PDA

Pogledaj cijelu verziju : Irak se raspada kao SFRJ

Galbraith:
08-06-2004, 20:36
Galbraith: Irak se raspada kao SFRJ

Osnovni je irački problem to što se njegovi stanovnici ne osjećaju Iračanima, baš kao što se prije 15 godina u bivšoj Jugoslaviji gotovo nitko nije osjećao Jugoslavenom izjavio je za Glas Amerike Peter Galbraith, prvi američki veleposlanik u Hrvatskoj. Galbraith smatra da Washington u Iraku, baš kao i na Balkanu, potpuno ignorira etničko, odnosno nacionalno pitanje i činjenicu da je Irak umjetna tvorevina. Amerikanci stalno spominju irački narod. To je kao kad se prije petnaestak godina govorilo o jugoslavenskom narodu. Među Arapima imate šijite i sunite. Kurdi se smatraju zasebnom zajednicom pa tako i formalno žive već 13 godina i ne žele unitarnu državu. Najbolje bi rješenje bilo labava federacija ili konfederacija. Da je Milošević udovoljio slovenskom zahtjevu da SFRJ postane konfederacijom, vrlo je vjerojatno da bi takva Jugoslavija, a ne samo Slovenija, danas bila u EU, a rata ne bi niti bilo smatra Galbraith.

Ovo je tacno
09-06-2004, 00:26
Irak i bivsa Juga lice kao jaje jajetu:
Kurdi nikad nisu priznali svoju domovinu Irak, vec su uvek mastali o ujedinjenju sa svojom bracom iz Turske i stvaranje Kurdistana, kao sto ni siptari nikad nisu priznavali domovinu Jugoslaviju vec su uvek mastali o stvaranju velike Albanije.

Takav sentiment prema domovini Ameri su iskoristili i kod jednih i kod drugih u borbi protiv Iraka i Jugoslavije.

Na kraju i jedni i drugi (Kurdi i shiptari) i fizicki lice, sta vise imaju slicne zastave, i sa jednakim entuzijazmom masu sa njima u zemlji koja sa tom zastavom nema nista.

Ako je Amerima cilj kontrola tog dela sveta prebogate naftom, bole ih patka za jedinstveni Irak. Uostalom, lakse je kontrolisati 3 male drzave nego jednu veliku.

zamisli Fredo...
09-06-2004, 08:20
...da je u Srbiji bio na vlasti neki - recimo - Stambolic? ili...ne znam...

I da je YU postala konfederacija...

kao Svicarska....Bili bi svi u EU - da cak i Srbija...i Kosovo...

Ali sta ces.... Srbi su izabrali Srbina Milosevica...pa sad imaju ono sto imaju,

A Hrvati imaju ono sto imaju...
Samostalnost, i JOS lijece rane...jos nisu 100% zalijecene...

Zbog
09-06-2004, 12:50
vaseg tisuculjetnog sna vama bi i u drustvu Stamboliceve Srbije, i u najlabavijoj konfederaciji bilo pretesno.

O shiptarima da i ne pricam, oni su upravo za vreme Stamboliceve Srbije 1981. izveli velike demonstracije i nerede koji su mesecima trajali. Upravo najpakleniji dani za Srbe na Kosovu bili su za vreme Stamboliceve Srbije, ako izuzmemo period od dolaska NATO na Kosovo.

pa znaci...
09-06-2004, 18:53
...valja se pomiriti sa time da neko nece zivjeti u YU (srboslaviji)...

Zasto to mora biti katastrofa???
Zasto se ne bi moglo biti dobar susjed??

Ja mislim da bi Hrvati 1991 pristali na konfederaciju, (a to je Tudjman Srbiji i nudio 1991 kad je HR bila u najvecoj gabuli), zato jer NISU imali se cime braniti -

NISTA!!

ma.
13-06-2004, 04:32
sta ×××× , nikakvo rijesenje koje je garantiralo Srbima opstanak u Rvaskoj nije za rvsate bilo moguce.
Oni su decenijama smisljali kako da zapocnu rat a da istovremeno optuze srbe .Eto prilika im se pruzila kad su ameri mucki i na podal nacin bacili SSR na koljena sa svojim placenikom grdnim-covom :smile16: Ali sta je tu je onda su se okurazili pa krenili redom koga mogu oguliti tu su bacali kosti i razloge da ostvare svoje sramne ciljeve.Tako su i hrvati dobili zenleno svijetlo i zaledjinu da rade od srba sta oni zele , pola pobiju pola protjeraju i eto ti svijetske pravde i obaranja na Milosevica koji je bio za njih nebitan u svojim naknama i bijesnilu nad nezasticenim srpskim narodom.
I to je vasa pravda koja se sudi pod maskom nevinim u hagu. :smile16:

ma
13-06-2004, 09:38
ne litaj bre!

ma prilagodi se...
13-06-2004, 13:30
...vremenu Fred...druge nema...

Nekako su se svi okomili na Srbe i Srbiju...

Pitam se ZASTO?
Ko mi moze dati odgovor...

zasto
16-06-2004, 19:16
Sto je to najpametniji narod i nacija svijeta, zapad je bio zeljan znanja , zato su smislili kako da pridobiju sto vise srba , kad im razrise i opustose zemlju.
Naravno da im se zeljha ostvarila samo sto su se zeznuli Srbin je svugdje Srbin ma koliko da zivi i uvijek se vraca svome korjenu .Tesla je do smrti bio Ponosni Srbin i nikom nije dozvolio da ga svojata.I dan danas se mora nglasiti da je Srbin. :))

XX
17-06-2004, 09:18
Piše ''casto:''
Sto je to najpametniji narod i nacija svijeta, zapad je bio zeljan znanja , zato su smislili kako da pridobiju sto vise srba , kad im razrise i opustose zemlju.
Naravno da im se zeljha ostvarila samo sto su se zeznuli Srbin je svugdje Srbin ma koliko da zivi i uvijek se vraca svome korjenu .Tesla je do smrti bio Ponosni Srbin i nikom nije dozvolio da ga svojata.I dan danas se mora nglasiti da je Srbin.

XX: Ako je istina da je se Nikola Tesla izjašnjavao da je Srbin, zašto u engleskom riječniku ''The Heritage Illustrated DICTIONARY of The English Language, International Edition'' piše da je Nikola Tesla rodom Hrvat. Zašto ovako piše ?.
Evo vam doslovno iz riječnika, obnovljenog u Ameriki 1975:
Tesla Nikola. 1857-1943, Croatian born, American electrical engineer; made alternating current practical. A zna se da su i Amerikanci i njihovi saveznici naklonje Srbima.

Čitao sam i čuo da je Tesla svoju vjeroispovijest brojio Pravoslavnom a narodnost hrvatskom.

Kad se sjetim da,teški, Srbi i slavnog hrvatskog pisca Ivu Andrića -koji je oženio Srpkinju- broje da je Srbin! e onda Srbinu mogu vjerovat samo kad govori nešto protiv Srbina.
Hej, komšije!.

'xx'!
17-06-2004, 12:38
Tesla je sin pravoslavnog popa Srbina i tu je prici kraj.

Meni ne trebaju svetske enciklopedije niti mi treba misljenja svetskih mudonja o tome sta je bio Nikola Tesla. To bi mi licilo kao povratak na abecede, ili racunanje pomocu kuglica.

Ali hajde
17-06-2004, 12:48
djavo da te nosi, ako ti bas trebaju svetske enciklopedije o tome sta je bio Nikola Tesla, evo SAMO ZA TEBE Enciklopedija britanika :

-------------------
Nikola Tesla
born July 9/10, 1856, Smiljan, Croatia died Jan. 7, 1943, New York City

Serbian-American inventor and researcher who discovered the rotating magnetic field, the basis of most alternating-current machinery. He emigrated to the United States in 1884 and sold the patent rights to his system of alternating-current dynamos, transformers, and motors to George Westinghouse the following year. In 1891 he invented…
------------------

Evo ti i sajta:
http://www.britannica.com/eb/article?eu=73683&hook=269319#269319.hook

Nego kad
17-06-2004, 12:54
toliko svojatate Teslu, bas me zanima koliko skola, instituta, ulica, trgova u HR nosi njegovo ime???
Krompir, ha?

Koja bruka i sramota! :( :( :(

marea
17-06-2004, 13:53
A jeste ko djeca!
Nikola Tesla, Srbin iz Hrvatske.
Ma moga bi bit i Rus pa ga je odredila domovina i okruženje u kojem je odrastao.

Ne mogu vjerovati o čemu raspravljate. I pokojnom Draženu Petroviću je otac Srbin pa što!? Je li ga otac trebao ubit' zato što je bio tako glasan u nastojanju da se njegova domovina prizna? Jer on je domovinom zvao i osjećao Hrvatsku!!!!

I pokojni Momčilo Popadić je po imenu i prezimenu Srbin pa nije nijednu pismu napisa Srbiji i Jugi, nego svojoj domovini i svome kamenu!!! A ja grčevito tražim knjigu njegovih stihova koja je nedavno samo u Splitu prodavana uz Slobodnu Dalmaciju (preporučam se ako netko ima :)

Znate li tko je kantautor Tedi Spalato?
Srbin koji obožava kamen na kojem jest!

To su ljudi, ne Srbi ili Hrvati!

Ljudi, izađite iz okvira za svoje dobro!

Ma bravo
17-06-2004, 14:18
mareice!
skroz si draga
samo kad bi te
ovi blesani razumjeli

Za sve naslove weba
17-06-2004, 15:28
Mnogi od onih koji su čitali u ‘’Feral Tribune’’ što je 1998 pisalo o gpd. Jerki Vukasu, iako je čovjek odmah tužio Feral, govorili su zašto ih netuži ako nije kriv?. Danas, 17.6.04. (12,25 sati), općinski sud u Zagrebu, naredio je Tribune Feralu da gpd. J.Vukasu naknadi štetu u iznosu od 60.000,00 kuna sa zakonskom zateznom kamatom određenom po čl.1 Uredbe o visini stope zatezne kamate tekuće od presuđenja do isplate te mu naknaditi parnični trošak, a sve to u roku od 15 dana.
Također, Feral Tribune je dužan u cijelosti bez komentara u cijelosti objaviti ovu presudu u roku od 15 dana.

svi ce ju
17-06-2004, 19:53
razumit osim naseg Freda...i mozda jos jednog Srbina, koji Hrvatsku kao prostor
NE PRIZNAJU,

Niti Hrvats kao takodjer

NE PRIZNAJU!

niti...
17-06-2004, 19:57
...HRVATE kao NAROD

Ne priznaju... ("USTASE"??)

marea duso
17-06-2004, 23:37
ne radi se ovde o tome da li Srbi trebaju da vole svoju domovinu Hr. To im niko ne brani. Ovde se radi o opasnom izvrtanju cinjenica, a sve sa namerom da se svi Srbi stave u isti kos - da su nelojalni svojoj domovini, i da sa njima nema zivota.
Za neke, Srbi koje pominjes samo "kvare" vase misljenje o Srbima u globalu, pa ih je valjda najbolje proglasiti Hrvatima, i kraj je price. Jos ako se radi o jednom svetskom naucniku, TIM PRE.

Tako je to bar na ovim diskusijama. U javnom zivotu, potpuno neshvatljivo, vi niste iskazali zasluzeni respekt tom coveku kao naucniku svetskog glasa i vasem sugradjaninu i patrijoti.
Naslucujem i zasto.

Za razliku od
18-06-2004, 00:19
vas, Srbi su mu ukazali daleko veci respekt.
U Beogradu postoji skola i institut sa njegovim imenom. Postoji Muzej "Nikola Tesla". Ispred Elektrotehnickog fakulteta u Bgd-u postoji veliki spomenik tom naucniku. Dan njegove smrti se obelezava i slavi u skolama.
U Americi postoji srpsko udruzenje pod nazivom
The Tesla Memorial Society of New York za ocuvanje imana i dela ovoga naucnika, ali i promovisanju istine kroz razna predavanja sirom Amerike, jer i dan danas mnogi nepravedno pripusuju Markoniju zasluge na otkricima u oblasti radiodifuzije, iako je Tesla dobio spor na sudu.

Srbinovo tumačenje
18-06-2004, 01:31
ne radi se ovde o tome da li Srbi trebaju da vole svoju domovinu Hr. To im niko ne brani.

-Nisi razumio. Upravo se radi o tome da svi koji Hrvatsku broje svojom zemljom trebaju je volit kao Hrvatsku, poštivati njezin zakon -kojeg su pravi Hrvati postavili- i u svemu štititi Hrvatsku.

citat:
Ovde se radi o opasnom izvrtanju cinjenica, a sve sa namerom da se svi Srbi stave u isti kos - da su nelojalni svojoj domovini, i da sa njima nema zivota.

- Gdje ti je dokaz da nije istina,pođi od sebe, preko 95% Srbi su neprijatelji Hrvatima i protiv hrvatske samostalnosti.

citat:
Za neke, Srbi koje pominjes samo "kvare" vase misljenje o Srbima u globalu, pa ih je valjda najbolje proglasiti Hrvatima, i kraj je price.

- Ta verzija (poviš ove moje) nema mi razboritog značenja ni na srpskom ni na hrvatskom.

citat:
Jos ako se radi o jednom svetskom naucniku, TIM PRE. Tako je to bar na ovim diskusijama. U javnom zivotu, potpuno neshvatljivo,

-Jel stvarno misliš da ti je ova rečenica,što pišeš: 'potpuno neshvatljivo' razborit i nepobitan dokaz ?

Srbinovo tumačenje
18-06-2004, 01:32
citat:
vi niste iskazali zasluzeni respekt tom coveku kao naucniku svetskog glasa i vasem sugradjaninu i patrijoti.
Naslucujem i zasto.

-Puno mi više izgleda da vi neiskazujete respekt, nego vam je svrha da iskoristite njegovo slavno ime, uostalom iznio sam ti samo što sam vidio u riječniku, kojeg nisu napisali Hrvati niti pod hrvatskom cenzirom, nego u zemlji gdje je taj naučnjak i ostvario svoje sposobnosti -jer mu srpska kraljevina to nije omogućila,još su se s njim sprdali,pa je zato i otišo u Ameriku- drugo, naročito onda a i u vrijeme pisanja riječnika, Amerika je bila mnogo više nageta na Srbe nego Hrvate: pa ako nisu ubilježili UPRAVO RADI RESPEKTA kako je se Tesla izjašnjavao, kome onda vjerovati? Hoćemo li vjerovat onim što kažu da je i Bogorodica Srpkinja ?

marea
18-06-2004, 12:36
Za upisnika marea dušo :)

Imam osjećaj da ovdje mahom razgovaraju ljudi koji ne žive ni u Hrvatskoj niti u Srbiji, a čini mi se da ni rata nisu vidili… Ima jedna dalmatinska o tome, samo je prosta pa je ne bih ;) I koliko vidim, izvrtanja činjenica ima više s druge strane, ali ne bih to nazvala ni ekstremizmom, prije inatom, i s jedne i s druge strane, samo, nikako nije dobro ako čovjek previše puta nešto što ne odgovara istini sebi ponovi, onda ništa drugo i ne može povjerovati, a kada se to još začini s mržnjom i generaliziranjem, onda je u toj čaši Molotovljev koktel, a takvi se ne služe za stolovima gdje se vode razgovori…

A propos Tesle, htjela sam ti reći da osobno znam da u Splitu, Zagrebu i Rijeci postoje ulice s njegovim imenom. Vjerojatno istoimene postoje i u manjim gradovima, zaista ne mogu tvrditi, a istina, ne znam postoji li neki trg ili ustanova. I ja slutim razlog tome, ali sam mišljenja da ipak toliko kruto ovdje nije što i sam vidiš iz priloženog. Čitala sam da je neka srpska stranka imala inicijativu da se u Lapcu da trgu ime Nikole Tesle, rezultate ne znam. A što misliš, da mu se npr. iskazala ta čast pa da ga se stavilo na neku od novčanica, koji bi to skandal bio… A našlo bi se i puno Srba koji bi rekli da smo im "ukrali" Teslu, čovjeka koji se u Hr rodio, a što bi on osobno tome rekao, pitanje je…

marea
18-06-2004, 12:40
Što se tiče Srba koje sam ja spomenula, sama činjenica kakvima su se pokazali govori za sebe i mislim da je besmisleno raspravljati o njihovoj nacionalnosti. Što upišu i što su upisivali u rubriku nacionalnost kod popisa stanovništva, samo oni znaju ili su znali. Meni je jedino važno i raduje me kad upoznam, spoznam ili pronađem samo i jedino – čovjeka. Kad me isti uvjeri da to nije, zahladim.

Kada kažeš "vi", ubuduće, izuzmi ne samo mene, nego i mnoge druge koji nismo u prilici odlučivati o iskazivanju časti nekom velikanu, koji ne generaliziramo i ne trpamo sve u isti koš, kao što ni ja ne želim biti strpana u isti koš s nekima.
Uživajte lipi moji, ja odoh na otok i na dulje :)

Lijepi pozdrav

A vidite ovo
18-06-2004, 15:53
"nego u zemlji gdje je taj naučnjak i ostvario svoje sposobnosti -jer mu srpska kraljevina to nije omogućila,još su se s njim sprdali,pa je zato i otišo u Ameriku- drugo"

HAHAHAHAHAHAHAHAHA

Budalo jedna, Tesla nije ni trazio od srpske kraljevine nikakvo utociste, vec je otisao tamo gde je bilo najpogodnije se baviti naucnim radom. Tesli je tada bila pretesna i Evropa.

>>Amerika je bila mnogo više nageta na Srbe nego Hrvate: pa ako nisu ubilježili UPRAVO RADI RESPEKTA kako je se Tesla izjašnjavao, kome onda vjerovati? Hoćemo li vjerovat onim što kažu da je i Bogorodica Srpkinja ? <<

Ja sam ti postirao sta pise u Enciklopediji Britanici, najpouzdanijem izvoru informacija danas, ali ne radi mene nego radi tebe, medjutim n e v r e d i.

Meni licno nisu potrebne nikakve enciklopedije niti recnici da bi saznao Teslinu nacionalnost. Da bi saznao koliko je 2 + 2 ne trebaju mi nikakvi udzbenici.

Pitam se ja ako te ne mogu ubediti da je Tesla bio Srbin, kako te mogu ubediti u bilo sta na ovome svetu, I DA LI UOPSTE SA TOBOM IMA SMISLA DISKUTOVATI???
Ako tako lazes za Teslu, zar ti nije jasno da ti nista na svetu ne mogu verovati.

Na kraju, kakav ti je to dokaz : "ja vidio u recniku", "ja procitao"...
Ogromna baza podataka ti je ispred nosa, pa blago meni navedi mi sajt koji potkrepljuje tvoje tvrdnje, kao sto sam ja naveo kredibilni sajt u prilog moje tvrdnje.
Ovo ne da bi me ubedio u suprotno, jer ja sam o Tesli vise procitao nego ti sve ukupno za ceo zivot, nego radi kvaliteta diskusije. Inace, ja mogu ladno da te zaobidjem u odgovorima.

A sto se
18-06-2004, 16:05
tice tvojih odgovora na moj tekst upucen marei, sad mi vise i nije bitno da li si ti ista razumeo ili nisi, bitno da je marea razumela, pa tako ne bi zelo gubiti vreme crtajuci ti.

A ti stavi prst na celu pa razmisli zasto je marea razumela a ti nisi.

Evo ovako
18-06-2004, 16:36
se to radi (diskutuje):

--------------------
On 1st of June 1892, Tesla arrived in Belgrade due to the call from Belgrade municipality. Several thousand people greeted him at the Belgrade train station. He addressed the gathered crowd, who saluted him: "There is something within me that might be illusion as it is often case with young delighted people, but if I would be fortunate to achieve some of my ideals, it would be on the behalf of the whole of humanity. If those hopes would become fulfilled, the most exiting thought would be that it is a deed of a Serb. Long live Serbdom!..." Tesla further said to the students of Belgrade University: "As you can see and hear, I have remained a Serb overseas where I have done some researches. You should do so and by your knowledge and hard work you should glorify Serbdom over the world."
------------------------
http://www.frank.germano.com/nikolatesla.htm

'xx', gde su tvoji dokazi???

Ako ne znas
18-06-2004, 16:38
engleski, nadji nekog da ti prevede.

XX
18-06-2004, 17:27
Citat: 'xx', gde su tvoji dokazi???

XX: Ne borim se da dokažem, nego sam samo prikazao iz knjige, da vidim kako će tko reagitati ?.

Citat: Ako ne znas
engleski, nadji nekog da ti prevede.

XX: I don't need translator when is the English in question.

Grga GN
18-06-2004, 17:39
...Ja sam ti postirao sta pise u Enciklopediji Britanici, najpouzdanijem izvoru informacija danas, ali ne radi mene nego radi tebe....

... KOME ZAKON LEZI U TOPUZU, TRAGOVI MU SMRDE NECOVJECSTVU...

( prevedeno sa engleskog cita se vako...kome dokazi ili znanje pociva samo na podacima " Enciklopedije Britanice " tome mozak smrdi pristranoscu )

Nepotpisanom HAHAHAHA "intelektualcu" povise, to se jako vidi po njegovom i rezoniranju i kulturi diskusije.

The proof is in the pudding....?!

ali
18-06-2004, 18:46
--nemoj ti nitkom da postiras jer nitko od tebe i netrazi nikakvo misljenje.

Grgo, Grgo!
19-06-2004, 02:14
Ja sam naglasio da meni ne trebaju nikakvi dokazi da je crno crno, a belo belo, a nekima od vas izgleda treba.

Ne znam o kom topuzu pricas i kakve veze ima sa Enciklopedijom Britanikom, i sa ovom diskusijom???

"As a son
19-06-2004, 02:24
of my homeland, I feel it is my duty to help the city of Zagreb in every respect with my advice and work"

Imajuci na umu ovaj i prethodni citat, tacno je da je Nikola Tesla bio ponosan na svoju domovinu Hrvatsku i na svoje srpsko ime.

Grga GN
19-06-2004, 06:31
Eto ti se meni mozes obratiti sa Grgo Grgo, jer ja nemam potrebe da se sakrivam iza beobraznosti ( vec sama igra rijeciju ti kaze da ne imati ime je ne imati obraz, a ne imati obraz nije nesto cime se pametan ili posten dici )kao na primjer ti i velika vecina onih koji ovdje zastupaju tvoja gledista. Mozda je to zato jer kada se nema obraza onda se no mora imati ni srama ili tako nesto Zumbule moj mirisavi.
To o topuzu, da di nisam to jos i usitnio pa da moze tvoj intelekt lakse da to skonta, nebi se cudio ali ovako ostajem bez rijeci. Znas li ti bolan sto je to paralela ili parabola u knjizevnosti..?! Ocito da ti to ne lezi.

Hajde bolan pa mi onda kazi sta to onda NJEGOS tupi kada pise : PUCE KOLAN SVECEVO KOBILI, OTIDOSE KOLA NIZA STRANU

Nemoj sada da mi kazes da kakove veze ima NJEGOS sa kobilama.

Evo ti jos jedna poruka NJEGOSEVIM rijecima :

...NACERALA LUTA ZIMA SUROG ORLA DA ZIMUJE MED KOKOSKAMA...

Bok, Zumbule moj inteligentni !

Grgo!
19-06-2004, 09:14
saznanja u vezi Tesle sam stekao u toku skolovanja prvo osnovnog u HR, pa srednjeg i na fakultetu u Bgd, potom bese neka TV serija o Tesli sedamdesetih (Serbedzija ga je majstorski odglumio), pa onda procitah puno o Tesli van skolskog sistema, i da ne nabrajam.
Naravno, nisam propustio priliku da posetim njegov muzej u Beogradu.
Bila bi bruka i sramota da o delu i zivotu Tesle nisam obavesten s obzirom da sam isao u Elektrotehnicku skolu koja nosi ime tog velikana nauke.
Bio sam na Nijagarinim vodopadima, ne jednom nego nekoliko puta u roku od 3 meseca najvise zato sto me sve ono tamo potseca na Teslu i njegov grandiozni pionirski rad. I zaista dok sam bio tamo, non-stop sam razmisljao o Tesli, i bas sve me je asociralo na Teslu.

E sad sto neko prebire po recnicima i ostaloj literaturi, nema veze samnom.

Sto se tice zakona u topuzu, ja ne smatram da ratujem ovde sa nekim, niti mi je cilj da pobedim nekoga, vec samo diskutujem. Cak i kad bi prihvatio ovo kao nekakavo takmicenje, pobeda mi ne bi predstavljala nikakav gust jer se radi o notornim cinjenicama.

U Hrvatskoj...
19-06-2004, 11:55
...nema malo veceg mjesta koje nema bar jednu ulicu koja se zove "Teslina"...

U Hr o njemo niko NIKAD nije govorio kao o Srbinu ili bilo sta negativno...

On je bio jednom rijecju - pravi normalan covjek... VELIKAN...

da
21-06-2004, 00:41
ali nama je drago da se i vi mozete ponositi samo Srpskim Velikanima , sto znaci da je tu sve receno.

Tesla se nije dao nikome svojatati , od pravoslavnog svestenika mora biti Ponosan Srbin!

Srbinovo tumačenje
21-06-2004, 12:13
Tesla se nije dao nikome svojatati , od pravoslavnog svestenika mora biti Ponosan Srbin

- Cijeneći po ovome što piše: od pravoslavnog svestenika mora biti Ponosan Srbin. S ovim izrazom znači da su i Grci, Rusi, Makedonci, Ukrajinci,Bugari,Rumuni te svi spavoslavne religije / vjere Srbi i ništo drugo. S ovim se vidi srpski mentalitet pa imaj suživot sa Srbima - ja bih radjie živio sa stokom.

pa
21-06-2004, 19:36
- ti i jesi stoka i to ona bijesna koja nema pojma sta melje , kasko te nije sram da si toliko glup jos se proslavljas u javnost jadna ti mamica hrvatica. :)) :smile16: :smile16: :smile16: :smile06:

istok putz
09-06-2005, 09:15
oj srbi jadna li vam mamica pa vi ste odabrani ××××te da nije vas mojsije vodio kroz pustinju a ne židove...ove fore s teslom i ostalim prečanima mi liče na neke pričice iz star warsa ili sličnih bajki...jadan onaj ko s vama mora suživjeti....pozdrav iz zapadnog Srema ili Cpema leb te ××××

da li si
09-06-2005, 13:54
dosta ispusio Fred...??

sta zovas u pomoc prastare bezveznr teme koje si jednom tu malijepio???

da te pustimo malo da se saberes?
Da od××××s S ×××××riju?

ISTINA TE
09-06-2005, 13:58
BOLI? JELDA GEDJO? :))