PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ustasluk i Europa ne idu zajedno. Ipak smo mi Balkanci

mate
14-06-2004, 01:29
Mentalno crnilo
Sveti Ante vjerojatno se okretao u grobu gledajući škabrnjski humanitarni koncert s kojeg je prihod bio namijenjen dovršetku njegove crkve. Da je znao da će se njegovo ime iskoristiti za raskošnu ustašku ikonografiju zasigurno bi ga se odrekao i pričekao neka bolja vremena. Istina, glavni akteri koncerta trudili su se da ih se ne povezuje s tom ikonografijom. Međutim, unatoč brojnim posjetiteljima okićenima crnim zastavama i slovom U - od koncerta - nisu odustali. Šteta, jer baš kad Hrvatska čini sve da uđe u EU, u toj istoj Hrvatskoj još uvijek je puno onih koji su čvrsto zakopani u prvoj polovici prošloga stoljeća. A s njima, nažalost, ni uz pomoć sv. Ante, nećemo izaći iz mentalnog crnila. (R. L.)

mate
14-06-2004, 01:30
ZADAR - Više od 7000 zanesenih gledatelja okupilo se preksinoć u Škabrnji, gdje su trojica kumova - Marko Perković Thompson, Miroslav Škoro i Mate Bulić - održali humanitarni koncert za dovršetak gradnje mjesne crkve Sv. Ante. Škabrnjskom župniku don Zdenku Dundoviću, što su više puta isticali sami pjevači, prvom je uspjelo na jednom koncertu okupiti te tri pjevačke zvijezde.
Jedino što organizatori nisu uspjeli spriječiti je raskošna ustaška ikonografija. Oko koncertnog prostora prodavale su se majice i kape s tim znakovljem, koje je nosila brojna mladež, dok se ispred pozornice tijekom koncerta mahalo ogromnom crnom zastavom sa slovom U. Inače, izvođači su nastojali izbjeći da ih se na bilo koji način poveže s takvom ikonografijom, bez obzira na to što su atmosferu naelektrizirale Škorine Sude mi i Opet će se spustit gusta magla, te Thompsonove Čavoglave i Kninska kraljica.

No, od politike je bilo teško pobjeći, pa je don Zdenko Dundović na pozornicu usred Thompsonova nastupa pozvao i Dunju Gotovinu, suprugu generala Ante Gotovine, dok je njezina sina, malog Antu, na leđima nosio Ljubo Ćesić Rojs. Publika je odmah uglas stala klicati ime generala Ante Gotovine. Iako smo zatražili, izvjestiteljima Večernjeg lista i kolegama iz drugih redakcija don Zdenko Dundović nije dopustio kontakt s pjevačima iza pozornice

Uh
14-06-2004, 02:51
Koga smeta nek ne ide na koncert.

AA ti kretenu ako si isao tamo da spijuniras i pises po internetu jeble te Ustase

U
14-06-2004, 06:28
Pisac antihrvatskog stila: Jedino što organizatori nisu uspjeli spriječiti je raskošna ustaška ikonografija. Oko koncertnog prostora prodavale su se majice i kape s tim znakovljem, koje je nosila brojna mladež, dok se ispred pozornice tijekom koncerta mahalo ogromnom crnom zastavom sa slovom U.

ProUstaša: joj što me ovake izjave razvesele kad čujem/pročitam du u Hrvatskoj ima mladih Ustašu. Ima Boga ima!.
Pozdrav svim dobronamjernim Hrvatima, hrvatekim prijateljima i naročito mladim Ustašama!

pa Fredo...
14-06-2004, 07:26
...ono sta ste ve Srbi posijali prije WW2, pa sad nedavno nije tako lako zaboraviti...no, to je sad samo ikonografija...

...sjecanje na teska vremena... i ja volim cuti Thompssona i tkzv. "patriotske" pjesme, to me podsjeca na ona teska vremena...

...bitno je da su sakupili lovu? Da li su sakupili dovoljno???