PDA

Pogledaj cijelu verziju : Europo,jadna ti majka!

Dragutin Šantoši
11-06-2004, 04:30
U srijedu poslijepodne u slatinskoj Hitnoj medicinskoj službi nije bilo previše posla. Nekoliko pacijenata čekalo je na pregled zbog zdravstvenih problema proljetne gripe kada je oko 14 sati, majku s trogodišnjim djetetom, pedijatar dr. Ante Krešić (59) poslao na hitnu zbog EKG snimanja. Ljiljana Radanović, jedna od dežurnih medicinskih sestara, primila je dijete i obavila EKG snimanje, iako se takvi poslovi, po nalogu uprave Doma zdravlja, u Hitnoj službi više ne rade. Majku s djetetom i snimkom vratila je pedijatru s neispunjenom uputnicom, što je očito razljutilo liječnika Krešića koji je iz svoje ordinacije u Hitnu službu stigao sat poslije izazvavši nesvakidašnji skandal. Pred očima nekolicine pacijenata i ostalog zdravstvenog osoblja napao je i, prema policijskom izvješću, lakše ozlijedio medicinsku sestru Ljiljanu Radanović.

- Prijavu smo zaprimili oko 15 sati, a dolaskom na mjesto događaja policija je utvrdila da je liječnik Ante K. bio ogorčen zbog ponašanja medicinske Ljiljane R. jer je njegovoj pacijentici rekla kako ne može obaviti pregled - jer nema uputnicu. Ante K. je medicinsku sestru nekoliko puta udario rukama po tijelu i glavi, a prije dolaska policije srušio ju je na pod te je otišao u svoju ordinaciju. Ljiljana K. je lakše ozlijeđena, a protiv Ante K. policija će podnijeti prekršajnu prijavu zbog kršenja javnog reda i mira, glasi službena policijska potvrda.

Za liječnika Antu Krešića (59) kolege kažu da je u Slatinu došao prije tri godine iz susjedne Orahovice, a u Slavoniju je stigao iz Mostara gdje je, tijekom rata, bio ravnatelj mostarskog Doma zdravlja. Zbog već uobičajene kolegijalnosti liječnici i medicinske sestre jučer nisu htjeli pred kamere i mikrofone, ali su nam potvrdili da je njihov kolega dr. Krešić ponekad znao biti kratkih živaca. Na posao je znao dolaziti uz pozdrav Dobro jutro, Hrvatska, a gubitak kontrole u ovom slučaju, neslužbeno, tumače posljedicama ratnog sindroma koji je zaradio službujući u Mostaru.

- Nakon što sam doznao za slučaj, došao sam na mjesto događaja i odmah suspendirao dr. Antuna Krešića. I jednu i drugu stranu saslušat će mjerodavno povjerenstvo i utvrditi odgovornost. Bez obzira na završetak postupka, takvo se što nije smjelo dogoditi - izjavio je telefonom Tomislav Boban, ravnatelj županijskog Doma zdravlja. Ozlijeđenu medicinsku sestru Ljiljanu Radanović, koja u struci radi već 24 godine, zatekli smo kod kuće u šoku. Uz tjelesne ozljede još su teže psihičke posljedice ovog slučaja, koji su osudili i Slatinčani, ali i liječnici u Slatini i Virovitici.

majku četničku
11-06-2004, 04:31
- Godinama radim u Hitnoj službi, u svakakvim okolnostima, ali nikada nitko nije digao ruku na mene. Prvi sam put dobila batina, i to od liječnika. Iako na osnovi crvene uputnice više nema snimanja osim na osnovi traženja liječnika iz Hitne, trogodišnjem sam djetetu napravila EKG, zbrinula ga i s majkom vratila pedijatru. Dr. Krešić došao je poslije ljutit i kad sam mu htjela pokazati upozorenje na vratima da se EKG više ne snima - napao me s leđa, uhvatio za glavu, pokidao mi naušnice i udario nekoliko puta rukama, a zatim bacio na pod. Poslije me je udarao nogama - klompama - i rukama, psujući mi majku četničku. Za to vrijeme kolegica Mirjana vukla ga je pokušavajući me zaštititi, a čula sam da mu je dežurni liječnik govorio kako je lud čovjek. Sve se to događalo pred otvorenim vratima, pa je jedna pacijentica uletjela u sobu galameći na dr. Krešića: Kako tek liječiš djecu, ako si tako blesav? Policija me je zatekla s ozljedama na podu, a nakon pružene prve pomoći završila sam u virovitičkoj bolnici - ispričala nam je jučer u svome domu medicinska sestra Ljiljana Radanović, koja je, na vlastiti zahtjev, puštena iz bolnice. Iako su policija i liječnici ustanovili da su ozljede lakše, u liječničkom nalazu utvrđena je ozljeda desnog bubrega, jetre, slezene, nađena je neuobičajena tekućina u trbuhu i krv u urinu, što upućuje na moguće teže posljedice. Dr. Antuna Krešića nismo jučer uspjeli naći u Slatini jer je, navodno, otputovao u Mostar na proslavu 40. godišnjice mature.

i sta ...
11-06-2004, 10:10
...si Fredo htio time reci??
Da je to visoka politika...??

A zasto ne listas malo po tvojim crnim kronikama...

Jad je inace tamo u Srbiji OGROMAN - nema bas mjesta za ovakve banalnosti...

85% studenata priprema i planira bijeg iz matice...

Kazu da nemogu zrtvovati cijeli zivot za propalu stvar - Srbiju i srpstvo...

i sta...
11-06-2004, 13:20
...si Fredo htio time reci??
Da je moja guzica visoka...??
:))

A zasto ne listas malo po nasim crnim kronikama...

Jad je inace ovdje u Hrvatskoj OGROMAN -nema bas mjesta za ovakve banalnosti...
Ali ima mjesta za tvoj ××××× i mojim ustima! :smile16:

85% studenata priprema i planira bijeg iz lijepe nase...

Kazu da nemogu zrtvovati cijeli zivot za propalu stvar - Hrvatska i hrvatstvo...

Zato, Fredo moj, dodji u lijepoj nasoj da ti ujedem za dupe.
Auuuuuuu! :smile16: :smile07: