PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hyundai Getz ili Škoda Fabia



FABIGETZ
04-06-2004, 13:22
Pošto sam se odlučio na kupnju novog auta nalazim se u dilemi koji kupiti?Svoj izbor sam sveo na HYUNDAI GETZ 1,3 Axtive i ŠKODU FABIU 1,2.Pošto dobivam sugestije sa raznih strana o kupnji, želio bih sve one koji imaju ta vozila ili su ih vozili da mi daju svoje mišljenje i tako mi pomognu.

pak
05-06-2004, 00:20
Getz je definitivno bolji izbor.Imam Accenta 1.3 nepune dvije godine i totalno sam zadovoljan.Auto vuče ko lud,servis je 100% ok (Rijeka-Permani).Prijatelj ima novog Seata Ibizu 75ks,no auto se pokazao prilično tromim, na poslu kolega ima Fabiu valjda 1.3(s ubrizgavanjem) sa starim škodinim motorom 68 konja,a što reć to se jedva vuče po cesti.Accent i Getz 1.3 dijele isti motor s 84 ks koji se pokazao odličnim (preuzet je od Micubishia)več dugi niz godina se koristi.Želiš li startn i brz auto a uz to još i dobar uzmi Getza.

FpuntoHGT
05-06-2004, 22:19
Ovisi sta ocekujes od auta, getz je startniji i brzi, bolji za natjeravanje, unutrasnjost djeluje sportskije a fabia ostavlja dojam vece sigurnosti, stabilnosti i kvalitete izrade, ja bi osobno prije uzeo fabiu!

Air
07-06-2004, 08:53
Imam Getza 1,3 Air i jako sam zadovoljan. Ako kupuješ na kredu, kupi si tu kombinaciju jer za par eura mjesečno dobiješ i ABS i putno računalo.

haPPy
09-06-2004, 02:19
Getz definitivno, mali autic iz Hyundai radionice se pokazao kao velika konkurencija u klasi malih gradskih autica. Kvalitetniji je, zivahniji motor, a uz to povoljna kupnja na kredit ili leazing.

kan
10-06-2004, 22:35
haPPy,u cemu je to getz kvalitetniji od Fabije,navedi konkretno,prosvijetli me.

Pak
12-06-2004, 10:01
Ej Kan,pa za manje love uvijek nudi više,tu su još i 3 godine ili 100000km garancije,a dalo bi se još o tome raspravljati ali pametnom je i to dosta.

kan
12-06-2004, 15:55
Fabia ima garanciju 2 god. ili 100000,za manje para Getz nudi vise opreme i od mercedesa,(ako se razumijemo)pitao sam u cemu je to kvalitetniji Getz od Fabie konkretno,ne je li jeftiniji.Posto ja nisam toliko pametan da skontam u cemu je kvalitetniji (ne brzi),molim da objasnis. :))

Pak
13-06-2004, 00:35
Kan dali si možda pred nekoliko mjeseci vidio sliku na kojoj je na potpuno novog Getza oluja u Engleskoj srušila stablo (po slobodnoj procijeni 5-6m visoko)to je bila popularna sličica, motala se po internetu.Vlasnica koja je tog jutra vidjela mrcinu od stabla na krovu svog neregistriranog auta samo što nije dobila infarkt.Kasnije su došli vatrogasci i uklonili drvo.Na autu je bila tek pokoja manja udubina.Sva stakla cijela,praktički auto je bio neoštečen.To dovoljno govori o kvaliteti lima i konstrukcije.
Druga stvar,kad nešto uspoređuješ gledaš da se radi o sličnim kategorijama auta ili cijena, valjda ti je jasno da mercedes tu nema što tražiti.
Dali znaš da se u Engleskoj (mislim čak i Americi) daje 5 godina jamstva na pojedine Hyundaieve modele.Veličina tržišta također govori u prilog kvaliteti.Ako nešto možeš kupiti skoro svugdje u svijetu to ne može biti loša stvar.Hyundai se prodaje u Europi,Aziji,Americi,Australiji a mislim da bi ih našao i u Africi.A što reć za Škodu Europa i to je to.

kan
13-06-2004, 09:58
Pak,ocigledno me nisi razumio,nije mi palo na pamet da usporedjujem navedene aute s mercedesom,samo sam htio zorno pokazati da ono sto je jeftinije vjerovatno nije kvalitetnije.Drugo,sto se tice kvalitete lima i sklepanosti auta mislim da je najbolje da pogledas rezultate crash testa:za getza nisam nasao,ali evo ti rezultata testa za Accent-2zvjezdice,Elantra 3zvjezdice,Atos 2 zvjezdice,Škoda Fabia-4 zvjezdice.Što se tiče dužine garancije ne znam koliku garanciju daje mercedes na svoja vozila,ali mi nesto govori da je manja od 5 god.,ostalo zakljuci sam...

Pak
13-06-2004, 13:33
Da li si primjetio da između Američkih i Europskih kraš testova postoje najčešče veeeellliike razlike.Bit će da Europa čak i preko kraš testova favorizira svoje proizvode.I opet moram ponoviti: "Škoda se ne prodaje ni u Americi, ni u Australiji a vjerojatno ni u Aziji".Za tako nešto mora postojati dobar razlog.Možda cijena proizvoda, možda kvaliteta, jer teško mi je pretpostaviti da samo mi u Europi znamo šta je dobro,a ostatak svijeta koji je bar deset puta veči o istome nema pojma.I dalj smatram da Getz za iste novce nudi malo, malo više.Ako startnost i dobar motor te ipak 1g više garncije (o kraš testovima bi se dalo raspravljati, a i pitanj je koliko su mjerodavni) ne daju prednost Getzu, a onda usporedi liste opreme.
I na kraju.Svatko vozi ono što voli.Sviđa ti se Fabija Kan,OK .To je tvoj izbor bez obzira na sve.

Air
14-06-2004, 09:55
Kan, Accent iz 98 ima dvije zvjezdice. Modeli ´03 i ´04 imaju četiri zvjezdice, isto kao npr. Jaguar S-type. Koliko zvjezdica ima Škoda iz 98?

kan
15-06-2004, 00:03
Podatke koje sam dao o crash testu su iz zadnjeg Auto kluba,kada se na ovoj istoj stranici ode na crash testove podaci za elantru i atosa su tri zvjezdice...Fabia se proizvodi od kraja 1999,nema nikakvih zajedničkih komponenti sa modelima Škode koji su se proizvodili prije-barem modeli sa vw motorima (kod mene je fabia kombi komfort 1,9 SDI-isti motor se ugradjuje u vw polo,seat ibizu,ugradjivao se u golf IV)razvila se pod direktnim uticajem vw-a,do sada se prodala u preko milion komada,ja sam dosad presao sa svojom 23000 km,za to vrijeme mi je pregorila 1 sijalica kratkog svjetla i otisao je prekidac stop svjetla na poluzi kočnice,ima 10 god. garanciju na prohrdjavanje(popuno pocinkovana karoserija),trosi mi 5,2 l/100 km po gradu s upaljenom klimom,na otvorenom manje od 4 l/100 km,ne trosi ulje nikako-barem se ne vidi na mjernoj sipci,motor u potpunosti suv,dosad sam u potpunosti zadovoljan s autom.Iz Sarajeva sam,moja Fabia je sklopljena u bivsem TAS-u (stave tockove na na nju i sjedista-ostalo sve dodje sklopljeno),dosla me je na cesti registrovana i sa full kaskom manje od 12 000 EUR.Nemam nista protiv Getza,cak mi je simpatican,ali ne vjerujem da je i u cemu kvalitetniji od Fabie.Za motor 1,2 HTP kazu da ima slicne karakteristike kao 1,4 MPI,ali da za razliku od zadnjeg trosi manje i 2l/100km.Licno ne bi uzeo 1,2 motor jer je trcilindrican,uzeo bi prije dizela,jeste da je skuplji ali se investicija vrati za nekih 50 000km(mozda i manje),dalje je cista usteda.

Air
15-06-2004, 11:50
Dragi moj Sarajlijo, nitko ne kaže da je Fabia loša. Zaboravljaš da je tema iskustvo s Getzom ili Fabiom. Ja imam dobro iskustvo s Getzom, i dosta poznanika s dobrim iskustvom s drugim Hyundai modelima (Pony, Accent i Elantra). O Fabiji nemam pojma, kao što ti očito nemaš o Getzu.
Moj frend je prešao s Accentom iz 2000. 80 000 km, a jedini kvar je bio pregorjela žarulja prednjeg svjetla.
Dakle, obzirom da su i Fabia i Getz na temelju gore navedenog izuzetni auti, Fabigetz ne može fulati, što god odabrao.

Pak
15-06-2004, 18:57
Hej, Air ovo je bilo pomalo cinično.

HONDAA
16-06-2004, 04:25
Za Skodu nemogu da govorim, posto se ne nalazim na Europskim prostorima(cuo sam da sada rade dosta bolju kvalitetu), za Hyundai mogu da kazem da na Americkom trzistu daju 10 godina garanciju ili 100000 milja(160000km),3 godine(36000 milja) daju punu garanciju(od branika do branika),a do 160000km daju na motor i mjenjac, garancija nije prelazna sto znaci kada se proda kao rabljeni automobil drugi vlasnik gubi garanciju do 160000km. Nakon isteka pune garancije(36000milja ili oko 58000km) s hyundaiom nastaju kvarovi na sastavnim dijelovima motora i automatskih mjenjaca:alternator,alnaser,razvodni kablovi,lezajevi na tockovima,kineticki zglobovi, isto tako problemi s kocionim sistemom,abs,itd,jeftina unutrasnjost,plastika, presvlake na sjedalima, nekvalitetna farba- izblijedi od sunca nakon 3-4 god i sve to nije ukljuceno u produzenu garanciju. Kad sve zbrojite to je samo jedan trik od J. Korejaca, kupite jeftinije, 'nudimo vam garanciju' a poslije cemo da vam sve to naplatimo duplo nego Japanci, jos da napomenem Hyundai automobili gube vrijednost nakon 2 god oko 60%. Ako je to slucaj i kod vas u Hrvatskoj preporucujem Skodu.

kan
16-06-2004, 21:44
Tako rece HONDAA... :))

Pak
16-06-2004, 23:15
Netko bi mogao pgrešno zaključiti, iz Hondinog pisma, da se 90% Hyundaia nako 60 000 km jednostavno raspadne zbog kvarova, ali to ne odgovara istini.Kvarova nije da nema, ali toga ima i kod drugih proizvođača automobila.O matiranju boje nakon 3-4g nema govora.To se da vidjeti na cesti.Jedina malo mat je boja trule višnje nakon 6g. ali opet ništa što se neda riješiti s jednim dobrim poliranjem.
Rezervni dijelovi:
Mazda, BMW ,Honda, Alfa, Lancia, Mercedes, Peugeot - skuplji
Škoda, Golf ,Seat - otprilike isti
Fiat - vjerojatno malo jeftiniji

Air
17-06-2004, 07:19
Ne kužim Hondaa- prvo kažeš da daju garanciju 160000 km na motor i mjenjač (blago amerikancima), a zatim da se nakon 58000 km motor i mjenjač raspadnu. To je neka zabuna?
U Zagrebu na cesti možeš vidjeti jako puno starih Accenata iz devedesetih, ali nisam primijetio da su bljeđi od drugih auta, npr. Škoda.

HONDAA
18-06-2004, 05:12
Gospodo, nisam rekao da se Hyundai raspadne prije ili poslije 58000 km ali garancija nakon 58000 km pokriva samo ;"osnovne" dijelove motora i mjenjaca, npr blok motora, cilindri, klipnjace, ventili itd. Garancija nakon 58000 km ne pokriva "sastavne" dijelove ;kompjuter na automatskom mjenjacu, dihtung na diferencijalu, i svi dihtunzi na motoru, alternator, razvodna kapa i kablovi, probleme s elektronikom, rupa na ispusnom loncu itd, a sve je to poznato po servisnoj statistici(CAR and DRIVER magazin) da odlazi cesto na Hyundaiu nakon osnovne garancije. Ovdje te kilometre predu u prosjeku za 2 godine, napominjem garancija(poslije 58000km) nije prelazna na drugog vlasnika. Da ne napominjem kvalitetu plastike i tkanina u unutarnjosti automobila, sto znaci slaba zavrsna obrada. Priznajem Korejanci svaki dan napreduju u tehnici i kvaliteti ali su jos uvijek daleko iza Japanaca i Nijemaca(Skoda- VW group).

Air
18-06-2004, 10:41
A daj mi objasni ovo:
Korean-branded cars and trucks beat out US and European brands in an influential survey of vehicle quality for the first time on record this year, an auto analysis firm said.
Hyundai and Kia-brand vehicles had a lower overall defect rate than either US or European makes for the first time in the history of J.D. Power and Associates' closely-watched Initial Quality Survey.
Napominjem da Hyundai dijeli drugo mjesto s tvojim imenjakom Hondom (odmah iza vječno prve Toyote). Wolkswagen je negdje dvadeseti (naravno, s Audijem, bez Škode i Seata).

HONDAA
18-06-2004, 22:43
Hyundai dijeli 2 mjesto s HONDOM ;) ,Air zar vjerujes u ta ispitivanja.

Pak
18-06-2004, 22:46
AHA :)

VEC
17-09-2004, 11:39
SAMO DA TE PROSVIJETLIM PAK!FABIA IMA MOTORE 1.2 I 1.4, 1.3 IMALA JE FELICIA.IMAM OBADVOJE,BEZ IJEDNIH KVAROVA OD 2000-TE.SAMO REDOVITI SERVISI I TO JE TO!

Solvox
05-10-2004, 16:37
kupi getza ... tri godine je tri godine