PDA

Pogledaj cijelu verziju : Fiat Brava - par pitanja...



Snorky
09-06-2004, 07:59
Prije svega, zahvalio bih svima koji su svojim komentarima pomogli pri odabiru "odgovarajuce" Brave. Počeo sam od motora 1.4, vi ste mi preporučili 1.6, a na kraju sam uzeo 1.8 s full opremom '97. godište:-)
Zanima me gdje se mogu najpovoljnije naći neki dijelovi za istu, kao npr. vanjska ručka (šteka), jer se jedna donekle "istopila", i stražnji lijevi žmigavac (ustvari, to sve dođe u kompletu)...
Pored toga, (upućeno vlasnicima Brave) zanima me čemu služi dugme ispod vozačevog sjedala (blokada motora ili...?), te je li moguće zamijeniti Fiatov kasetofon s nekim CD-playerom i kako :-)
Unaprijed se zahvaljume na odgovorima!

Brock
09-06-2004, 08:16
Glede dugmeta... mislim da je u većini auta isto... to ti služi za prekid dovoda goriva ako dođe do nekog ××××××.

Fiatov kazić je vrlo jednostavno zamjenit... stari se izvadi, kupiš adapter za Bravo/Brava ... mislim da je oko 100kn i u njega staviš "običan" CD player... to ti ima večina srvisa što ugrađuje muziku u auto, a ako nemaju... mogu te uputiti kamo. Mislim da bi se to dalo nabaviti u jednoj prodavaonici kod Trga Francuske revolucije na Ilici.

Dr. Strangelove
09-06-2004, 08:21
Adaptere za kazić ti drži Dobar zvuk na Rudešu... Za kvake i žmigavce preporučam Velas... Prednja kvaka ti je 190 Kn komad kod njih, kod Fiatovih dilera je 300 kn/kom

:URL=http://www.velas.hr:Velas:/URL:<br><hr>

Girrari
09-06-2004, 09:06
Adaptere za kazić imaš i u AC-u gdje su jeftiniji nego npr. u KR-u.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Snorky
09-06-2004, 09:13
Pošto nisam iz ZG, možete li napisati pune nazive firmi ili eventualno gdje se nalaze, tako da ih mogu pokušati kontaktirati. Hvala!

Dr. Strangelove
09-06-2004, 09:24
Sorry isprva sam stavio krivi link... evo sad ti radi link za Velas, tam ti sve piše... vjeruj mi, em su najjeftiniji u Zg, em se da dogovorit za neki popust ako uzimaš za keš...

xan22to
09-06-2004, 09:46
Imam jedno pianje samo. A držiš mehaničara u autu? kod rezevara goriva ili na mjestu rezervne gume jer če ti trebat sa Fiatom. Ali ipak mislimda je on dodatna oprema u fiatima koja se toplo preporuča.

Dr. Strangelove
09-06-2004, 09:49
Ne stari mehaničar mi je u gaćama, tak da sa smještajem u autu nemam problema....

Girrari
09-06-2004, 10:02
Pusti Dr. S; neki su dešperatni zato kaj voze prevozna sredstva, a ne aute.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Fresh
09-06-2004, 11:44
A čuj ima nas još dešperatnih koji nikad nemamo povoda otvoriti temu tipa, joj crklo mi je to i to, a gdje to mogu, poraviti, zamjeniti...

Girrari
09-06-2004, 11:51
Naravno, kad vi menjate cele aute.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Fresh
09-06-2004, 11:59
Naravno, pa bolje novi auto, nego neki poluproizvod...

Girrari
09-06-2004, 12:01
A najbolje je oboje. :) <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

A L F
09-06-2004, 14:01
Bio bih sretniji da si uzeo 1.6, ali nije ni 1.8 los.

Axl
09-06-2004, 14:11
cestitam na kupnji, 1.8 je odlican motor

Tajo
09-06-2004, 19:39
Bravo!
Kupil si pravi auto.
fala bogu kaj nisi nasjel na te glupe price o Toyotama i opcenito Japancima .
nek si uzivaju u njima oni koji vole srati po drugima i nek si placaju najskuplje servise koje si uopce mozes zamisliti a kad plate tak masni servis onda ×××× po Fiatu jer su bijesni sami na sebe!!!

neotesani
09-06-2004, 20:40
tajo ti si kreten i zalosno je sto si dopustas tako maloumne ispade kao sto je (uvjetno receno) tvoja usporedba fiata i japanaca.
rekoh-odoh

Tajo
09-06-2004, 20:42
Kreteni se sami legitimiraju po imenu
a ti si pogurni Japance u supak i enjoj

FpuntoHGT
09-06-2004, 20:50
Isto tak kak nemres usporedivat fiate s japancima po izdrzljivosti nemres ni japance s fiatima po cijeni djelova, kolko dode npr. retrovizor za yaris? Za punto je u tokicu 180kn, ista stvar je sa svim ostalim djelovima (branik 800kn original) i sa servisima<br><hr>

FpuntoHGT
09-06-2004, 20:56
Da, a da ne pricam o tome kak ces nabavit djelove za celicu iz 90e, i vecinu starih japanaca i po kojoj cijeni!? Za svakog fiata imas kaj god trebas u svakom ducanu ili auto otpadu, sajmu...

Tajo
09-06-2004, 21:02
Upravo tak
Kao prvo ne zelim vrijedjati nikoga pa ni tebe neotesani!! sorry...
po mojem misljenju sve ima svoju cijenu!! neko ti prodaje "kvalitetu" unaprijed i to ti uracuna u cijenu a neko(citaj Fiat) ti zbog losijeg imidza to ne racuna i mislim da je Fiat puuuno isplativija kupnja od Japanaca koji vise nisu jeftini ni po cijeni a bogami niti po odrzavanju a nedaj boze da imas kakav sudar pa da vidis koliko kostaju djelovi inace to ne govorim napamet imam frenda koji ima Mazdu Demio i ajmee koliko ga je kostal jedan naizgled mali sudar ali i servisi, eto

neotesani
10-06-2004, 10:30
i ja imam fiata i japanca i francuza:
osim toga, punto HGT, imao sam i tu celicu bas iz '90 i neprimjetih nikakvu razliku u cijeni dijelova fiata (rijec je o originalnim dijelovima) jedino sto za takve aute nema "neoriginalnih" dijelova, ali za corrolu recimo ima (problem je bio pocetkom devedesetih jer je bilo relativno malo japanskih auta pa to nitko nije uvozio i proizvodio, sad je stanje puno bolje). Niti renault, niti fiat, niti citroen, niti vW, audi nisu uspjeli nadmasiti kvalitetom i podatljivoscu moje drage japance. Uskoro vise niti ovaj jedan nece biti u dvoristu ali ce svi ostati u mom srcu, jos jedino citroen ima mjesto blizu njih. Vase samozavaravanje da ste ustedjeli na dijelovima a oprastate slamperaj je iskljucivo vas problem, ali da imate puno dvoriste auta i da nakon par godina uvidite da trosite svoje vrijeme i novac samo na europske aute pomoglo bi vam u kreiranju malo objektivnijeg odgovora.A sto se tice vrijedjanja, ono je izrecica a ne uvreda, vrijedjam suptilnijim pristupom, ali tvoj ego je vidim dovoljno kontroliran pa mi nije ni zadovoljstvo :smile20:

Tajo
12-06-2004, 08:01
Evo nebi opet htel zapocinjati tu temu ali maloprije sam na newsima nasel ovu spiku o <Mazdi:

Imam Mazdu 323 Sedan 96.g., 1.5, i mogu reći sve najbolje.

Međutim, kod jednog manjeg sudara puko mi je jedan od ventilatora na
hladnjaku klime i u servisu su mi rekli da propeler s osovinom tog
ventilatora (bez motorčića i nosača) koąta cca 1800 kuna. Grozno.
Zanima me da li postoji zamjenski dio za to i gdje bi se to moglo naći?

i jos ovo o djelovima:

Hm, koju masinu bi uzeo 1.5 (90ks), 1.9 (115ks), 2.0 V6 (cca 140ks)?
>
>Ja sam uzeo ovu 1.9, potrosnja mi je oko 10L/100km, s tim da nije mazen pa
>me ne cudi potrosnja.
>Mogu reci da auto ima od opreme vecinu sta ti treba, i ide jako dobro, vrti
>se jako.
>Napravio sam servis, filter zraka (100kn), filter ulja (45kn) i filter
>goriva (zaboravio kolko), i castrol txt softec plus (oko 300kn)...

Molim te reci u kojem je to servisu da znam reci prijatelju.
Inace se hvata za glavu kad mu kod Jurkovica daju ponudu sa cijenama
rez. dijelova tipa

-fiilter goriva 450
-filter zrak 380
-filter ulja 190
-plocice 800
i sl.

Molim, govorim o ovl. servisima, a ne o Japanpartsima i zbukanju
okolo.

Eto...