PDA

Pogledaj cijelu verziju : Standard nerealno visok, Koliko rada toliko plate...

Recykle Bin
04-06-2004, 16:57
Standard nerealno visok
NOVI SAD (Beta) - Mirosinka Dinkić iz Instituta G 17 ocenila je da je standard građana Srbije previsok u odnosu na bruto društveni proizvod.
"Plate su, s obzirom na nivo našeg BDP-a po stanovniku, više u poređenju sa drugim evropskim zemljama. Naš standard je previsok, što znači da Srbija vrši preraspodelu BDP-a u potrošnju i nema dovoljno para za investicije", rekla je Mirosinka Dinkić.

Prema njenim rečima, Srbija "ima jako malu stopu investicija", koja je prošle godine iznosila svega 7,8 odsto, a tek je stopa investicija od oko 20 odsto uslov za povećanje zaposlenosti i za rast standarda stanovništva.

Mirosinka Dinkić je navela da je jedno od rešenja za povećanje investicija povećanje štednje bogatijih građana, koji svoj novac ne bi trebalo da "drže kod kuće ili u inostranstvu".

==================================

To i ja kazem.
Ja mislim da su plate previsoke za ono koliko proizvodi zemlja.
Sada kad je dosla DSS na vlast, pa kad padnu plate uskoro - opameticete se !
Mozda bi jos bolje bilo da dodju radikali na jedno 3 meseca pa da zivite sa 30evra pa ce tek onda da vam dodje iz dupeta u glavu.

Grga GN
04-06-2004, 21:54
Hajde molim te Bicikle Bin, zasto otvaras ovakove teme ovdje. Zar se osijecas bolje ako nekomu ukazujes na njegove poteskoce. To je nisko. Ovaj forum nije primarno smisljen za diskusije o tome kako rijesiti probleme u ikojoj specificnoj susjednoj zemlji, pa stalno potezanje ovakovih tema svodi se na isto kao i prepisivanje ovdje crne kronike iz tabloida da bi se nekoga povrijedilo. Sve u svemu dobija se dojam zluradosti nad tudim problemima
a to nije ni lijepo ni zdravo. Hrvatska ima kao i svaka druga zemlja i previse svojh problema za rijesavanje a da trosi energiju da se toliko brine, ka ti, za tude. Molim da mi ne zamjeris na ovim mojim stavovima, ali zar stalno moramo da se prepucavamo sa bivsim sugradanima. Drz desno.

Pusti ti...
05-06-2004, 07:44
...Grgo naseg "bicikla" da nas malo, povremeno izvjescuje o situaciji u susjednoj drzavi. Volim ja njega i Vladana i Henrya, Djvaskea i jos poneke.

Nas se Fred iz petnjih zila bori dokazati - da...divno si to neki dan napisao tu na forumu... i sazeo... i uvjek konstatiram da mislis kao ja ali ljepse i bolje napises...

Samo tvoj jezik cesto - NAZALOST - takvi tipovi tu preziru...

Oni na neki nacin samo postuju batinu, verbalno ili doslovno...a takvi najcesce odredjuju ritam i pravila igre...

Nazalost...

Uskoro ja kupanje na Lanterni i Sa.....

a ti?

Evo da se javi
06-06-2004, 02:08
i onaj koji je cesto nazivan Fredom, mada nisam original Fredo.

Potpisujem sta kaze Dinkic, i drago mi je da se problemi iznose na videlo umesto da se glava drzi u pesku, jer ako je problem na stolu umesto u fijoci, postije daleko vece sanse da se taj problem pocne resavati.
Dakle, pozdravljam postavljace teme, i sve relevantne komentare sve dotle dok ne postanu ironicne i zlurade.

Sto se tice tvog odlaska na more, ×××× ga, ja ti zavidim, s obzirom da je sad kod mene vansezona koja traje duuuugih 4 meseca. Ko zna mozda skoknem do Darwina u medjuvremenu. Tamo sezona traje 12 meseci.