PDA

Pogledaj cijelu verziju : Predlažem Hrvatskoj da odmah uništimo sve oružje

Tomislav Nikolić
15-06-2004, 10:26
S kandidatom Srpske radikalne stranke Tomislavom Nikolićem razgovarali smo neposredno nakon objave rezultata prvog kruga predsjedničkih izbora.
• U nedjelju ste na glasačkom mjestu objavili da je izvjesna mogućnost izvanrednih parlamentarnih izbora. Ostajete li dalje pri tome, budući je kandidat vladajuće koalicije Dragan Maršićanin doživio težak izborni poraz?
- Raspisivanje izvanrednih parlamentarnih izbora trebao bi biti logičan slijed s obzirom na ishod prvog kruga predsjedničkih izbora. To će, dakako, ovisiti o političkom moralu predsjednika srbijanske vlade, gospodina Vojislava Koštunice. On je u nedjelju imao besanu noć u kojoj je vjerojatno grozničavo razmišljao što i kako dalje.
• Međunarodna zajednica vrlo neblagonaklono gleda na vašu retoriku, vaš program i program vaše stranke. U slučaju pobjede kandidata radikala, Srbija bi posve očito zapala u međunarodnu izolaciju. Kako se tome mislite suprotstaviti?
- Niste u pravu, ovo je bio prvi put kad je međunarodna zajednica glasno i jasno kazala da se neće miješati u predsjedničke izbore.
Velika Srbija - vječni san
• Zalažete li se za Srbiju u Europi?
– Mi smo toliko daleko od Europe da je pitanje hoću li ja to uopće fizički dočekati. Mene više zanima hoćemo li sutra imati za plaće i mirovine nego sada raspravljati o tome hoćemo, kako ćemo i kad ćemo ući u Europu.
• Predizborna predsjednička kampanja pokazala je očiglednu promjenu vaše političke retorike. Možete li to komentirati?
– Prijašnja retorika temeljila se na tadašnjim okolnostima. Jedna ruska poslovica kaže da kad si među vukovima trebaš zavijati. Inače će te, ako ne zavijaš, pojesti.
• Ne tako davno, uoči prošlogodišnjih parlamentarnih izbora, najavljivali

..nastavak...
15-06-2004, 11:37
• Ne tako davno, uoči prošlogodišnjih parlamentarnih izbora, najavljivali ste prekid diplomatskih odnosa s Hrvatskom. I dalje ostajete pri tome?
– Kad hrvatska vlast dokaže da je demokratska, moj će stav biti kao prema svakoj drugoj demokratskoj državi. A bit će demokratska kad dokaže da Srbi mogu živjeti na svojoj imovini mirno i sigurno.
• Politika hrvatske Vlade upravo se temelji i na tome. Srbi su državljani Hrvatske, imovina im se obnavlja, a oni se vraćaju.
– Da, vraćaju se na način da gotovo dolazi jedan vlak godišnje …
• Podržavali ste i zalagali ste se za Šešeljeve granice velike Srbije, crtom Virovitica–Karlovac–Karlobag. Jeste li odustali od takve imperijalističke politike?
– To nije imperijalistička politika, to će ostati moj vječni san i nadam se da ću ga jednog dana konačno dosanjati. Ja ili netko već drugi. Evo, predlažem Hrvatskoj da odmah uništimo sve oružje…
• I što nakon toga?
– Onda će, ako Hrvatska vrati Srbe na područje na kojem su živjeli oni imati prevlast i to je razlog zašto Hrvatska ne vraća Srbe. To je pravi razlog zašto joj svijet to odobrava.
• Jeste li odustali od crtanja novih granica, koje su u prošlom ratu vaši istomišljenici činili vojnom čizmom?
– Pa i vi ste vojnom čizmom ucrtavali granice.
• Nekadašnje međurepubličke granice priznala je Badinterova komisija kao uostalom i međunarodna zajednica.
– Ne, ne … I Hrvatska je vojnom silom nacrtala granice. Mi smo 1999. godine bombardirani pod optužbom da smo protjerivali Albance s Kosova. Vi ste protjerali Srbe pa niste bombardirani. Niste ni vi jaganjci.
• Kako vidite buduće odnose s Hrvatskom u slučaju da postanete predsjednik Srbije?
– Rekao sam vam. Budući da nismo niti b

Tomislav Nikolić
15-06-2004, 11:38
– Rekao sam vam. Budući da nismo niti braća niti prijatelji, jedini vid takvih odnosa može biti ekonomski. Ali ne na način da nama Hrvatska proda robe u vrijednosti od tri, a mi njoj za jedan euro. U tome mora postojati paritet. .

Jednog dana morat ćete priznati »republiku srpsku krajinu«
• Hrvatska i Srbija su ipak susjedi, i bitno je i za jedne i za druge politička stabilnost s druge strane granice. Slažete li se s tim?
– Da, ali između nas ipak postoji jedan jastuk koji se zove »republika srpska krajina«. Jednog dana morat ćete ih priznati, vratiti ih na njihovu imovinu i dati im neki stupanj autonomije.
• Sve o čemu sad govorite pitanje je građanskih i manjinskih prava, a ne nekakvih samoproglašenih i poraženih teritorijalnih tvorevina.
– Možemo razgovarati na takav način. Uostalom, mi u Srbiji dajemo autonomiju selima gdje su manjine u većini. Jednog dana i vas će natjerati da budete demokratska zemlja. Točno, riječ je o građanima, koji će moći na referendumu odlučiti o stupnju autonomije, kao što je uostalom moramo dati i mi na Kosovu.

ma nemoj...
15-06-2004, 11:46
...moj Nikolice...ti bi opet htio goloruku Htvatsku... kao 1991?? , pa da u miru mozes provoditi svoje dijelo...

Nikad vise Nikolice Hrvatska goloruka biti nece - NEVER!!

Sanjati o velikoj Srbiji nije zabranjeno - neka ti je sa srecom...

ali ipak...
15-06-2004, 13:48
..ja bi tom Nikolicu preporucio da pokrene Srbiju da RADI - da se VISE NIKADA ne nada da ce moci od drugih sta usicariti...

Sad bre ima da jedu hleb kojeg sami zarade..

Tako i onako su rekli da su bili exploatisani u YU - EEEEE -

PA SAD VISE NISU!!!

Rudy
15-06-2004, 13:49
A sto je sa traktorima, dali ce vam oni i opet biti sredstvo za izvoz delija.

marea
15-06-2004, 14:29
'ti vraga koji četnik!!
nisam imala pojma da ima ovakvih bolesnika a la Šešelj

ma
17-06-2004, 04:47
koda mu je Mesic brat.

sompompirovi
17-06-2004, 20:25
http://www.cedomirjovanovic.com/grafika/TN.gif

isti
18-06-2004, 15:47