ? I jesul zbog dobra otišli iz Jugoslavije?<<

Pa mnogi su ostali u Jugi, postali su direktori uglavnom. Ni moja ideja nije bla da napustam zemlju sve do 1988., ili ti pocetka krize u Jugoslaviji. Pre toga nisam ni pomisljao na odlazak.

Medjutim ja sam to pomenuo apropo tvojoj tvrdnji da nam je skolski sistem bio katastrofalan.

>>Ja sam se skolovao u tehnickoj nauci, i nikad do sada se nisam sreao sa bilo kojim problemom koji ima veze sa mestom studiranja.

XX: Kladio bih se da bih neke poslove iz tvoje struke bolje napravio.
Neizgleda mi da se pravilno razumiješ o: društvenom uređenju, politici, filozofiji, psihologiji pa ni ekonomiji.<<

HAHAHAHAHAHAHA E ovo ti je najbolje.

Pa evo da ti otkrijem tajnu. Tehnicke nauke nemaju veze ni sa drustvenim uredjenjem, ni politikom, ni filozofijom ni psihologijom a vrlo malo sa ekonomijom.

Nema sumnje da si veliki filozof, u tome ti skidam kapu, ali si mi nekako vise delovao iskrenije kad si izjavio da nisi mrdnuo dalje od osnovne skole.

XX:
16-06-2004, 16:28
Piše Jugoljub: Pa evo da ti otkrijem tajnu. Tehnicke nauke nemaju veze ni sa drustvenim uredjenjem, ni politikom, ni filozofijom ni psihologijom a vrlo malo sa ekonomijom.

XX: Pa to je zašto sam ti nabrojio tih pet predmeta, jer se u njih miješaš s dubokim uvjerenjem da ih znaš.

Jugoljub:
Nema sumnje da si veliki filozof, u tome ti skidam kapu, ali si mi nekako vise delovao iskrenije kad si izjavio da nisi mrdnuo dalje od osnovne skole.

XX: To je kolko su mi u tvojoj FNRJ-u, kasnije, SFRJ-u pustili: razumij bre !.

Suma sumarum
16-06-2004, 16:38
mi se ne slazemo oko nekoliko stvari:

1) Ti kazes da je zemljom vladala srbokomunisticki rezim.
Ja se sa tim ne slazem s obzirom na persone koje su upravljale zemljom, i na to da se zemljom upravljalo centralisticki, a da republike nisu imale nikakvu vlast sve do famoznog ustava 1974.

2) Drugo, ti kazes da je u zemlji bilo bedno i da nisu ispunjena obecanja.
Ja se slazem da je bilo bedno u periodu posleratne obnove zemlje i smatram da i nije moglo biti bolje s obzirom na sve okolnosti. Postalo je dobro onda kada se realno moglo ocekivati.

3) Kazes da se vlada izvukla iz bule otvaranjem granica, i da ju je narod pojeo da nije otvorila granice.
Ja tvrdim da je otvaranje granice jednako kredibilan potez jedne vlade, kao i svaka druga mera u funkciji resavanja ekonomskih problema. Ovo i te kako ima smisla ako podjemo od toga da je to validan recept i za najrazvijenije zemlje sveta - otvaranje granica radi bolje fluktacije robe, ljudi, znanja, tehnologije i kapitala.

4) Kazes da je skolski sistem bio los.
Ja tvrdim da nije bio idealan, ali da su se nasi fakulteti priznavali u svetu, da su se nasi strucnjaci priznavali, da samo cak bili privilegovani u saradnji sa Amerikom na polju nauke i tehnologije.

5) Slazem se da je vlast u FNRJ vrsila represije nad gradjanima, ali se ne slazem da su samo Hrvati stradali. Vlast je bila okrutna prema svima, narocito za vreme IB.

i tebi pozdrav

boze sacuvaj
16-06-2004, 16:47
- tih hrvata i njihove pravde :))
Katolike iz Vojvodine koji su se svojom odlukom razmjenjivali sa srbima i tako pravili cistu Hrvatsku .
A Srbe iz Hrvatske zovu srbski hrvati izbjeglice koji su se pobunili protiv ustaskih simbola.
Taj svecenik je svezlobnik koji laze petlja da bi mu vjerovali sto je toboze svecenik.Zali boze danasnjih svecenika i popova koji gone narod silom da vade oci jedni drugim, ja to kazem i za srpske popove da ih ima lopova koji nisu zasluzili sluziti bogu jer su veci grecnici od gresnika.
Nije mi jasno kako da hrvati to nisu odma naduvali i navukli bombardovanje Srbije jos devedeseti ako je taj narod tako izumirao i ubijan, zar je to svabama moglo promaci ili madjarima a da Srbiju nesravne zajedno sa ostatkom srpskih kuga pa da je pretvore u avganistan.Jedino ako im nije bilo dosta sto su u lazi postigli pa VELE nikad nije kasno ici dalje.
Iz Vojvodine je prognano 25 hiljada Hrvata i ako ih je 70% svojom voljom mjenjalo da bi se na lak nacin obogatili jer su prvo ti koji su mijenjali dobro informisani sta dobijaju.
Dok je iz Hrvatske ne prognano jer su ih zasipaLI bobbama u koloni, tgo je ono svijetsko humano pravilo da se avioni nesmiju upotrebljavati za bombardovanje , to je samo za Srbe vazilo, znaci opet ne prognani vec izbjegli od dobrote :smile06: :smile16: skoro 600hiljada a toliko ih je pobijeno koliko je iz Vojvodine izaslo progani toliko je ti srpskih izbjeglica pobijeno.
Ja mislim da se vama i taj zapad cinicki smije na te vase bljuvotine koje su smijesne za krupne stvari druge strane, samo stace onda bi i oni priznali da su skoro isti i da bi trebali odgovarati da rade po pravdi , onako mora da uvaze i vasu laz da bi sebe ogradili. :smile16: :smile06:

boze sacuvaj
16-06-2004, 16:50
- tih hrvata i njihove pravde :))
Katolike iz Vojvodine koji su se svojom odlukom razmjenjivali sa srbima i tako pravili cistu Hrvatsku , ZOVU HRVATI I DA SU PROGNANI.
A Srbe iz Hrvatske zovu srbski hrvati izbjeglice koji su se pobunili protiv ustaskih simbola.
Taj svecenik je svezlobnik koji laze petlja da bi mu vjerovali sto je toboze svecenik.Zali boze danasnjih svecenika i popova koji gone narod silom da vade oci jedni drugim, ja to kazem i za srpske popove da ih ima lopova koji nisu zasluzili sluziti bogu jer su veci grecnici od gresnika.
Nije mi jasno kako da hrvati to nisu odma naduvali i navukli bombardovanje Srbije jos devedeseti ako je taj narod tako izumirao i ubijan, zar je to svabama moglo promaci ili madjarima a da Srbiju nesravne zajedno sa ostatkom srpskih kuga pa da je pretvore u avganistan.Jedino ako im nije bilo dosta sto su u lazi postigli pa VELE nikad nije kasno ici dalje.
Iz Vojvodine je prognano 25 hiljada Hrvata i ako ih je 70% svojom voljom mjenjalo da bi se na lak nacin obogatili jer su prvo ti koji su mijenjali dobro informisani sta dobijaju.
Dok je iz Hrvatske ne prognano jer su ih zasipaLI bobbama u koloni, tgo je ono svijetsko humano pravilo da se avioni nesmiju upotrebljavati za bombardovanje , to je samo za Srbe vazilo, znaci opet ne prognani vec izbjegli od dobrote :smile06: :smile16: skoro 600hiljada a toliko ih je pobijeno koliko je iz Vojvodine izaslo progani toliko je ti srpskih izbjeglica pobijeno.
Ja mislim da se vama i taj zapad cinicki smije na te vase bljuvotine koje su smijesne za krupne stvari druge strane, samo stace onda bi i oni priznali da su skoro isti i da bi trebali odgovarati da rade po pravdi , onako mora da uvaze i vasu laz da bi sebe ogradili. :smile16: :smile06: :smile06:

Pravda je spora
17-06-2004, 15:06
Mnogi od onih koji su čitali u ‘’Feral Tribune’’ što je 1998 pisalo o gpd. Jerki Vukasu, iako je čovjek odmah tužio Feral, govorili su zašto ih netuži ako nije kriv?. Danas, 17.6.04. (12,25 sati), općinski sud u Zagrebu, naredio je Tribune Feralu da gpd. J.Vukasu naknadi štetu u iznosu od 60.000,00 kuna sa zakonskom zateznom kamatom određenom po čl.1 Uredbe o visini stope zatezne kamate tekuće od presuđenja do isplate te mu naknaditi parnični trošak, a sve to u roku od 15 dana.
Također, Feral Tribune je dužan u cijelosti bez komentara u cijelosti objaviti ovu presudu u roku od 15 dana.