PDA

Pogledaj cijelu verziju : sitna ruzina



niko
02-06-2004, 11:03
Bok forumaši, često sam na forumu i čitam vaše poruke i OK ste. Sad bih molio za vašu pomoć, imam jedno pitanje - a to je kako skinuti sitnu rđu na laku automobila, koja se dogodila usred vožnje po zimi, po prljavim cestama po blatu, kada ispred vas vozi neki kamion a na cesti puno sitnih kamenčića koje onda kamion baca svojim kotačima na auto iza. Tako se stvaraju sitne točkice koje nakon nekog vremena bacaju sitnu ruzinu. Postoji li neko sredstvo koje to može ukloniti ili... :smile08:

turbo-limac
02-06-2004, 11:11
bojim se da ti preostaje samo:

1. popraviti svaku tockicu posebno s kistom i auto lakom, ali odmah kad nastane...

2. Kad je vec jednom ruzina uhvatila onda fino kod lakirera i daj njemu da popravi cijelu haubu....

Fresh
02-06-2004, 11:16
A za sljedeću zimu nabavi onu crnu navlaku koja se stavlja na prednji dio haube.

ŠULE
02-06-2004, 11:57
Ja također patim zbog toga.
Pošto mi je auto "indigo blue" te sitne točkice saniram običnim marker flomasterom koji je identične boje.
I to funkcionira.
Za veće naravno original korektur od Renaulta.

turbo-limac
02-06-2004, 12:19
kaj je sule, kaj nemres pretec te kamione kaj ti bacaju kamencice.. :smile06: :smile06: :smile06:

Fresh
02-06-2004, 12:22
Ne nego mu auto preveć troši, pa ak se vozi u zavjetrini malo uštedi... :smile18:

mc
02-06-2004, 12:23
:smile06: :smile06: :smile06: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
02-06-2004, 12:26
Fresh, di ima kupit tih kurtona za haubu?<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Fresh
02-06-2004, 12:57
Nemam pojma, pretpostavljam da bi to svaki zastupnik trebao imati (trebao).

Bilo bi to pametno nabaviti...

Brock
02-06-2004, 13:06
To za sad vidjeh samo na američkim autima (večinom Chrysler). I izgleda mi full bedasto... znam, znam... korisno je, al' je auto fakat gadan.

mc
02-06-2004, 13:11
Slazem se Brock. To mi spada u istu kategoriju kao i omatanje daljinaca u najlone - kao da ti mora izdrzati 25 godina!?! :smile17: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Dr. Strangelove
02-06-2004, 13:13
ja znam vidjet Passate stare linije sa tom kožom odnapred... fakat gadno.... U biti mi i nije tak gadno jer je to takav ormar od auta da sve te seljačije na njemu i stoje... ali kad vidim 156-icu sa ratkapama iz Getroa i najjeftinijim bočnim plastičnim lajsnama... :smile17: <br><hr>

Brock
02-06-2004, 13:15
Moj daljinac od receivera je zamotan u najlon... :smile18:

Ali... imam opravdanje! Daljinac od starog Sony receivera mi nije bio zamotan, pa je nakon 4 godine prestao hvatat, a ni profi čišćenje ga nije povratilo u prvobitno ispravno stanje.

Za daljince od CD playera, TV-a, Videa i DVD playera me baš briga, ali Marantz je zaštićen! :smile19:

mc
02-06-2004, 13:18
Grozno mi je i kada skvadra na lijepe originalne presvlake stavi grde da bi zastitili te originalne. Pa za koji ku.ac ih stitis? Za buduceg vlasnika? I onda 5 godina gledas u ruglo da bi ti ispod ostale lijepe i ciste... Ne kuzim!?! :smile18: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
02-06-2004, 13:23
Ma daj Brock, platil si taj lijepi daljinac i sad si uskracujes fizicki dodir s mekom i podatnom gumom njegovih gumbica, ne mozes vidjeti raznobojna slova ispisana oko istih... :)) :smile06: :))

U biti bi ti svaki daljinac trebao izdrzati koliko izdrzi i uredjaj i po meni je grehota muciti se s najlonima da bi ti na kraju ostao kao suvenir, ali tko voli, nek izvoli.... :smile15: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Brock
02-06-2004, 13:27
Kak nemrem vidjet? Pa, nisam ga omotao selotejpom, ni debelim najlonom....

Maznul sam staroj onaj tanki za zamotavat prehrambene proizvode... :))

Možda bi sa tim mogli i aute omotavat? :smile08:

piquet
02-06-2004, 13:27
potpuno se slažem mc. i stalno se moram boriti sa starim koji bi stavljao presvlake non-stop.
daljinski je u najlonu. :smile06:

mc
02-06-2004, 13:31
Ha ××××ga, stariji ljudi vole cuvati stvari do besvijesti - prije se nisu svako malo mijenjali auti, tv-i, linije... Ja cu zastiti auto kad cu u njemu imati dijete, a presvlake cu staviti ako dijete unatoc zastiti uspije unistiti originalne presvlake. :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Dr. Strangelove
02-06-2004, 13:32
Brock nadam se da nemaš negdje u pripremi i tabletić za novi tv? ha? :)) :)) šala...no hard feelings...

mc
02-06-2004, 13:33
BTW, zeninim roditeljima je neki dan riknuo TV (trajno). Ali je zato daljinac ko iz ducana... :smile06: :smile06: :smile06: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Brock
02-06-2004, 13:36
Tabletiće nemrem organski smislit, kao i presvlake svake vrste, nemam ih doma, ni u autu...

Ovo držanje daljinca receivera u najlonu je samo zbog toga što mi je riknuo daljinac na starom receiveru, a zato što nije bio u najlonu. I to je to.

Brock
02-06-2004, 13:37
mc... reci punici i puncu da ne mogu nabavit crni TV ekrana 63 ili 70cm... i nek se prirede na srebrnu boju.... :))

Fresh
02-06-2004, 13:45
Već vidim crvene presvlake u Yarisu, crveni obruč volana i još neke sitnice.

Ali prvo moram dočekat crvenog Yarisa, još 45 min.

mc
02-06-2004, 13:47
Prenijet cu im... :smile06: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
02-06-2004, 13:48
Fresh, do tada meditiraj... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

drugmirko
02-06-2004, 14:18
ej Brock, imaš Marantzov stereo il home theatre reciver&pojačalo?
ak je to zadnje, čemu služi TV in&out? DVD ne mogu spojit na TV prek recivera nego direktno na scart od TVa a signal za marantzov meni moram furat posebno na TV drugim kabelom na S-video ulaz televizora? čemu onda služi ta hrpa in/out konektora?

drugmirko
02-06-2004, 14:26
a da, nije baš tema o kamenčićima i hrđi, ali kad već umatamo daljinske u njoj....
zna li netko, gdje je moguće nabavit Boseove satelite iz Acoustimas ili Lifesyle srerije na komad? ak ne, zna li netko za zvučnike upotrebljive za centar i zadnji par na home theatru, koji su manji od 20x15x15 cm?

Girrari
02-06-2004, 15:27
Ljudi, usporedba tih navlaka za haubu i daljinaca u najlonu nije na mestu.

Kako dosta često putujem zbog posla u pravilu ne mogu birati kad ću ići na put, a kad ne. Dosta tih putovanja bude baš zimi i to u ili kroz Liku tako da vrlo dobro znam na kaj mi liči hauba nakon samo jednog takvog puta. Naravno da tu ×××××riju ne bi pelal po gradu nego bi je stavil samo dok sam na putu. Oni koji znaju na kaj liče Ličke lokaklne ceste (osobito nakon ovih radova), znaju o čemu pričam. Lakše ću istrpit to da znam kak mi je auto tih 2-3 sata ružan ko pes nego spazam herca svaki put kad kamenčić ispaljen ispod kotača nekog šlepera doleti na moju haubu; da ne govorim o troškovima lakiranja haube, štosdenfera, krova i inih dijelova svake godine.

Daljinci mi naravno nisu u najlonu. ×××× trošak od 200 kn svake 3 godine.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

mc
02-06-2004, 15:33
Najbolje mi je kada u uvjetima koje si opisao moras preticati kamion - cesta klizava, a ti moras drzati razmak iza kamiona da ti totalno ne unisti auto - strava... :smile12: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
02-06-2004, 16:08
Istina, užas. Onde kreneš, pa mic po mic... I onda se još nasred ceste stvori ona "pregrada" od snega između 2 trake, pa trebaš i prek toga preći. <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Bmw Touring
02-06-2004, 16:12
na kraju ce gost Niko kupit daljinski :smile06:

drugmirko
02-06-2004, 16:37
i neće ga ni vadit iz polivinilnog omota :smile06: :smile06: :smile06: <br><hr>

Niko
02-06-2004, 22:42
Hvala na odgovorima ali ruzina je zahvatila gotovo sve točkice kojih ima jako puno na autu, tako da mi se ne isplati lakirati auto koji ima 4 godine, kako odstraniti ruzinu sa točkica, kojim sredstvom?

Girrari
03-06-2004, 08:29
Kak ti se ne isplati lakirati auto star 4 godine??? Otpelaj auto limaru/lakireru da to pobrusi i polakira haubu. Izašlo bu te kojih 500-600 kn i miran si.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Niko
03-06-2004, 09:50
tih točkica ima 3 na haubi i jedno 3 po cijelom autu, pa bi me zanimalo kako maknuti tu ruzinu, kojim sredstvom? Bio sam kod lakirera i govori da treba lakirati cijeli auto, a ja to još ne želim.